Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » nedelja, 13. mar. 2016. u 10:57h

mbole piše:Protok koji ti daje provajder nema nikakve veze sa tim dal je na internetu guzva, dal je ponoc ili podne.
Pa kako majku mu... Ko priča o drugoj strani, prva strana je natrpana i taj obećani protok ne može da se desi usled očajne infrastrukture, naravno da ima veze da li je ponoć ili podne...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » nedelja, 13. mar. 2016. u 23:20h

Protok kroz ADSL do provajdera u sustini zavisi od tvoje parice koja je ista u svako doba dana (ako nije, onda imas problem sa samom paricom, al to nema veze sa opterecenjem, vec sa spojevima, vlagom...).
Od razdelnika u tel. centrali, na dalje pici optika do provajdera i tu nema zagusenja.
Vec poduze vreme nema zagusenja ni na linkovima koji idu od provajdera napolje, ili su barem dovoljno retka (tipa nastao neki picvajz ko 9.11 pa svi jurnuli na net)

Okla u sustini meri protok od tebe do provajdera, posto uvek bira server koji je kod tvog provajdera. Bez obzira na doba dana, moj protok se menja samo u zavisnosti sta rade zena i cerka, tj. dal njihovi racunari takodje tuku ili ne. OK, postoje neke razlike, al minorne, i pre spadaju u to sto neki program u pozadini krene da radi nego sto stvarno protok varira.
Naravno, postoje i kvarovi, al onda je to ocigledno.

Kablovski operateri su drugacija prica (ili su bar nekada bili, ne znam tacno kako sada funkcionise cela prica), posto se tu nekada deli protok na kablu za celu ili pola ulice.
Ne znam kako je sada, pretpostavljam da sada teraju optiku do nekakvog switcha ili sta je vec njegov ekvivalent na koaksijalcu, pa od njega idu ili pojedinacni kablovi, ili zajednicki ali za mnogo manje korisnika nego ranije.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Iosis » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 02:34h

Okla bira sama, ali možeš i sam da izabereš server. Ja kada mjerim uglavnom izmjerim na nekoliko njih. Raspon bude por par megabita. Zavisi od servera na kojem mjeri.
Znam da mi se dešava da nešto skidam sa neta, ide sporo daleko ispod moje brzine, ''brzina'' veličina 50-100 kbps. Ispočetka sam se trzao da mi net koči, pa sam otvarao YT i neki video na 1080p, jer taj sigurno neće glatko raditi na takvom protoku. YT ide bez problema. Sada se više i ne trzam. :D

A to za kablovske operatere, ne znam kako radi SBB, ali znam da u Doboju rade tako kao što si napisao. Ćale je radio optiku kod sebe u firmi, Elektrodoboj, zbog daljinskog očitanja brojila i još nekih stvari, pa je kablovski operater sa njima sklopio ugovor da koriste optiku Elektrodoboja. Tako da samo u ulazu imaju switch koji šalje do stanova.
Nude i optički internet, ali moraš ekstra da platiš priključak da ti dovedu vlakno do stana.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 03:07h

Nisam se odavno zanimao za tehniku kod kablovskih operatera. Ovo deljenje jednog kabla za ulicu ili slicno je bilo u prilicno davnim vremenima. Sta se sad desava, samo mogu da pretpostavljam.
Ali brzine koje sada nude, plus sto digitalna TV i telefon ustvari idu kroz istu vezu (isto IP verovatno), jednostavno ne bi mogli da isteraju sa starim sistemom.

Verovatno Krstic moze da uskoci sa nekom boljom informacijom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 06:01h

Sve ide preko iste kable.Primer kopernikusa mozes da imas kablovski internet ne treba ti fiksni.Dobijes wifi uredjaj i jos neki sto prvi put vidim(najverovatnije za kablovsku) i oni su povezani sa kompjuterom i dalje idu na tv.Proverio juce kod drugara.
Proverio sam mu i brzinu imao je oko 9.46.
Ali nije znao koju brzinu placa i sta mu pise u ugovoru.A ugovor nije mogao da nadje.Mislio sam da mu je ugovor na 10mb i onda sam se prijatno iznenadio posle sam usao na njihovom sajut daju ugovor na 3,4,8,12 i 16mb.
Pa sada posto njemu pokazuje 9.46 moguce je da ima duplo sporiju vezu i da je uzeo onaj od 12 mb.
Jer sigurno da je uzeo manji ne bi mu dali brzi protok od ugovorne cene to je sigurno.
Sto mu opet daju protok 3 mb manji stim sto na telekomu cesto ide i oko 5 mb manje.
E sad moguce je posto kopernikus nemaju bas svi onda im servisi nisu toliko optereceni kao i kod telekoma nemam pojma.

Sto se tice merenje servera ja mogu da merim Paracin,Cupriju i Nis i svi odprilike isto pokazuju.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 07:37h

Naravno da svi servisi (Internet, telefon, TV) idu kroz isti kabl koji ulazi kod tebe u kucu, al nije u tome stvar.
Pitanje je koliko vas deli kabl koji ide kroz ulicu.

Kabl koji dolazi kod tebe u kucu moze da protera vise nego pristojnu kolicinu podataka za tebe samog.

Ali ako to podelis na 30 kuca, to jest ako isti takav kabl ide celom duzinom ulice, pa sa samo racva za svaku kucu, tada imas zagusenje.
A ako kroz ulicu ide optika, pa se kabl racva na svake 2-3 kuce, ili na svaku kucu posebno, tada nema deljenja sa komsijama (posto kroz optiku mozes da proteresa brdo toga), ili je deljenje malo, i nema zagusenja na ulicnom kablu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 08:56h

Zavisi od topologije mreže i samog načina na koji je izvedena. Ali mogu da stave jedan RG11 na celu ulicu od desetak kuća. Ali kada bi taj jedan kabl bio pitanje kako će da radi ta mreža to bi bilo sjajno. Gde su pojačala, nodovi, optika, CMTS. I da je sve perfektno treba imati malo znanja uštelovati to kako treba, a to njima obično fali..

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 16:23h

Kao što Dušan kaže, s tim da je i tehnologija prenosa digitalnog signala napredovala, mnogo toga sada može da stane u jedan gajtan. :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 14. mar. 2016. u 17:22h

Da li ste znali da instaliranjem aplikacije orion ring + sa gogle play dobijate besplatni fiksni broj na mobilnom telefonu.
Tako da sa fiksnog mogu da vas zovu i na mobilni.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » utorak, 15. mar. 2016. u 03:04h

OK, ko sto rekoh, za kablovsku ne znam tacno sta se desava, i kakva im je topologija, ali na ADSL-u jednostavno nema zajednickog kabla, a Ford_III je pricao o ADSL-u.
Tvoja parica do centrale, odatle optika.
Nema gde da nastane guzva.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » utorak, 15. mar. 2016. u 09:29h

Tvoja parica koja ne može da protera to što treba na samom početku, zatim do centrale ima makar 5-6 nastavaka koji su svi rađeni pre 30godina, pola od njih nije ni zatvoreno, nego kesom zavijeno, puno vode. Onda njihovi pokušaji da približe optiku korisniku, takozvanim iPan-ovima, tako što su kupili najjeftinije moguće i koji em ne rade kako treba, em nemaju sopstveno napajanje, već se napajaju iz mreže, te kada nestane struje ti nemaš fiksni telefon, prvi put posle koliko godina? Napredak naš.
Dalje, da je prenos do centrale perfektan, a nije ni blizu, oprema u centrali je očajna, i nema dovoljno kapaciteta u špicu saobraćaja.

To što ti pričaš je ideja, u praksi nema veze sa istinom.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » utorak, 15. mar. 2016. u 09:36h

Niko nije ni rekao da je prenos perfektan.

Samo da na ADSL-u protok ka provajderu ne zavisi od toga dal je ponoc ili podne i dal je guzva ili nije na internetu.

Parica je takva kakva je, negde bolja negde gora, ali se ne menja u zavisnosti od toga koliko ljudi trosi internet.

Od toga smo poceli, a u medjuvremenu smo izdriftovali na kablovsku :)

PS
Ja imam i fiksni telefon i ADSL kad nestane struje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » utorak, 15. mar. 2016. u 09:42h

Zato što nemaš iPan između sebe i centrale. Imaćeš ne brini.

Do provajdera nema promene (ako ne deliš paricu sa nekim), ali čim dođeš do njega u problemu si.

Znači suma je, imaš očajan prenos na samom početku i onda u zavisnosti koliko vas u datom trenutku želi da ide na internet opet možeš da budeš u problemu.

U svakom slučaju, počeli smo od toga da li se treba prebaciti na Orion, moj odgovor je ne.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » utorak, 15. mar. 2016. u 13:18h

Sto sam u problemu kad dodjem do provajdera?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » sreda, 16. mar. 2016. u 08:31h

Zato što on nema opremu dovoljnog kapaciteta.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Almighty.shO » sreda, 16. mar. 2016. u 13:45h

U mom kraju, Zapadnobački okrug, imamo samo 2 opcije (nažalost) a to su Telekom ADSL ili SatTrakt... Dok sam živeo sa majkom tamo smo imali pored redovne kablovske (SatTrakt) Telekom ADSL, a kada sam prešao u svoj stan morao sam da uvedem SatTrakt (cable + net) jer nemam fiksni telefon (a hteo sam Telekom ADSL da uvedem jer sam imao iskustva sa njima dok nisam baš čuo ništa preterano za SatTrakt)... Evo, već godinu i po koristim njihove usluge i mogu reći da su ok (bilo je nekih prekida tu i tamo, bilo je i prekida optičkog kabla usled radova na vodovodnoj mreži od strane drugih mamlaza i tako). 2500 dinara plaćam 10mbit i kablovska + digitalni kanali.... Ugovor mi još malo ističe pa ću da vidim šta i kako dalje. Isto tako sam majci preneo fiksni telefon kod njih (SatTrakt) kao i internet i sada koristi te njihove usluge po nekoj promo ceni od 2690 dinara (telefon, kablovska + digitalni kanali, internet 10mbit) ovo im je sajt http://www.stcable.net/sr

Slika
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Daki_81 » sreda, 16. mar. 2016. u 23:45h

Jaka im je ta promo cena, ali nema puno konkurencije pa im se može... Ja za 2275 din u IKOM-u imam 25mb net, fiksni sa 100 minuta i digitalna tv sa PCMCIA karticom (nemam resiver).
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 17. mar. 2016. u 01:51h

Realno sva iskustva sa nekim provajderom, i na osnovu toga razmatranja uzimanja usluga na drugoj adresi kod istog provajdera ili nekog drugog, su u u rangu iskustva "vozio sam nekada BMW, nebitno koji, nebitno koliko star ili mlad, služio je dobro i nije se kvario, što automatski znači da je BMW sigurno odlična marka i treba opet kupiti njihov auto, nebitno koji i nebitno kad". :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od darko darko » nedelja, 9. feb. 2020. u 21:18h

Pitanje, sbb ili optika mts? U zgradi imam sbb, optika je skoro usla u zgradu, pa da ne cekam signal ako je bolji sbb. Najvise me interesuju razlike prednosti i mane odnosu jedne firme prema drugoj. Vidim da sbb ima neki unifi, ima i aplikaciju za gledanje online, jel ima to mts iako sam ja u telenor mrezi mobilnim. Pucajte sve sto vam pada napamet. Znaci bio bih novi korisnik i jedan i drugi nude 6 meseci po dinar. Sta je duo paket, i za politiku đe zabole plivajuci zamajac😂.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 10. feb. 2020. u 09:03h

Prekrstiš se za oba, pa se nadaš najboljem.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od sarabo » ponedeljak, 10. feb. 2020. u 09:16h

Ja sam na SBB već par godina i prilično sam zadovoljan.
Da ih uporedim ne mogu jer ove druge nisam koristio.
Spisak kanala po meni zadovoljavajući, kvalitet/postojanost signala na zavidnom nivou.
Internet mi je trenutno 150/10 prema ugovoru. Ako sam preko mrežnog kabla onda mi je realno negde oko 13-140/9.
WiFi mi je 50/9.
Pošto si u sa mobilnim u Telenoru imaš mogućnost da uvežeš SBB i Telenor ugovor ( ako si na postpejd ) i onda dobijaš dodatne kanale na SBB,a na telenoru dobijaš 50 % više svega u okviru svog paketa. Samo ti SBB i telenor moraju glasiti na istog vlasnika.
Takođe u ovom slučaju ti pozivi sa fiksnog ( ako ga uzmeš u SBB paketu ) na tvoj Telenor broj iznose 0 ( nula dinara ).
Unifi aplikacija ti omogućava da na njihovim UNIFI tačkama koristiš WIFI preko korisničkog naloga.
Unifon ti omogućava da ako imaš WIFI pristup netu telefoniraš sa mobilnog po ceni fiksnog tj u tom slučaju cena razgovora ti se prebacuje na fiksni tel ( naravno ako si ga uzeo u SBB ili prebacio postojeći ).
Ako mi još nešto padne na pamet javljam.
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 10. feb. 2020. u 09:36h

U zavisnosti od dela grada internet je od prihvatljivog do apsolutne katastrofe. Na poslu mi radi OK, kući užas.

Pre nekoliko meseci su odlučili da poskupe bez da ikog pitaju da li je to ok. Onda su me naterali da pređem na EON FULL DUO pošto moj stari paket više ne postoji. Što je OK pošto ima nekih zanimljivih kanala u tom paketu. Onda je cela United Media odlučila da izbaci 6 kanala iz ponude pre neki dan (Discovery Science HD, Discovery Showcase HD, Discovery Turbo Xtra HD, Animal Planet HD, Food Network HD i Fine Living HD) i onda više nemaš te zanimljive kanale.

Realno televiziju ne gledam nikad, plaćam to zbog ćaleta. Sad ćale nije zadovoljan, a ja internetom nikad nisam bio zadovoljan. Tako da je u mom slučaju SBB potpuni promašaj, ali nažalost nemam izbora. Na istoj mreži inače od Pogleda, tj. od kada se u Srbiji pojavila kablovska televizija.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od Djole » ponedeljak, 10. feb. 2020. u 11:42h

Moj glas takođe za sbb... Koristim zagovoljan sam... Imaju bogate pakete i ne zaborave te kao korisnika što radi MTS... Uvek povećavaju brzine neta


Sarabo moraš da podesiš ruter da baca 5ghz i biće 150mb na wifi
Послато са Mi 9T помоћу Тапатока


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od sarabo » ponedeljak, 10. feb. 2020. u 11:57h

Imajući u vidu stanje i mogućnosti trenutnog kompa i ovih 50 mi je mnogo :) :)
Šalu na stranu nisam ni menjao sa 2,4 ghz jer mi pije vodu za sve, ali pokušaću prvom prilikom, hvala na savetu.
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: TV i Internet provajderi, mišljenja i iskustva

Poruka od mbole » ponedeljak, 10. feb. 2020. u 14:45h

Sto se tice sbb-a oni ubee ruteri su djubre.
Imaju jos neke bele, ne secam se kako se zovu, sa njima imam samo povrsno iskustvo.

Ako je moguce, trazite da vam daju "stari" cisco ruter, koji nema WiFi, pa sami dokupite WiFi access point. Par hiljada din, al radi mnogo bolje (a plus, mozes da biras WiFi kakav tebi odgovara).

TV koristim kod kuce, i u principu sam zadovoljan. Jos uvek sam na starom D3 paketu, i bicu dokle god mogu, EON mi se ic ne svidja kao interfejs iako ima nekih dodatnih kanala koliko sam video.

I ja sam popizdeo zbog Disc Sci, al jbg... u zemlji srbistanu, mnogo vise njih zanima da gledaju kako neki tamo mamlaz uvaljuje kuce i maznjava lovu, nego da nauce nesto.
Tako da mogu da razumem poslovnu politiku, iako bi im opalio porez na sund da sam neka vlast.

Kucni net kod njih nemam (decenijama sam na sezamu, orionu... trenutno na optici i to radi lepo).

Imam kod par musterija, al to su biznis paketi, pa ne mogu da tvrdim da je isto.
Kod jedne, bilo je problema dok nismo promenili ruter. Od tada, evo skoro 7-8 meseci, sve radi bez stucanja.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“