Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Tamne fleke na TV-u

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 12:56h

TV je LG 43" Smart UHD 4K, pri isteku garancije od 2 godine i upravo je donešen iz servisa. Zamenjeno mu je pozadinsko osvetljenje čime je rešen problem ljubičastih fleka. Međutim, tamne mrlje uz donju ivicu ekrana nisu rešene. Zbog čega ne znam, jer je u opisu reklamacije bio naveden i taj problem. Sad me interesuje od čega potiču te mrlje i da li je u ptanju ozbiljan kvar? Ako jeste, onda da ponovo uložim reklamaciju, a ako nije, tj. ako te mrlje neće da se šire ili da se pojavljuju nove, onda neka ostane tako kako jeste. Tako razmišljam jer sam našao da je neki tip imao isti problem na Samsungu i napisao je da te mrlje tako stoje već mesecima (link je ovde).

Slika Slika Slika

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od sarabo » sreda, 5. feb. 2020. u 13:00h

Ja sam te mrlje imao isto na LG i tv šljaka bez ikakvih problema već devetu godinu, tako da tome nisam pridavao značaja. Padalo mi na pamet da se možda negde prašina zavukla između slojeva plastike na ekranu posle toliko godina rada

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od Dusan64 » sreda, 5. feb. 2020. u 13:11h

Mislim da je to nejednako pozadinsko osvetljenje.

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od backarelli » sreda, 5. feb. 2020. u 13:11h

Pa čekaj , jel tv još uvek u garanciji ili ne ?
Ako jeste , ja bih slao sve dok ne dobijem ispravan tv. Zašto bi gledao flekav tv ako je još uvek važeća garancija.
Što se fleka tih tamnih tiče , onako laički mislim da može opet da ima veze sa pozadinskim osvetljenjem

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока

Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 13:18h

Garancija je istekla. Sad važi onaj produžetak od tačno tri nedelje koliko je TV proveo u servisu. Čak štaviše, u agenciji za zaštitu potrošača su mi rekli da ako je kvar ozbiljan, i prodavac i servis mogu glatko da odbiju reklamaciju jer je garancija na samom isteku i da ni oni tu ništa ne mogu da pomognu.

Čitao sam o tim pretpostavkama da je reč o prašini, mada ima i onih koji tvrde da ta prašina nema kuda da uđe. Meni se ipak čini da bi to zaista mogla da bude prašina jer tako i izgleda a povrh toga pikseli ne deluju kao da su ugašeni. Najviše me brine to što se servis uopšte nije izjasnio o defektu. Možda su i obratili pažnju na njega ali su ipak zbog možda zbog skupe opravke odlučili da se prave da nisu videli.

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od backarelli » sreda, 5. feb. 2020. u 13:30h

Pa nazovi taj isti servis i pistavi im pitanje vezano za te fleke ...bitno je čuti razlog zašto nisu otklonjene ako su navedene u nedostacima...

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока

Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 13:49h

Ne znam u kom servisu je izvedena opravka. Procedura ide ovako. Ja odnesem uređaj u radnju u kojoj sam ga kupio, a oni mi po preuzimanju uređaja otvore nalog na reklamacije.rs i onda ga pošalj u tzv. kontrolni servis. To je servis sa kojim prodavac ima ugovor o servisiranju. Posle toga se sva komunikacija odvija između mene i tog kontrolnog servisa, koji je u ovom slučaju bio "Nepo System". komunikacija započinje tako što mi odgovore da li po njima ima osnova za reklamaciju i ako ima, šalju uređaj u ovlašćeni servis ili ga sami popravljaju jer su i oni ovlašćeni za neke marke. Pitao sam ih i nisam dobio odgovor u koji ovlašćeni servis su slali TV, ako su ga uopšte tamo i slali.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od Djole » sreda, 5. feb. 2020. u 14:06h

Te mrlje mogu vrlo lako da budu prašina... Bilo je x situacija... Odnesi ti ponovo TV na reklamaciju i prilozi neku sliku da se vidi taj problem.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
backarelli
Poruka: 418
Član foruma od: četvrtak, 1. sep. 2011. u 01:07h
Lokacija: Beograd Srbija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od backarelli » sreda, 5. feb. 2020. u 14:07h

Koja smo mi banana od države j*b*m ti život...

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока

Slika Dizne su mi propale, ulje na turbo-crevu, otiš`o mi zamajac *ebem li mu kevu - TDCi

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 14:39h

Moram da vam ispričam sledeće dve stvari:

1. u poruci koju sam dobio od kontrolnog servisa su me obavestili da tokom testiranja uređaja koji im je stigao na reklamaciju nisu primetili nesaobraznosti na koje sam se žalio i da zbog toga u skladu sa zakonom o zaštiti potrošača odbijaju reklamaciju. U istoj toj poruci me obaveštavaju i da su TV poslali u ovlašćeni servis na dodatna testiranja a sve "u duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali". Kao da su istu poruku pisale dve osobe.

2. u agenciji za zaštitu potrošača su mi objasnili da ja kao i velika većina kupaca nemam garanciju na uređaj već samo izjavu o saobraznosti proizvoda koja po zakonu važi 2 godine i igra praktično ulogu garancije, ali da to nije garancija. Pitao sam ih da li onda iko daje garanciju, odgovor je bio: "Da. Dešava se". Šta je tačno prednost garancije nisam uspeo da saznam jer je u agenciji bila velika gužva pa nisam hteo da dosađujem. Onako laički mogu da zaključim je da je prednost garancije ta što može da važi i duže od perioda za koji važi izjava o saobraznosti, ali nikako manje.

Kako stvari stoje, mogao bih da tražim i zamenu uređaja za novi, ali su mi u agenciji rekli da iako po zakonu imam pravo na to, maltene su 100% sigurni da to neću moći da ostvarim jer je uređaj na samom isteku garancije i da je to preveliki trošak i za prodavca i za dobavljača pa od toga nema ništa.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od Almighty.shO » sreda, 5. feb. 2020. u 14:45h

I sam vidis da ti je najbolje da jednostavno koristis TV takav kakav je pa dokle potraje... a kad opet crkne osvetljenje, sam ga zamenis.. jednostavno je.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 14:55h

thumbsuph To me i žena savetuje cekicko , a ja slušam ženu :D :wub: ... u pm... :P :silly:

p.s.
zamena je oko 100 evra
Poslednja izmena: tika, na dan sreda, 5. feb. 2020. u 15:13h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od Almighty.shO » sreda, 5. feb. 2020. u 14:57h

Ja sam vec menjao na TVu LED osvetljenje. Jednostavno je. Nadjes na netu odgovarajucu traku i sam zamenis... Jeftinije je mnooooooooooogo :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 15:07h

Ne znam, nisam se detaljno raspitivao. Našao sam samo da su led trake jeftine, tipa 10-15 evra, ali i da lakoća zamene varira od modela do modela.

Nego, dobro je da niko ne sumnja da je reč o nekom skupom kvaru. To je bila poenta mog raspitivanja. :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od dule0911 » sreda, 5. feb. 2020. u 15:51h

Meni ovo deluje kao prasina, ne bih se potresao ni malo ako ti nije bitan savrsen kvalitet slike po svakom cosku, sto na TVu nikad nije slucaj, da je monitor za neki graficki dizajn/video montazu pa i da se isplati cimanja tj otvaraja/cisceja, ovako nema poente. Sta i ti palis belu pozadinu, stavis nesto crno i nece se videti :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od stalker92 » sreda, 5. feb. 2020. u 16:14h

Ja razumem coveka, iako nije problem generalno kad skontas da je tu non stop ti upada u oci i smeta - kao kad skontas gde je mrtav piksel nakon godinu dana koriscenja monitora pa ga posle konstantno vidis. :D
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od dule0911 » sreda, 5. feb. 2020. u 16:17h

Meni se pojavilo 2-3 na laptopu i stalno su svetliji od okolnih, srecom pa ga koristim uglavnog zakacenog za neki monitor, inace razumem problem :)

To je kao ono kad zakacis felnu na ivicnjak, svaki put kad pridjes autu prvo ces to videti pa onda ostatak auta. Sustinski ne smeta, ali ubija u pojam.
Fiesta!!

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » sreda, 5. feb. 2020. u 16:22h

dule0911 piše:
sreda, 5. feb. 2020. u 15:51h
Sta i ti palis belu pozadinu, stavis nesto crno i nece se videti :D
sign0014 E, imam ja već jednog takvog komentatora u kući. :doh:

@stalker92, @dule0911, thumbsuph

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3007
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od Aca06 » sreda, 5. feb. 2020. u 16:24h

Ili ti mrlja na displeju km/h sata. Pa kad sednes u drugi auto oci same traze mrlje po km/h satu kao sto je kod mene slucaj. :doh: hahahaha
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od nikola_focus » sreda, 5. feb. 2020. u 23:15h

I ja sam imao problema na LG televizoru, doduse kod mene skroz crklo osvetljenje. Reseno delovima iz ovlascenog servisa, i nikakvih mrlja vise nema. Citao sam malo o tom problemu kad se desilo i video da ljudi cesto menjaju samo diode koje su u spoju, sto moze da dovede do slicnog problema kao kod ovog tvog jer nove diode sijaju jacim intenzitetom od starih. Samo razmisljam naglas, ali mozda je i to uzrok ovog problema.. i obavezno smanji intenzitet osvetljenja, ako vec nisi :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od tika » četvrtak, 6. feb. 2020. u 00:43h

Nije baš taj slučaj. Bile su tu i neke povelike ljubičaste fleke na desnoj strani ekrana plus ove crne uz donju ivicu. Servis je zamenio pozadinsko osvetljenje, ali ne znam da li kompletno ili samo delimično. Uglavnom tih ljubičastih fleka više nema, ali su ove u dnu ekrana ostale.

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 6. feb. 2020. u 08:47h

Ma da, naravno da nije jer je tvoj TV ipak radio, moj otiso skroz. Ali isti uzrok, zato kazem..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Tamne fleke na TV-u

Poruka od Iosis » četvrtak, 6. feb. 2020. u 22:30h

Jedan savjet za duže trajanje osjetljenja, smanjite pozadinsko osvjetljenje na 60% ili manje.
Panasonic koji je kupljen 2012. ili 2013. ne gasi se skoro cijeli dan, nikakvih problema.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“