Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina preko ebaya

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Kupovina preko ebaya

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 3. okt. 2016. u 15:01h

Treba li nekom nesto sa nemackog ebaya da mu uzmem pa da mu donesem za srbiju posto se skoro vracam dole.
Naravno ovo cinim samo za clanove kluba kao moja dobra volja i naravno nema nikakva provizija ta cena koja stoji na ebayu sa postarinom to ce biti ta samo da nije skupo i da bude sigurno ne posle kada mu nesto donesem da bude ono kao nije to to nemam sad novca itd.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 30. jul 2019. u 20:44h

Posto mi je iskustvo sa kupovinom na eBay-u 0 aj da pitam. Nameracio sam da kupim nesto i dodao u korpu da bih video cenu postarine. Trenutno na kartici nemam dovoljno novca pa sam planirao sutra da uplatim medjutim... Ko god otvori taj link pise mu da je artikal prodat a meni kada kliknem na taj isti link otvara ovo. Ako ujutru uplatim novac na karticu i idem na pay now da li ce sve biti ok ili o cemu se radi...?Slika

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od macaneli » utorak, 30. jul 2019. u 20:49h

Pa klikni odmah pa plati sutra
Imas 3 dana da platis uglavnom
Posalji kupcu poruku da mu placas sutra i tojto
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od darko darko » petak, 17. apr. 2020. u 16:47h

Dali je neko narucivao skoro preko ebaya, recimo dodatni troskovi koji su, carina odkud znam sta jos, ako narucim ovo https://www.ebay.com/itm/UBTECH-JIMU-Ro ... Sw8RFeannv

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od Djole » petak, 17. apr. 2020. u 17:09h

Ovde konkretno imaš šiping koji je skuplji od predmeta... Oko 80 dolara
Na cenu od 75 dolara možeš da platiš još carinu i porez. Možda da vidiš sa prodavcem da fakturiše manji iznos.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od macaneli » petak, 17. apr. 2020. u 17:24h

Mislim da ce sigurno naplatiti posto ide iz amerike
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od 911s [SK] » petak, 17. apr. 2020. u 18:43h

Ako je prodavac pravno lice odnosno registrovani business seller onda faktura mora ići na realan iznos.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od darko darko » petak, 17. apr. 2020. u 20:38h

Pa opet je duplo jeftinije nego ovde, koliko je carina otprilike

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od dule0911 » petak, 17. apr. 2020. u 20:53h

@darko darko
Ako salju DHLom ili FedEx-om imaz trosak spedicije od oko 30-40e u zavisnosti od toga cime salju. Uvek se placa za iznose preko 50e sa postarinom tj iznose koje se carine. Ovo ti ne treba za obicnu postu
911s [SK] piše: Ako je prodavac pravno lice odnosno registrovani business seller onda faktura mora ići na realan iznos.
Jel takav prodavac (reg business seller) u mogucnosti da stavi discount nekom korisniku ili napravi custom invoice u kojem je discount obracunat? Nisam siguran za ebay jer nisam nikad probao iz US, iz Taiwana su mi stavljali nizu cenu na paket zbog carine i spedicije (paket se slao DHLom) i prosao sam bez dazbina. Iz US preko ebay to nisam probao pa zato pitam. Na drugom sajtu iz US koji koristi shopify kao webshop su mi napravili custom invoice i sve na racunu je upravo onoliko koliko kosta, samo na kraju odredjen popust i toliko sam platio. Ostatak tj razliku im platio preko paypal. Ako je to moguce na ebay, onda zavisi od volje prodavca i poverenja kupca da uplati deo pre glavnog porucivanja.
Doduse u mom slucaju je popust bio manji od 5% (deo koji je isao preko paypal direktne uplate), posto nisam izbegavao komplet carinu vec carinjenje po carinskoj stopi (umesto carinjenja po ubrzanom/kratkom postupku).

Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od 911s [SK] » petak, 17. apr. 2020. u 21:16h

Na ebayu koliko kupiš toliko i platiš, zabranjeno je niti ikako moguće podeliti uplatu. Ne znam kako je to zakonski rešeno tamo i da li neko uopšte želi da to uradi, kod nas recimo onaj ko izda fakturu na lažni iznos kazna je zatvor. Fakture na niže iznose se rade da bi se utajile dažbine, a pošto je u pitanju medjunarodna regulativa ne možeš očekivati da će to neko svakako da uradi. Na dalekom istoku to rade, ali njihovo poslovanje se i bazira na tome da roba finalno bude najjeftinija.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od mbole » petak, 17. apr. 2020. u 23:31h

Ajmo redom...
Carinu i porez ces platiti na iznos sa sve transportom.
Carinu ce ti obavezno naplatiti posto ti robu salje pravno lice, a njena vrednost je preko 50EUR (kada ti salje fizicko lice, npr tetka, tada je granica 70EUR).
OK... nekada se desava da se provuces, al to nije pravilo, vec izuzetak.

U slucaju da roba nije oslobodjena carine, i carina i PDV se obracunavaju na vrednost zajedno sa transportom.

Uvozne dažbine na pošiljke koje fizička lica primaju iz inostranstva u poštanskom saobraćaju, čija vrednost ne prelazi 3.000 evra, obračunavaju se primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto, a na ocarinjenu vrednost obračunava se pripadajuća stopa PDV. Pritom, za poštanske pošiljke koje podležu naplati uvoznih dažbina, carinska osnovica uvećava se za troškove transporta i poštarine.
https://www.carina.rs/lat/Informacije/F ... iljke.aspx

Daklem...
75$+80$=155$
155*1.1=170 (10% carine)
170*1.2=204 (20% PDV)
odnosno oko 187 EUR

Carinjenje po ubrzanom postupku nema veze sa time da li ti je carina naplacena ili nije. Samo izbegavas full proceduru (spediter, JCI...) i naravno njenu cenu.
To je vezano za onoga preko koga se posiljka dostavlja (posta, kurirska sluzba...), to jest da li oni imaju ovlascenog carinskog sluzbenika koji unapred razvrstava robu.
Naravno ako ne pricamo o necemu sto je preko 3000 EUR.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od dule0911 » subota, 18. apr. 2020. u 11:57h

Opet da ponovim, platice se usluga spedicije ako se porucuje preko DHLa ili FedExa bez obzira da li je carinjenje po skracenom postupku ili ne. Moze da se izbegne placanje njima direktno, ali ce traziti dokumentaciju od speditera koji tebi odgovara pa izadje na isto. Ovo vazi i za posiljke za fizicka lica ispod 3000e, gde takva dokumentacija generalno nije potrebna, sem racuna za placanje. Pitajte me kako znam.

@911s
Ne podela uplate za pravno lice vec deo da ide na neki drugi racun, pa i na racun fizickog lica, van ebaya. Naravno da je siva zona, ali na racunu koji ce firma izdati nema smanjivanja cene - popusti se dobijaju i gift code-om na primer, to cak i u regularnim maloprodajama postoji pa ne vidim kao neki problem - svi imaju akcije i popuste.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od mbole » subota, 18. apr. 2020. u 12:12h

Pa skraceni postupak se razlikuje od redovnog upravo tako sto nema spedicije.
Tacno je da skoro sve kurirske sluzbe ne rade skraceni postupak, ali ima ih i koje rade (jednom mi je stiglo nesto, cini mi se da je bio TNT).
Uglavnom, to nije neko pravilo ili propis, pa da oni to ne mogu da rade, vec stvar same kurirske sluzbe, da li hoce ili nece da to radi.

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od dule0911 » subota, 18. apr. 2020. u 13:35h

A sta cemo kad naplacuju usluge spedicije i u skracenom postupku? Namerno sam tako napisao zbog ocigledne nelogicnosti :D Konkretno je DHL bio u pitanju ali ne menja mnogo stvar.
Svakako neka racuna na dodatni trosak ako je porucivanje preko kurirske sluzbe u pitanju i to je to.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kupovina preko ebaya

Poruka od mbole » subota, 18. apr. 2020. u 13:42h

Onda to nije skraceni postupak, vec ga samo dhl tako zove.
Ma pusti ih... Jednom sam natrcao na njih (poslali mi update nekog softvera, preko njih..) kretencine

U svakom slucaju, slazemo se da treba izbegavati kurirske sluzbe ako je ikako moguce

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“