Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Мondeo МК4 2.0 tdci љубавна агонија

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
DzoksNS
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 5. maj 2018. u 23:00h
Lokacija: Нови Сад

Мondeo МК4 2.0 tdci љубавна агонија

Poruka od DzoksNS » utorak, 10. jan. 2023. u 16:27h

Драги моји фордаши, поделићу са вама једну причу о љубави и квару.
Форум пратим, ретко пишем али ову причу желим да поделим са вама....
Као прво власник сам Mondea 2.0 tdci 2008 неки пакет Титанијум Х.
Пре тога сам возио фокуса једно 10 година. По природи тешко мењам оно што волим и на шта се навикнем, а пошто сам га дуго возио и требао ми је већи модел од фокуса овај мондео је одличан избор. Нашао сам га у СЛО и увезао, пакет опреме Титанијум Х са фелнама фабричким 17, затамњена фабрички стакла, линија лудило... Једном речју љубав на први поглед.
Возим га већ 4-5 година и немам намеру да га мењам, осим за МК5 у неко догледно време. На сату је тренутно око 450 000...
Све је почело овако....

Прво ме је издала клима, нешто мало ради мало неради, после пар пуњења или покушаја успех да докучи проблем. Неки намотаји су били у питању и локални сервис ми је то успешно отклонио.
После тога, дан два процурела ми је течност испод возила. Моје чуђење кад сам видео бару испод, помислих да је неко црево пукло, шелна спала (човек увек иде на јефтинију варијанту, јбг кад сам увек оптимиста). Отерам опет у тај локални сервис и човек ми рече да ми је пукао хладњак од уља (нисам баш механички поткован, тако да Праштајте). Замени он то и све као ок.
Време је летња негде јул месец.
Одмах сутрадан кренем на официрац (плажа у НС) кад видим да ми диже температуру. Станем одмах, пустим да се олади и зовем сервис каже дођи. Пошто увек у гепеку имам воду и уље (до сад ми ни једно није затребало Богу хвала) доспем воду пошто је није било и отерам у сервис. Сутрадан кажу да је то због чепа , као није дихтовао.
Након тога нисам имао проблема, агрегат као змај.... Одем тако на море... И кренем да се враћам....
(извињавам се ако има неких словних грешака али куцам са телефона, па ћу наставити После а ви се слободно укључите пошто агоније тек почиње )


Послато са 2109119DG помоћу Тапатока


Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1637
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Мondeo МК4 2.0 tdci љубавна агонија

Poruka od acadimke » utorak, 10. jan. 2023. u 21:38h

Počeo da diže temperaturu na autoputu pri povratku?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
DzoksNS
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 5. maj 2018. u 23:00h
Lokacija: Нови Сад

Re: Мondeo МК4 2.0 tdci љубавна агонија

Poruka od DzoksNS » sreda, 11. jan. 2023. u 08:27h

Да наставимо....
Током мора, све је било савршено, без проблема и било каквих индиција.
Повратак сам планирао преко Прохор Пчињског. Да избегнем гужву а знам да је природа тамо савршена. Кад сам од манастира кренуо да се пењем узбрдо приметио сам да диже температуру.... Станем са стране, не угасим ауто, и видим да враћа на нормалу (средина показивача)... Опет кренем, две три серпентине, опет се подигне температура, станем да стране после минут, врати на нормалу. Хладан зној ме облио, више пута.
Након више "скокова" прешли смо преко брда и на даље није било никаквих проблема.
Доласком назад кући, заказујем велики сервис код мајстора, мог. Велики сервис је требао бити за десетак дана, чекајући возило се експлатисало нормално и без проблема.
Једно јутро супруга ме зове, каже да се осећа нешто у колима, као загорело и да је стала да види шта је кад оно живо уље али испод посуде за расхладну течност SlikaSlikaSlika

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока


Онако како сам ја то видео на виберу, изгледало је да је пукло неко црево па флисује. Опет кажем вечити оптимиста Slika.
Назовем мајстора објасним ситуацију и пошаљем ауто АМСС наравно, код њега на чекање за велики сервис односно да види човек о чему се ради... SlikaSlikaSlika

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

Avatar korisnika
DzoksNS
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 5. maj 2018. u 23:00h
Lokacija: Нови Сад

Re: Мondeo МК4 2.0 tdci љубавна агонија

Poruka od DzoksNS » nedelja, 15. jan. 2023. u 21:00h

Кад ја тамо а оно међутим.....
Каже помешао воду и уље.... Баш помешао.... Толико помешао да је створио неку врсту емулзије.... Пробаћу да убацим коју слику. Slika
Онда долази до размишљања. Да ли продати такав какав је или уложити сад већ озбиљан новац да се врати у нормалу онакав какав је био.
Само да напоменем, да ауто све време вожње није ни штуцнуо...
Размишљање и сабирање је трајало пар сати... Вагање и комбинације....


Ево на сликама како је то изгледало....



Послато са 2109119DG помоћу Тапатока


SlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Мondeo МК4 2.0 tdci љубавна агонија

Poruka od PMilan » nedelja, 15. jan. 2023. u 21:47h

Slicnu situaciju ja imao sa Pasatom b6. Kada se malo vise nagazi gas izbije vodu.
Vrteli se mesec dana sa njim, uradili veliki servis, menjali cep i jos neke sitnice i nista. Kako ga poteram opet ostane bez vode.

Posle velikog servisa cale ga vozio 10 dana i sve bilo ok. Naravno on pritiska gas kao da je dole ekser koji ga bode u nogu a mora da ga pritisne.

Uzeo ga nazad posle tih 10ak dana, opet gas i opet izbije vodu.

Epilog price dihtung glave i odradjena glava. Nakon toga sve bilo ok.


U principu dok se ne otvori motor nista ne znas.
Najjeftinija varijanta bi bilo da je dihtung i da se radi glava.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“