Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od acadimke » subota, 25. feb. 2017. u 19:42h

Danas probao, pravi snimke po dva minuta, mozda treba nesto da se namesti. Kad sam prebacio snimak na komp nema prikaza brzine.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » nedelja, 26. feb. 2017. u 00:44h

Dužinu snimka možeš sam da podesiš, izražava se u sekundama. Ja sam na staroj kameri postavljao da dužina snimka bude 3 minuta i za mene je to nekako optimalno. Kraći snimci mi ne odgovaraju, jer se često dešava da dok ja kliknem na taster da sačuva snimak, on već počne da pravi sledeći i u stvari sačuva pogrešan. Dešava se to i kod ovih od 3 minuta, ali ređe.
Podaci o brzini, koordinatama, datumui vremenu se ne upisuju u video fajl, već se pravi poseban srt fajl (kao kod divx filmova, kao što titl dolazi u zasebnom fajlu). Dakle, potrebno je da ubaciš i ovaj srt fajl u video plejer na kompu.
Ford_III piše:Ja imam neku kinesku super snima i ne koci jedina mana je sto jos kada sam je uzeo preko ebaya baterija ne drzi uopste kamera radi samo preko punjaca.
Mada meni ne smeta ali zalio sam se pa su mi vratili pare a kamera mi ostala.
Kod kineskih kamera, baterije valjaju negde do godinu dana. Posle toga naglo izgube kapacitivnost i onda kamera može da radi samo na punjaču.
Ja sam na svojoj staroj kameri posle godinu i po, promenio bateriju. Izašla me oko 5 dolara. I još uvek je dobra (drži oko sat vremena), ali je kamera crkla cekicko
Tiler piše:Koristio sam par komada ovih kamera ali sam odlučio da više neću koristiti varijante sa vakum držačima pošto svaka na koju sam se namjerio vremenom oslabi i ne drži kvalitetno.
Evo, moja kamera koja je riknula, kupio je pre skoro 4 godine, držač radi kao prvog dana (čak je i nadživeo kameru). U svakom slučaju, ti držači su džabe... na Aliexpressu možeš da ih poručih za pola dolara.
mbole piše:Sta ce mu 2 kamere?
Jedna snima situaciju ispred vozila, druga iza. Mislio je na ovo...

Slika

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » nedelja, 26. feb. 2017. u 01:47h

A ovo mu dodje kao 2 u 1, to jest dobijes i rikverc kameru sa emitovanjem na retrovizor.

Ili je moguce da obe snimaju stalno, za situacije tipa neko te lupio od pozadi?

Stvarno... sta se desava sa tim ekrancicem na retrovizoru, kad nije ukljucena rikverc kamera? Jel prikazuje nesto na njemu, ili jednostavno "nestane"?
Malo mi sasavo da ti stalno pokriva ovoliki komad retrovizora.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Daki_81 » nedelja, 26. feb. 2017. u 10:38h

Glupo bi bilo da stalno radi...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » nedelja, 26. feb. 2017. u 11:30h

mbole piše:Sta ce mu 2 kamere?
Ocigleno snima i napred i nazad.
a pomaze mu i kod parkiranja.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 09:37h

Koliko sam ja ispratio, postoji varijanta gde se zadnja kamera uključuje kada ubaciš u rikverc i to je u stvari samo rikverc kamera, da pomogne pri parkiranju. A postoje varijante i koje snimaju neprekidno. To može da bude od pomoći, na primer, u situaciji čukanja od pozadi i onda lik koji te udari od nazad, dođe i kaže da si se ti kretao u rikverc i udario u njega. Ovako kamera sve lepo snimi i nema nagađanja.

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Tiler » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 10:24h

nikola piše:Evo, moja kamera koja je riknula, kupio je pre skoro 4 godine, držač radi kao prvog dana (čak je i nadživeo kameru). U svakom slučaju, ti držači su džabe... na Aliexpressu možeš da ih poručih za pola dolara.
Ja nisam imao sreće sa tim vakum držačima... zato idem na drugu varijantu... opišem sve kada stigne ...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 10:28h

Ove sto sam ja gledao su bas sa velikim ekranom.
Obe kamere koliko vidim pokazuju se na dve posebne male slike odprilike pola retrovizora a na drugoj polovini retrovizora imas obicno ogledalo.
E sad kako ce se paliti zadnja to je tvoje zavisi kako povezes kameru.
mozes kako zelis da nom stop pokazuje ili da pokazuje samo kada je u rikverc.
Bas cu ici kasnije pa cu slikati pa cu okaciti ovde.

Sto se tice ove kineske kamere sto imam dobio sam je novu ali baterija uopste ne drzi da li je fabricka greska ne znam uglavnom dobro snima ali samo dok je na punjacu.
Snimao sam ceo put Nemacka-Srbija bez problema.
Drzac drzi super.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 10:36h

Zameni bateriju... imaš da ih poručiš od kineza za par dolara. Prvo izvadi tu koja je u kameri, vidi oznaku i dimenzije. Ako ima prostora u kameri gde stoji baterija, možeš da uzmeš i veću, sa jačim kapacitetom, koja će ti držati 2-3 sata bez punjenja.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 11:41h

Hvala na savetu. Bio Sam je pre 2 meseca bas otvarao da vidim koja baterija Ide. Moracu to da sredim.

Evo slike koje Sam obecao

Cene se ovde na tajlandu krecu od 55 € do 85.Mada moze i da se cenka sigurno moze da se spusti za 10 € ako ne i vise.
Godinu dana garancija.
Zadnja kamera se povezuje na aux.Kasrtica za ovaj najeftiniji moze da se ubaci do 32 gb.
Prednja kamera je vec ugradjena i ima blic.
Kao sto sam i mislio obe kamere mogu da rade istovremeno celo vreme.
A moze i da se podesava kako ti zelis da ti pokazuje.
Stim sto na nekim kamerama ima da ti idu kamere samo u sredini a neke u levom delu.
To ne moze da se podesava uopste koliko to vidim jer se tacno vidi gde je displej za kameru a gde je ogledalo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 12:06h

Pre 2-3 godine sam gledao da kupim takvu retrovizor-kameru. Tada su još držale cenu, pa sam odustao. A i jedan od razloga zbog koga se više nisam interesovao je to što mislim da mi je nepregledna ta varijanta klasičan retrovizor i kamera, jedno pored dugog. Dok shvatim šta u stvari gledam, prođe sekund-dva, a to u vožnji može da bude problematično. Pretpostavljam da je to stvar navike i da bih se brzo navikao da pogledom nađem tačno ono što želim da vidim, ali opet... mislim da ću još neko vreme koristiti standardnu kameru, na šoferki :)

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 12:15h

I to sto kazes moglo bi da zbuni coveka.
Ja sam za sada obezbedjen.
Imam i parking senzure i parking kameru koja mi se ukljucuje na radiju a i ova kineska zavrsava posao.
Mada sada gledam cene na ebayu i nema bas neki izbor kao sto ih ima ode na tajlandu.
Mada ova je ok i pristupacna je.

http://www.ebay.de/itm/4-3-LCD-Einparkh ... SwfVpYnYKj
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 15:09h

Zaboravih da okačim. Evo snimka iz noćnih uslova, u gradskoj vožnji, po kiši, softver DailyRoads Voyager (HD rezolucija, 16 fps, veličina fajla 200 MB). Jedino mi malo na YT deluje mutnije nego što je kod mene na kompu, čak i kad se na YT prebaci na 720p pri gledanju. Ali opet, sasvim zadovoljavajući kavalitet...

P.S. Brisač sa vozačeve strane je za zamenu već neko vreme, nego nikako da ga zamenim :D

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od bo. » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 16:23h

Imam ovu YI car cameru
http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Yi-1080P ... SwiONYLY6X
Platio 55$

Ima jako lijepe snimke po noći a isto tako i po sunčanom danu kad se snima prema suncu.
Ne može raditi bez punjača, namjenjena je čisto za snimanje u autu.
Ima senzor da se uključi i počne snimati kad se auto zaljulja.
Isto tako ima opciju za upozorenje o napuštanju trake - isprobao ali nije baš precizno (iskreno nisam ju ni centrirao baš najpravilnije).

Snima po 3 minute, na 2304x1296 i 30 fps je na 450 Mb.
Podržava karticu do 64 Gb.
Stavio Samsungovu 64 Gb class 10.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 16:29h

Xiaomi je veoma dobar u segmentu telefona (imam njihov telefon :) ), pa pretpostavljam da su dobri i u segmentu auto-kamera. Mada, ionako za sve svoje kamere koriste optiku drugih proizvođača...
Šta znači da se uključuje da snima kada se auto zaljulja? Pretpostavljam da počinje da snima čim se auto pokrene. Bilo bi beskorisno ukoliko počinje da snima tek kada oseti malo veće sile inercije...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 20:37h

Recimo ako ti udare parkiran auto, a da ne bi bas radila kamera sve vreme

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » utorak, 28. feb. 2017. u 00:29h

Pa da, ali takva postavka mora da ima neke preduslove, kao što je taj da je vozilo koje te udarilo u vidnom polju kamere. Drugo, ako je i u vidnom polju, kamera neće snimiti situaciju koja je prethodila udarcu, već samo kako krivac odlazi. Takođe, bar u Srbiji niko normalan neće da ostavlja kameru u auto kada nema nikog u vozilu. Ta kamera bi "dobila noge" očas posla. Ono što ima logike, a skoro svaka savremena kamera podržava je automatska zaštita snimka od brisanja, ukoliko kamera registruje određenu silu. Npr, tako sam ja podesio da u slučaju 4g sile, snimak bude zaštićen od brisanja. U slučaju udesa, ako nema povreda, čovek je pod stresom i tada uglavnom ne razmišlja o čuvanju snimka. Ukoliko ostavi kameru da snima, a ima karticu manjeg kapaciteta, lako može da se ogodi da novi snimci krenu preko starih.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od dule0911 » utorak, 28. feb. 2017. u 01:04h

Moj cale od kako je kupio kameru ne skida je sa soferke, jos nije dobila noge. Doduse za to svo vreme je 3 puta upalio, ali dobro to je neki drugi problem :D

Nisam se jos odlucio za nabavku kamere, ali kad budem, bice iskljucivo tako da ne mora da se skida stalno, tako da cu morati da budem inventivan sto se tice pozicioniranja i zastite.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » utorak, 28. feb. 2017. u 01:50h

Ni ja je nikad ne skidam uvek stoji okacena i bas se vidi.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » utorak, 28. feb. 2017. u 09:41h

Pa zavisi kuda se krećete svakog dana i gde parkirate. Oni koji preko noći parkiraju auto u svom dvorištu ili garaži, naravno da ne moraju da je skidaju. Ali, mi koji parkiramo na parkinzima oko zgrada ili kojekude po gradu, teško da možemo da se usudima da ostavimo nešto u autu. Nije meni zbog kamere od 20 evra. Veći mi je problem šteta koju će lopov da napravi kada obije auto (razbijeno staklo, razvaljena brava....). Meni su, dok sam živeo na Banovom Brdu, tokom noći, ispod mog prozora gde je bio parkiran auto, obili bravu na suvozačevim vratima i ukrali radio iz kola i to bez pločice (pločica bila kod mene). Em što su mi maznuli radio od 80 evra, sa kojim ne mogu ništa (sem da pukom srećom imaju pločicu baš za njega). Em što me je skoro 100 evra koštalo popravljanje brave, ispravljanje lima i farbanje vrata. Mogu da zamislim šta bi tek bilo da tako ostavim kameru, prikačenu na šoferku, koja je "na izvolte". Kolegi su razbili staklo na Kiji Ceed, samo da bi mu ukrali "Swiss knife" iz auta.
Nije mi teško da svaki put skinem i postavim kameru, ali bi mi svakako lakše bilo d imam garažu ili dvorište. Kada parkiram u gradu, na kratko, naravno da ne skidam kameru. Računam, neće valjda za 3 minuta da naleti neka budala, koja bi se drznula da obije auto.
Poslednja izmena: nikola, na dan utorak, 28. feb. 2017. u 09:43h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » utorak, 28. feb. 2017. u 09:43h

nikola piše:Pa da, ali takva postavka mora da ima neke preduslove, kao što je taj da je vozilo koje te udarilo u vidnom polju kamere. Drugo, ako je i u vidnom polju, kamera neće snimiti situaciju koja je prethodila udarcu, već samo kako krivac odlazi. ...
Pa bolje ista nego nista. Ovako bar postoji mogucnost da bude na snimku ko te lupio. Ako je iskljucena... nema nikakve mogucnosti.
Ako je tvoje vozilo stajalo na parkingu, slabo ima veze sta je prethodilo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » utorak, 28. feb. 2017. u 09:47h

Pa jeste, ali na parkingu su vrlo retka čeona grebanja i čukanja. Dešava se, ne kažem da se ne desi nikad, ali je daleko češća situacija grebanje i kačenje vrata i krila. To kamera teško može da uhvati. Sa druge strane, grebanja su vrlo male sile, tako da sumnjam da bi se kamera aktivirala. Ne znam, nisam imao takvu kameru, pa ne znam da li je moguće podesiti nivo osetljivosti "ljuljanja" i koliki je minimum. Ako je potrebno da se auto zaljulja, onda to mora da bude ipak malo jači udarac. A opet se sve, kao što rekoh, najčešće događa na bočnim delovima auta, pa kamera to ne hvata.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » utorak, 28. feb. 2017. u 10:29h

ja svoj auto parkiran na parkingu pored ulice.nekada zaboravim i kljuceve novcanik cak ga nekad zaboravim i da ga zakljucam do sada nikada nisam imao problema osim to su mi skidali tablice ranije mada verujem da su se neka deca igrala.
Sad valjda zavisi da li si se nekada zamerio sa nekim.
Moj komsija je na istom tom parkingu nasao svog stojadina ostavljen bez tockova samo na panjevima.
Drugom su obili kombi zbog nekog pisljavog cd kasetofona ameni jos uvek nista.
da li sto je zatamnjen nemam pojma ali evo kamera i radio od 350€ stoji uvek u autu i nikada nisam imao problema
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od nikola » utorak, 28. feb. 2017. u 10:37h

Ma kakvo zameranje, ovo je bila očigledna krađa iz obesti. Da je neko hteo da mi naudi iz bilo kakve osvete, ne bi obijao bravu i krao radio, već bi razbio farove, stakla, izgrebao auto...

U manjim gradovima i mestima verovatno nije problem ostavljati stvari u autu. U Beogradu jeste. Naravno, to ne znači da ako ostaviš nešto u autu i okreneš se, da će za 2 minuta odmah neko da ti obije auto i pokrade te. Dešavalo se i meni da zaboravim da skinem pločicu sa radija i da tako ostane ceo vikend. Ali, s obzirom da sam imao lično iskustvo sa obijanjem auta, a i da znam dostra drugih slučajeva (komšije, kolege...), ipak više volim da iz auta sklonim sve što je vredno. Čak radio i nije toliko upadljiv. Kamera ipak stoji na staklu i potencijalnim lopovima odmah pada u oči...
Ova retrovizor kamera bi bila ok rešenje, jer ne bi toliko skretala pažnju.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Ford_III » utorak, 28. feb. 2017. u 10:42h

Hoce da obijaju zbog jasetofona ovi obicni sitni lopovi.
Najcesce se to obija na svadbama gde ima dosta automobila pogotovo u bg.
Kod nas u Boru malo redje mada se desava ali rvo ja nemam problema.
Da li zbog toga sto me ljudi znaju ne znam moguce i to.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“