Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

video nadzor ima li ko se razume?

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od jelchica » utorak, 2. jan. 2018. u 21:47h

Kad veće lete saveti, kako ide oko privatnosti? Je l' sme da se stavi u stambenoj zgradi u hodnik tako da snima moja vrata i koliko zakači od hodnika? Je l' sme spolja da snima zajednički prostor/dvorište?

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od milan_gt » utorak, 2. jan. 2018. u 22:33h

Samo stavi male kamere da nikom ne upajadu u oci, s tim sto mala kamera nije nocna ako ti je to bitno..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » sreda, 3. jan. 2018. u 04:49h

Bila je neka prica da mora da postoji nalepnica u takvim slucajevima.

Bilo je kamerica koje se ugradjuju u spijunku od vrata, i vide jako veliki ugao. Jeste iskrivljena slika al... najjednostavnije.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od jelchica » sreda, 3. jan. 2018. u 14:45h

Komšinica drži/pušta mačke po zajedničkom prostoru u i oko zgrade, odnosno ne poštuje relevantnu opštinsku odluku o držanju ljubimaca, pa hipotetišem o skupljanju dokaza. Želim da je upropastim dobro potkovanom tužbom.

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od tihi13 » sreda, 3. jan. 2018. u 21:19h

FiestaRS piše:
četvrtak, 28. dec. 2017. u 01:09h
Da se nadovezem na temu. Dakle ovo je moja situacija.
Slika

E sad, preporuka neka za kameru za nocno snimajne? Ne treba mi neka pro itd. Vec neka da radi posao. Na slici je web kamera. Ne znam da li bi ista postigao sa nekom drugom? U smislu da se bolje vidi. U zadnje vreme u NS pale automobile, obijaju, skidaju tockove, radkapne, lome retrovizore itd. Znam da ih necu prepoznati ali bih voleo bar da snimim. I da napomenem, hocu da spojim direkt na komp.
Glupost je povezato cam na komp, pogotovu jer je DVR reda 100-ak evra. Da bi komp snimao mora biti ukljucen 24/7 dan i noc, i treba ubaciti karticu za kamere...Da ne pricam sto bi napunio HDD za 5 dana. Kvalitetna kamera je obicno skupa. Ove jeftine...Manje vise svaka moze da snima nocno do 25-50m, ako ima IC diode. Ja sam nedavno postavio DVR s kamerama od 35e i 50e zavisnosti od zelja klijenta (ove od 50 su imale veci IC domet). Manje vise to nije neka nauka danas, nema mnogo podesavanja. Za 300e mozes da podesis home varijantu sa 4 kamere. (pod slovom da ne placas ugradnju).

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » sreda, 3. jan. 2018. u 23:46h

Sad...
Komp i treba da bude ukljucen 24/7/365 :)
Kartica ti ne treba ako imas IP kameru
Softver koji to snima prepisuje isto ko sto prepisuje i na HDD-u VCR-a, posto bi se i on inace napunio.

Ne kazem da je najsretnije resenje, posto to ipak jede resurse kompa, ali nije ni nemoguce.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od darko darko » četvrtak, 4. jan. 2018. u 08:11h

jelchica piše:
sreda, 3. jan. 2018. u 14:45h
Komšinica drži/pušta mačke po zajedničkom prostoru u i oko zgrade, odnosno ne poštuje relevantnu opštinsku odluku o držanju ljubimaca, pa hipotetišem o skupljanju dokaza. Želim da je upropastim dobro potkovanom tužbom.
Milsim da mozes da snimas ali da stavis nalepnicu objekat je pod video nadzorom, neku malu da komsinica ne moze da procita i na vidnom mestu gde ne obraca paznju! Mislim da na sudu nemoze da se koristi video snimak, mislim moze ako ga policija pribavi pravno, pa prizna tuzilac, pa bude los advokat, tako nesto! Raspitaj se kod advokata, policija ne zna prava, njihov savet ignorisi!

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od tihi13 » četvrtak, 4. jan. 2018. u 15:10h

mbole piše:
sreda, 3. jan. 2018. u 23:46h
Sad...
Komp i treba da bude ukljucen 24/7/365 :)
Kartica ti ne treba ako imas IP kameru
Softver koji to snima prepisuje isto ko sto prepisuje i na HDD-u VCR-a, posto bi se i on inace napunio.

Ne kazem da je najsretnije resenje, posto to ipak jede resurse kompa, ali nije ni nemoguce.
Nije sija nego vrat. IP kamere su skuplje, a po kvalitetu nimalo bolje. Kartica zaista ne kosta mnogo, ima kineza za par desetina evra koje podrzavaju cetiri kamere. Sa druge strane, mislim da su analogne kamere mnogo zahvalnije resenje.

Sto se tice kompa, i stalnog pisanja/brisanja to je standardna procedura kod svakog DVR-a. Puni se dok ne napuni HDD a onda brise najstarije snimke. Zavisno od broja kamera, kvaliteta snimaka i samog HDD (kapaciteta) zavisi koliko ce moci da snimi materijala. Pisanje/brisanje prilicno opterecuje resurse, i koliko bi bio voljan da zrtvujes prostor na svom licnom racunaru zarad snimanja? Naravno, uvek moze da se dodja jos jedan HDD, ali ja bas i ne volim kada mi zuji cooler na racunaru celu noc. Ali opet, kamere vam ne pruzaju nikakve garancije. ZNam za slucajeve gde se desila kradja, pa su odneli i DVR zajedno sa ukradenom robom.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » četvrtak, 4. jan. 2018. u 16:11h

Gde su 4 X 2TB naci ce se mesta i za peti :)

Pisanje/brisanje ne opterecuje mnogo resurse, to odradjuje kontroler diska (ako je iole pismeniji), ali ih opterecuje obrada vidoje signala.
Opet, kako procesor ionako zvrji u prazno osim dok se igras...

Cooler me bas lepo uspavljuje :) Salim se gotovo da se ne cuje, a tek u poredjenju sa onim sto je nekada zujalo u mom racunaru... Da ne pricam o 6 servera koji mi cuce u kancelariji, 2KW UPS-u i nekoliko POE switcheva koji su na 5 metara... :)

IP jesu skuplje al jednostavnije za ugradnju, povezivanje... ko sto rece, razlike u kvalitetu slike nema. Taman za IP das vise koliko bi dao za karticu, ali uz jednostavnije kabliranje (koje mozda i vec postoji).

No ko sto napisah... nemam nista protiv DVR-a, naprotiv volim namenske naprave, samo ako je komp vec tu, a ionako se uglavnom koristi za blejanje po netu... a i ovo je manje vise privremena investicija...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od tihi13 » četvrtak, 4. jan. 2018. u 16:20h

Kako se resava snimanje kod IP kamera? Koliko ja znam (niam odavno u ovome, mozda gresim) IP kamera radi tako sto joj das odredjenu IP adresu, i otvaranjem te IP adrese na browseru ti vidis sta kamera snima. E sada, kako to uraditi ako imas 4 kamere sa 4 razlicita IP? ZNaci svaku kameru posebno...OK, ali onda jos jedna stvar. Ti nemas javnu fiksnu adresu vec dobijas dinamicki IP koji ti ostaje na ruteru. Da bi video IP kameru, njoj treba javna IP adresa, i port forwarding na ruteru podesen. I opet, mozes gledati samo jednu kameru, i to ako ti provajder da staticku IP adresu sto se posebno placa. Kako se resava snimanje preko IP kamere? Racunar vidi IP kameru kao jos jedan racunar ili spoljni uredjaj, a ne kao integrisani deo (za razliku od kartice). Zaista IP kamera nema gotovo nikakvih benefita, sem u situaciji kada je jako daleko, prikacena na neki drugi uredjaj pa se wirelessom prebacuje slika na zeljeno mesto. Za sve ostalo, prost coaksijalni kabal sa F konektorima, koji ima integrisan kabal za napajanje kamere i resen problem. Radi na preko 50m kabla, provereno (doduse uz kvalitetnije napajanje snage 5A za sve 4 kamere).

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » četvrtak, 4. jan. 2018. u 16:43h

Radi slicno kao i recimo viber gde takodje nemas fiksne adrese, to jest uglavnom proizvodjac obezbedjuje nekakav server koji sluzi za povezivanje (softver sa racunara se loguje na njega, on softveru na mobilnom/laptopu daje adresu koju gadja, a nadalje sse komunikacija odvija samo izmedju kamere i telefona/laptopa. ala dyndns. Ne moraju da se otvaraju portovi posto je veza u startu inicijalizovana "iznutra".

Postoji softver koji prima sa vise kamera (i za mobilni telefon).

Sta briga racunar kako je do njega stigao video signal? Nebitno sto kameru vidi ko poseban uredjaj. I youtube server je poseban uredjaj, pa sa njega mozes da snimas (druga je prica sto to sam youtube ne dozvoljava direktno nego moras preko posebnog softvera).

UTP, pa cak i SFTP kabl je em jeftiniji od koaksijalca, pogotovu onoga sa integrisanim napajanjem, em bez problema radi na 300m. A 300 cas posla napunis u iole vecoj zgradi (ok, u konkretnom slucaju to nije mnogo bitno). A i kad nabijes 300m, dodas switch i teraj dalje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od tihi13 » četvrtak, 4. jan. 2018. u 17:00h

Zavii sta radi na 300m...Ta IP kamera mora imati napajanje. Ako nema napajanja negde blizu kamere koristis POE. U tom slucaju, tesko da moze da izgura 300m. I CAT 5e standard od 100Mbps radi do 105m. Na 300m ce raditi ali sa osetno manjim bandwithom... Uostalom....pre 10-ak godina sam prestao da se bavim mrezama, dosta zaostajem za novim tehnologijama. Ne sumnjam da postoje resenja, ali dvr+ coaksijalne kamere su najprostije, najelegantnije i najeftinije resenje kada se sve sabere i oduzme.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » četvrtak, 4. jan. 2018. u 23:31h

Ne treba ti ni blizu 100Mb za kameru. Sa kojim protokom neta moze da radi youtube u HD 720? Vec sa nekih 5-6Mb/s i to na internetu gde to seta daleko vise nego na LAN-u.

Poenta IP-a je da jednostavno sve prelazi na njega (ustvari vec je preslo) . Od tel linija, pa do TV programa. Samo su poneki krajnji korisnicki uredjaji (tipa fiksnog telefona) jos uvek analogni iz prostog razloga sto bi trebalo menjati veliki deo infrastrukture.

Coax i uopste analogni sistem je tebi najjednostavniji posto si navikao na njega (sasvim normalno, ne kudim, verovatno bi i meni bilo tako). A ustvari je daleko slozeniji od lan/IP-a. Trazi mnogo veci propusni opseg, posebnu kablazu (posto lan kablazu ionako imas vec na gomili mesta), podlozniji je smetnjama, teze se pronalaze "fini" kvarovi...

Sto se tice POE... ne smem da se zakunem bas u metar, al imam POE IP telefona u firmi kojima su kablovi jako blizu 300m. Rade bez problema.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1858
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od sarabo » nedelja, 28. jun 2020. u 16:50h

Ima li neko da može da pomogne - trebao bih skinuti snimak sa dvr-a.
Moje dosadašnje iskustvo sa dvr-om se svodilo na to da je ceo sistem bio jednica za sebe sa svim elementima ( miš, monitor,HD,player....) međutim sada imam samo dvr sa kog treba skinuti snimak.
Mislio sam da ću povezivanjem lap topa i dvr dobiti mogućnost da se ulogujem i skinem snimak, međutim nakon konekcije na lap top nisam nigde imao opciju da uđem u dvr.
Povezao sa sa hdmi kablom.
Da li je potreban neki poseban player na kompu ili je on već na dv-u ?
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od Djole » nedelja, 28. jun 2020. u 17:37h

Imas li mogucnost da skines HDD? Program za reprodukciju iz nekog mog iskustva postoji vec u DVR. Recimo kada katujes neki snimak on ti prebaci i pler koji radi bez instalacije.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1858
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od sarabo » nedelja, 28. jun 2020. u 17:53h

Ne bih skidao jer moram sve da raskačim i nije baš pristupačno, i moje iskustvo kaže da bi trebalo da radi na povezivanje, ali ja kad sam povezao nisam imao nikakvu mogućnost, da li treba neko podešavanje izvora slike ili tako nešto?

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

miarsic
Poruka: 41
Član foruma od: sreda, 7. nov. 2018. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od miarsic » nedelja, 28. jun 2020. u 20:02h

Potreban je samo monitor koji ces da povezes na dvr.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1858
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od sarabo » nedelja, 28. jun 2020. u 20:07h

monitor+miš+usb flash ?
zašto lap top ne može da bude monitor+usb flash ?
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od duratecHE » nedelja, 28. jun 2020. u 23:00h

Vrv dvr samo streamuje video signal, nema punu komunikaciju da bi koristio komande sa lap topa

Ha sam u dilemi sada, treba mi video nadzor za lokal i ne znam uopste šta da kupim.
Neki predlog?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » nedelja, 28. jun 2020. u 23:04h

Ajmo od pocetka :)
Ko je proizvodjac dvr-a i koji model je u pitanju ako je neko od poznatijih (tipa hikvision, dahua...)
Vecina "pismenih" ima mogucnost da se snimak skine cak i daljinski, povezivanjem preko neta.
Kod drugog dela moras da zakacis monitor i misa i ubodes usb u dvr da bi na njega prebacio snimak.
Vadjenje harda je poslednja solucija.
Da, najveci broj njih snima u nekom svom formatu, ali postoji konvertor u nesto uobicajeno tipa avi ili mp4
zašto lap top ne može da bude monitor+usb flash ?
Zato sto laptop nije ni monitor ni usb flash.
Jel mozes da okacis drugi racunar na monitor od laptopa? Ne mozes.

Lapatope moze da pristupi dvr-u samo kroz mrezu.
Sta sve moze tada da uradi, zavisi od softvera kojim se to radi.
Ozbiljne firme, imaju i ozbijan softver, kojim to moze.
One druge... jbg.. ovo je samo za gledanje... sta oces za te pare :)

@duratec
Dahua, moj najiskreniji predlog.
Od svega sto sam video (ne racunajuci bas skupe USA firme), imaju najbolje procesore, i najbolje se ponasaju u losim svetlosnim uslovima. Kad su uslovi dobri, svi su maltene isti, ali losi svetlosni uslovi su i sunce ili obicna lampa koja bije sa druge strane iako svetla ima dovoljno, obicna bela vrata koja zauzimaju veliku povrsinu slike (a ostatak je onda potpuno crn)...

Sta konkretno, zavisi od konkretnih uslova.
Kakvo je osvetljenje, koliki uglovi ti trebaju, koja su rastojanja, da li se razvlaci nova kablaza ili koristi postojeca... Gomila parametara, koje treba ispostovati da bi to zaista bilo kako treba
Sent using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od duratecHE » nedelja, 28. jun 2020. u 23:24h

Treba mi 1 ugao, ništa spec hoću samo da pokrijem čekaonicu, deo frizerskog salona da me nebi bolelo glava. Šta znam, ostavljaju žene tasne tu dok su na tretmanu pa da neko ne Iskoristi nepažnju...
A imam opciju bas za USA Slika povoljno. Doneo covek 40kom i imam ovakvu na 9k din

https://www.dtsdigitalcctv.co.uk/prodde ... 90DV-1.3MP
Nove u kutiji, držao u ruci i deluje baaaas bas Slika
E sad, za ove pare ima CEO sistem sa 4 kamere, analogni. Prednost digitalne jeste upravo ovo skidanje snimaka i kvalitet snimka
Msm da ću ipak morati da konsultujem nekoga ko radi to
Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena: duratecHE, na dan nedelja, 28. jun 2020. u 23:24h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » nedelja, 28. jun 2020. u 23:43h

1 ugao :)
Koliki ugao treba da zahvati kamera po horizontali i koliki po vretikali, koja je minimalna a koja maksimalna udaljenost, da li je u pitanju kafic sa prigusenim svetlom, ili dobro osvetljena banket sala...

Ovo sa linka... nikad cuo.
1.3MP, u danasnje vreme...
Iskreno, ovo mi najvise lici na kineza ili nesto slicno (indijac...) upakovanog u "neki" brend.

Analogni sistemi su odavno "out". Ne mesaj IP i digitalu. Imas digitalnih sistema koji nisu IP.
I nema nikkave veze da li je IP ili nije sa tim dal mozes da skidas snimak ili ne.

Da ti otkrijem jos jednu tajnu :)
Je*o to dal je sistem sa 4, 12 ili x kamera. Najskuplja stvar je kabliranje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od duratecHE » nedelja, 28. jun 2020. u 23:49h

Ovo je “Cisco “ video unutra, cela je od aluminijuma ima i slot za mem Card ... msm vidi se da je kvalitet Jedino sti me malo zbunilo je to sto finkcionise preko posebnog clouda i potreban je racunar u funkciji DVRa. Rekao sam tom liku da pusti u rad jednu da vidim kako to u praxi izgleda
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od mbole » ponedeljak, 29. jun 2020. u 00:00h

"Cisco" je bio i u nekom brandu koji se valjao kod nas unaokolo pocetkom dvehiljaditih (ruteri, switchevi..) pa je imalo veze sa ciscom, koliko i ja sa Patagonijom :)

Slot za mcard ima svaki kinez koga narucis preko alija.

Pitanje je sta ustvari hoces? Da se samo "nesto vidi" ili da to bude pravi video nadzor?

Kolika ti je visina ovoga?
Lako moze da se desi da moras da ides na 6MP kameru, posto danas uobicajene 2MP, imaju 16:9 odnos slike, pa hvataju jako mali ugao po vretikali.
A ti treba da uhvatis i onoga sto sedi u cosku dole desno, i glavu nekoga ko stoji skroz gore desno, to jest treba ti vertikalni ugao od bar 70-tak stepeni, dok tipicne 2MP imaju nesto ispod 50 (tipa 47).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

video nadzor ima li ko se razume?

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 29. jun 2020. u 00:03h

Cisco je ozbiljan proizvođač switcheva i mrežnih komponenti, koliko ha znam
3.2m visina, daljina cca 3.5m



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“