Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Soundbar

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Soundbar

Poruka od acadimke » četvrtak, 23. feb. 2023. u 21:27h

Jel koristi neko saundbar kao dodatak za TV i koju marku preporučuje?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Soundbar

Poruka od M.M.L. » četvrtak, 23. feb. 2023. u 21:59h

Imam ja JBL, skroz ok prica. Ja sam zadovoljan vec trecu godinu

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 296
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Soundbar

Poruka od Martin Mystere » nedelja, 26. feb. 2023. u 06:46h

Ja već godinama koristim Yamaha YSP-2700 i zvuk je fantastičan, ne samo kada je povezivanje sa TV u pitanju već i kada preko Music Cast aplikacije pustim neku muziku.

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Soundbar

Poruka od acadimke » nedelja, 26. feb. 2023. u 16:41h

Jel bolje kad ima dodatni vufer ili nema pravila?
Moj budžet je od 15-20 000 a za tu cenu ima od panasonika do jbl-a. Snaga oko od 70 do 80w.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 296
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Soundbar

Poruka od Martin Mystere » nedelja, 26. feb. 2023. u 18:36h

Meni bolje zvuči sa dodatnim wooferom.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Soundbar

Poruka od PMilan » nedelja, 26. feb. 2023. u 18:37h

Ja pre par godina uzeh neki samsung sa vuferom. Svi uredjaji u tv, od tv na soundbar optika i pride ima BT i aux. Veza sa vuferom bezicna.

Za sada sam prezadovoljan zvukom, poenta mi ke bila da dobijem bogatiji zvuk nego na TV-u.
Cena, ako se dobro secam, je bila oko 200 evra

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2109
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Soundbar

Poruka od montoya » nedelja, 26. feb. 2023. u 20:12h

Ja sam na svoj Vox 42", sa ocajnim zvukom improvizovao malo. Nakacio kompijuterski vufer sa izlazima za satelite i dodao dva sa nekog starog kasetofona. Sljaka fino, vufer daje bas dobar bas...
Slika

Slika
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Soundbar

Poruka od Iosis » ponedeljak, 27. feb. 2023. u 13:13h

Nema dobrog basa bez woofera ili zvučnika većeg prečnika i taj zvučnik mora biti u kutiji koja ima zapreminu i težinu da ne vibrira usljed rada membrane zvučnika.
Susreo sam se sa pokušajima pravljena basa iz manjih zvučnika, tipa oni u televizorima ili oni prenosni bluetooth zvučnici, ali opet nije to kao udari membrana velikog zvučnika.
Bolje bilo kakav woofer neko nikakav. Mada često jeftini wooferi imaju tup ili izobličen bas.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Soundbar

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 27. feb. 2023. u 15:03h

Sve je to subjektivno. Zato treba po mogucstvu probati.
Ja npr uopste ne volim zvuk reflex kutije u kucnom ozvucenju, a wuferi su vecinom tako pravljeni.
Soundbar ima smisla kada je prostor ogranicen. Sony ima zanimljivu foru sa novijim televizorima koji vec imaju u sebi 5 zvucnika, moze se dodati soundbar koji koristi TV kao centralni zvucnik sistema.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Soundbar

Poruka od Iosis » sreda, 1. mar. 2023. u 11:38h

Možda jeste subjektivan osjećaj iz mog iskustva jedino woofer ili dobar veliki zvučnik daje dobar bas.
Prvi TV koji sam vidio da je imao pokušaj woofera je bilo davne 2000 i neke. U Elektrodoboju su kupili veliki TV za salu za sastanke. Zvuk jeste bio bolji nego na tadašnjim televizorima, imao je neki elipsasti zvučnik, otprilike 20x5 cm, sa nekim komorama. Bio je to bas, ali nekako muljav.
Druga iskustva su sa novijim televizorima, drugar je imao neki Samsung, otprilike 2010. ali opet malo muljav bas.
Posljednji što sam vidio bio je u nekoj prodavnici, mislim da je bio neki Sony, možda je i do prostorije, ali opet bas muljav i nema tu snagu kada udari. Jednostavno nemaju dovoljno veliku membranu da odrade taj posao, a vjerovatno i samo kućište nije teško i čvrsto da zadrži membranu od nepoželjnih vibracija.

Imao sam priliku čuti i loše woofere, uglavnom jeftinije. Slična priča kao i kod televizora.

Mada tu možda ima i do pojačala i načina na koji se vrši obrada zvuka.

Imam u stanu Yamahu 5.1 sistem. Kod nje zavisi od izvora, ne samo bas nego kompletan zvuk. Recimo puštao sam muziku i filmove, u nekom slučaju je zvuk odličan u drugom je onako naaah. To su bili CD-ovi koje sam ja rezao i piratske kopije filmova.
Dok recimo jedno vrijeme sam uzimao filmove iz videoteke koja je imala orginale. Prvi film koji sam uzeo bio je Pearl Harbour. U jednoj sceni kada je pukla bomba, toliko je grunulo da sam mislio da mi je pala bomba ispred zgrade. Kasnije i komšija pita kakav je kod tebe rat. Imam originalni CD iz '88. godine, drastično bolji zvuk od onih koje sam ja narezivao.

Mada woofer tog sistema i ostalih koje sam čuo je veliki, otprilike veličine kućiša kompjutera i težine 10 do 15 kg.

Ali ima i do akustike prostorije.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“