Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Koji mobilni koriste FCS clanovi

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od mirke » četvrtak, 17. jun 2010. u 16:41h

miki023 piše:Cuvajte se onog ko ima Motorolu, garant je pandur lol

Da ti mozda nemas motorolu lol
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
djole881
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 03:29h
Lokacija: Pozarevac

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od djole881 » subota, 26. jun 2010. u 01:24h

N95 i Samsung i800 omnia II 16GB

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » petak, 2. jul 2010. u 21:03h

Od prije 2 sedmice vlasnik Sony Ericsson-a G900. Pošto sam ovaj model našao kao polovan (novog nema nigdje u cjelom Novom Sadu), kupio sam ga za 100€. Odmah na početku je bilo nekih problema ali bilo je samo sa softverom, reinstaliran Symbian i radi sve kako treba. Ponekada ali rjetko bude neki bug, al' šta da se radi, to je Symbian...
Ima Wi-Fi to je jedan od glavnih razloga zbog čega sam ga uzeo.
Kamera jeste 5.0 MP ali su slike 18-bita i slabija sočiva nego kod K800i pa tako da K800i ima bolje slike. No G900 i nije namjenjen za slikanje i igranje nego kao poslovni telefon kod kojeg to nije bitno.
Displej je touch screen i veoma je dobar, nije mi trebalo ni 2 sata da se naviknem.
Media player je bio na početku zbunjujući u odnosu na onaj na K800i, ali kada sam shvatio kako s čim, mnogo je dobar.
Što se tiče tastature odlična je, a može se uključit i QWERTY na displeju ali su tipke onda sitne pa ih je teško koristit ako si u busu ili u hodu, tada je bolje tipkati na klasičnoj tastaturi.
Jedina mana je baterija koja kod mene traje jedan dan mrgreen mogli su da stave bolju bateriju jer ova od 950 mAh je prilično slaba za ovakvog potrošača.

Sve u svemu zadovoljan telefonom!
Sledeći cilj je X10... mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od vucki » subota, 3. jul 2010. u 20:27h

Sve zivo sam isprobao,ali nekako je nokia nokia,sad imam e63,prezadovoljan!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od fancy » ponedeljak, 5. jul 2010. u 22:44h

OD 2000 do novembra prošle godine trošio razne modele Sony Ericsson koji su uvek više pružali od konkurencije za istu količinu para. Zadnjih 8 meseci tu je Nokia 5800 XpressMusic. Dobar je, služi mi i kao Garmin navigacija, mp3 player, mobile Internet (po kafićima sa WiFi ;)) a na karticu od 8GB stane sve što treba. Jedino što ne može da se meri sa SE je kvalitet kamere. Moj prethodni tel. K800i je imao zakon kameru i pravi blic. Nokia je tu šuplja skroz, generaciju iza po kvalitetu.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » utorak, 6. jul 2010. u 08:33h

SE radi telefone po klasama:
K - kamera
C - cyber shot
W- walkmen
J - junior
S - swiwel, slide i specialni
Z - modni telefoni za ''manekene''
G - biznis telefoni
F - isto kao K serija samo što je namjenjna za Vodafon mrežu
Tako da je u K i C ugrađena kamera koja se ugrađivala u Sony-eve digitalne fotoaparate i kod njih je kvalitet kamere na velikom nivou.
Meni K800i (3.2MP) radi bolje slike nego G900 (5.0MP) i to je dokaz da broj piksela nema veze toliko sa kvalitetom koliko ima tip senzora i optika. I kod K800i slike su bile 24bitne pa samim tim i više boja prikaže, a kod G900 su 18bitne tako da boje budu zamućene i ne baš definisane.
Tako je i kod W serije tu je bačen akcent na muziku, a kamera i ostale opciju su u pozadini.
Predpostavaljam da je i kod tebe ista stvar sa Nokiom EXPRESS MUSIC samo ime kaže, više je za muziku nego za slike.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kubura16v » utorak, 6. jul 2010. u 10:49h

Ziva istina,bravo Iosis. Dokaz je K750i i W800,u sustini zamenis maskicu i softver i imas ili jedan ili drugi,svejedno. Ali je kamera bolja na K750,provereno. Imao sam K800i i sta me najvise odusevilo na tom telefonu je blic! Kad ono sevne nista ne vidim pola sata.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » utorak, 6. jul 2010. u 15:19h

Razlog tome je xnenon blic. Radi odlične fotografije u mraku ali ne na veliku udaljenost, poslije 3.5 metra gubi efekat. Ali ne kažem da je loše. ;)

Evo malo primjera fotografija napravljenih s K750i:

Slika

U makro modu:
Slika

Slika

A ovo su sa K800i.

Slika

Slika

Slika

Ja sam više za SonyEricsson nego za bilo koji drugi telefon, najviše dobijem na najnižu cjenu. Jednostavan meni, kvalitetan telefon, dobar dizajn onakav kakav najviše volim, ne previše zaostao i klasičan ali taman dovoljno da izgleda kao ozbiljan telefon.

Koliko sam imao dodira sa Samsungom svi su bili spori, Nokie su dobre samo mnogo skupe i meni je zbujunjujući, Motorola takođe skupa, a meni je užasan. Simens je odvratan (spor, ružan, ne kvalitetan) i hvala Bogu više ne postoji.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kubura16v » utorak, 6. jul 2010. u 16:27h

Motorola mnogo komplikovana i glupava i ima mnogo nelogicnih stavri na nelogicnim mestima. Nokia-i svaka cast,odlicni telefoni,ali ja sam ipak vise za SE. SE dodje kao Ford lol nije skup u odnosu na Nokiu,a ne pruza nista manje,u nekim segmentima cak i dosta vise.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od quando » utorak, 6. jul 2010. u 16:40h

Imam k800i negde u fiJoci, stvarno fantasticne fotografije. Trenutno koristim Nokia n82, 5mpix ali ima isto xenon blic....takodje fantasticne slike :)

Avatar korisnika
debelizmaj
Poruka: 17
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 01:21h
Lokacija: Beograd, selo Vračar

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od debelizmaj » sreda, 7. jul 2010. u 09:43h

NjOKIA 6680 ... 4-5 dana mi drzi baterija, uglavnom mene zovu, vrlo zadovoljan telefonom ...
kad cu menjam .. kad crkne ... imam i josh jednu bateriju, dobio na poklon pa stoji napunjena u
fioci :) nemam nishta od dzidza bidza opcija-programa itd
nema to sto fabrika sastavi da ja nemogu da rastavim !:)

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Djomla » utorak, 13. jul 2010. u 13:36h

kubura16v piše:Motorola mnogo komplikovana i glupava i ima mnogo nelogicnih stavri na nelogicnim mestima.
Motorola ima najkvalitetnije mobilne telefone( telefone je naglaseno iz razloga )
Motorola je najjacha fabrika kad su u pitanju mobilne komunikacije, iz prostog razloga, ona je napravila malte ne kompletnu mobilnu mrezu. Napravila prvi telefon koji koristi GMS.

astronauti nase komuniciraju sa zemljom koristeci - motorolu.

No, motorola nema "komercijalne igrackice" koje mi koristimo ona se fokusira na ozbiljne uredjaje za komunikaciju.


Cisto da znate, kada kupite jednu nokiu npr, vrlo je verovatno da iamte motoroline delove ili samsungove ekrane ( npr)
Svaki mobilni telefon je cesto "sklop" tehnologija raznih kompanija al se prodaje pod imenom NOKIA npr.

Apple iPhone ne bi imao onaj touch screen da nije samsunga... ( jer ga on i proizvodi)
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kubura16v » utorak, 13. jul 2010. u 13:40h

Ok je to,nisam ni rekao da motorola nije kvalitetna,daleko od toga,ali za moje potrebe je komplikovana i mnogo stvari je glupo uradjeno,po sistemu sto prosto kad moze slozeno.

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Djomla » utorak, 13. jul 2010. u 13:46h

kubura16v piše:Ok je to,nisam ni rekao da motorola nije kvalitetna,daleko od toga,ali za moje potrebe je komplikovana i mnogo stvari je glupo uradjeno,po sistemu sto prosto kad moze slozeno.

No, motorola nema "komercijalne igrackice" koje mi koristimo ona se fokusira na ozbiljne uredjaje za komunikaciju.

Inache jesi u pravu, ali zato sto nemaju dovoljno jako odeljenje za razvijanje tih ajd da kazem nepotrebnih funckija koje mi koristimo. Sa kojom si motorolom imao iskustva?


Al kada se motorola prokurchi...
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1958/Motorola/Aura
Ko sezanima..
Cena prava sitnica :D 900 evra
Funkcije podjednako usrane, ali telefon je nemoguce izgrebati.

ovo im je najbolji komercijalni telefon: http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1444 ... RAZR2%20V8

Jeidno sto me odbija od njega jeste ekran... jednostavno nije ni blizu mog Samsunga soula.

Inache TEHNICKi ja sam odusevljen motorolom, mislim da tehnicki nema boljeg telefona. Dale ne softwarski, ne dizajnerski, ne praktichno nego - TEHNICKI.
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » utorak, 13. jul 2010. u 19:31h

Ovo je najidiotskiji telefon nikad ga ne bih kupio.
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1580 ... phire-Arte
Em je ružan, em košta 1100€, a od opcija za te pare možeš dupe s njim obrisat. Jedino što mu cjenu diže je kućište koje pravljeno od metala. olaksanje Bezveze dati tolike pare sam zbog toga i predpostavljam da je dizajn radio neki poznati gayčina i onda je to fancy telefon od kojeg mi se olaksanje
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Markedjani » utorak, 13. jul 2010. u 19:40h

Taj telefon je čist statusni simbol... nije sigurno kupljen zbog kvalitetnog kućišta ili opcija... nego samo eto da se zna da je skupo plaćen :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od kubura16v » sreda, 14. jul 2010. u 12:10h

@ Djomla V525,V3,V3X....ne znam ni ja,uglavnom sa svima isti "problem"...

Potpis na Maretov post.
Inace,pre neki dan sam drzao u ruci Vertu Ferrari, Titaniumsko kuciste,crvena koza(prava) spolja i tako to. Svojevreno je kostao nekih 6000eura. Ajd sto ima osnovne stvari (ko nokia 3310),nego sto je bre tezak pola kila sigurno,ko da nosis ciglu u dzepu. thumbdown

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Markedjani » sreda, 14. jul 2010. u 12:24h

Ja sam imao dve godine v550 ali davne 2004. godine do 2006. godine i samo lepa sećanja za taj fon... u to vreme retko koji fon je imao mogućnost da pušta mp3 i kameru sa video zapisom.

Posle toga sam imao Motorolu Mpx200... čudo tehnologije u to vreme uz dva velika nedostatka... kamera i blutut (za fon koji ima windows i koji glatko pušta divx filmove to je veliki propust.)... tj imao je kameru ali posebnu koja se dokupljuje i koja se udžekuje u slot memorijsku karticu... slike koje je pravila su blago rečeno užas :)

Ali mi se telefon izgledom i robustnošću izuzetno sviđao... svi telefoni u to vreme na preklop posle 6 meseci se razdrmaju i klimataju... ova motorola i posle godinu ipo dana surovog korišćenja (otvarao sam je i zatvarao onako šmekerski na cim :D ) se i dalje preklapala bez ikakvih luftova ;)

E sad npr Motorola je totalno pukla (kad su u pitanju normalni telefoni)... prodaju telefone na staru slavu Motorole V3 i već pomalo izlizanog dizajna uz manje više nepromenjene opcije od 2006. godine.

Nisu to loši telefoni ali nemaju šta da traže pored jednog Sony ericssona i Nokie... samsung ću isključiti iz ove priče pošto samsung u moj džep ući više neće :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Djomla » sreda, 14. jul 2010. u 16:13h

Evo djanijevo iskustvo potvrduje sta pricam.

elem
E sad npr Motorola je totalno pukla (kad su u pitanju normalni telefoni)... prodaju telefone na staru slavu Motorole V3 i već pomalo izlizanog dizajna uz manje više nepromenjene opcije od 2006. godine.
Djani zaostajes malo sa mobilnim proizvodima :P
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_Droid
Odlichan smartphone. :]
Motorola je Uber, prelistaj http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mo ... s#A_series

Ko sto rekoh ne zamajava se motorola puno sa telefonima, ona se bavi ozbiljnijim uredjajima, koji trebaju da zavrshavaju neke opasnije zadatke.
I ne, ne mislim na pandure :P
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » subota, 31. jul 2010. u 19:29h

Instaliran Windows na K800i. :D

Slika
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Djomla
Poruka: 1123
Član foruma od: utorak, 26. jan. 2010. u 09:30h
Lokacija: Krusevac-Nis

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Djomla » subota, 31. jul 2010. u 22:13h

aaaaaaaaaaaaaaaaa! NOOOOOOOOOOOOOO NE WINDOWS MOBILEEEEEEEEEEEEEEEE
F.O.R.D. First On Race Day
]BMW is like a tampon every pussy needs one

///Mandovchina. :P

Avatar korisnika
Shoshon
VIP
Poruka: 717
Član foruma od: subota, 11. jul 2009. u 19:14h
Lokacija: Novi Beograd - blokovi

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Shoshon » subota, 31. jul 2010. u 23:14h

quando piše:Imam k800i negde u fiJoci, stvarno fantasticne fotografije. Trenutno koristim Nokia n82, 5mpix ali ima isto xenon blic....takodje fantasticne slike :)
ti znaš šta valja!
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Iosis » subota, 31. jul 2010. u 23:29h

DjomlaMRak piše:aaaaaaaaaaaaaaaaa! NOOOOOOOOOOOOOO NE WINDOWS MOBILEEEEEEEEEEEEEEEE

Što, šta fali? mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Nozzlezator » nedelja, 1. avg. 2010. u 11:31h

DjomlaMRak piše: Djani zaostajes malo sa mobilnim proizvodima :P
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_Droid
Odlichan smartphone. :]
Motorola je Uber, prelistaj http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mo ... s#A_series
Aha.... mrgreen

[youtube]mFqIOmmFQ48[/youtube]

Avatar korisnika
Daka
Poruka: 269
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 19:45h
Lokacija: Beograd-Kaludjerica

Re: Koji mobilni koriste FCS clanovi

Poruka od Daka » nedelja, 1. avg. 2010. u 11:39h

Evo malo sam se ponovio ovih dana uzeo sam nokiu N82,znaci nema dalje koliko je dobar!Ima sve od opcija 5 megapixsela odlicna kamera,wireless,GPS,odmah ubacen garmin mobile XT radi perfektno,cvrsto kuciste,batrerija dva dana uz mnogo koriscenja svega sto poseduje,znaci nosicu ga dok ne rikne redbullw

inace ovo je jos aktuelno thumbsuph
mad_daka piše:evo meni ostale od sonyericsson-a nove nekoriscene sluske HPM-70 i USB citac M2 CCR-60 memorijskih kartica..ako nekog interesuje nek baci PP pa cemo da iskombinujemo :D
Slika
FORD S-MAX 2.0 TDCI 140KS 2008

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“