Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od speccko » utorak, 15. sep. 2020. u 09:55h

van piše:
ponedeljak, 14. sep. 2020. u 20:43h
Живим 46 година на Новом Београду , возим бајс једно 40 година и не видим никакав проблем . Избегава коловоз максимално , јер увек има негде широки тротоар поред или ливадица са стазом . Планински бицикл , дебље гуме и удри преко свега , ивичњака ,степеништа итд .
Сада је све размежено , треба стаза , треба кацига ( треба ако хоћеш на рампу да скачеш и правиш салто )... Био сам bmx бандит , возио сам бајс по крову 25 маја , пре 30 + година , хиперболични параболоид , супер рампа .
Pa vidis - deblja guma, planinarka... a i mozda nije svako vican sa bajsom bas toliko, na primer starija gospoda. Neko cak i ne zna pravila niti vodi previse racuna, prava staza bi ih usmerila. Tako da nije da nema problema...
Poznato je da u Bg-u nema normalne staze

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od van » utorak, 15. sep. 2020. u 10:38h

Ако је негде лако за вожњу бицикла , онда је то Нови Београд . Свугде је широки тротоар , одвојен зеленим појасом од улице . Све приступне саобарћајнице ( оне старе ) су широке . Пољана и ливада има ( не зна колико дуго још ) . Доказ је и то да су стазе за бицикле само нацртани по тротоару . Било је идиотизма да се унушти тротоар па се направи ту нови у боји . Потрошио си паре а ниси добио ништа .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14451
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » utorak, 15. sep. 2020. u 11:03h

A ono kao... prosirite ga za tu stazu... Posto taj trotoar i treba da bude sirok, onoliko koliko je bio, pre nego sto ste ga prepolovili (ili ponegde "utrecinili") bic stazom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od totti » utorak, 15. sep. 2020. u 18:27h


speccko piše:Ako bih poredio situaciju u Srbiji i recimo u Austriji - bar koje sam ja doziveo, ovde je zaista mnogo mnogo sigurnije za bicikliste a samim tim i za vozace.


E sad, najcesce greske vozaca sam video prilikom skretanja u desno i ne gledanja u desni retrovizor, i gde postoji i gde ne postoji deo za bicikliste.
Dosta puta sam bio u Austriji i Nemačkoj i mogu reći da su naši biciklisti cvećke za njihove. Zbog datih im prava, oni tamo mi deluju kao da bi se ispišali po svima ostalima...

A što sam video rešenja za staze po Austriji i Nemačkoj, ne bi mi u životu palo na pamet... npr ovo sa slike - Beč, Brunner straßeSlika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od macaneli » utorak, 15. sep. 2020. u 19:54h

Kad nemaju gde da je ukradu
Isto tako je i ovde u Djenovi,citavu jednu traku uzeli za bicikliste
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » sreda, 16. sep. 2020. u 00:19h

Nabikavajte se, bice ovoga sve vise sa pomamom e-bicikla i e-scootera. Nije sjajno, ali je bolje nego guranje sa automobilima koji idu desno, pogotovo ako je prometna ulica.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3010
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Aca06 » sreda, 16. sep. 2020. u 13:01h

Kao sto je prometna ulica Bulevar oslobodjenja a biciklisticka staza uz desnu ivicu kolovoza.
Ili Neznanog junaka pored VMA
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 16. sep. 2020. u 17:39h

Fiesta2010 piše:
subota, 12. sep. 2020. u 09:43h
Ljudi vozaci i buduci vozaci molim Vas da vise vodimo racuna na motoriste u saobracaju !
Molim sve vozace automobila da svaki put kada ugledaju ili cuju motor da pomere vozilo malo u stranu kako bi napravili mesta da motor bezbedno prodje tako cuvamo i sebe i njihove zivote ! Nijedan auto ne moze da se trka sa motorom na to zaboravite svi vozaci automobila i nikada apsolutno nikada ne smete to da radite jer je jako jako opasno.
Nazalost mnogo motorista gine sto svojom greskom sto greskom drugih ucesnika u saobracaju, ovim putem Vas molim da se ova tema svakodnevno ponavlja i probudi vise svest kod ljudi koliko moramo cuvati motoriste i koliko su oni ugrozeni oni nemaju lim i airbag koji bi ih spasio oni direktno telom udaraju jedino sto ih stiti je oprema.
Te Vas jos jednom MOLIM DA KADA UGLEDATE MOTOR DA SE POMERITE 1CM U STRANU I PUSTITE IH DA PRODJU NEMOJTE OSUDJIVATI LJUDE KOJI BRZO VOZE TO SU UGLAVNOM KLINCI NEKA IH PROCICE IH TO BRZO DOK NE NAUCE ZATO PUSTIMO IH DA PRODJU I NADAM SE DA CE SE JOS LJUDI NADOVEZATI NA OVU TEMU I NAGLASITI KOLIKO JE BITNO DA CUVAMO JEDNI DRUGE

Malo sam zakasnio sa odgovorom, ali kako bi ti se slatko nagovorio.
Koje sklanjanje? Čemu ste vi na motoru važniji od mene pa da vam se sklanjam? Bahato vozite, divljate, ponašate se kao da put samo vaš, a kada neko od tih divljaka pogine, onda kuku majko i uvjek vam je neko drugi kriv.

Ma ko divlja i pogine, neka pogine, sam je tražio đavola.
I mi imamo lim da nas čuva, pa sinko moj ovaj lim može da sačuva do neke razumne brzine, ali ne vrijedi ni taj lim kada divljaš 200 i pri toj brzini se hoćeš provući između dva auta.

Na kraju krajeva, ako ste polagali vozački, treba da znate vi motorsti da je motor kao i svako drugo vozilo, pa se tako i ponašajte. To što je put dovoljno širok ne znači da je pravljen za vas s motorima. Ako ćemo tako, prosječan magistralni put je širine 6 do 7 metara, prosječno auto 2 m, prema tome, da li bi se autima trebali sklanjati?

Čuvajte sebe, niko te drugi neće čuvati kao što možeš sam sebe, samo ako imaš nešto u glavi osim promaje.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od stalker92 » sreda, 16. sep. 2020. u 19:36h

U svim evropskim zemljama gde sam se vozio na 2 točka, ljudi su mi se sami sklanjali u kolonama koje mile ili stoje i na semaforima da prođem, bez da sam im ja išta tražio. Izuzetak je kad naiđeš na balkanske tablice, pa stane dijagonalno kad te vidi u retrovizoru, da ti ne daj Bože ne bi prošao pre njega... :D

Zašto? Pa čista matematika - smanjuješ gužvu, 6 skutera/motora fizički zauzmu mesta kao 2 automobila, i čim se upalilo zeleno odoše i neeeema ih. Da su tu 6 automobila, pa svaki dok se seti da je zeleno, nađe gde mu je kvačilo i brzina itd., znači ciklus-dva semafora više za sve ostale. :) Ima čak i više naučnih studija koje se bave proračunima ovoga, skroz su zanimljivi rezultati, nikad nisam razmišljao o tome, motor vozim jer mi je lep osećaj - ostali praktični benefiti mi dođu kao čist bonus. :D

Druga stvar je što ako je neko propisno napakovan u moto-opremu - kaciga, jakna, rukavice, pantalone, obuća - sve koža ili debeli tekstil sa protektorima, na ovih veselih letnjih 40 stepeni može lagano da doživi sunčani udar, pustiš čoveka da ne crkne kad je već odgovoran učesnik u saobraćaju. :D

OK, ima i među nama dijabola, npr. ove godine viđam nenormalnu količinu ljudi bez kaciga, šta da kažem osim donori, prirodna selekcija - ako neko nema mozga da shvati šta će mu se desiti kad mu lobanja bude žvajznula na asfalt sa 50 km-h i klizala po njemu nakon toga tu nema šta da ga žališ, jedino one koji će indirektno osećati krivi što je budala poginula ili ostala invalid. Nekoga ko nategne 2 glave u ulicici u naseljenoj i buni se što ga nisu videli takođe nema smisla komentarisati. :)
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sarabo » sreda, 16. sep. 2020. u 21:11h

stalker92 piše:
sreda, 16. sep. 2020. u 19:36h

OK, ima i među nama dijabola, npr. ove godine viđam nenormalnu količinu ljudi bez kaciga, šta da kažem osim donori, prirodna selekcija - ako neko nema mozga da shvati šta će mu se desiti kad mu lobanja bude žvajznula na asfalt sa 50 km-h i klizala po njemu nakon toga tu nema šta da ga žališ, jedino one koji će indirektno osećati krivi što je budala poginula ili ostala invalid. Nekoga ko nategne 2 glave u ulicici u naseljenoj i buni se što ga nisu videli takođe nema smisla komentarisati. :)
e upravo se ovakvi i najviše busaju u grudi kako su ugroženi i kako im se treba skloniti :punnish:
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 16. sep. 2020. u 21:50h

E na te debile i ja mislim.
Kao i na debile koji idu svjesno da se provuku između auta, a auta ne stoje nego se krećemo.
Ljetos su nam radili magistralu, habajući sloj asfalta je izgreban mačkom, toliko grubo da mene sa autom zna nosati lijevo desno. Kolona u oba pravca, krećemo se oko 40. de*il na skuteru pretiče auta koja mi dolaze u susret, taman na 5 m ispred mene ga zanese i poče nositi ka meni, bježao sam desno, pri tome gledam da ne uletim u otvoren šaht.
To znači da zbog njegovog hira ja treba da ostanem bez točka... ili da se sudarimo pa da vidimo ko će gore proći.

Takođe i to divljanje kroz naselje, kao i na magistrali, voze 150, 200, 250 pa onda kukaju kada im neko izleti ili nešto se desi.

Ima neki stariji lik ovde u Doboju, vozi BMW kruzera, ali čovjek vozi fino, normalno, motor mu se skoro ne čuje. Njega kad vidim, dobijem želju da kupim takav i ja se tako vozam.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14451
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 16. sep. 2020. u 22:03h

Sto rece moj drugar Srle...
Znas koga se najvise plasim dok vozim motor?
Onih koji takodje voze motor.

Da ne preterujemo ni na jednu ni na drugu stranu.
Nemam bas nista protiv da neko na dva tocka prodje pored mene kada stojim na semaforu. Ali imam i te kako protiv da nisko proleti pored mene, ili da to uradi kada je kolona vec pocela da se krece.
Pravila za preticanje vaze za motor potpuno isto kao i za automobil.
Cinjenica je i da ima budaletina medju vozacima automobila. Tih kojima "smeta" da neko prodje pored njega, valjda misli da u svemu i uvek mora on da ima prednost. Al takvi smetaju i onima koji voze automobil.

Onih na dva tocka je kod nas jos uvek relativno malo, i ljudi ih jednostavno ne ocekuju. Ako sve oko tebe stoji, ne ocekujes da neko sad prolazi izmedju. Pa i onaj ko bi se mozda sklonio, nema kud, ili nema svrhe ako si shvatio da je tip na motoru tu, tek kad je prosao pored tebe.

Sa druge strane, nazalost, veliki deo onih na motoru se ponasa u najmanju ruku bahato, po sistemu "JA bre idem, ajde sklanjajte se svi sa puta".

Jel bas mora da kad pretice nekoga to uradi na pola metra iako ima celu suprotnu traku?
Jel ne kapira da je slabo uocljiv? Ili smatra da o tome drugi treba da vode racuna, iako je njegova guzica u pitanju.
Valjda to naucilo da mu mama i tata sve odradjuju u zivotu, pa ce tako i ostali... E oce.. malo morgen :)

Bem mu misa... pa ja kad vozim bajs ili pesacim, svestan sam toga da ce mene najvise da boli. I da bas nista necu imati od toga sto ce neko da odgovara, ako budem mirisao cvetuljke sa pogresne strane.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 16. sep. 2020. u 22:33h

mbole piše:
sreda, 16. sep. 2020. u 22:03h
Jel ne kapira da je slabo uocljiv? Ili smatra da o tome drugi treba da vode racuna, iako je njegova guzica u pitanju.
Baš tako, njih zaboli briga, hoće da divljaju, ali neka drugi paze.
To je kao da uhvatim za kabal pod naponom, opali me struja, onda se bunim i kukam na struju, neka u buduće pazi da mene opali, jer sam ja ranjiv u odnosu na struju.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od stalker92 » četvrtak, 17. sep. 2020. u 10:28h

mbole piše:
sreda, 16. sep. 2020. u 22:03h
Onih na dva tocka je kod nas jos uvek relativno malo, i ljudi ih jednostavno ne ocekuju.
Ovo je pogotovo primetno u rano prolece i kasnu jesen, valjda prestanu svi da zuje po ceo dan okolo, ljudi zaborave da 2 tocka postoje, imao sam vise situacija gde vozim apsolutno po propisima i neko mi izleti ili krene u mene i u fazonu jebote nisam te ni video, gleda kroz mene fazon :/
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 4. okt. 2020. u 15:23h

Sad na SAT-u, na tehnickom ce se meriti koliko su diskovi krivi, novi diskovi su do neke granice krivi i dosta faktora tu utice, ispade da auto ne treba da vozimo kada kisa pada jer ako je zagrejan disk a jeste ako uletimo u baru moze doci do krivljenja, koliko puta godišnje to bude i na kraju popijemo korpu na tehnickom, stvarno su kreteni, ako to uvedu sledece godine nece biti ni 20% registrovanih auta, nek pogleda ko moze celu pricu oko toga.

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od shix » nedelja, 4. okt. 2020. u 17:12h

ja sam gledao i nisam mogo celu koliko su me iznerviral, da sam morao da izadjem napolje... Plase ovaj mucan narod. Aj sto ne gledam vise ove ljigave face na tv-u, sad cu prestati i SAT da gledam...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 4. okt. 2020. u 18:06h

Nadam se da će gledati i to kolika je kočiona površina na disku u odnosu na nov sistem, s obzirom da brdo njih vozi zardjale diskove i pločice gde pločica koči sa možda 30% svoje površine, posebno unutrašnja pločica.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 4. okt. 2020. u 19:38h

I sat je postao partijska emisija, to je toliko ocigledno. Celo leto su isli po patrolama po Srbiji, sve puteve presli sem onog od Cacka do Zlatibora koji se radio godinu dana i jace i jos uvek se radi

Tolirasece se valjda neka vrednost, i kada se obradi na autu masinom desi se da baca 0.01mm

Kojom metodom planiraju da proveravaju da li su diskovi krivi, cistu sumnjam da ce da skidaju 4 tocka

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sarabo » nedelja, 4. okt. 2020. u 19:42h

metoda je jako diskutabilna, objašnjena je u emisji
što se tiče puta ČA-Zlatibor oni su stalno kukali i snimali sranje od radova na Beloj Zemlji,za ostalo nisam siguran
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 4. okt. 2020. u 20:33h

Ma stoka, niko to ne moze sigurno da utvrdi na tehnickom, bice razdvojen klip pa moze se pogledati sta su pricali.

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od shix » nedelja, 4. okt. 2020. u 20:37h

Nedeljkovic piše:
nedelja, 4. okt. 2020. u 19:38h
I sat je postao partijska emisija, to je toliko ocigledno. Celo leto su isli po patrolama po Srbiji, sve puteve presli sem onog od Cacka do Zlatibora koji se radio godinu dana i jace i jos uvek se radi

Tolirasece se valjda neka vrednost, i kada se obradi na autu masinom desi se da baca 0.01mm

Kojom metodom planiraju da proveravaju da li su diskovi krivi, cistu sumnjam da ce da skidaju 4 tocka

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
Ovu tvoju prvu recenicu sam i ja danas izgovorio naglas i izaso napolje na sred tog priloga.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 4. okt. 2020. u 21:34h

FiestaBG87 piše:
nedelja, 4. okt. 2020. u 20:33h
Ma stoka, niko to ne moze sigurno da utvrdi na tehnickom, bice razdvojen klip pa moze se pogledati sta su pricali.
Može se utvrditi, postoje izuzetno prosti alati za to.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 4. okt. 2020. u 21:42h

Ma kako god ovo im ne treba.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od van » nedelja, 4. okt. 2020. u 22:15h

Како ће да мере добоше ? Мислим , да купим неку пеглицу , док их још има.
Иначе , док нов јефтинији ауто кошта 30 прсечних плата , 1-2 црвене на техничком завршавају посао . То је аксиом .
Држави сваке године се не роди 40 000 деце , не знам колико је људи напусти , а неки са купљеном дипломом се бави кривим дисковима , да му живот имао смисао .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14451
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » ponedeljak, 5. okt. 2020. u 04:08h

Ovalnost kod diska?
Kako volim kada neku meru koja ima smisla na jednom tipu (dobosu), prebace na drugi tip (diskove), koji jednostavno nemaju nista sto bi moglo da se nazove ovalnoscu :)

Na stranu sto je to definisano u zakonu kao "Neujednacenost sile kocenja".

Clan 41 pravilnika o podeli...
...
Neujednačenost sile kočenja po obrtu točka ne sme biti veća od 20%. Procenat neujednačenosti sile kočenja izračunava se na približno polovini najveće sile kočenja. Za osnovicu izračunavanja procenta neujednačenosti sile kočenja uzima se najveća sila kočenja izmerena pri tome.

Ne bih bas da tvrdim, ali 20% mi deluje kao mnogo ozbiljna cifra da se to ne oseti na pedali.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“