Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » sreda, 28. feb. 2018. u 10:30h

Ni na gazeli, ni na brankovom i na mostu na adi ne postoje kamere za brzinu.

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Wellisha » sreda, 28. feb. 2018. u 10:36h

Drugar mi prosledio, radi u MUP- u, nisam ni ja siguran ali reko bolje da izbacim nego da saznamo po skupljoj tarifi. Možda čekaju da prođu izbori pa će da prorade :wtf: :(
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » sreda, 28. feb. 2018. u 10:38h

Neka posalje sliku te kamere za brzinu pa cu ti reci za sta je. :)

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Sharpshooter » sreda, 28. feb. 2018. u 10:42h

Kamere na Gazeli su iste kao što su bile postavljene prilikom rekonstrukcije Gazele.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » sreda, 28. feb. 2018. u 12:34h

A cemu onda sluze te na Gazeli obzirom da u svakoj traci ima po jedna? Uvek tu malo oduzmem gasa

Na Adi i Brankovom pre 10 dana nije bilo 100%, bas sam obracao paznju da usporim iz razoga sto sam negde vec procitao ovu dezinformaciju. Ni na ibarskoj nema ni jedna kamera koja snima brzinu, tu poznajem svaki kamen od Lazarevca do Vidikovca

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Wellisha » sreda, 28. feb. 2018. u 14:56h

Samo da vas obavestim da je krenulo od pandurskih hvalisanja da bi u trećem krugu došlo do dezinformacije a sada i do 10% sa plate. Izvinjavam se na lažnoj uzbuni, sledeći put neprosleđujem neprovereno !
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 00:02h

Situacija od večeras. Prvi deo snimka kod sela Rakovica, drugi deo Jajinci/početak Banjice.

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Djole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 00:12h

Gledao sam slične stvari... Zaista su velika stoka vozači autobusa... Ima izuzetaka naravno

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 1. mar. 2018. u 00:13h

Prva situacija vrlo diskutabilna, ti ubrzavas i priblizavas se Sanderu i onda se odjednom pojavljuje autobus iz leve trake. Meni deluje kao da si namerno ubrzao kako mu ne bi ostavio mesto da se vrati u svoju traku

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 00:18h

@Nedeljkovic: Ja uopšte ne ubrzavam, već sustižem Sandera i usporavam. Vozač autobusa je preticanje ZAPOČEO kada sam ja već bio na 5-6 metara od Sandera (to na snimku ne može da se vidi). Nije on mene pokušavao da pretekne 300-400 metara pre toga, pa da mu ja nisam dao..
Drugo, mnogo bitnije... napolju -6, klizav put, noć, ide krivina i uz to je puna linija... to nisi video, jel?

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 1. mar. 2018. u 01:14h

Ko da vidi u ovom crnilu da ide krivina i da je puna linija?

Vidi na 07 sec. si dovoljno daleko od Sandera da bi uz minimalno kocenje mogao da mu ostavis dovoljno mesta da se ubaci, a autobus se na snimku pojavljuje na 12. sec. Nemoj mi reci da je on za manje od tih 5 sec. uspeo da izadje u levu traku i dodje paralelno sa tobom, samo je pitanje zasto si se ti za to vreme umesto da lagano kocis pribijao uz Sandera (koliko vidim Sandero ne koci, ili mu mozda stopovi ne rade)

Sve i da je puna/led/noc/krivina kada vidis u retrovizoru da te neko obilazi red je da se sklonis sto vise desno i lagano prikocis ako ima potrebe

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 01:51h

Evo za gospodina Nedeljkovića, koji voli da pametuje, kompletan snimak sa kamere i sa GPS podacima.



Šta kaže GPS? Jel ubrzavam ili usporavam? Ja sam posle krivine naišao na Sandero, koji se konstantno kretao 33-34 km/h (ne znam zašto) i sustigao sam ga, smanjujući brzinu. I šta ćemo sad, ti si tvrdio kako ja ubrzavam. Tu sve ove ostale tvoje teorije padaju u vodu. Šta je trebalo da nabodem kočnicu i zaustavim auto u 5 metara kako bi ovaj kre*en iz Laste imao dovljno mesta da ugura svoj bus?
Naravno da je za 5 sekundi uspeo da izađe u levu traku i dođe paraleno sa mnom, jer sam ja usporavao, a on je ubrzavao. Pogledaj drugi deo onog prvog snimka i izmeri za koliko sekundi je od početka preticanja došao paralelno sa Sanderom? Početak preticanja je upravo trenutak gde kreće drugi deo snimka. Nakon 5 sekundi, bus je već celom dužinom pretekao Sandera.

"Ko da vidi u ovom crnilu da ide krivina i da je puna linija? " - Čoveče ti imaš ozbiljan problem sa saobraćajnim propisima, ali pre toga, mnogo više sa zdravom logikom. Puna linija prolazi pored vozačeve strane i u njegovom je vidnom polju. Čemu služe farovi? Prosto je nemoguće kometarisati izjavu tipa "ko da vidi da je puna linija"... no comment.
Za tvoju informaciju, ovo je bus Laste, na liniji do nekog od prigradskih mesta Beograda (tipa Mladenovac ili slično, nema pojma, nebitno). Ti vozači dnevno tuda prođu više puta u oba smera, svaki dan. Oni napamet znaju svaku krivinu.
I na kraju, najvažnije... preticanje se NIKADA ne vrši ukoliko nisi siguran da to možeš bezbedno da izvedeš. Šta ono kao... mrak je, ne znam da li je prav put ili je krivina... ma ko ga hebe idem u preticanje, kad poginem ili nekog ubijem vadiću se da se ništa nije videlo, bilo je crnilo, ko da vidi krivinu i punu liniju... Čoveče, šokiraš takvim izjavama.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 1. mar. 2018. u 02:37h

Vidi, nisam ja rekao "ko da vidi puno liniju..." misleci na vozaca autobusa vec na snimak. To sto on obilazi u takvim uslovima je svakako za osudu i ja njega ne opravdavam

Ali gledajuci drugi snimak potvrdjuje se ono sto sam posumnjao:
0:25 - autobus je u vidnom polju kamere (ti si ga sigurno opazio par sekundi ranije), a tvoje brzina iznosi 34km/h
0:28 - tvoja brzina iznosi 31km/h i cuje se sirena
0:29 - tek u ovom trenutku si pritisnuo kocnicu i smanjio brzinu na 24km/h koliko ona iznosi u tom trenutnku

Dakle, zasto nisi kocio cim si video da te autobus obilazi?
1) Nisi zeleo da ga pustis
2) Imas slabe reflekse i trebalo ti je 3 sekunda da odreagujes

Obzirom da si prvo pritisnuo sirenu pa kocnice pre ce biti da je ovo prvo

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 03:03h

Ne, nego je bilo nešto treće, što ti očigledno ni ne možeš da pretpostaviš, jer nisi bio za volanom, a sasvim je drugačije kada gledaš snimak na netu. U tom trenutku mi je pažnja bila usredsređena na ono što je ispred mene. Nailazio sam na vozilo koje se kreće dosta sporije od mene. Nisam mogao da znam razlog takve vožnje (da li mu ne rade stop svetla, da li će sasvim da se zaustavi, da li skreće i to po mogućstvu bez uključivanja žmigavca ili će da uradi nešto deseto što ne očekujem). Iskreno, nisam video trenutak kada je bus počeo da me pretiče. Tek kada je bio pored mene, bio sam svestan njegovog potupka. Ali to ne znači da ću momentalno sa nabodem kočnicu, jer je možda neko već išao iza mene, a ko je do toga trenutka bio iza busa i ko neće očekivati da ću ja krenuti da kočim. Sa druge strane i da sam ga video ranije, to nije bio putnički auto, pa da malo oduzmem gas i njemu napravim mesta. Ovo je bus od 15 metara.
Da ne tupimo dalje. Ja nisam ubrzavao, kako si početku tvrdio. Da jesam, direktno bih bio odgovoran za nastalu situaciju i bio bih u prekršaju. Sve ovo je posledica bahatog preticanja od strane vozača Laste, u situaciji kada ni po kom osnovu nije smeo da pretiče, pogotovo što nije mogao da se uveri da to može bezbedno da obavi.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od DonKihot » četvrtak, 1. mar. 2018. u 08:02h

Nedeljkoviću, zvučiš kao onaj najgrori advokatski šljam koji pokušava rođenog brata da oslobodi očigledne krivice. xD
Vozač autobusa je napravio nekoliko prekršaja i ugrozio bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju.
Prva i osnovna i najelementarnija stvar, nije prilagodio svoje kretanje uslovima u saobraćaju.
Drugo, preticanje se NIKAKO ne sme vršiti tako da se u bilo kojoj meri ometa vozilo koje se pretiče. Tj, ne smeš se nikad uvaliti tako ispred nekog vozila. Ako nemaš mesta da uđeš, ako se auto koji bi ti pretakao nabija na neki auto, ti tu ne možeš ništa. To što neko pravi prekršaj, apsolutno ti ne daje za pravo da ga i ti napraviš.
Ovaj vozač autobusa je kao i nažalost većina njih, neopevani kre*en. To treba tući kao vola u kupusu.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od milan_gt » četvrtak, 1. mar. 2018. u 08:35h

Obicno ko vozi sporo njemu sve smeta..ne prati sta se desava, svako ko vozi vise od 50 za njega je drzak, svako ko u koloni hoce da ga pretekne i stane ispred njega to mu je ugrozavanje bezbednosti jer se prethodno nabio na branik tom drugom sporacu ispred njega, a taj drugi sporac me obicno spazi u retrovizoru bas u trenutku kad hocu da se vratim iza njega i onda pocne da koci..i onda od ciste situacije nastane haos zbog dva sporaca..



Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Vlada pop » četvrtak, 1. mar. 2018. u 08:54h

+1
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Wellisha » četvrtak, 1. mar. 2018. u 08:59h

milan_gt +1 thumbsuph
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Djole » četvrtak, 1. mar. 2018. u 09:23h

Sve je to ok sto kaze gt, ali i dalje ne daje za pravo nekoj somini da onako vozi bus sa ljudima. Ipak je to veliko vozilo, taj snimak posalji u lastu nek volina čuva ovce... Nije on za saobraćaj.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Nikola312
Poruka: 1124
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nikola312 » četvrtak, 1. mar. 2018. u 09:38h

Vozač autobusa je divljak i apsolutni krivac u ovoj situaciji. Sve ostalo su jeftine seljačke zamene teza.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 1. mar. 2018. u 09:43h

Na prvom snimku meni je izgledalo kao da ubrzavaš, ali na drugom se jasno vidi da si usporavao. Odnosno i ja bi isto kao i ti postupio. I postupam, često. :) Doduše, ja srećem uglavnom vozače kombija koji su totalni kreteni, da mogu, pucao bi na njih. Često putujem Doboj - Brčko, definitivno najbahatiji i najgori su vozači dostavnih vozila, kombija, pa teko poslje njih idu vozači njemačkih vozila.
Vozači kombija se guraju baš kao ovaj s autobusom, idu svjesno u makaze. Shvatam ja oni imaju obići reon i stići s kraja na kraj države u jednom danu i vratiti se, ali majku mu ne mora ostale da zgura s puta. Nisam mu ja ništa kriv što je njemu šef natavio posla. Ne vučem se ko slina, pa da tako postupaju, idem i ja oko 90.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od zeteks » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:03h

Nikola312 piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 09:38h
Vozač autobusa je divljak i apsolutni krivac u ovoj situaciji. Sve ostalo su jeftine seljačke zamene teza.
Bas tako!

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:07h

milan_gt piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 08:35h
Obicno ko vozi sporo njemu sve smeta..ne prati sta se desava, svako ko vozi vise od 50 za njega je drzak, svako ko u koloni hoce da ga pretekne i stane ispred njega to mu je ugrozavanje bezbednosti jer se prethodno nabio na branik tom drugom sporacu ispred njega, a taj drugi sporac me obicno spazi u retrovizoru bas u trenutku kad hocu da se vratim iza njega i onda pocne da koci..i onda od ciste situacije nastane haos zbog dva sporaca..
Ne znam da li je ovo komentar na moj snimak ili komentarišeš onako uopšteno. Ako je komentar na snimak, ništa od ovoga ne vidim na snimku. Ja u početku idem nešto preko 50 (naseljeno mesto), blago oduzimam gas pred krivinu i nakon toga usporavam jer nailazim na vozilo koje se vuče oko 30-ak km/h. Dakle, ne vozim konstanto nabijeno na branik vozila ispred, već sustižem vozilo koje se kreće sporo.
Ako je tvoj komentar onako uopšten, ok, slažem se sa njim... mada ne vidim kakve veze ima sa situacijom o kojoj raspravljamo.
Iosis piše:
četvrtak, 1. mar. 2018. u 09:43h
Na prvom snimku meni je izgledalo kao da ubrzavaš, ali na drugom se jasno vidi da si usporavao.
Pazi kad se čak i meni u jednom trenutku učinilo na snimku da ubrzavam. Zato sam morao ponovo da iščitam snimak sa GPS podacima na kameri, jer me zanimalo šta se stvarno desilo. Pogotovo što nikada i bukvalno nikada ne ubrzavam kada me neko pretiče... em nije po zakonu, em nije korektno, em ugrožavam i sebe i druge. Zato mi je bilo neverovatno da sam u ovoj situaciji uradio nešto što nikada ne radim. Ispostavilo se da i nisam to uradio. Ali, verovatno sam isekao deo snimka tako da odaje utisak ubrzavanja.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od milan_gt » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:18h

Samo si ti ovde mogao i sebe da ugrozis, nema veze kolko on gresi, ti treba sebe da pazis..nista ti sirena ne pomaze i fazon ko ga jebe kad je konjina

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:23h

A šta je po tebi trebalo da uradim? Autobus sam spazio kada je bio već pored mene, jer sam obraćao više pažnju na vozilo koje sustižem, pošto ne znam zašto vozi sporo i šta namerava da uradi. Od trenutka kada sam postao svestan šta vozač busa radi, odmah sam počeo da kočim (obrati pažnju na vrednosti brzine). To što sam legao na sirenu je prirodna reakcija i potreba da mu skrenem pažnju da će da me "oduva" sa puta ako nastavi da ide u desno.

P.S. Na gepeku Sandera se vidi odjsaj farova autobusa i trenutak kada je on počeo da me pretiče. Ja sam već bio veoma blizu Sandera, kada je preticanje otpočeo, dok sam pratio šta ovaj kilavac ispred mene namerava da uradi. Budala iz busa je bukvano za 3 sekunde bila već pored mene. Možda hoćeš da kaže da u situaciji kada sustižem vozilo sporije od sebe, ne smem da mu priđem bliže od 50-100 metara kako bi neopevani kreteni, kao ovaj vozač busa, uvek imali mesta za svoje divljanje?
Poslednja izmena: nikola, na dan četvrtak, 1. mar. 2018. u 10:28h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“