Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Navigacija

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » utorak, 7. maj 2013. u 23:28h

Igo my way se valjda zove, 8.x.x verzija, ne secam se tacno.

Cabrio, skrati muke uzmi ovo :D
Slika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » utorak, 7. maj 2013. u 23:30h

a ono ,mali mi je kamiondzijska fora, ogromnoe je. Imas li link za ovo, da vidim jel ima snimak.

Koja je prednost android navigacije u odnosu na windows ili obratno?

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » utorak, 7. maj 2013. u 23:34h

Ne'am link, kod navigacije nije bitan operativni sistem, bitan je sam softver tj navigacija, mape i dobar gps modul. A igo je izgleda se ozbiljno bacio na razvoj aplikacije pri androidu pa onda sto da se ne iskoristi i napravi i android navigacija.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » utorak, 7. maj 2013. u 23:39h

jeidno bi android zbog neta, da imam ekran od 7 incha za net u kolima. Ali izgleda da nije tako lako,taman sam nasao sta bi mogao da uzmem,al vidi ovo:


You are now chatting with 'Summer'

Summer: This is Summer from DealExtreme, how may I help you today?
Petar: Is this item available for order. I can see that was added in 2012: SKU: 165428
Summer: Please hold on for a moment while I check on that for you.
Petar: ok
Summer: all the items are unavailable now
Petar: is there some 7.0 inch car navigation with android available for order?
Summer: We apologize for any inconvenience brought to you.
Summer: you should search it on the web byyourself
Summer: then tell us the sku numbers to check hte stock for you
Petar: is there some android 7 inch navigation available for order ?
Summer: Could you please kindly check the above information for you ?
Petar: so on whole DX, you don't have any 7.0 GPS android ?
Summer: sorry
Petar: fuck you

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Navigacija

Poruka od dax92 » utorak, 7. maj 2013. u 23:51h

hahahaha
Taman si se ponadao, kad ono :.!.:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » utorak, 7. maj 2013. u 23:56h

Ali fuck you xaxaxaxaxaxa a sto nebi uzeo tablet od 7 inca, prakticnije je nego navigacija?

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 00:00h

to je glavni problem sa kinezima,pisu sve i svasta,ubijes se od gledanja, merenja, citanja recenzija i onda : ispalica. Cak i lazu nekada da ima na stanju kao meni za telefon. Evo danas ga tek poslali,doduse, nije strasno, 6 dana su slagali,ali opet.
Ima mnogo uredjaja i prodavaca i sad najdh ovo za 190 dolara dodje sa shippingom,al mi je ruzno sto je beli nazad:

http://www.chinavasion.com/china/wholes ... _Dual_SIM/

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 00:11h

ivan_031 piše:Ali fuck you xaxaxaxaxaxa a sto nebi uzeo tablet od 7 inca, prakticnije je nego navigacija?
evo bas sma krenuo da gledma, ali ne shvatma u cmeu je ralika izmedju tableta i gps navigacije istih dimenzija?
Kolko vidim tableti imaju boju rezoluciju ali ono sto me brine jeste kako im gps radi ako ne ide preko 3g, tj kao A-gps. ne bi negde u inostranstvu da mi navigacija zavisi od roaminga.

Mislim pazi ovo ludilo kolko je jeftino, ima obe kamere, DUAL SIM: http://www.pandawill.com/x8-sc6820-tabl ... 74419.html ne znam sto je tako jeftino.(osim akeana nize rezolucije,ali i dalje bolji nego navigacija koju sam do sada koristio)

edit: promaklo mi da nema gps :doh:

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Navigacija

Poruka od BojanM » sreda, 8. maj 2013. u 00:20h

A-GPS je tehnologija koja koristi (poznate) pozicije repetitora mobilne telefonije da bi se poboljšala preciznost u urbanim uslovima tj. kad je vidljivost satelita loša, da bi se skratilo početno vreme do zahvata pozicije (TTFF), i za triangulaciju tvoje pozicije kad neko želi da te prati putem mobilnih mreža. mrgreen

Postojanje A-GPS je u principu nezavisno od toga da li imaš pretplatu/roaming, a pogotovo nema veze sa troškovima koji nastaju korišćenjem 3G saobraćaja, npr. za korišćenje online mapa. Lepo instaliraš softver koji mape drži u uređaju umesto da ih svlači sa neta, ukineš prenos podataka preko mobilnih mreža i nema neželjenih troškova.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Navigacija

Poruka od Vladan » sreda, 8. maj 2013. u 00:27h

Ja sam pre puta u Grcku odradio Browse Google Mapsa na 10 nivoa zooma, Nokia sve zapamti, i posle usput, ne trosi ni kb, fuck yeah!!! jedino kad nisi u mrezi, tj na gprs-u, stalno izbacuje ono "oces se prikljucis" ali to ignorises dok ne kupis Grcku karticu, a tad opet dzabe.

I to sam cisto radio da bih isprobao, a i dao sam se na lattitude da keva prati gde joj je unuce.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 00:30h

reci to telekomu koji mi je letos naplatio nekolko hiljada iako sam iskljucio data transfer i pisao jebenu zalbu i nije mi uopste radio telefon u grckoj,smao par trenutaka na makedonskoj granici. Plasim se tog Agps-a kao djavo krsta.A verujem da moze da se iskljuci u svakom slucaju,a? meni nokija je imala problem i tesko se konektovala,ako se dobro secam. mozda je bilo do telefona.

U svakom slucaju, mozda je ovo najbolje resenje: http://www.pandawill.com/no1-p7-mtk6589 ... 74505.html al da na to gledma onda kao na tablet(koji mi u sustini i ne treba,al ajde). Evo bojane jedno pitanje za tebe. Ako uzmem ovo,da li nekako mogu da ga povezem na ozvucenje u kolima? Npr prkeo izlaza za slusalice,pa da saljem na pojacalo. Npr kad se setim neke pesme,nadjem je na netu, a pojacma na zvucnicima

EDIT. ulete Vladan,a ja klikcem i ne gledam.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Navigacija

Poruka od BojanM » sreda, 8. maj 2013. u 01:00h

Što ne bi mogao? Naravno, bolje bi bilo da tablet poseduje line out ali i izlaz za slušalice radi posao (ionako nema ništa od hi-fi zvuka u kolima, pogotovo kabrioletu).

A kad kažem da je A-GPS u principu nezavisan, tačno je da on "pinguje" (u nedostatku boljeg izraza) bazne stanice da bi uhvatio "fix"... drugo je pitanje zašto to Telekom (a verovatno i još poneki operater) tarifira to kao potrošnju, kad ti realno nisi preneo nikakav podatak dalje od bazne stanice, ali da ne zalazimo u tu dubiozu sada. Suština koju sam nemušto pokušao da objasnim je da su principi funkcionisana tehnologije i principi sticanja zarade mobilnih operatera su, u principu, različite stvari. :)

Nazad na temu: primera radi, Google Maps na Androidu se oslanja na postojanje aktivne konekcije, ne znam da li je moguć trik koji je Vladan opisao... s druge strane, nešto tipa iGo bi moralo da radi čak i u airplane modu, pošto je GPS modul pasivan prijemnik. Mada, ruku na srce, nisam isprobavao - pričam sasvim napamet... isto tako sam mislio da bi i bez kertridža multifukcijski štampači trebalo da mogu da skeniraju, ali vraga (čast izuzecima, ako postoje).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 01:14h

onaj gore jedna prvi sto sam postovao (tablet sa belom pozadinom) ima recenziju i neki tip se javlja i kaze da radi dobro i bez internet konekcije, n sta nisu znali da mu odgovore na sajtu koji prodaje.Moracu malo da se kockam verovatno pa ce valjda bti dobro. ledma jos i razmisljam..koji ce mi sim uopste.

Na koji ulaz kacim onda taj izlaz sa tableta?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Navigacija

Poruka od BojanM » sreda, 8. maj 2013. u 01:26h

Neki Aux in ili Line in, pretpostavljam da imaš tako nešto. Samo vodi računa da zvuk na tabletu treba da bude relativno tih, da ne bi bilo previše distorzije ili (nedobog, ako je baš jako pojačalce u tabletu) da spržiš ulaz.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 13:08h

izbor je pao na dva uredjaja i nijedna nema sve.

1. http://www.chinavasion.com/china/wholes ... /?d=51554#
- 1.6 ghz quad core Samsung Exynos4412,Cortex A9
- 1280x800 HD
- 2gb ram, 16 gm internal memory
ali nema sim i ima bateriju od 2800mah i ima slabu kameru od 2mpx i 0.3 prednju

2. http://www.pandawill.com/no1-p7-mtk6589 ... 74505.html
- MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz; (slabiji procesor),ali
sim slot,5000 MAh baterija,2 i 8 mpx kamere
Problem je sto ga nema,a bice sledece nedelje.

U svakom slucjau,sta mislite da je bolje? Prvi me dodje oko 210 dolara sa shippingom, dok je ovaj 190,ali iako uzmem futrolu i screen protection, cena je fakticki ista.

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od RSS » sreda, 8. maj 2013. u 13:40h

7" je velika navigacija, ja sam pokušao da koristim svoj tablet kao navigaciju i previše mesta mi je zaklanjala, e sad ako ćeš je "spustiti" negde to je ok.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » sreda, 8. maj 2013. u 13:51h

Stace ti sim u tabletu? imas telefon. Za sve sto ti treba prebacis preko usb-a, a net preko wifi-a. Ako ti treba sim u tabletu znas koji da uzmes :) ako ti netreba sim u tabletu uzmi prvi, ima vise RAM-a.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 13:54h

ma znam da je velika i mwni malo glupo izgleda.5 sam koristio do sada.ali ako ga gledas i kao uredjaj za net onda je to minimum.nebih supstao dole,to je krajnje nerakticno za gledamje u voznji.stalno je gledam kad je u visini soferke zato sto pratim brzinu,

evo ivan odgovori.pa da,nek ide tetheringom na net. nasao sam ga izgleda za sto sedamdeset dolara.sad lovim live chat da vidim jel imaju na stanju
Poslednja izmena: RS_cabrio, na dan sreda, 8. maj 2013. u 13:59h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » sreda, 8. maj 2013. u 13:57h

budi kulturan, ponasaj se hahahaha :haha:

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » sreda, 8. maj 2013. u 13:59h

spremio sam kletvu ovog puta, ono ih ne pogadja.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od Daniel » sreda, 8. maj 2013. u 13:59h

drugi je kopija ipada :D
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Navigacija

Poruka od Dusan64 » sreda, 8. maj 2013. u 17:11h

fuck you hahahaha hahahaha

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 9. maj 2013. u 07:31h

njakao sam drugarov tablet (4 meseca svaki dann) Samsung nem pojma koji model, placen u telenoru 72 000din, ima sim slot... da ga nema blio bi skroz van pameti kupiti isti. Sa sim slotom si stalno na netu, ne moras da se smaras - vijas vireles... (sto je po meni jako bitna stavka). Mada i pored te opcije kad hoces da updatijes softver moras preko virelesa. Da ne pricam sto ''moras'' da gasis neke aplikacije koje (konstantno) vuku net. Isto je sa kes memorijom, kolacicima, istorijom (svakodnevno brisanje) jer uredjaj koci. Primer: otvaras svaki sajt sa redovnim pretrazivacem opusteno a kad hoces polovniautomobili.com on te izbacuje. Das tolike pare i on te izbacuje - ne moze da ocita sajt, kao pentijum 286. Fabricka - gps mapa je katastrofa. I ako ne obrises gore navedene stavke koci ti tac skrin... sto je opet po meni jako velika mana, i smaranje. Toliko iz licnog iskustva o tabletu.
Slika

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od Daniel » četvrtak, 9. maj 2013. u 09:00h

realno bolje da je ipad kupio :D
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 9. maj 2013. u 09:47h

taj faozon. U pocetku olovka je imala samo jednu opciju.. zadris dugmence na njoj i uradis print skrin! Sto je totalna glupost, bolje da je ''bek - nazad'' tek posle par adejta je sredjeno to.. Otvoris dva taba u pretrazivacu u jednom njakas tipa forum a u drugom pustis neku pesmu na youtubu i vratis se na prvi (da nastavis sa cackanjem foruma) momentalno se klip - pesma zaustavi. Meni je jako dobra opcija da skoro svaki klip mozes da odgledas u HD - HQ. I ona stara mana, ne mozes telefonirati bez blutut slusalice, sto bi bilo ok da nije obavezno. Primer: vozis ukljucena ti navigacija neko te nazove.. javis se i pricas opusteno i idalje ti navigacija radi, ne bi ti trebao ''heds fri'' jer (bar ovaj) tablet ima jake zvicnike. Da, svaki podignut - pokrenut program ostaje stalno aktivan iako izadjes iz istog, sve dok ne kliknes na ikonicu ''2prozora'' (aktivne aplikacije) i pogasis sve, pa onda ''hom'' da se vratis na destop. Ma brdo njakanja.
Slika

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“