Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji mobilni koriste FCS clanovi

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Esseker
Poruka: 56
Član foruma od: nedelja, 29. jan. 2017. u 17:07h
Lokacija: Subotica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Esseker » nedelja, 17. maj 2020. u 17:15h

Ja se prenovio, uzeo u petak P40 Pro. Za sada, prezadovoljan, nakon 6 godina za Samsung flagshipom(Note 4,S7 Edge,Note 9) oduševljen sa kinezom. Žena koristi P40 Pro već godinu dana, tako da sam znao šta uzimam.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
Petar
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 14:58h
Lokacija: Velika Plana

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Petar » nedelja, 17. maj 2020. u 18:26h

Mozda koristi P30 godinu dana, P40 nikako.
Fiesta 1.6 s

Esseker
Poruka: 56
Član foruma od: nedelja, 29. jan. 2017. u 17:07h
Lokacija: Subotica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Esseker » nedelja, 17. maj 2020. u 23:35h

Da, greška moja.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od backarelli » ponedeljak, 18. maj 2020. u 09:22h

dule0911 piše:Mislim da nelagodnost tj neudobnost nakon dugog koriscenja pored jake opruge moze da ima veze sa samim oblikom slusalice. Koliko vidim sam oblik je takav da idu na usnu skoljku, ne obuhvate je. Koristio sam razne slusalice (uglavnom jeftine) istog oblika i bukvalno je bilo - ako zelis neku izolaciju, bolece usi posle visesatnog koriscenja, ako hoces da budu udobne, cujes sve oko sebe. Posto mi je to dojadilo (takvog tipa nam dele na poslu uglavnom), trazio sam neke koje obuhvate celu usnu skoljku.
Probao sam par Bose modela sa noise cancelling-om (QC 25 i 35), neuporedivo udobnije. Medjutim ono sto mi se kod Bose nije svidelo, a to recenzije po netu potvrdjuju (iako ih bas zbog toga hvale) jeste uniformna zvucna slika. Sve tonove lepo i uniformno reprodukuju, sto mojim usima zvuci kao da je zvuk ravan i dosadan, nema zivahnosti. Licno volim da zvuk "sece", znaci moraju da budu jasnije naglaseni srednji/visoki, bas ne toliko. Nakon procitanih dooooosta reveiw-a sam uzeo Sennheiser PXC-550 za nekih 250e. Sada vec mator model (izasao im naslednik), ali zvuce za moje usi taman. Imaju to "nesto" u zvuku, lepu ostrinu bez previse prenaglasenog basa (zasta generalno svuda kude Sennheiser), nisu dosadne kao Bose, srecom imao sam priliku da ih probam pre kupovine.
Ono sto im je tipa duplo losije u odnosu na Bose QC 35 jeste noise cancelling. Kad kazem duplo losije mislim na to da propusta dosta vise zvukova. Kod Bose je NC tisina, ali bukvalno, koliko god bucno bilo u kancelariji. Medjutim, meni se to nije svidelo, iako sam ih koristio par dana misleci da cu se naviknuti (tako mi pricao kolega koji ih ima), ipak je neprirodno. PXC 550 propustaju nesto malo spoljnih zvukova, dovoljno da ako hocu mogu da cujem ako me neko zove, a opet s druge strane nedovoljno da mi smeta u slusanju, pogotovo kad se malo pojaca.
Autonomija je isto po specifikaciji 30h, sto znaci da mi izgura skoro celu radnu nedelju, jer ipak ih ne koristim svih 8h dnevno. Sto je odlicno, ja sam se nadao 2 dana da izvuku da cu biti zadovoljan :)
Povezuju se sa dva BT uredjaja istovremeno, tako da ne moram da ih rasparujem sa telefona ili kompa kad hocu da koristim na jednom ili drugom, prosto kad slusam nesto na laptopu i neko me zove, prekida se zvuk sa laptopa i nastavljam sa pozivom preko istih slusalica. Vrlo prakticno. Pritom svi sagovornici hvale mikrofon da je kristalno cist, iako recenzije po netu ga svrstavaju u srednju klasu - znaci da je gornja klasa tj mikrofoni bolji od ovog za studijska snimanja :)
Udobnost se ispostavila odlicnom, nosim ih ceo dan bez bolova i ono sto mi je mnogo bitnije - bez znoja! Kao bonus se bas fino pakuju za putovanje, kome je to bitno, meni je bilo u trenutku kupovine.

Bluetooth ili kabl - naravno da su na kablu bolje, ali za to treba dobra zvucna/pojacalo. Ako se kaci na integrusu od kompa ili mobilni telefon, vrlo verovatno ce zvucati gore nego preko bluetootha :) Takodje se razlika primeti kad je vise pojacano, tako da kapiram da je integrisano pojacalo u sluskama ograniceno snagom baterije ili tako nesto. Nije ovo nesto sto smeta, ipak ih 90% vremena koristim kao bezicne, ali eto valja pomenuti.

Imam i Superlux HD-660 na kabl, fenomenalne sluske za te pare (bile oko 40e ako me secanje dobro sluzi). Znacajno neudobnije od Sennheiser, znoje se usi posle 1h, ali imaju drugaciju zvucnu sliku i zato ih necu menjati. Za muziku prosto imaju lepsi i dinamicniji zvuk, za povremeno slusanje me uvek ponovo iznenade :)

Za mobilni/sportske aktivnosti koristim Samsung U Flex. Imaju "rajf" koji se kaci oko vrata, bubice nisu klasicne vec ulaze dublje u usnu skoljku (uz njih dolaze 3 razlicite velicine gumica pa bi trebalo da se nadju odgovarajuce za svako uvo). Zvuk je ok, ali nista specijalno. Za namenu za koju ih koristim mi krajnji kvalitet zvuka nije bio bitan. Autonomija baterije je ono sto mi je bilo bitno. Deklarisanih 8h su laz, na 50% pojacanosti traju bar 10-12h, mozda i vise, zavisi od spoljne temperature (uglavnom ih koristim napolju). Pritom su povoljne za ono sto pruzaju, placene oko 35-40e (kod nas su skuplje, ali kao i sve ostalo..).

Znam da sve moje nisu u istom cenovnom rangu kao te Marshall, ali da spomenem svoje generalne utiske, mozda ce nekome pomoci.

Pored citanja korisnickih iskustava po raznim forumima, meni je ovaj sajt dosta pomogao u prethodnih par kupovina sluski: https://www.rtings.com/headphones
Slušalicama se nisam nešto puno bavio i ako volim hifU Slika , ali sam imao prilike da kod kolega audiofila poslušam stvarno dobre i skupe modele koji su upareni sa vrhunskim pojačalima za iste....

Duka , velika razlika postoji u potrebama. Studijske slušalice imaju svoju namenu i skroz im je drugačiji karakter zvuka od sluša za svakodnevnu upotrebu...čovek mora prvo sam sa sobom da odluči šta mu treba .
Karakter studijskih sluša je da izbace ono što izvor govori u što realnijem svetlu, dakle da imaju što manji koloritet, da bi se mogle izvršiti potrebne korekcije u mix-anju . Takve sluše nikako nisu za svakodnevnu upotrebu i uživanje u muzici.
Takođe je bitno okruženje u kom se koriste ....(dnevna soba, ulica i trčanje, buss-om na posao, teretana, za DiDĐejisanje, pred spavanje u spavaćoj sobi....etc...) da li ćete uzeti zatvoreni, polu-otvoreni ili otvoreni model .
Jako je bitno odabrati pravu omažu....manja omaža (40ohm npr) je manje zahtevna za amplifikaciju , dok je velika omaža (250ohm npr) izuzetno zahtevna za amplifikaciju. Dakle , ako ste dali za sluše od 250ohm 500 eura i zakačite ih na telefon , zvuk će biti gori nego na najajJeftinijim kinezima.

Kupovina slušalica iz više klase zahteva obaveznu kupovinu pojačala za iste. Ako slušalice koristite za klasično pojačalo, komp, telefon, nikakve potrebe nema za jačom kupovinom od nekog Zinhajzera od preko 60tak e . Kažem Zinhajzera jer je on uistinu kralj jeftinih sluša.

Ko o čemu, baba o uštipcima....sad svi znaju da potvrde za Zinhajzer, AKG, Šurke jer su ti brendovi statusne ikone standardnih serijskih slušalica. Verujte mi da i među njima ima teeeškog smeća. Kao što ni JBL nije više JBL , tako ni Zinhajzer nije više Zinhajzer. Nemojte misliti da ako ste uzeli neki model Zinhajzera da ste uFatili najbolji mogući zvuk. Zato je preporuka pre kupovine da obavezno poslušate što je više moguće slušalica, kako bi znali šta ustvari vama prija (manji ili veći koloritet, naglašeni srednji, visoki, ili niski,....etc....etc...)

Dule, zvuk koji ti voliš (kako si opisao), molim te da probaš neki od modela BeyerDynamic brenda !

Ja ne kupujem slušalice da bih dobio neki vrhunski zvuk , jer u tom slučaju sigurno ne bih uzeo wirless...slušalice kupujem zbog ovog nesretnog tableta i ponekad telefona , tako da mi trebaju prvenstveno bežične. Inače, ja duže od sat vremena skoro nikad nisam koristio slušalice, tako da mi i ta neudobnost posle tih 4-5 sati nije ni bitna. Ne verujem da ću ikada imati potrebu da držim zauzete školjke na 5 sati...
Što se tiče hifi slušalica , ja stvarno nikada nisam imao potrebu za njima, jer živim u kući i mogu da "panjim" kad god to poželim i u bilo koje sate (sitne jel'te). Sledeći razlog je cena. Dok se uzmu dobre slušalice, pa za iste pojačalo, vrlo lako prelazi cifru od 600e u mom slučaju (ono što bi ja želeo).

Ovo je možda i prvi put u životu da kupujem nešto (što se tiče zvuka), a da predhodno nisam probao. Prvi put. Valjda što mi sluške nisu toliko bitne i zvuk na njima. Uglavnom ću slušati YT i gledati recenzije, flac i "no lossless" ne slušam sa telefona, tableta i sličnih sprava niti me to zanima.
Moj odabir je totalno "klinački" , jer mi se svideo izgled ovih Marshall sluški :wub: :wub: :wub: gde se rodila ljubav na prvi pogled. Odgledao par recenzija (kažu da nisu tako loše) i meni je to dovoljno.
Inače, za 11 soma i ne očekujem "blew me away" efekat, već da budu zadovoljavajuće i nešto bolje od pijačarki...eto....

PS. ...da i meni više prijaju sluške koje vataju celu školjku, ali obzirom na veličinu moje glave , pa tako i školjki, sluške bi morale biti veličine omanjeg tanjira za satelicku antenu :shok: lol
jelchica piše:
četvrtak, 7. maj 2020. u 00:04h
Studiozni Dule :wub:
"Kupuje i proba i kupuje da ne biste morali vi" hahahaha
Šalu na stranu, sad se i ja primih na te bežičane, iako ih ne cenim nešto visoko zbog kvaliteta signala kroz BT (a zvuk slušam sa telefona i iz laptopa).
Čekam utiske velepoštovanog kolege backarellija pa da rasporim slamaricu ako je zeman doš'o.


JeLčo , za lap-top (ako koristiš izlaz sa integruše) svake sluške skuplje od 40e je bacanje para (overkill). Bežična tehnologija je dovoljno uznapredovala, da razliku u zvuku sa telefona ili lap-top/a kabal vs bt nećeš najverovatnije ni čuti (ili će biti minorna) . U slučaju tvojih potreba (zapravo i mojih), kupovina bez žice je sasvim OK !
Opširno-detaljno-iscrpnu recenziju za Maršala dobijaš čim stignu ! thumbsuph :D 8)



Послато са SM-T830 помоћу Тапатока
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 18. maj 2020. u 10:21h

Naučio sam odavno da HiFi-istima, audiofilovima samo klimam glavom. 😁

Nikola312
Poruka: 1120
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Nikola312 » ponedeljak, 18. maj 2020. u 20:59h

+1

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od backarelli » ponedeljak, 18. maj 2020. u 23:12h

Dusan64 piše:
ponedeljak, 18. maj 2020. u 10:21h
Naučio sam odavno da HiFi-istima, audiofilovima samo klimam glavom. 😁


....od kako sam spoznao ko sam i ja sam sebi samo klimam glavom lol 8)
Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od acadimke » četvrtak, 11. jun 2020. u 16:23h

Jel ima neko redmi n8 pro, honor 9x, Samsung 30 s, preporuka do 30 k din?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 11. jun 2020. u 17:57h

To je 250e, tako?
Ja bih ti preporucio ili Mi 9T ili Note 9 PRO, u tom su cenovnom rangu.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 11. jun 2020. u 18:48h

Galaxy A51 ako mene pitas

Majka ima Honor 9 (bez x) ako ti sta znaci

Sent from my SM-A605G using Tapatalk


Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 11. jun 2020. u 19:05h

I 290e... :D

Msm da su ova dva sto sam ja predlozio bolja :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od sarabo » četvrtak, 11. jun 2020. u 19:14h

honor 20 lite - ne znam cenovnu kategoriju ali extra tel
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Djole » četvrtak, 11. jun 2020. u 19:16h

Almighty.shO piše:
četvrtak, 11. jun 2020. u 17:57h
To je 250e, tako?
Ja bih ti preporucio ili Mi 9T ili Note 9 PRO, u tom su cenovnom rangu.
Mi 9t je super,ima amoled koji kad ispustis ko ja stoji u fioci lol
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 11. jun 2020. u 19:33h

Oh well... irrelevant for this matter :)
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 11. jun 2020. u 22:41h

Das 20e za kvalitetnu foliju i ne brines o ekranu
Almighty.shO piše:I 290e... :D

Msm da su ova dva sto sam ja predlozio bolja :D
250-270e

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od 911s [SK] » petak, 12. jun 2020. u 00:20h

Sva je prilika da ćeš teško naći foliju (sa normalnom cenom) koja je jača od današnjih ekrana.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Djole » petak, 12. jun 2020. u 05:17h

Nedeljkovic piše:Das 20e za kvalitetnu foliju i ne brines o ekranu
Almighty.shO piše:I 290e... :D

Msm da su ova dva sto sam ja predlozio bolja :D
250-270e

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
Nema folije koja može da izdrži pad na pločice još ćoškom telefona. Slika

Послато са Mi 6X помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od avramovic8 » petak, 12. jun 2020. u 07:58h

Ja imam clear coat foliju od Mobile Outfitersa, na obe strane s9+ placena 40e i jednom mi je na kamen na spic ispao tel i bukvalno nista sve citavo. A i kul je stvar imaju dozivotni program zamene ako pukne oni skidaju i dobije se novo za cirke 990 din :D
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Dusan64 » petak, 12. jun 2020. u 09:11h

Aha, nikad nisam platio nešto toliko beskorisno kao njihovu foliju. A lepo si napisao. To je folija, ne štiti baš ni od čega, osim možda koje ogrebotine. A materijal sam je odvratan na dodir. To je par dana bilo na telefonu i onda sam pocepao 5.500RSD i bacio.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » petak, 12. jun 2020. u 09:32h

Ja nemam nikakve folije, ni zastite. Samo fabricka maska i mrs :D
Kupio sam ja njega, a ne on mene...
Koristim i ne brinem.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Nedeljkovic » petak, 12. jun 2020. u 11:37h

Upravo outfiters folija, ide do ivice ekrana. Svi u kuci imamo te folije i nikada nikome pukao ekran nije a telefoni redovno ispadaju

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9656
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od macaneli » petak, 12. jun 2020. u 12:21h

Gorilla glass mi se za sada pokazalo ok
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Almighty.shO » petak, 12. jun 2020. u 16:40h

Nedeljkovic piše:
petak, 12. jun 2020. u 11:37h
Upravo outfiters folija, ide do ivice ekrana. Svi u kuci imamo te folije i nikada nikome pukao ekran nije a telefoni redovno ispadaju

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
Nije pao kako treba...
Nece te nikakva magicna folija spasiti..
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Nedeljkovic » petak, 12. jun 2020. u 17:50h

Ok.

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od acadimke » nedelja, 19. jul 2020. u 12:38h

Jel kupuje neko nove telefone od ljudi sa Kupujem Prodajem?
Upoređivao sam cene i kod njih je dosta povoljnije nego u radnjama.
Kakva su iskustva sa garancijom?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“