Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od mbole » sreda, 2. sep. 2015. u 01:05h

Uh... ajmo polako... posto ovd ima puno "razni stvari" :)

Najpre, auto koji je vec ovde, pretpostavljam da nije na col tablicama, vec na regularnim, nemackim, svajcarskim, kojim god.
Daklem, u trenutku ulaska u zemlju taj auto uopste nije predmet carine, posto je njegov vlasnik strani drzavljanin, i auto se ovde nalazi privremeno (nebitno po kom osnovu je privremeno).

Ti, to jest vlasnik auta (posto ti ne smes da vozis auto stranih registarskih oznaka), izadje preko granice, i nista se nije desilo. Opet udje i ponovo se nista nije desilo, posto je vlasnik auta i dalje strani drzavljanin. Nema carine i slicnog.

Nemam pojma sta bi se desilo da on izjavi da zeli da uveze auto u Srbiju kako bi ga prodao, to jest po kojim pravilima bi se to tretiralo. Posto koliko me secanje sluzi sva pravila o uvozu automobila o kojima smo pricali vaze za drzavnjane Srbistana.

Mozda je najjednostavnije pozvati najblizu carinsku ispostavu. Dobar dan... situacija takva, dosao surak iz svabije i ja bi da kupim auto od njega. Sta sad, i kako to da izvedem, a da ne prekrsim neki propis? Ili to, ili kod najblizeg speditera sa istim pitanjem.

Po meni, ne vidim da postoji problem da se ugovor o kupoprodaji sklopi i ovde, tog trenutka roba postaje "carinska" i dalje vaze sva pravila ko da si ga upravo dovezao na Horgos, nakon sto si ga kupio u Minhenu ili Becu.
ali... mi smo drzava poznata po postojanju problema i tamo gde ne sanjas da ih ima :)

EDIT
Izvozna deklaracija nema veze sa mupom i registracijom. Ona sluzi za povracaj poreza iz drzave odakle izvozis auto, i uopste ne moras da je imas.
Gde si to nasao na sajtu mupa? Ne uspevam da pronadjem nista slicno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Vladan » sreda, 2. sep. 2015. u 02:10h

Nije MUP, moja greska, ali evo ima ovde, ovaj spediter kaze da je potrebna:
http://tdmarvel.com/sr/component/conten ... obila.html

Kad kazes za povracaj PDVa, da li mislis na povracaj PDVa u zemlji u kojoj si kupio auto?

mislim, sva ta logika, to jeste tako, mene zanima da li je neko to konkretno uradio i kako je prosao.

Evo ovde kod uprave carina:
http://www.upravacarina.rs/lat/Informac ... ozila.aspx
Kaze da vozilo mora biti odjavljeno "tamo"? Šta sa tim? Pretpostavljeni šurak može da ga odjavi, ali tek kad se vrati u Švabiju.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od mbole » sreda, 2. sep. 2015. u 21:11h

Da, mislim na meverstojer, VAT ili kako ga vec koja zemlja zove.
Daklem izvozna deklaracija ti sluzi da bi sutra moga da se vratis nazad u nemacku i od njih trazis povrat poreza.

evo recimo ovde: http://www.polovniautomobili.com/auto-v ... -korak.php
3) izvozna deklaracija - kupovinom od pravnog lica možete da dobijete povraćaj poreza, a tada je neophodno da vam na stranoj carini izdaju izvoznu deklaraciju, odnosno ex-papir - njega takođe morate da overite kod stranih carinika prilikom napuštanja EU.

Pojedini auto placevi mogu da vam izađu u susret i pomognu u proceduri, ali ex-papir može da izda isključivo carina. Kada prodavcu dostavite dokaz da je automobil izvezen iz EU, novac od poreza vam se vraća, na način dogovoren sa prodavcem.
Na jos par mesta sam video da pisu da je potrebna izvozna deklaracija, ali jedino ovde je pisalo zasta je potrebna.

evo i ovde: http://www.don-sped.rs/2013/02/sta-vam- ... a-za-uvoz/

Prilicno im je smusen taj deo na carinskom sajtu.
U jednoj recenici napisu da ga moras odjaviti u inostranstvu, a onda odmah u sledecoj da:
"Vozilo koje je registrovano u inostranstvu, a koje podleže obavezi registracije u Republici Srbiji morate u pisanoj formi prijaviti ulaznoj (graničnoj) carinarnici. "
Ne moze vozio i da bude registrovano i da bude odjavljeno.
Koliko se secam, odjava se radila kad uzimas col tablice.

U svakom slucaju to ocigledno nije cesta procedura, pa ces tesko pronaci odgovor na netu. Ili svrati do neke carinarnice, ili ih pozovi telefonom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Vladan » sreda, 2. sep. 2015. u 23:03h

Da to su te dileme, kokoš - jaje ...

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 3. sep. 2015. u 15:05h

Kao prvo, povrat PDV-a zaboravi. Jer auto nije od neke firme itd... itd...

Vlasnik nek napravi polukruzno na granici, i kod nasih neka kaze da ima da prijavi auto za carinjenje. Onda mu carinik zadrrzava pasos, dok spediter ne zavrsi carinske papire.

E sad, zavisi kod koga carinis auto, moj savet je, da ide na firmu, pa sa firme na tvoje ime, zato sto onda neces platiti prepis, i neces se njakati sa ugovorom pre pravljenja ulaza.

Ako nemas dobrog speditera, pripremi se za novu frizuru :)
Slika

Avatar korisnika
stanisicp
Poruka: 223
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 02:14h
Lokacija: tri lepe

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od stanisicp » petak, 18. dec. 2015. u 22:28h

ljudi kakva ce biti procedura od 2016 za uvoz auta? zna li neko nesto cujem euro 4 samo da ce se smeti uvoziti jel to istina?
ej ti mala jesi l za seks oral? onda upadaj u moj jugo koral

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od st 220 » petak, 18. dec. 2015. u 22:38h

Najverovatnije je da će biti tako.

TT

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Ford_III » petak, 18. dec. 2015. u 22:39h

Pozoves najblizu carinu i pitas dobices odgovor sigurno.Ali ne verujem oni to vec pricaju godinama tako da nista od toga.
Po meni prvo moraju da uvedu zakon o zagadjenju koji bi smanjio postojece granice zagadjenja iz auta.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Ford_III » subota, 19. dec. 2015. u 20:51h

Nisu to euro 4 motori vec u nemackoj to su D4 odnosno ubacen je katalizator da ne bi toliko zagadjivali jer sa euro 3 ne smes da udjes u centrar vecih gradove sa zutom plaketom(eur3).Zabranjeno je na autu putu mozes gde hoces ali ne i u centar grada.Zato su ubacivali te katalizarore da ne bi morali da prodaju auta sa euro 3.
Ti katalizatori su inace skupio zavisi sve od auta ali u proseku od 500 € pa na gore.Vare se na auspuhu
Oni po emisiji stetnih gasova su euro 4 ali nas zakon ih ne priznaje i neces moci da ih carinis.Ako ne zadovoljava euro 3 mozda nece ni da te puste da udjes u srbiji sa tim autom.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od BojanM » subota, 19. dec. 2015. u 21:24h

Na čiju se priču nadovezuješ zadnjom porukom?!
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od mbole » subota, 19. dec. 2015. u 21:45h

@Ford_III
Ovoliko netacnih informacija u jednoj poruci odavno nisam video :)
Ajde se bar malo raspitaj pre nego sto pocnes da pises o necemu o cemu ocigledno nemas pojma.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od macaneli » subota, 19. dec. 2015. u 22:41h

najjace je varenje na auspuh lol
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Ford_III » nedelja, 20. dec. 2015. u 07:32h

BojanM piše:Na čiju se priču nadovezuješ zadnjom porukom?!
Bojane izlega da je ovaj sto je postavio pitanje izbrisao svoj text.
Neko je postavio pitanje da je video neki auto sa navodnim euro 4 motorom a da je auto bio 2002 pa ga je zanimalo kako to moze zato sam mu i odgovorio aocigledno je obrisao.

@mbole ne znam kada si ti zadnji put uvezo neki auto i da li si uopste neki uvezo tako da nemoj da pricas na pamet ako se u nesto razumem onda je to u carinjenje posto si ti ocigledno taj sto nema pojma o uvozu.
P.S. nemoram ja da se raspitujem ja vec znam kako ide procedura i to sve sto sam napisao stoji.Mozes proveriri gde hoces ali nemoj da pises nekome da nema pojma kada se ni sam ne razumes.
I molim te sta si tacno procitao a da je to po tebi dizinformacija sto sam napisao u tekstu?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od st 220 » nedelja, 20. dec. 2015. u 11:41h

Hoćeš da kažeš da ne postoje euro4 motori koji su se ugrađivali u auta od npr 2005-2006.god?

TT

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od mbole » nedelja, 20. dec. 2015. u 12:39h

Mozda si ti mislio nesto drugo, ali ja citam sta si napisao.
Verovatno da je tu ta poruka o kojoj pricas, tvoja bi imala drugaciji smisao.

U zemlju Srbiju trenutno mogu da se uvezu polovni automobili koji su PROIZVEDENI sa motorom koji ispunjava minimum Euro 3 standard.
Daklem ne mogu vozila koja su naknadno prepravljena da ispnjavaju Euro 3.
Vec duze vreme se ocekuje da to bude promenjeno tako da ce moci da se uvezu samo oni koji ispunjavaju minimum Euro 4 (za polovne, za nove ce se rampa najverovatnije podici na Euro 6)

Ne da postoji Euro 4, nego i Euro 5 i Euro 6.
I naravno da mozes da uvezes Euro 4 posto on ispunjava i Euro 3.

Katalizatori se ugradjuju u vozila jos od Euro 2 norme.
Ne znam sta si gledao da neko navaruje, i zasto bi tako nesto radio, posto je ugradnja katalizatora "malo" slozenija od toga da ga navaris na auspuh.
Ono sto je dodato kod Euro 4 dizela su DPF filteri. Podseca na katalizator, al nije isto. I takodje, dzabe da ga dodas kad nemas gomilicu ostalih stvari koje su potrebne da bi radio.

No, ako ti je auto proizveden kao euro 3 (sto se vidi iz tehnicke dokumentacije, kataloga...), mozes na njega da navaris sta god hoces, pa cak i da skines katalizator ili DPF, on je i dalje proizveden kao euro 3 i kao takav moze da se uveze. Samo u izuzetnim slucajevima, kada iz tehnicke dokumentacije ne moze da se utvrdi kako je auto proizveden, to radi agencija za bezbednost.
Daklem, ne zavlaci se carinik ispod auta da vidi dal ti imas ili nemas katalizator, niti ti meri izduvne gasove, vec poredi tvoj broj sasije sa katalogom.

Slucajno radim u firmi koja se bavi uvozom automobila (i novih i polovnih), tako da ponesto znam tome :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od macaneli » nedelja, 20. dec. 2015. u 13:09h

yaris 1999g je euro 3 po papirima npr
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Ford_III » nedelja, 20. dec. 2015. u 16:32h

mbole nisam ja rekao da ne postoje motori eur 4,5,6,7 naravno da postoji.
Covek je postavio pitanje kako to da je auto 2002 a da je eur 4?
Nemci kada ubace taj katalizator oni kazu eur 4 ali to kod nas ne pije vodu. jer oni imaju drugacije zakone a kod nas kada se radi uvoz proverava se da li je motor fabricki eur 3 ili nije. Ja sam mu objasnio da je tu ubacen katalizator i da to nije ffabricki i da u saobracajnu nema sanse da pise eur4 nego d4.Nisam video ko je postavio pitanje samo sam odgovorio.

Naravno da carinik nece da se zavlaci ispod auta i da gleda da li ima kat ili nema.Ako ima kat on je znaci kao sto sam rekao obelezen sa slovom D tako da u saobracajnoj ne pise vise eur3 vec D4,D5,D6 itd..Pa se auto posle ulaska u srbiju i prilikom carinjenja odnosno saobracajna salje u agenciju za bezbednost na proveru kao sto si i ti rekao.
Slazem se ja sada sa tobom ali si me napao bez razloga.
Uostalom nismo se razumeli.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
stanisicp
Poruka: 223
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 02:14h
Lokacija: tri lepe

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od stanisicp » nedelja, 20. dec. 2015. u 17:09h

ja sam obrisao pitanje zato sto sam se z.ajebao sasvim slucajno obrisan post bio .pitao sam posto sam gledao po mobile.de i drugim stranim sajtovima auta neka 2002 godista auta s oglasa imaju euro 4 motore (preko sajtove sam gledao) i nije mi jasno u cemu je fora bila jer znam da ta auta uglavnom imaju euro 3 al sto je rekao macaneli da jaris ima 99 to euro 3 motor to znam da pojedini auti imaju i stariji od 2001 euro 3 a neki 2001 imaju euro 2 .hvala na odgovorima i jos jedno pitanje imam.dal neko ima broj neke carinarnice da se ja to lepo raspitam za euro 4 neki vicu da treba neki ne treba jebat ga vise nisam pametan ni sam :doh: znam da euro 3 moze da se uveze ali je pitanje do kad.opet se vracam na to neko vice 2016.da mora euro 4 da se uveze neko kaze ne pa ajd budi pametan. :ozid:
ej ti mala jesi l za seks oral? onda upadaj u moj jugo koral

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od st 220 » nedelja, 20. dec. 2015. u 17:16h

Izgooglaj broj neke carine, to je bar lako.

Inače ne znam proizvođača iz 2001.koji ima motore sa euro 2 standardom.

Ima ih dosta koji su euro 3 2000.god. ali se kod njih pre carine radi homologacija.

TT

Avatar korisnika
stanisicp
Poruka: 223
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 02:14h
Lokacija: tri lepe

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od stanisicp » nedelja, 20. dec. 2015. u 17:18h

i 2001.godiste isto radis homologaciju 10 tak dana a 2002 godiste plafon 5 dana proveravaju.ima 2001.god ali retko koji euro 2 ja sam gledao po oglasima sto preko sto ovde strance prodaju sto ne mogu da registruju i pise za delove.ma imam carinika drugara ali je on sad preko otisao u austriju pa ne znam koga da pitam a hocu da vidim preko nesto da uvezem.
ej ti mala jesi l za seks oral? onda upadaj u moj jugo koral

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od Ford_III » nedelja, 20. dec. 2015. u 17:46h

Upravo tako kao sto kaze st220 strucno se naziva homologacija stim sto sada moras da ides na tehnicki i da ti ovi masinci urade atest kosta oko 5000 dinara i plus oko 3 hiljada i nesto za agenciju.
U aprilu su slali sva auta na homologaciju, nebitno koje godiste to je bila novina,sada kako vidim ovde neko pise da rade samo do 2002 znaci da su opet vratili na staro.Najbolje je zovi carinu neku svi ce da ti odgovore ako uopste oni znaju sta ce biti 2016.Mozda ukinu eur3 a mozda i ne ali po meni barem cisto sumnjam.
I ako mislis da uvozis nesto obavezno kada kupis auto i pre vracanja u srbiju overi kod notara kupoprodajni ugovor.Ili ce da te kosta posle skupo na granici kod speditera.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od mbole » nedelja, 20. dec. 2015. u 18:28h

Ford_III Ocigledno smo se lose razumeli.

Dal ce od 2016 morati euro 4 ne moze da ti kaze ni carina, posto uredba koja bi to regulisala jos uvek ne postoji. Tek kad i ako je vlada donese, moci ce i sa carine da ti kazu.
Pri tom, uopste nije obavezno da ta uredba bude doneta tako da vazi od 1.1.2016 mogu da je donesu i 13.3. ili 15.2 ili kog god hoce datuma. I prethodna (iz 2010) nije doneta da vazi od 1.1
Suska se da ce biti, a dal ce... jedino da okrenes Vucica :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
stanisicp
Poruka: 223
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 02:14h
Lokacija: tri lepe

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od stanisicp » nedelja, 20. dec. 2015. u 19:16h

upravo to.ljudi cuo sam se s drugarom (preko poruka) koji je carinik .kaze da jos ne znaju sta ce i kako biti.da se nagadja nagadja se i ima se nesto u vidu sad sto kazes moze biti i sutra ako im dune a moze i biti to za 2 3 4 meseca na snazi.sta reci osim sta bude bice jbg :) videcu da uzmem neka manja auta 2 jos cu videti sta konkretno.msm da ce biti i ford ka 2006 2007 u opticaju :D
ej ti mala jesi l za seks oral? onda upadaj u moj jugo koral

Avatar korisnika
stanisicp
Poruka: 223
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 02:14h
Lokacija: tri lepe

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od stanisicp » petak, 25. dec. 2015. u 16:45h

malo sam se bolje raspitao.to prvo treba da prodje skupstinu pa da izadje u sluzbenom glasniku pa tek onda kad sve to bude da se kaze oce li sta biti od euro 4 ili nece. caletov prijatelj mi je jedan rekao koji je dobro upucen u ta s*anja .
ej ti mala jesi l za seks oral? onda upadaj u moj jugo koral

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Uvoz automobila (mozda nekom dobro dodje)

Poruka od mbole » subota, 26. dec. 2015. u 00:26h

Koliko znam, uredbe vlade ne prolaze kroz skupstinu.
Zato i jesu uredbe, a ne zakoni.

A da izadje u sluzbenom glasniku moze i sutra nakon sto je doneto, i da vazi od odmah (nije za sve obavezan rok od 8 dana nakon objavljivanja).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“