Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kazne

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Kazne

Poruka od Walsh » nedelja, 30. apr. 2017. u 21:05h

Koje kazne dolaze na kucnu adresu? Drugaru prodavac nece da preda punomoc, a platio mu je za auto. Zavlaci ga vec neko vreme.. Pa da i ja vas ljudi pitam sta moze da uradi u prekrsaju da onom vlasniku stizu kazne na kucnu adresu? hahahaha
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

geci
Poruka: 72
Član foruma od: utorak, 18. apr. 2017. u 09:06h
Lokacija: ruski krstur

Re: Kazne

Poruka od geci » nedelja, 30. apr. 2017. u 21:12h

Pa ako je platio kola sta ce mu punomoc pa nek registruje na svoje ime,mozda zato necr ovaj da mu da punomoc,jedan je tako prodao kola u mom selu i dao mu punomoc pa ovaj napravio neku pizdariju da je covek morao na sud i svu svoju imovinu da prepise na decu jer bi mu sve uzeli

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Kazne

Poruka od Walsh » nedelja, 30. apr. 2017. u 21:15h

Nije ni prepisan auto, nista. Samo je uzeo od njega bez ikakvog ugovora itd.. dao pare jer ga zna duze itd.. I ovaj odugovlaci vec mesecima za punomoc. Nece da radi prepis do kraja godine dok ne bude registracija sta ja znam.. Pa ako bude stvarno jos odugovlacio da mu napakuje nesto zestoko. :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kazne

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 30. apr. 2017. u 21:20h

Zrelo i odgovorno razmišljanje sa obe strane, nema šta.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Kazne

Poruka od Daki_81 » nedelja, 30. apr. 2017. u 21:57h

Baš...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Kazne

Poruka od Walsh » nedelja, 30. apr. 2017. u 22:51h

Pokusava lepo, moli mesecima bukvalno.. Pa ako bude osetio to na svojoj kozi mozda ce shvatiti. Ko zna.. :D Ljudima je tesko da izdvoje sat-dva da se to odradi i mirni su. Radije prave sebi problem..
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kazne

Poruka od mbole » ponedeljak, 1. maj 2017. u 00:56h

Apsolutno nepotrebno odlaganje prenosa.
Potpuno nevazno do kad je registrovan.
Auto ostaje registrovan do istog datuma i kad promeni vlasnika.
Jedino sto se vadi novo je saobracajna (eventualno i tablice i nalepnica ako se menja registraciono podrucje).
Ovlascenje mu ni ja ne bi dao ni pod kojim uslovima.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

geci
Poruka: 72
Član foruma od: utorak, 18. apr. 2017. u 09:06h
Lokacija: ruski krstur

Re: Kazne

Poruka od geci » ponedeljak, 1. maj 2017. u 09:16h

Isto kad bi prodao kola prvi uslov prevedi ga odmah na sebe i mir

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kazne

Poruka od FM III » ponedeljak, 1. maj 2017. u 13:01h

Walsh piše:Nije ni prepisan auto, nista. Samo je uzeo od njega bez ikakvog ugovora itd.. dao pare jer ga zna duze itd.. I ovaj odugovlaci vec mesecima za punomoc. Nece da radi prepis do kraja godine dok ne bude registracija sta ja znam.. Pa ako bude stvarno jos odugovlacio da mu napakuje nesto zestoko. :D
Ovo mi nikada neće biti jasno, daš pare, uzmeš predmet koji se vodi na Ime i Prezime nečije, ne napraviš nikakav papir, pa makar samo papir da si mu dao pare i posle kada te taj j**e kukaš.
Drugar je sam kriv i neka pazi sa pakovanjem jer se ipak auto i dalje vodi na vlasnika i papirološki ovaj može više njemu da naudi nego obrnuto.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Kazne

Poruka od kemo993 » ponedeljak, 1. maj 2017. u 13:41h

Upravo.. dovoljna je prijava krađe, odnosno 'krađe' - i teret dokazivanja da je dao lovu je na tvom drugaru. ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kazne

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 1. maj 2017. u 16:04h

Ne prolaze te falš prijave kradje, još samo prave problem lažnog prijavljivanja, već smo milion puta objasnili.
Obaška što je prodavac po Zakonu dužan da u roku od 10 radnih dana od dana kupoprodaje prijavi promenu vlasništva i plati porez na prenos apsolutnih prava, a i za to postoje kazna i kamata.
Kradja spada pod teža krivična dela koja se gone po službenoj dužnosti čim se dodje do saznanja da je to krivično delo počinjeno i tu samo tužilac može da obustavi postupak. Pri prijavi kradje se ne dobija papir da je prijavljena, niti potpisuješ zapisnik, iz razloga zato što to nije privatni postupak, već službeni. Ne možeš ti da odeš u MUP i prijaviš krivično delo,a posle kažeš "jao znate nije to ni bilo nego sam ja hteo...". Šta si hteo? Kazna za lažno prijavljivanje i takvo zajebavanje državnog organa je od tri meseca do godinu dana. Ne možeš ti da angažuješ resurse države za bezveze i bez razloga zbog toga što si bio neodgovoran u ispunjavanju zakonskih dužnosti. Zamisli sutra ti stvarno ukradu auto i odeš da prijaviš kradju, a oni ti kažu da tvojim slučajem ne mogu da se bave zato što imaju brdo neozbiljnih i neodgovornih likova koji nisu prevodili automobile pa su prijavljivali lažne kradje pa se sada njima bave i dok ne reše te slučajeve tvoj ne mogu da počnu. A tvoj auto npr već naveliko negde rašrafljuju u delove. Kako bi se osećao?
Aj samo malo da budemo odgovorniji pri "savetovanju" drugih...

http://www.pravniportal.com/lazno-prija ... icno-delo/
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Kazne

Poruka od kemo993 » ponedeljak, 1. maj 2017. u 16:17h

Nisam nikog savjetovao da to uradi - upravo suprotno, vidiš da sam napisao da prodavač auta može 'zakuhati' tako što će prijaviti 'krađu'. Prethodno je FM III napisao 'Drugar je sam kriv i neka pazi sa pakovanjem jer se ipak auto i dalje vodi na vlasnika i papirološki ovaj može više njemu da naudi nego obrnuto.' i ja sam se s tim složio.

To da li će prodavač to uraditi, šta bi bilo ako uradi, da li će krivično odgovarati jer je lažna prijava, i tako dalje - je drugi par cipela. Čak i da se to desi, kupac je ponovo potencijalno u problemu jer ako je dao pare u ruke ne postoji baš jednostavan način da to dokaže. Npr. vozilo može biti privremeno oduzeto do okončanja postupka, i slično.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kazne

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 1. maj 2017. u 16:19h

Možeš ti i da ubiješ čoveka. Ne savetujem te, samo ti kažem da možeš.
:ozid:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Kazne

Poruka od kemo993 » ponedeljak, 1. maj 2017. u 16:23h

Nismo se razumjeli, ali nema veze, da ne davimo narod dalje. :) Ne znam zašto u startu isključuješ da će prodavač (koji očito ima neki problem s glavom, a ni kupcu nije mane - ako mene pitaš) učiniti nešto glupo i potencijalno za njega štetno (a možda toga nije svjestan u tom momentu jer se ne razumije previše) samo da bi napakostio kupcu koji je npr. prethodno najmjerno pravio kazne da bi one došle na adresu trenutnom vlasniku (prodavaču).

'Nek komšiji crkne krava pa makar ja nemao od koga mlijeko kupiti' u našem društvu uopće nije zajebancija. :)

geci
Poruka: 72
Član foruma od: utorak, 18. apr. 2017. u 09:06h
Lokacija: ruski krstur

Re: Kazne

Poruka od geci » ponedeljak, 1. maj 2017. u 17:55h

Pa zato ja kazem prodas pa ajde dogov al samo sa najblizoj familiji a inace odmah on da odjavi auto a ovaj Sto kupi pa neka registruje na svoje ime,ne vidim sta je tu problem al izgleda zajeban i jedan i drugi

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Kazne

Poruka od Walsh » sreda, 3. maj 2017. u 20:13h

Ili najbolje mozda da on to proda lepo, uzme pare. Da broj za prepis.. pa neka ga neko doceka negde. Neka proda ciganima ili nesto.. onda je onaj stvarno gotov. hahaha
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“