Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sudski izvršitelji

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Mance87
Poruka: 158
Član foruma od: utorak, 26. dec. 2017. u 22:52h
Lokacija: Beograd

Sudski izvršitelji

Poruka od Mance87 » subota, 20. jan. 2018. u 17:17h

Da ispričam šta se drugaru dogodilo pre dve nedelje.
Čovek je otišao u inostranstvo,a auto prodao kolegi i uradio ovlašćenje kad istekne reg.da čovek pozavršava sve što treba. Kada je došlo vreme da registruje auto u MUP-u mu ne dozvoljavaju,kažu ima auto zabranu. Javi on to mom drugaru,on mu kaže sačekaj 7 dana da se vratim u Srbiju pa ćemo to srediti. Ovaj nije hteo da se bakće već mu vrati auto u dvorište i uzme pare nazad.
Tri dana nakon što je kolega vratio auto nazad,ispred kuće se pojavljuje sudski izvršitelj sa pauk servisom i policijom. Nikoga nema kod kuće. Oni tovare auto izvlače ga iz dvorišta da prethodno nikog nisu obavestili.(pri prvom pokušaju šlepanja pukne im sajla auto krene nizbrdo i udari u neko cveće i saksije i to ga zaustavi). Sreća pa je komšija bio tu i sve ovekovečio i obavestio majku od drugara šta se izdešavalo. Auto su odvezli do najbliže stanice policije.
Šta je pozadina priče. Drugar je imao dug prema EPS-u 15000rsd koji je izmirio pre odlaska u inostranstvo. Dok nije izmiirio dug EPS je prodao dug izvršitelju ali nije naknadno obavestio izvršitelja da je dug u medjuvremenu namiren.
Kada je žena otišla u policiju i razjasnilo se sve morala je da plati policiji izdavanje nekog uverenja da može da vrati ne registrovan auto od stanice do kuće. Drugar se u medjuvremenu vratio i sad planira da tuži parking servis za štetu na autu.
Takodje izvršitelj je rekao da su došli dan kasnije auto bi otišao na licitaciju. Znači otišao bi npr za duplo manje para od tržišne vrednosti za namirenje duga od 15000rsd.

Eto samo šta da očekujete od države. Nedo bog nikome.
SAMO LAGANO I PUN GAS ;)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9656
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od macaneli » subota, 20. jan. 2018. u 19:01h

Sad lepo nek ih sve tuzi
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Mance87
Poruka: 158
Član foruma od: utorak, 26. dec. 2017. u 22:52h
Lokacija: Beograd

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Mance87 » subota, 20. jan. 2018. u 21:03h

Šta će biti videćemo. Iskreno sum da će od državnih firmi nešto izvući. Ali daj bože.
SAMO LAGANO I PUN GAS ;)

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Daki_81 » subota, 20. jan. 2018. u 21:06h

EPS u zadnje vreme sve daje izvršiteljima i za mala dugovanja...

Mene su izvršitelji odrali jer nisam plaćao račun za struju 6 meseci a tada mi ćale nije bio u kući i ja sam svesno ostavio da se malo nakupi i to na 3000 din jer tada je bio mesečni račun 500 din iako nema potrošnje pa puta 6 meseci. Naravno EPS me tužio i predao izvršiteljima pa me koštalo još dodatnih 4500 din za njihove "usluge" a platio sam u roku od 8 dana inače bi bilo duplo... Školu sam lepo platio hoštaplerima...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Mance87
Poruka: 158
Član foruma od: utorak, 26. dec. 2017. u 22:52h
Lokacija: Beograd

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Mance87 » subota, 20. jan. 2018. u 21:18h

Lopine. Samo pare da uzmu,a da država stane iza tebe ne daj bože.
Mene je poreska na Zvezdari tri puta cimala do njih za plaćanje poreza za prenos auta. I to sve od 14h do 15h da dodjem.
Ko je realno u današnje vreme slobodan u to vreme da se šetka do grada.
Jedino ako si penzioner.
SAMO LAGANO I PUN GAS ;)

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od duratecHE » subota, 20. jan. 2018. u 21:37h

Meni je EPS poslao na utuzenje 452 hebena dinara 2014.god za vikendicu, bez obavestenja ili bilo cega i platio sam izvršenje, dug, kamatu i prikljucak( isključili su bili struju)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Mance87
Poruka: 158
Član foruma od: utorak, 26. dec. 2017. u 22:52h
Lokacija: Beograd

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Mance87 » subota, 20. jan. 2018. u 23:00h

Evo kako je izgledalo

Slika

Slika
SAMO LAGANO I PUN GAS ;)

Avatar korisnika
dragand
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 28. sep. 2014. u 19:29h
Lokacija: Beograd - Grocka

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od dragand » subota, 20. jan. 2018. u 23:00h

Hm.... Više nikakva dugovanja ne utiču na registraciju.... Naime. Bio sam prisutan kada je šalterska radnica vratila dokumenta čoveku uz obrazloženje da ima neki dug i da ne može da registruje. Čovek je uz smešak zamolio da dodje njen šef. Ovaj došo, lik se legitimiše i kaže ja sam advokat taj ita...dajte mi napismeno odbijenicu i nema problema... drži..nedaj... da ne dužim... odmah su mu dozvolili da registruje i lik nam je objasnio da takva odluka nema uporišta u zakonu i da idu na foru APP-

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od duratecHE » subota, 20. jan. 2018. u 23:05h

Ovo je druga situacija, izvršenje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od mbole » nedelja, 21. jan. 2018. u 05:11h

Ajmo redom :)
Uzeti auto od nekoga bez prenosa, zato sto registracija jos traje, je cist srpski izum i idiotizam. Idiotizam i za kupca i za prodavca.
Registracija vazi bez obzira ko je vlasnik.
Daklem placa se samo porez na prenos apsolutnih prava, nova saobracajna i eventualno nove tablice i nalepnica ako je drugo registarko podrucje.

Nadalje, neko pomenu da drzava treba da ga stiti.
Ivinte, al drzava prvo treba da stiti one kojima su duzni a ne one koji su duzni (to dal je dug stvaran je vec drugi par rukava).

Za konkretnu situaciju, vlasnik vozila tuzi EPS zbog nezakoite naplate duga koji nije vise postojao, odere ih za sve moguce troskove, dusevnu bol...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od polaris » nedelja, 21. jan. 2018. u 09:51h

Evo ovako,bole to sto si preneo auto nista poptuno ne znaci. Moj slucaj pre 3 godine. Drugarica kupi od njenog drugara auto na ovlascenje,ja kupim od nje ,prenesem i registrujem. Vozio godinu i nesto dana prodam coveku koji ga istog trena prenese. Dodje registracija posle nekih 7-8 meseci od prodaje,zove me kaze oduzeli mi auto. Kako bre,on kaze sluzbenica na registraciji videla da pod potragom od izvrsitelja,zvala inpektore da sidju,oni sisli i cap. Sta se desava. Drugaricin drug dok je auto bio na njegovo ime izgubi presudu za nesto,posto se nije odazivao niti izmirivao dug sud naredi prinudnu naplatu,a posto je auto tad bio na njegovo ime i auto udje u tu naplatu. Ispostavi se da je pored tog auta na svoje ime imao jos dva koja su tad isto bila zaplenjena. Povuci potegni ja ga zvao,od drugarice muz,izmirilo se dug i vraceni automobili. Sva sreca pa se naislo na normalnog inspektora koji je malo oduzio javljanje izvrsitelju .inace bi licitacija bila izvrsena za par dana i od tih automobila nebi bilo nista.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
Mance87
Poruka: 158
Član foruma od: utorak, 26. dec. 2017. u 22:52h
Lokacija: Beograd

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Mance87 » nedelja, 21. jan. 2018. u 11:45h

@Bole Izvini ali nisi upravu,svako me se moze desiti da zakasni sa placanjem neke dazbine(nebitan razlog). Ali nije uredu da drzava(drzavna firma)kada izmiris dugovanje prema njima ne stopira prinudne naplate i sl. Ti kazes tuzi ih ali sta ce kome taj stres i cimanje u zivotu,sustina je preduprediti sve to.
SAMO LAGANO I PUN GAS ;)

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od duratecHE » nedelja, 21. jan. 2018. u 11:51h

Pomenuo sam gore već izvršenje za 452 dinara koje se nabralo na 6-7.000...., tek posle godinu i po dana sam dobio rešenje od kancelarije izvršitelja da više nema potraživanja od EPSa prema meni


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od mbole » ponedeljak, 22. jan. 2018. u 00:00h

@Mance
Nisam napisao da je u redu da ti naplacuju nesto sto nisi duzan. Cak sam to napomenuo.
Samo isto tako nije u redu da budes duzan.
Drzava uvek treba da stiti onoga kome su duzni, a ne ong ko je duzan. Nebitno da li si duzan "Peri" ili nekoj firmi.

Ovo sto se polarisu desilo... ok, postoji i takva varijanta, ali priznaces da je retka.
Stvarno... jel postoji neki registar gde bi se moglo videti sta je pod pretnjom zaplene? Nesto tipa registra za zalozno pravo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od FM III » ponedeljak, 22. jan. 2018. u 02:33h

Ima tema koju je Shoshon odavno pokrenuo:
https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... vo#p367118
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 22. jan. 2018. u 03:16h

Bolje da se prepravi naziv teme 'Drzava Srbija' i sve gluposti i s'anja sa doticnom. Pa bi mogli da pisemo i oko carinjenja, poreza, izvrsitelja itd... Znam da ima dosta 'fila' za to :)

Meni su zbog neplacenih racuna za informatiku, za drugi stan 'zaplenili' auto tj renoa 5. Koji su procenili da vredi 600e a ja ga platio 250e. Jos bi i zaradio :D Odem, uplatim tih 500e, i troskove izvrsitelja zaobidjem. Odem kod doticnog. I pitam, 'sta sad?' pa kao sve je ok, ali nama dugujete 100e. Reko, nemam vama sad da platim, kad budem imao, platicu vam. A pritom, upalim tel i snimam ceo razgovor. Kad su mi sve izmafijali, lepo im kazem, da su snimljeni. Ostali svi bez texta. I jos im napomenem da cu ih tuziti za to sto prete mojima. Reko ta vasa koleginica kazem ime i prezime, ta nek mi se javi, pa da okrenem svog advokata i da zna sa kim ima posla. I pitam ih, kako ih nije sramota da ucenjuju ljude i da ih lazu i mazu. Tu ih napao, svi cutali. Jos su na viberu od njihovog broja imali neku mafijasku sliku. Lik ukrstio ruke, sa tetovazama, i kao napucani misici svi. Ja im to spomenuo, i pitao ih da li su mozda uterivaci dugova, pa da pocnemo odma sa tucom. Cela kancelarija tisina. Izadjem napolje i posle 2min stoji harmonika na viberu. Naravno, nikad se vise nisu ni javili.
Slika

Avatar korisnika
Mance87
Poruka: 158
Član foruma od: utorak, 26. dec. 2017. u 22:52h
Lokacija: Beograd

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Mance87 » ponedeljak, 22. jan. 2018. u 19:16h

+1 Za državu Srbiju.
SAMO LAGANO I PUN GAS ;)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od mbole » utorak, 23. jan. 2018. u 04:39h

FM III piše:
ponedeljak, 22. jan. 2018. u 02:33h
Ima tema koju je Shoshon odavno pokrenuo:
https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... vo#p367118
Znam da postoji tema za zalozno pravo, postoji i registar kod apr-a.
Ali dal postoji nekakav registar koji bi pokrio ovo sto potrazuju izvrsitelji?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od FM III » utorak, 23. jan. 2018. u 14:42h

E to već ne bih znao da ti kažem.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od van » utorak, 23. jan. 2018. u 19:12h

Како извршитељ може потражује имовину која није власништво оног ко је дужник? Човек има неки дуг , прода ауто , а у међу времену извршитељ безецује тај ауто за намирење дуга . Како може да се намири дуг од туђе имовине ? Што тако не третира држава реституцији ? Лепо код извршитеља па нека он заплени дравну имовину и прода . Или оно несређници што их ојади "предузимач * , уплатили капару или целе станове пре 10-ак година , и суд пресуди да онај што је узео паре није имао намеру да их превари јер није у тренутку узимања пара имао ту намеру . Јер може онда да се оде код извршитеља и да се намири дуг неупоредиво већи него што је потражују комунална предузеће ? Може ђавола . Као у Орвеловој Фарми , све су животиње једнаке , али су свиње једнакије .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od mbole » utorak, 23. jan. 2018. u 21:15h

Koliko ja kapiram, izvrsenje je nastalo jos u trenutku kada je auto bio u vlasnistvu duznika. Tako da nije ni smeo da bude prodat.
Slicno kao kad kupis ukraden auto. On se vraca prvobitnom vlasniku od koga je ukraden, a ti se namirujes sa onim ko ti ga je prodao

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od polaris » utorak, 23. jan. 2018. u 21:44h

Ako pricate o mom slucaju tako je kako bole kaze. Kad je stiglo resenje o prinudnoj naplati auto je bio u vlasnistvu utuzenog i kao sto bole kaze nije smeo ni biti prodat. E zbog toga bi trebalo otvoriti,ako vec ne postoji bazu potrazivanja izvrsitelja,ukucas ime i prezime,maticni broj i vidis sta i kako.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od Iosis » utorak, 23. jan. 2018. u 23:48h

Pa to je sjajno, ne bi me čudilo da se pojavi dosta takvih slučajeva, da ljudi prodaju auto koji treba biti oduzet.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od van » sreda, 24. jan. 2018. u 20:21h

Имате данашњу глупост судских извршитеља . Хоће да продају железничку школу да ми намирили дуг по пресуду бивших запослених . Железница није власник те школе , под једна , а под 2 могли су да продају аутомобил генералног директора . Само врана врани очи не вади .

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sudski izvršitelji

Poruka od FiestaRS » sreda, 24. jan. 2018. u 20:31h

Odustali su, i rekli su da se to slucajno desilo 😂
Slika

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“