Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Dusan64 » utorak, 1. jun 2021. u 23:41h

Zna neko kakav je dogovor za obilaženje preko pune teretnog vozila? Dupla puna, ali mislim da to nije u zapisniku.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 2. jun 2021. u 00:17h

Ne postoji razlika izmedju duple i obicne pune sto se tice kaznenih odredbi.
U sustini, ne postoji nikakva zakonska razlika, samo "psiholoska".
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » sreda, 2. jun 2021. u 01:29h

Lik pre mene na nagodbi je bio za duolu punu, obilazio auto u Novom sadu u belevaru

20.000 i 2 meseca zabrane ili 30.000 i 1 mesec zabrane su mu ponudili (ili je bilo 30-40k, ne secam se), ne secam se koliko bodova je dobio. A gledali zobs dok smo stajali u redu i nismo nasli da je nesto drugacije propisano za duplu

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » sreda, 2. jun 2021. u 03:16h

Neisprekidana linija izmedju traka suprotnih smerova je neisprekidana, nema veze da li je bela, žuta, dupla...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 3. jun 2021. u 18:20h

Pretpostavio sam da je tako nešto. A panduri koji mi tvrde ako se pogodiš 7-8 hiljada i nema zabrane.

Avatar korisnika
avramovic8
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 27. avg. 2019. u 12:17h
Lokacija: Opovo

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od avramovic8 » četvrtak, 3. jun 2021. u 18:49h

Mozes proci bez zabrane, ali ne sa 7-8 hiljada nego sa 30, sve zavisi kakav je lik kod god ides na dogovor :)
Ford Focus MK1 FL Zetec 1.8 TDCi 74kw

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 3. jun 2021. u 19:05h

Uvek je najbolje to jest najjeftinije da se pogadjaš na licu mesta :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Skittles

 
Poruka: 109
Član foruma od: subota, 28. dec. 2019. u 19:57h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Skittles » četvrtak, 3. jun 2021. u 21:48h

Početkom aprila išao autoputem bg-čačak i odjednom neki ogroman zastoj sve zatvoreno i ljudi idu unazad.
Stanem u zaustavnu i zaustavim jednog pitam šta se dešava kaže zatvoren tunel rekli da se vratimo.
I ja uzmem i vratim se sva sreća nisam mnogo prošao izlaz.

I pre mesečak dana mi stigla koverta da se izjasnim ko je upravljao vozilom tad i tad, napravljen prekršaj taj i taj.
Odgovorio sam da sam ja upravljao vozilom i sada čekam.

Pitanje je da li da odem da se nagodim i prihvatim mislim da ide 20-30k, 6 bodova i mesec-dva dozvola, ili da idem kod sudije da probam da objasnim da nisam tek tako izleteo na autoput u suprotnom smeru i divljao?

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/27 ... eliki.html

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » četvrtak, 3. jun 2021. u 22:54h

Kakvi indijanci ja ne verujem, tada kada se to desilo su samo trebali da otvore vrata u tunelu koja za to i sluze i da se predje u suprotan smer (suprotnu traku)

Ne znam koji k su pravili monitoring centar i sto placaju ljude koji tu rade. Sto je najgore neko je mogao i poginuti

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 3. jun 2021. u 22:59h

Zakon ne poznaje razlog zbog koga bi smeo da vozis autoputem u suprotnom smeru.
A zastoj na putu, sigurno nije razlog za takvo nesto.

Nagodi se ako mozes.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 3. jun 2021. u 23:53h

Ovo je klasična prevara od strane države.
Ko je rekao da se okrenete i podjete unazad u konta smeru? Radnik održavanja puta to svakako ne može, mislim može ali ti budi lud pa ga poslušaj. Može službeno lice, ali i on to radi kao izvršenje naredbe koju je dobio, ili ako on izda takvu naredbu mora obavestiti nadređene koji će sistemski obavestiti i ostale. To što su kamere snimile i to pretvoreno u kazne meni samo smrdi na ili namerno takvu napravljenu situaciju ili korišćenje prilike da se narod....naguzi.
Postoji neka mala šansa da se neki kolovodja na čelu kolone sa linije za pametne napravio pametnim pa okrenuo nazad, a i ostali za njim, jeste da kako piše u tom nekim tvitu da su "indijanci na vlasti" ali i ovima kojima se vlada nisu ništa bolji, čak naprotiv, al ajd ti budi jedini pametan u čoporu oko tebe. Može da se desi svakom od nas. Što se monitoring centra tiče on očigledno (ovom prilikom to i dokazano) služi samo za trošenje novca za njegovu izgradnju i održavanje i uhlebljenje partijskih drugova. Prevara kako god da okreneš.
Ah da zaboravih, i na Brankovom mostu se dešava da policajac preusmerava saobraćaj u žutu traku da se rastereti gužve...i naravno stiže kazna sa kamere.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 4. jun 2021. u 01:04h

U takvom slucaju, kada saobracajac preusmerava saobracaj, nema krivice, posto si duzan da postujes naredbe ovlascenog lica i kada su one u suprotnosti sa opstim pravilima saobracaja i saobracajnom signalizacijom.

Naravno, kada ti dodje snimak iz zute trake, moras nekako i da dokazes da ti je saobracajac naredio da krenes tamo, posto kamera o tome nema pojma, ali to i ne bi trebalo da bude preveliki problem mada je zavitlancija (treba naci nadlezni sup, otici do njega, naci ko je tada bio na toj lokaciji, traziti da se pojavi na sudu...).

Iskreno... cisto sumnjam da postoji dovoljon velika budaletina od saobracajca koja bi rekla ljudima da okrenu i voze pogresnom trakom na autoputu, a niko drugi nije ovlascen za takvo nesto.

Mnooooogo je verovatniji "indijanac", posto je bahatost na drumu i u zivotu postala "normalna" pojava.
Tako da je ta sansa ne mala, nego ogromna. Samo pogledaj oko sebe, svaki dan u saobracaju. Jedan idiot krene, eto ih svi za njim "koriste priliku" po sistemu... "nisam samo ja". Pa sta ako "nisi samo ti", to sto vas je 100 ne znaci da mozete da radite sta hocete.

O "teoriji zavere" da je namerno.. stvarno ne bih, koliko god ne volim mamlaze na i oko vlasti.

Ne vidim kakva je prevara u pitanju.
Jel su vozili u pogresnom smeru?
Jesu.
Jel su svi polozili vozacki ispit?
Jesu.
Jel na osnovu toga sigurno znaju da se to nesme?
Znaju.
Rekao mi onaj ispred mene... daaaaaj...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » petak, 4. jun 2021. u 02:07h

Vrlo jasna sistemska prevara.
Dogodi se neka vanredna okolnost na drumu.
Postoji sistem koji ljude u takvim okolnostima kanališe, usmerava i preusmerava.
Sistem zakaže. Što ljudski što "digitalni".
Ako nema dovoljno saobraćajne policije, ima obične kao pojačanja.
Ali sistem ne zakaže da ti napiše kaznu.
Znaš kad ćeš naći policajca koji je preusmeravao saobraćaj na Brankovom mostu i to još da ti dodje na ročište da da izjavu? Nikad. Sudija žalbu odbacuje kao ništa.
Da vidim tebe da ideš autoputem kad ono u kontra smeru u sve tri trake (sa sve zaustavnom) idu ljudi naveliko u kontra smeru šta bi uradio? Stao na sred autoputa, da te udari neka takva budala? Znam da teoretski imaš doživotno vremena za gubljenje, ali u realnosti bi se i ti itekako okrenuo i ajd nazad.
I na autoputu kroz Beograd kad bude poplava, da li bi stao na sred i čekao da se ocedi ili bi zajahao žutu traku? I onda fasuješ kaznu za to.
Pravno gledano, ništa nije apsolutno i uvek je moguće abolicirati nekoga od pravnih posledica.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 4. jun 2021. u 11:47h

Poplava je elementarna nepogoda, i nemerljiv odnos "manje stete", ne mesaj to sa zastojem na putu :)

Koji "sistem zakaze"?
Monitoring?
I sta ce da radi onaj koji vidi da se napravila guzva i da je par kretena krenulo unazad?
Da vice: nemojte!!!
Saobracajna policija ce verovatno da se teleportuje na neki deo tog autoputa?

Jedini sistem koji je zakazao je raspad sistema vrednosti, pa svako misli da moze da radi sta god mu padne napamet, posto mu je tako "zgodno"
Upravo zbog toga, ovo treba sankcionisati do maksimalne zaprecene kazne.
A sa monitoringa naci prve koji su se okrenuli, i iskoristiti sve moguce pravne osnove da se gone krivicno.

Sta bih ja radio?
Sigurno se ne bih okrenuo nazad, posto ista je tolika verovatnoca da udarim u nekoga ko dolazi normalno vozeci, koliko i da mene udari neko ko ide u kontra smeru.
Najverovatnije bih se zavukao u zaustavnu traku, izasao iz auta na livadu pored i cekao da napad prodje :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 291
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Martin Mystere » petak, 4. jun 2021. u 12:04h


mbole piše:U takvom slucaju, kada saobracajac preusmerava saobracaj, nema krivice, posto si duzan da postujes naredbe ovlascenog lica i kada su one u suprotnosti sa opstim pravilima saobracaja i saobracajnom signalizacijom.

Naravno, kada ti dodje snimak iz zute trake, moras nekako i da dokazes da ti je saobracajac naredio da krenes tamo, posto kamera o tome nema pojma, ali to i ne bi trebalo da bude preveliki problem mada je zavitlancija (treba naci nadlezni sup, otici do njega, naci ko je tada bio na toj lokaciji, traziti da se pojavi na sudu...).
Iskreno, bila bi velika zajebancija zbog koje bi ljudi bespotrebno potrošili mnogo vremena, truda i živaca i to sa možda i vrlo neizvesnim ishodom - a sve to iz razloga što oni koji bi to trebali nisu u stanju da usklade delovanje službenog lica sa radom kamera, tipa on javi da od 14 do 15h preusmerava u žutu traku, to se u monitoring sistemu evidentira i u tom periodu se svi izuzmu kao prekršioci.

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Vlada pop » petak, 4. jun 2021. u 12:22h

Skittles piše:
četvrtak, 3. jun 2021. u 21:48h


I pre mesečak dana mi stigla koverta da se izjasnim ko je upravljao vozilom tad i tad, napravljen prekršaj taj i taj.
Odgovorio sam da sam ja upravljao vozilom i sada čekam.

Jel se zna koliko se čeka sledeća koverta posle izjašnjenja ko je upravljao vozilom?
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 4. jun 2021. u 13:54h

Martin Mystere piše:
petak, 4. jun 2021. u 12:04h
Iskreno, bila bi velika zajebancija zbog koje bi ljudi bespotrebno potrošili mnogo vremena, truda i živaca i to sa možda i vrlo neizvesnim ishodom - a sve to iz razloga što oni koji bi to trebali nisu u stanju da usklade delovanje službenog lica sa radom kamera, tipa on javi da od 14 do 15h preusmerava u žutu traku, to se u monitoring sistemu evidentira i u tom periodu se svi izuzmu kao prekršioci.
Potpuno se slazem.
Samo to je sasvim drugi par rukava u odnosu na ovu voznju u suprotnom smeru.

Tebi je direktno sluzbeno lice naredilo da izvrsis nesto, i ti to moras da uradis.
Naravno da bi to trebalo da bude uskladjeno, i da ne bi trebalo da gubis vreme i zivce.
Tako da u tom slucaju, "drzava" jeste krivac.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » petak, 4. jun 2021. u 14:20h

mbole piše: Monitoring?
I sta ce da radi onaj koji vidi da se napravila guzva i da je par kretena krenulo unazad?
Da vice: nemojte!!!
Da otvori vrata u tunelu i aktivira na panelima za izmenjivu signalizaciju odgovarajuce poruke za vozace iz oba pravca. Ta vrata su i napravljena bas iz tog razloga, da bi se otvorila u slucaju da ima potrebe da se saobracaj preusmeri nazad

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 291
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Martin Mystere » petak, 4. jun 2021. u 15:22h

mbole piše:
Martin Mystere piše:
petak, 4. jun 2021. u 12:04h
Iskreno, bila bi velika zajebancija zbog koje bi ljudi bespotrebno potrošili mnogo vremena, truda i živaca i to sa možda i vrlo neizvesnim ishodom - a sve to iz razloga što oni koji bi to trebali nisu u stanju da usklade delovanje službenog lica sa radom kamera, tipa on javi da od 14 do 15h preusmerava u žutu traku, to se u monitoring sistemu evidentira i u tom periodu se svi izuzmu kao prekršioci.
Potpuno se slazem.
Samo to je sasvim drugi par rukava u odnosu na ovu voznju u suprotnom smeru.

Tebi je direktno sluzbeno lice naredilo da izvrsis nesto, i ti to moras da uradis.
Naravno da bi to trebalo da bude uskladjeno, i da ne bi trebalo da gubis vreme i zivce.
Tako da u tom slucaju, "drzava" jeste krivac.
Slažem se, druga situacija je tako očigledno pogrešno (i opasno) ponašanje učesnika u saobraćaju da je zato nisam ni komentarisao.

S tim što bih se sada ogradio i rekao da ima pojedinaca iz pozadine koji su videli masu vozila kako se kreću nazad u suprotnom smeru i verovatno pomislili da je i ovo deo naredbe službenog lica i da time ne čine ništa pogrešno - naravno to ih ne abolira kazne ali u ovoj zemlji gde je sve moguće, ne bi nikog ni čudilo da je moglo i tako biti.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 4. jun 2021. u 21:15h

Nedeljkovic piše:
petak, 4. jun 2021. u 14:20h
mbole piše: Monitoring?
I sta ce da radi onaj koji vidi da se napravila guzva i da je par kretena krenulo unazad?
Da vice: nemojte!!!
Da otvori vrata u tunelu i aktivira na panelima za izmenjivu signalizaciju odgovarajuce poruke za vozace iz oba pravca. Ta vrata su i napravljena bas iz tog razloga, da bi se otvorila u slucaju da ima potrebe da se saobracaj preusmeri nazad

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
A ti znas da li je udes bio pre ili posle tih vrata?
Sve i da je posle...
Nije otvorio, posto je mamlaz.
Ali odakle pravo bilo kome da zbog toga krene da vozi u suprotnom smeru?

Ono sto vidim je potpuno naopako postavljanje stvari.
Vama je bitno "dal je kriv neko drugi", a ne pada vam napamet koliki kre*en treba da budes, da krenes da vozis u suprotnom smeru, i ugrozis zivot ljudi koji ni krivi ni duzni idu normalno svojim putem, samo da ti ne bi trosio svoje dragoceno vreme.
Jbt... jel moguce da smo toliko otisli u ku*ac?

@marti
U tome i jeste jedini problem
Posto ovde svako misli da se "sve moze, a pogotovu ako mu je tako zgodno".
I posle mi kazu da su Rile i Gile u dugim koznim mantilima bili losi momci :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » subota, 5. jun 2021. u 00:14h

Ne znam da li je udes bio pre ili posle vrata ali sve i da je bio pre vrata postoji pre tunela spoj izmedju dve trake pomocu kojeg je opet mogao da se preusmeri saobracaj
https://images.app.goo.gl/zrBCdr2fthq2j7hS6

Onaj ko je u tom trenutku trebao da odradi posao je zakazao i to je to

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » subota, 5. jun 2021. u 00:32h

Nije to.
Zakazao je osnovni kriterijum ljudskosti svakog vozaca koji je okrenuo u suprotnom smeru.
Tacka.

A da je onima koji su krenuli u suprotnom smeru, eventualno palo napamet da krenu kroz taj prolaz? Umesto da nastave nazad trakom u suprotnom smeru? Koliko vidim, prolaz je slobodan, nema nikakvih barikada i slicnog.
Drugo ... ovo su fotke iz izgradnje, nemamo pojma kako to stvarno izgleda danas.

Malopre sam pricao sa drugarom koji ima uvid u snimke...

Da.. kre*en je okrenuo i posao unazad, a sve ovce za njim.

I da.. udes se desio pre prolaznog tunela.

I da... tip iz monitoringa je preko razglasa vikao... "zaustavite automobile!!!!" I niko ga nije sljivio.
Nebitno ko je, kakav je, zasto i kako se tamo zaposlio... on jednostavno nista vise od toga nije mogao da uradi (obavestio je policiju naravno, al dok oni dobace...).

Nije postojalo ni s od sluzenog lica koje je reklo da se auta okrenu u suprotnom smeru. Sto je samo po sebi besmisleno. Otkud saobracajac u tunelu pa da tu nekome nalozi da se okrene? Eto ... krenuo pozvake, pa se tu zadesio :)

Samo goli cisti bezobrazluk i "ja sam najvazniji", i nista sem toga. A jos ako imam i "opravdanje", "pa nisam samo ja i ostali su"... u jeee
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » subota, 5. jun 2021. u 00:45h

Dobro Bole, skapirali smo da su u vreme Rileta i Gileta u mantilima, ili drugova u civilu na svakom ćošku, ljudi ovde bili mnogo kulturniji i finiji, nekako na višem civilizacijskom nivou.
Nego ne znamo šta se to odjednom desilo ljudima.
Priče za malu decu odnosno one koji misle da u stvari vreme ide unazad.
Ja jednostavno ne verujem u priču nekoga ko ima uvid u snimke, odnosno ne verujem nikome ko prima platu iz budžeta kada krene da se pravda.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » subota, 5. jun 2021. u 02:56h

Desila im se "demokratija", koju su shvatili kao pravo da rade sta god im padne napamet :(
Sto naravno veze sa demokratijom nema.

Taj koji ima uvid u snimke, nema bas nikakav razlog da se pravda.
Najpre.. to je bio privatan razgovor.
Drugo, covek uopste ne radi u monitoring centru, vec u firmi koja taj sistem odrzava.
Jbg.. previse pitas sto bi rekli, ne zelim da coveku napravim probleme, ipak je ovo javni forum.

PS
I jesu bili daleko i kultrniji i finiji, i na daleko visem civilizacijskom nivou od: otmi sve sto mozes, zajebi svakoga, i ti si jedino merilo svih vrednosti.
Povraca mi se od toga.
Nazalost... vreme ne moze unazad...
Samo se bojim da ce mnogo njih morati da najebe kad opet krene unapred. Posto sad "stoji" u nekom limbu...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 10. jun 2021. u 15:04h

Polagao sam po starom, bez probne dozvole za C, dobio automatski B i AM

Sad bih da polazem za A2.

Da li neko pouzdano zna da li se probna dozvola dobija samo za novu kategoriju 2 godine, ili ide na sve kategorije?
Ako se dobija samo na novu (sto bi bilo logicno) kako se to evidentira?

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“