Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zvucna izolacija za kuću

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucna izolacija za kuću

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 13. feb. 2020. u 11:06h

Zvučna izolacija ako pričamo o niskim učestanostima se postiže masom. Tj. što je deblja to je bolja. Samo je pitanje koliko želiš da dižeš pod. U Rusiji stave stirodur 15cm i kroz pod provuke el.instalacije, grejanje, sve. Preko toga košuljica i nema boljeg rešenja.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Zvucna izolacija za kuću

Poruka od van » četvrtak, 13. feb. 2020. u 11:26h

Постоји више врста звукова . Звук који се преноси ваздухом и буку који се преноси кроз конструкцију . За ово прво маса зидова и таванице је битна , за ово друго су битни слојеви који апсорбују енергију вибрација . Постоји прорачун звучне изолације , покушаћу да ископам негде из неког пројекта да видиш како отприлике иде .

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Zvucna izolacija za kuću

Poruka od Jozza » četvrtak, 13. feb. 2020. u 12:00h

Drugar sad gradi kuću. U projektu su stavili 20cm izolacije u pod. Deluje mi mnogo, ali verovatno radi posao samo tako

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zvucna izolacija za kuću

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 13. feb. 2020. u 12:46h

van piše:
četvrtak, 13. feb. 2020. u 11:26h
Постоји више врста звукова . Звук који се преноси ваздухом и буку који се преноси кроз конструкцију . За ово прво маса зидова и таванице је битна , за ово друго су битни слојеви који апсорбују енергију вибрација . Постоји прорачун звучне изолације , покушаћу да ископам негде из неког пројекта да видиш како отприлике иде .
Posao mi je usko vezan sa akustičnom obradom prostora, tako da mi je sve to jasno.. Samo niko neće u kući uraditi sve što treba da bi se zvučno izolovao, tako da su teoretske priče bezveze. Ono što može da uradi je da stavi debeo sloj u pod, termosilent i košuljica.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Zvucna izolacija za kuću

Poruka od Iosis » nedelja, 23. feb. 2020. u 11:37h

Jes da sam malo zakasnio, ali neće u kući raditi sve to, osim ako nema baš para i hoće da bude to sve na nivou, ali ako gradiš neki objekat gdje je obavezna dobra zvučna izolacija, naravno da ti proračuni imaju smisla.
Bio si u nekom bioskopu koji je na nivou kao npr. Cinestar, to je do sada najbolje zvučno izolovan objekat u kojem sam do sada bio. To nije moglo da se napravi ofrlje i od oka.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Zvucna izolacija za kuću

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 24. feb. 2020. u 07:52h

Azmafon nije tako dobar za zvucnu izolaciju, pogotovu nisam cuo da ga neko trpa u pod ispod kosuljice. Pretanak je svega santimetar debljine. Dobra mineralna vuna radi bolji posao i kao zvucna i kao toplotna izolacija. Nema magicnog izolatora koji sa 1 cm debljine pravi neku posebnu razliku.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“