Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14427
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od mbole » subota, 16. jan. 2016. u 23:28h

Ne bih da pametujem, al dan danas se secam opel askone, negde ismedju Kolasina i Mojkovca, 2003 godine.
Covek vozi manje vise lezerno, nikakav problem, stizem ga i jednostavno sam brzi i cekam mesto da ga obidjem... Nikakvo drkanje, nabijanje u branik, nista slico. Pristigo sam ga i cekam na 10-20 metara iza njega da se otvori ravno parce puta.
Dolazimo na pravac, sve po propisu, levi migavac, dodjem do toga da su auta poravnata nosem, i odjednom tip pocinje da dodje gas.
???
Reko, mozda me nije video, kratko po sireni... ma kakvi...

Ni tamo ni ovamo.
Pravc jeste podugacak, al sad se vec pojavljuje auto sa druge strane.

Vidi sinak... ne znam koj ti je moj, al ja sam ipak ludji od tebe (a vrlo verovatno i pametniji), a rupa koja gleda u Moracu je sa tvoje strane.
Lagano motam volan u desno, pa tebi ako je bas stalo da proveravamo dal je tezi mondeo ili askona, i ko ce koga da izgura sa puta... aj da ga merimo


tako da...
Da si meni to u radio, ili bi te ladno izgurao s puta, ili bi ti se malo nane nanine... Ne... ne bi mi pobegao, veruj mi :)

Al to ne znaci da bih te ucenjivao, to je sasvim drugi par opanaka.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od st 220 » subota, 16. jan. 2016. u 23:43h

Profesorski :)

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od tika » nedelja, 17. jan. 2016. u 14:36h

mbole piše:Svi veliki mangupi, postanu jako mali kad ih dohvate cike u plavom.
Tako je. Postanu još i njihovi tasteri.

Ma, iskuliraj tog majmuna. Kaži mu da si razgovarao sa nekim pravnikom i pandurom koji su prijatelji tvojih matoraca, da si im ispričao celu priču i da su te oni posavetovali da ne činiš ništa. Majmun neka prodnese prijavu, mada sumnjam da uopšte sme da ode u policiju. Ako je pak zaista podnese, onda je sigurno pandurski taster. U tom slučaju, ako sud poveruje u priču, platićeš kaznu ali krimos od toga nema ništa, tako da on uopšte nema interes da te prijavi. Folira te. Ignoriši ga. Jajara.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od vucki » nedelja, 17. jan. 2016. u 15:19h

Opali ti neku stariju tetu da se rasteretis stresa....i uzivaj,ionako ces se za mesec dana smejati jer se nece nista dogoditi,malo si se vise istripovao !

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od lukijano » nedelja, 17. jan. 2016. u 17:40h

dule0911 piše:Evo ja danas imao situaciju, krenuo da obilazim neki kombi i to lagano jer smo vec isli 100, u trenutku zapocinjanja sam imao prostora. On isto dodaje gas... Ja video sta se desava, pustio gas i krenuo da kocim da se opet ubacim iza njega, medjutim koci i on ne da mi da se ubacim... Sta sam uradio? Pa nista, kocio jos vise da ne napravimo udes, i kad su se smirile strasti pri sledecoj prilici ga pretekao sa 50+ razlike :D

Uhhh.. imao sam tih slučajeva... ne znaš ko je veći idiot... Da li ovaj što ubrzava kad ga pretičeš, ili kada koči, kad hoćeš da se vratiš... kao setio se, pa će sad da te pusti kad si ti već odustao...

Strašno... a poseban slučaj su likovi sa šleperima... Taj kad krene da koči da te kao pusti unutra, njega nikad dočekati da ponovo doda gas... A dugačak pa nikad da se vratiš iza njega...

A što se tiče problema iz naslova, pridružujem se apsolutno kolegama... Kažeš mu slobodno i opušteno, "podnesi samo prijatelju prijavu ... slobodno..."...

A od toga neće biti ništa...

I onda mu samo dodaš, onako usput, da je prethodni razgovor (kada ti je iznuđivao pare) snimljen, pošto imaš instaliran program za automatsko snimanje razgovora (što ti inače preporučujem da odmah instaliraš... imaš ga na play-store, "automatic call recorder"), za slučaj da ti ponovo preti i traži pare ...

Elem kažeš mu da imaš snimljen razgovor, tako da ako ti se bilo šta desi sa autom, ili te fizički napadne, snimak ide pravo u policiju... A u tom slučaju nisam baš siguran, da će biti tako hladnokrvan, da ga policija ponovo cima i drnda, posebno kad je u pitanju povratnik... Njih po defaultu ima da cimaju i za sve ostalo... samo ako se malo namršti...

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od Iosis » nedelja, 17. jan. 2016. u 17:57h

Ja sam jednom tako ubrzavao kada me lik preticao, ali zato što je bio dr*oš!

Pretkao me prvi put, sustignem ga poslje par km, on vozi 50, a pretekao me tamo gdje sam vozio 80. Nema nikakvog ograničenja osim generalnog, koje je na magistralnom putu van naselja 80 km/h.
Pretknema ga i ponovo vozim 80, on opet pretekne mene i vozi 50. I tako još par puta.
Sledeći put kada me htjeo preteći, dodao sam gas i nisam dao da me pretekne.
Najgore što je to neki matorac, oko 60 godina, vozio Golf 5. Ubrzavao je paralelno sa mnom do 120, ja sam nastavio do 140 i još pretekao dva šlepera u cugu na koje sam naišao. Sreća pa sam dobio komad pravca. :D
Jeste da to što sam napravio nije pametno, ali u afetu čovjek svašta napravi.

Ne znam šta je bilo u njegovoj bolesnoj glavi, ali užasno mi idu na živce takvi koji je me preteknu, pa onda vozi sporije nego što sam ja vozio.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od Sharpshooter » nedelja, 17. jan. 2016. u 18:14h

Taj bar to namerno radi, ali najopasnije su žene koje nisu svesne ničega oko sebe, a pokušavaju "brzo" da voze.
Krivina, koči kao da je serpentina, a onda pun gas na pravcu, pa ju je zaje*ano i obići, pogotovu ako nemaš malo "jača" kola.
Od toga odlepim.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od dule0911 » nedelja, 17. jan. 2016. u 20:05h

Nisu sve zene iste, moja sestra kad se nameraci ne bezi joj ni presretac, mora u stopu da ga prati hahahaha
lukijano piše:Uhhh.. imao sam tih slučajeva... ne znaš ko je veći idiot... Da li ovaj što ubrzava kad ga pretičeš, ili kada koči, kad hoćeš da se vratiš... kao setio se, pa će sad da te pusti kad si ti već odustao...
Razlika je sto me ovaj lik gledao svo vreme preticanja u retrovizoru, tako da se nije kasno nicega setio, nego je to namerno radio iz ne znam ni ja kog razloga... Nije ni bitno :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od st 220 » nedelja, 17. jan. 2016. u 20:40h

Sharpshooter piše:Taj bar to namerno radi, ali najopasnije su žene koje nisu svesne ničega oko sebe, a pokušavaju "brzo" da voze.
Krivina, koči kao da je serpentina, a onda pun gas na pravcu, pa ju je zaje*ano i obići, pogotovu ako nemaš malo "jača" kola.
Od toga odlepim.
Što je najgore, ima i muškaraca koji tako voze.

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od jelchica » nedelja, 17. jan. 2016. u 21:00h

Ovo ti je, dečko, jedna životna škola. Prvo, da ne ubrzavaš kad te neko pretiče, drugo da ne nasedaš na provokacije pilićara.
Iskuliraj pretnje (samo lagano, opušteno, u smislu ne znam o čemu se radi, tuži boli me briga), neka te slobodno tuži (a verovatno neće) pa da vidi kako će da ispuši, samo nikako mu ne daj nikakave pare - to bi bilo najgore što možeš da uradiš.

Nemam kad da kopam po zakonima, ali zar nije ubrzavanje dok te neko pretiče protivzakonito (i protivrazumski/protivmoralno)?

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od lukijano » nedelja, 17. jan. 2016. u 21:35h

Jeste Jelo, protivzakonito je... Ali kao i za ostale prekršaje i dela, niko nije kriv dok ga ne uhvate, odnosno, dok se ne dokaže da je kriv !

I tu se završava sva priča...

Nije ovde tema, ali bi mogao jedan kratak roman da ispišem, kako na koji način i koliko puta sam se izvukao od kazni, jer sam bio pametniji i snalažljiviji kod sudije za prekršaje... Mislim da sam, odprilike, od 10 odlazaka kod sudije, samo 2 puta platio kaznu... a i od ta 2 puta, jednom nisam bio dobro informisan o promenama u zakonu i prekršajnom postupku, inače ne bi ni tu platio...

Dakle već je rečeno u temi bezbroj puta... NEMA OD TOGA NIŠTA... NEMA PRIJAVE... NEMA DOKAZA... NEMA NIČEGA...

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11270
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od Talladega_500 » utorak, 19. jan. 2016. u 03:02h

mbole piše:Vidi sinak... ne znam koj ti je moj, al ja sam ipak ludji od tebe (a vrlo verovatno i pametniji), a rupa koja gleda u Moracu je sa tvoje strane.
Lagano motam volan u desno, pa tebi ako je bas stalo da proveravamo dal je tezi mondeo ili askona, i ko ce koga da izgura sa puta... aj da ga merimo
Cisto iz moje radoznalosti, jeli ti mozda palo na pamet da se zapitas i kome bi eventualni sudar teze pao - njemu u staroj-ko-biblija Asconi ili tebi u znacajno novijem Mondeu?

Ja licno nikad ne brinem kad vidim novi Cadillac da luduje ulicama ... ali kada vidim 1977 Buick, e onda me bas panika uhvati.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14427
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od mbole » utorak, 19. jan. 2016. u 08:47h

Daleko teze bi mi pao sudar sa mecom koja se pojavila iz suprotnog smera.
A vec je bilo: "vise nema nazad".

A i vise bi to bilo guranje nego sudar. Ko sto napisah, lagano sam namotao, tako da je imao vremena da shvati sta radim, vec sam bio negde za duzinu haube ispred njega (ali nije bilo dovoljno mesta da ga prodjem ako nastavi da vozi pod punim gasom), u slucaju kontakta, to ne bi biio udarac vec guranje, moja tacka kontakta je blizu centra mase a nejgova na vrhu auta...

Uostalom... to su samo novci :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od Iosis » utorak, 19. jan. 2016. u 23:55h

Pa ako bi mu sudar teže pao, što onda sišće gas?

A meni užasno idu na nerve oni *urtoni sa džipovima tipa, X3, X5 i Q7, pa kada te pretiče sasječe te da moraš da kočiš.

Zbog takvih bi uzeo neki pick-up od 2t, pa neka se trpa i gura
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11270
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. jan. 2016. u 06:15h

Iosis piše:Zbog takvih bi uzeo neki pick-up od 2t, pa neka se trpa i gura
Bravo.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od Sharpshooter » sreda, 20. jan. 2016. u 09:42h

Ovo je taman za
Slika
Da se namontira pozadi. :D
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

MarkoniBeybe
Poruka: 48
Član foruma od: nedelja, 22. nov. 2015. u 15:16h

Re: Podneta tuzba o izazivanju saobracajne nesrece

Poruka od MarkoniBeybe » sreda, 20. jan. 2016. u 13:10h

Resio problem lepim dogovorom. MOLIM lock tema

Zaključana

Povratak na „Off topic & Free time“