Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Navigacija

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od FiestaRS » nedelja, 5. maj 2013. u 22:50h

ja znam kad sam kupovao navigaciju (pre skoro 7god) tad su svi satro hvalili Garmin a niko iskustva sa istim. Od par ljudi sam cuo za MIO i pazario ga. 2,5 god taxiranja... 1000 puta zujanja po Beogradu, do Budve, cele Vojvodine uzduz i popreko. Drugar ima potpuno istu.. Do Kosova,mora, po Nisu itd... Nikad nas zajebala nije. Nemam pojma cija je mapa (Danijel ce reci kad mu dam) jer hoce da apdetuje mapu.. Posto je iz 07 ili 06 god.
Slika

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od RSS » nedelja, 5. maj 2013. u 22:58h

Mio koristi iGO mape, moj ćale ima Mio navigaciju prastaru, koristi je svakodnevno, ja sam je uzimao za more jer nisam hteo da tel sunčam 10 dana, brutalno radi, još je ova njegova neki osnovni moder, dobio je 2008godine.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Navigacija

Poruka od veljo_81 » nedelja, 5. maj 2013. u 23:04h

Vladan piše:IGO mapa mu nije nista bolja od Garminove, a mi smo malo navikli da pricamo o aplikaciji Garmin XT sa Nokia-e, koja je nedoradjeni afterthought. Ima li neko ovde pravi Garmin uredjaj, pa da posvedoci?
iste su mape za garmin uredjaj i xt, ne vidim zasto bi bilo razlike

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Navigacija

Poruka od BojanM » nedelja, 5. maj 2013. u 23:06h

Mio u suštini ima svoje mape i svoj softver, samo su neke serije rađene na bazi iGo i mogu da koriste iGo mape - a druge na bazi njihovog (Navman) softvera... Zaboravio sam koja je od te dve u C200. Generalno može u svaku da se nabudži iGo, sa više ili manje muke, pošto su WinCE uređaji u pitanju.

Svako verovatno govori iz svoje perspektive, a ja sam koristio (doduše kratko) jedan osnovni model Garmina (zaboravio sam više i kako mu glasi naziv), i mnogo više iGo u raznim iteracijama.

Garminova mapa je dosta (bila) preciznija za manja mesta, takoreći svaka stazica je bila ucrtana. Na žalost, mana je (bila) da tamo gde ima najviše promena - tj. za veće gradove - nisu (bili) dovoljno brzi što se tiče izbacivanja ažuriranih mapa. Naglašavam svuda "(bilo)" jer već neko vreme nemam nikakav kontakt sa bilo kakvim Garmin proizvodom, čak ni XT (mapa je za sve ista, to što softver koji je pokreće ima ili nema neke mogućnosti nije nedostatak same mape).

Sa iGo mapama je potpuno obrnuta situacija, u prethodnoj iteraciji (Contrast, valjda beše 2011.07 poslednji update pre ovog iz 2012) veliki gradovi - pre svega BGD - su bili sasvim pristojno odrađeni, a mala mesta (npr. Kladovo, ali i gomila drugih po Istočnoj i Južnoj Srbiji) samo na rudimentarnom nivou. Neću da kažem da je bila neupotrebljiva, putna mreža je OK, ali daleko je to od nivoa navođenja do konkretne adrese u svakom mestu u Srbiji. POI baza siromašna, ograničenja brzine nisu bila unesena na gomili putnih pravaca... Da i ne spominjemo da je npr. prošlog avgusta i dalje to bila najnovija mapa, a za godinu dana se dosta toga izmenilo, tako da ni u većim mestima nije uvek bila savršena.

Još nisam stavio 2012.07 pa da vidim kako ona izgleda, jer - na moje ne-malo iznenađenje - za mene je Navteq 2011.Q4 najupotrebljivija mapa koju sam do sada koristio. Istini za volju, nedostaje MNOGO detalja koji su izmenjeni (razni kružni tokovi, jednosmerne ulice i slično) po većim gradovima, ali zato ima ucrtanu i poslednju selendru. Dosta POI unosa, većina ograničenja (doduše ponegde zastarela, gde su ih putari revidirali), tranziti, obilaznice, kamere... Naravno, svakom prema sopstvenim potrebama, ali meni je ona OK kompromis, pratim znakove a navigacija je tu da mi predloži alternativnu rutu do odredišta ako ne mogu da skrenem tamo gde je ona predložila ili ako slučajno omašim skretanje. Čak i neke opskurnije ulice po BGD kojih jednostavno nema u drugim edicijama pronalazi, ali npr. nema Ostružničkog mosta i petlje Banovci, što će reći ništa od slepog praćenja navigacije.

U principu svi imaju svoje favorite i drže se njih, što ne znači da je to univerzalna stvar... treba odabrati softver (i hardver) prema individualnim potrebama.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Navigacija

Poruka od veljo_81 » nedelja, 5. maj 2013. u 23:16h

to je sve ko je na sta navikao, dosta mojih poznanika vozi na kamione na relaciji bosna-italija, bosna-njemacka i svi koriste garmin, neki od njih su kupili i gps-ove za laptope i isto koriste garmin
ja ga koristim jos od n95, od tad kupujem nokiu sa symbianom i gps-om, volim da da je all in one, i nikad ne bih kupio odvojen navigacijski uredjaj, jedino sto cu preci na nokiu sa windowsom zbog nedostatka symbian aplikacija

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Navigacija

Poruka od FiestaRS » nedelja, 5. maj 2013. u 23:23h

Moja je sebe isplatila pa jedno 30puta. Koliko sam puta odvozao neku voznju da kazem...na njenu ruku, bez imalo poznavajuci put,grad,selo.

ps Da dodam da je POI bez nekih vecih gresaka, pozamasna je baza. Jos sam ja sam ucrtao bukvalno svaki semafor, postavio (kamere-radare) na gotovo sva mesta gde sam video pandure. jedino mi zao da te stvari izgubim prilikom apdejta, zato ga i nisam uradio do sad.
Slika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 5. maj 2013. u 23:30h

pa snimis poi pa uvezes posle taj tajl u updejtovan sistem.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Navigacija

Poruka od Vladan » nedelja, 5. maj 2013. u 23:43h

veljo_81 piše:
Vladan piše:IGO mapa mu nije nista bolja od Garminove, a mi smo malo navikli da pricamo o aplikaciji Garmin XT sa Nokia-e, koja je nedoradjeni afterthought. Ima li neko ovde pravi Garmin uredjaj, pa da posvedoci?
iste su mape za garmin uredjaj i xt, ne vidim zasto bi bilo razlike
Veljo, i ne samo Veljo, pokusaj da shvatis sta pise pre ngo prokomentarises.

Dakle:

- Garmin mapa nije losija od IGO mape
- XT aplikacija je losija od IGO/MIO/... i ostalih klonova
- Ko ima iskustvo sa originalnim Garmin uredjajima, tj. kakva je na njima aplikacija?

Ne znam tacno kada sam imao prvi GPS uredjaj, ali ima vise od 5 god.
Isprobao sam svasta, i zavrsio na IGOu, poceo od verzije 6, mozda i nize, a zavrsio i stigao do verzije 8.3,
a onda sam razlupao ekran na HP Travel Companionu,
pa sam presao na Niku i Garmin XT.

- Podjednake probleme sa neucrtanim putevima ijednosmernim ulicama imao sam i sa Garminom i sa IGO-om.
- Garmin me je sasvim lepo vodio po Grckoj. Garmin moze sasvim dobro da posluzi i za navodjenje van puteva, kao i po moru, dok IGO malo teze.
- Garmin XT je ocajan za navodjenje po ruti sa vise usputnih odredista, ali to nema veze s mapom.
- Garmin mape su zajebane, jer neke staze i bogaze za pesake i planinare nisu tako i oznacene u data bazi, pa hoce da te navodi tuda kao da je magistralni put. Ali to moze da bude i do XT aplikacije, da ona ne cita bazu dovoljno dobro.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Navigacija

Poruka od BojanM » ponedeljak, 6. maj 2013. u 00:21h

Odgovor je, dizvineš, bio u skladu sa pitanjem, valjalo je još u njemu (pitanju) jasno razgraničiti koji deo se odnosi na kvalitet mapa, koji na kvalitet aplikacije a koji na upoređenje između XT i "fabričkog" rešenja. ;)

- Nije pitanje koja je od te dve varijante bolja ili lošija u globalu (večiti derbi, Windows ili Mac, iOS vs Android ili šta već) već jedini predmet poređenja može da bude koja verzija kog dobavljača za određeni sistem radi bolji posao u konkretnoj primeni... a to je već debelo u domenu filozofske diskusije.
- Samim time deplasirano je porediti Garmin (i XT aplikaciju kao jednu manifestaciju tog sistema) sa iGO-om. Da, oba se koriste za sličnu namenu (navigacija/rutiranje), ali ne, nisu oba sistema jednako pogodna za sve podvrste te namene. Ovde i sada, za one koji se pored vožnje automobila bave biciklizmom ili trekingom, pešače ili veslaju, i ne žele da nose više navigacionih uređaja, Garmin je verovatno bolji izbor. Za one kojima navigacija treba samo za automobil, postoji mogućnost da im isti taj Garmin završava posao, mada ja generalno preferiram iGo zbog bolje lokalne podrške za tu namenu. U nekoj drugoj državi vrlo lako može da se desi potpuno obrnuta situacija.
- Takođe, koliko sam ja imao prilike da vidim, aplikacije se između različitih klasa i generacija Garmin uređaja međusobno razlikuju, tako da opet ne može da se da jasan odgovor na pitanje da li je "fabrička" aplikacija bolja od XT/Symbian platforme, jer nije poređenje 1-na-1. Poznat je problem da XT n'ume da radi sa međuodredištima... doduše, iskreno, tu opciju nisam ni imao potrebe da isprobavam dok sam imao Garmin uređaj pa ne umem da ti kažem iz prve ruke kako je to rešeno na "pravoj stvari". Koliko sam se nekada interesovao za ta čuda po netu, korisnici fabričkih GPS uređaja nisu imali primedbe po tom pitanju (pa sad koliko god ta informacija imala neku težinu).

Inače to za staze i bogaze nije specifičnost samo za XT, već više za Garmin mape Srbije, koje su nastale na bazi starih topografskih mapa. Mene je Garmin uređaj jednom prilikom vodio preko poljane, zaraslom pešačkom stazom, zato što je to bila za dobar kilometar kraća ruta nego asfaltiranim putem okolo... što se njega tiče, to je sve bila prohodna ulica. Ne sećam se da sam negde imao podešavanje koji tip puteva da uzima u obzir prilikom rutiranja, a čak i da sam imao tu opciju nemam ideju da li su takve staze označene kao terenske putanje ili kao put kojim je moguć saobraćaj putničkim automobilom.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Navigacija

Poruka od Vladan » ponedeljak, 6. maj 2013. u 00:29h

Nisam mislio na tebe, i sa oba tvoja posta se slazem, skoro u potpunosti, u svakom slucaju neslaganje nije dovoljno da bi se trosila tastatura.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Navigacija

Poruka od BojanM » ponedeljak, 6. maj 2013. u 00:36h

Ma OK, nisam se ni našao direktno prozvan nego sam samo dao svoje mišljenje... pa kad sam već dao logoreji slobodu, reko' mogu da ponudim još neki podatak (ili desetinu njih) pa će nekome ko čita ovo te dopunske informacije - nadajmo se - biti od koristi.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Navigacija

Poruka od veljo_81 » ponedeljak, 6. maj 2013. u 12:24h

koliko sam ja uspio da primjetim garmin aplikacijaza navigaciju, laptop ili mobitel su iste, mislim na izgled i mogucnosti
sve koriste iste mape, kakva god je rezolucija
sve imaju mogucnost izbora puta, izbora rute, izbora vozila
jedini bug koji sam ma uspio da primjetim je kad ubacim recimo europe city navigator, adriu i scg nestane recimo jedan magistralni put blizu mene, ukljucim samo europe ili samo adriu i scg i ubaci mi i taj put, nesto sa preklapanjem mapa nije u redu

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Navigacija

Poruka od Vladan » ponedeljak, 6. maj 2013. u 12:52h

Sve je to Garmin XT, ali na garmin uredjajima tipa Nuvi, i kako se sve vec zovu, trebalo bi da je bolje odradjeno, ali nikad nisam video uzivo.
A mape naravno da su iste.

To za razlicite mape, ima poznatih bugova bas tog tipa, i to zato sto ...

1. Ima puno razlicitih mapa, od raznih proizvodjaca, na razlicite nacine pribavljenih.
2. U principu Garmin uredjaji nisu originalno ni predvidjeni da oni traze rute itd. Ideja je bila da se ruta isplanira u Map Source-u, ili onom drugom, ne mogu 'se setim, pa da se prebaci na uredjaj koji te samo navodi po toj ruti. Pri tome, zajedno sa rutom, iz Map Source-a prebacis samo delove mapa kroz koje ta ruta prolazi.
Automatsko odredjivanje rute je u prenosne uredjaje ubaceno kao dodatak za zlu ne trebalo, i za takve situacije, navodjenje od trenutne pozicije do nekog odredista, radi savrseno.
Ovo sto mi radimo sa XT om, ja recimo drzim u Nokii zapadnu Evropu, SCG, Grcku, deo Adrie uz granicu, i deo Jadrana iz Blue Chart Atlantic, i trazimo da nam nadje najbolje rute, oni nisu ni predvideli da ce se raditi.

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Navigacija

Poruka od Pančevac » ponedeljak, 6. maj 2013. u 13:16h

Da l' ima neko noviju verziju iGO my way rezolucije 320x480,jugoistocne evrope? Da me postedi muke skidanja .Tj da mi posalje :)
Imam neku staru verziju...
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Navigacija

Poruka od Iosis » ponedeljak, 6. maj 2013. u 15:54h

Nisam koristio Garmin navigaciju, osim onu na telefonu, ali jeste ćale prije par godine donjeo Garminov uređaj koji određuje poziciju.
Uređaj je povelik, 25 x 60 x 40 mm, imao je plus veliku antenu. Određivao je poziciju jako precizno, napraviš korak napravi razliku u koordinatama, ili ako stojiš i čučneš pokaže razliku u visini.
Donjeo ga iz firme, a u firmi su ga koristili za trasiranje dalekovoda.

Tako da su ti Garminovi uređaju kvalitetni i dobri što se tiče profi uređaja. Ali ove stvari za ''igranje'' kao što je navigacija na mobilnom nisu nešto poklonili pažnje.
Vjerovatno im to ne donosi neku zaradu pa im nije ni bitno.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Navigacija

Poruka od veljo_81 » ponedeljak, 6. maj 2013. u 16:42h

meni je trebao mozda 10-ak puta, sve kad sam trazio neke adrese u banja luci i svaki put je gadjao u vrata, par puta sam posudjivao drugarima kad idu u zagreb i nije bilo greske
u hr ga drzim ukljucenog stalno, i kad znam gdje ide, na par mjesta upozorava na radar, mada mu je to mana, poi nije nesto uradjen, jako malo radara je uneseno, bar ovo sto sam ja nasao za skinuti, ako neko zna gdje redovno updateuju poi za ex yu nek stavi adresu

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Navigacija

Poruka od Shomy_ksh » ponedeljak, 6. maj 2013. u 16:55h

imam ja, ubica.. nikad nije pogresila...
Slika

hahahaha
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » utorak, 7. maj 2013. u 21:14h

evo me sedim,pokusavam da se nakanim i odlucim koju navigaciju da kupim. Gledam da to bude neki multifunkcionalni uredjaj, dakle da ne bude samo navigacija nego da ima jos nesto. Ali nikako ne mogu da nadjem uredaj koji ima sve u jednom (sto nije ni cudno).
I sad tu ima nekoliko opcija, npr navigacija sa integrisanom kamerom, ,tj model koji ima cak i zadnju kameru sto mislim da je neophodno ( da snima saobracaj i napred i nazad),ali nigde ne mogu da nadjem snimak da vidim takav uredjaj kako radi. Jer dzabe kamera ako je nsikog kvaliteta snimak. To su uglavnom windows uredjaji. Posotji opcija i da idem na android ,sto je opet interresantno zato sto (isao bih u svakom slucaju na ekran od 7 incha), mogu da preko wifija se kacim na net ili tetheringa sa mobilnim,pa lepo da imam net u kolima (kulturiska), uvek.Ali onda moram da uzmem posebno DVR kameru. To je ok,uzeo bi dva odojvena uredjaja jer onda ne moram kompromise da pravim,ali u tom slucaju se bojim da cu biti pretrpan ekranima i uredjajima i sve ce podsecati na google car onaj sto snima ulice. Ajd jos i nekako, ali ko ce da skida svaki put kameru,dvd,navigaciju?

Konkretno pitanje je sledece: ako uzmem dva uredjaja, gledam da kameru ostavim stalno nakaceno (tu me brine da mi neki som ne obije auto i napravi stetu zbog usrane kamere - probusi lim na vratima il sjebe stakla za cabrio) ali moram nekako da joj dovedem struju a da ne ide iz upaljaca (jer je to za navigaciju). Da li je ovo izvodljivoa da nepravim shit i da stalno crpim akumlator? (npr da se kamera nakaci negde kod retrovozira,a kabl sprovede u oplatu i dalje vodi do izvora stuje,kojimgod da je to).

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » utorak, 7. maj 2013. u 21:33h

Uzmes retrovizor sa integrisanom kamerom i povezes struju da prekida dovod kad se izvadi kljuc.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Navigacija

Poruka od Iosis » utorak, 7. maj 2013. u 21:41h

Pazi ti samo da tebe u autu jednog dana ne ubije struja od silnih žica i uređaja. lol
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » utorak, 7. maj 2013. u 21:47h

ivan_031 piše:Uzmes retrovizor sa integrisanom kamerom i povezes struju da prekida dovod kad se izvadi kljuc.
pa gledam jednu recenziju bas sada: to,ali mi je to mlo kamiondzijski fazon,ogromno je.Ima drugar, nekako mi mali ekran za navigaciju.

Ali i ovo je interesnatno:

Slika

http://www.alibaba.com/product-gs/76387 ... amera.html

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » utorak, 7. maj 2013. u 22:45h

Panorama :D ali opet je to hebada oko monitorcica. Idealna stvar bi bila da ima komplet ogledalo kome zice od napajanja izlaze kroz drzac da sve moze lepo da se sakrije. Mislim da se nebi odrzale one sto se kace na postojeci retrovizor, spalo bi od nasih rupa na putu :)

Avatar korisnika
skoricnik
Poruka: 327
Član foruma od: petak, 13. jul 2012. u 19:29h
Lokacija: Backa Palanka

Re: Navigacija

Poruka od skoricnik » utorak, 7. maj 2013. u 23:05h

Trenutno na jabuki koristim iGO Primo i Contrastovu mapu iz 7.2012. Istina, na dosta mesta fale kruzni tokovi, uglavnom, tamo gde su raskrsnice "preradjivane".

Sama aplikacija po meni ima dosta lepsi dizajn od MyWay koji se koristi na Androidu, malo je drugacije resen meni, opcije, ali sve u svemu zasnovane su na istom. Glavni ekran sa mapom nije prenatrpan, po meni je sve odlicno ukombinovano.

Garmin Mobile XT radi posao, ali polako zastareva, kao i sami uredjaji na kojima se koristio (S60).

Jos nesto, za korisnike jabucice. Na Appstoreu ima da se skine besplatna navigacija WAZE. Koristi internet za skidanje mapa u toku samog navodjenja, brza je, precizna, u dosta slucajeva je koristim jer se brze rukuje sa njom nego sa iGo. Jedina mana - glasovno navodjenje ne podrzava Srpski jezik. Preporuka za onoga ko nema jailbreakovan uredjaj. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ford Focus MK1 TDDi, 90ks, estate (2012. - )
Ford Focus MK1 1.6 16V, 101ks, hatchback (2012. - 2013.)
Ford Mondeo MK3 TDDi, 115ks, hatchback (2013. - )
BMW 320D E46, 150ks, sedan (2015. - )

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od PMilan » utorak, 7. maj 2013. u 23:11h

Prvo sam koristio obican, a sada igo primo, malo je lepsi od obicnog, ali mi nije to toliko vazno, bito je da vrsio posao sto ova oplikacija radi odlicno.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija

Poruka od RS_cabrio » utorak, 7. maj 2013. u 23:19h

Kji je to obican?Meni je primo i amigo znaru i cinimi se slabiji neko igo 8.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“