Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Prenos vozila

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Prenos vozila

Poruka od M.M.L. » nedelja, 24. feb. 2019. u 12:28h

Zanima me koji je ispravan nacin za kupoprodaju vozila i kako se osigurati 100% od potencijalnih problema.
npr: prodam auto i uradim kupoprodajni ugovor sa kupcem, overimo ga. Onda on ima 15dana da plati porez i da zavrsi sta treba da zavrsi... Medjutim sta ako on to ne uradi?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Prenos vozila

Poruka od dule0911 » nedelja, 24. feb. 2019. u 12:50h

Agencija. Odmah prilikom potpisivanja ugovora/overe kod notara, platite nekom iz agencije da ide do poreske i regulise porez. Znaci odmah tog dana, nista cekanje i slicno. Naravno u zavisnosti od poreske ce potvrdu dobiti odmah taj dan (retkost) ili za par dana, onda novi kupac moze da ide u mup za saobracajnu (i tablice po potrebi, ako se menja reg. podrucje). Ali sa overenim kupoprodajnim i placenim porezom, taj auto je prodat, nemas vise obavezu na sebi, bez obzira dal je kupac posle toga zavrsio u mup-u ili nije.
Ne zaboravi da je porez na tvoje ime, ne na kupca. Tako da, odmah po kupovini resis i to i gotovo, da ne stvaras sebi probleme. Kad sam prodavao Mondea bas iz tog razloga sam naveo da je moj prenos, jer necu da sebi pravim probleme zbog 100e.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prenos vozila

Poruka od mbole » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 00:33h

Cek... nisam odavno to radio, al koliko se secam, ti si mogao da odjavis saobracajnu (eventualno i tablice), na osnovu ugovora i placenog poreza.
Posle on, nezavisno od tebe, sa ugovorom i potvrdom ide i vadi svoju saobracajnu/tablice.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Prenos vozila

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 25. feb. 2019. u 02:00h

Kao vlasnik vozila po saobraćajnoj, vraćanje tablica uvek možeš da uradiš, za to ti ne treba nikakav ugovor niti razlog-objašnjenje.
U ugovoru može, a ne mora, da piše registarska oznaka. Pišeš je kada auto ne menja registarsko područje, a ne pišeš kada menja, mada svakako ne moraš.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“