Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » četvrtak, 1. nov. 2018. u 10:00h

Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 1. nov. 2018. u 11:11h

Onaj što je pretekao autoškolu preko pune potpuno razumijem. I ja više od njih ludim. Ne znam kakvo je to vrjeme došlo ali 99% instruktora se ni ns trudi da učenike nauči normalnoj vožnji. Skoro svi voze 20 na sat, čini mi se da nikad ne odu dalje od 3. brzine. Da poludiš. Mene je instruktor ispočetka tjerao da vozim brže, odnosno normalno do ograničenja. Tjerao me da se oslobodim, jeste da kasnije kad sam se oslobodio govorio često da usporim kada treba se nekuda povlačiti. :)
Ali koliko sada vidim mladih vozača koji nemaju pojma, ne znaju raskrsnicu proći kako treba.
A nikada u gradu nismo imali više autoškola.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shoshon
VIP
Poruka: 717
Član foruma od: subota, 11. jul 2009. u 19:14h
Lokacija: Novi Beograd - blokovi

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Shoshon » četvrtak, 1. nov. 2018. u 11:22h

Kad smo kod instruktora.... Davnih dana kad je moja žena išla na časove vožnje naučili su je "prvom krećem, drugom skrećeš, trećom voziš"! A četvrta i peta pitam ja - "a, pa to nas nisu učili"
Slika

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » četvrtak, 1. nov. 2018. u 11:24h

Iosis piše:
četvrtak, 1. nov. 2018. u 11:11h
Onaj što je pretekao autoškolu preko pune potpuno razumijem. I ja više od njih ludim. Ne znam kakvo je to vrjeme došlo ali 99% instruktora se ni ns trudi da učenike nauči normalnoj vožnji. Skoro svi voze 20 na sat, čini mi se da nikad ne odu dalje od 3. brzine. Da poludiš. Mene je instruktor ispočetka tjerao da vozim brže, odnosno normalno do ograničenja. Tjerao me da se oslobodim, jeste da kasnije kad sam se oslobodio govorio često da usporim kada treba se nekuda povlačiti. :)
Ali koliko sada vidim mladih vozača koji nemaju pojma, ne znaju raskrsnicu proći kako treba.
A nikada u gradu nismo imali više autoškola.
Autoškole usporavaju saobraćaj to se slažem i obično se guraju kad su najveće gužve, voze danju pod dugim svjetlima i slično i dosta puta sam ih kritikovao...i sve si uglavnom u pravu kada pričaš o auto školama....
...
Ali ovdje je lik :

1. preticao preko pune linije.
2. preticao preko pješačkog prelaza,
3. preticao bez žmigavca
4. preticao u gradu brzinom većom od dozvoljene,
5. da bi odmah nakon preticanja skrenuo desno
6. i to sa očigledno neispravnim vozilom ( barem u smislu tehničkog pregleda )što se vidi po količini dima iz auspuha..
...
tako da ga uprkos svemu ipak ne mogu razumjeti...
...
...
...
P.S. Mnogi moji kolege su instruktori i ovdje kod nas inače važim za žeščeg kritičara današnjeg načina obuke kandidata... da ne bude zabune imam i ja instruktorsku licencu ali ne radim taj posao i nikada ga nisam radio...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3001
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Aca06 » četvrtak, 1. nov. 2018. u 12:11h

Situacija od juce popodne oko 16h
Kretao sam se Nebojsinom ulicom prema Tirsovoj.
Stajao sam u srednjoj traci koja je po oznakama na znaku i oznakama na kolovozu za kretanje pravo, takodje je i leva traka isto za pravo.
Posto sam bio u srednjoj traci a sa moje leve strane neki klio kontam da idemo zajedno pravo prema Tirsovoj, kad u pola raskrsnice klio skrece desno ispred mene i ode prema Slaviji. Sva sreca sto sam vozio polako pa sam uspeo da prikocim da ga ne udarim inace bi ga razneo.
Evo slika znaka i oznaka na kolovozu.
Slika

Slika
Inace pre jedno mesec dana sam video udes na toj raskrsnici kad je jedan Dzip isekao taksistu kao i mene klio ali ga je taksista udario i zakrcili su celu raskrsnicu.
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 1. nov. 2018. u 18:10h

Ja ga mogu razumjeti, jer i ja dolazim nekada u takva iskušenja, pa se nekako suzdržim, jedva... Dok jednom ne puknem totalno i završim na neuropsihijatriji na duže vrjeme, zbog autoškola. Jer više stvarno čim ugledam autoškolu, padne mi mrak na oči.

Vjerovatno znaš put kroz Jelah, odnosno od one pumpe Hifa pa prema Jelahu, po meni najgori moguću put u BiH i regioni što se tiče gužve. Ljetos idem iza neke autoškole, proklet i onaj učenik i instruktor koji mu nije rekao da se malo skloni sa puta. Takva gužvara iz drugog smjera da nemaš priliku ga preteći, ali bukvalno. Taj pajser vozi 20 na sat, tako neka 3 km. Pa majku mu, ako je prvi čas, nemojga odma na takav put, neka se voza sporednim. A i da je prvi čas, pa može bar 40.

Nailazio sam na još takih situacija, ali bar sam mogao preteći autoškolu.

Neko će reći da sam i ja bio učenik, jesam, ali prije 10-11 godina, nije bilo ovoliko autoškola, bilo je 5 puta manje, instruktori su bili kvalitetniji, tjerali su učenike da voze normalno. Nije ih bilo ovoliko da se vuku, mada i oni koji se vuku, pošto je bilo mnogo manje škola mogao se podnjeti taj broj kilavaca.

Nešto sam razmišljao, možda su instruktori i danas kvalitetni, ali je problem što ako jedan pritisne učenika da se oslobodi, onaj se boji i proširi se priča kako taj instruktor je strog, kako on navaljuje na učenike, pa onda neće niko kod njega. Kao što su govorili za mog instruktora, jeste bilo je par puta galame, ali me bar naučio i hvala mu što je bio stožiji. Nisam imao običaj da pogledam na znak kad prilazim raskrsnici. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 1. nov. 2018. u 18:33h

Jbt... u moje vreme su svi kukali da ih puste da voze brze, a instruktori nisu dali.
Kakve su ovo placipi*ka generacije dosle?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 1. nov. 2018. u 18:45h

Na obuci sam vozio normalno do 80 jer sam pre upisivanja vozio auto nekoliko godina sad kad ide neka auto skola gledam da ih pustim da se uključe jer ako polažu a krenu pre nego što auto prodje padaju, ovako ih pustim i normalo se uključe ili prestroje.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 1. nov. 2018. u 19:03h

mbole piše:Jbt... u moje vreme su svi kukali da ih puste da voze brze, a instruktori nisu dali.
Kakve su ovo placipi*ka generacije dosle?
Bilo je to nekad, ali treba i sad malo razumeti nove vozače (priznajem da i ja često nemam strpljenja za njih) jer uče u neuporedivo većoj ludnici od saobraćaja gde najbolje prolazi agresivni stil vožnje a saobraćajna kultura je izumrla...

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 1. nov. 2018. u 21:40h

Hmmmm... bio sam mnooooogo agresivniji pre 30 godina :diablo:
A nesto ne vidim da su nam ove nove generacije bas deca cveca, vec sve neki nadrkani/e

Nemam ja problem sa onima koji uce voznju. Razumem da neko ne zna, ne sme... Problem je prvi i jedini u instruktorima. Kako ih nauce oni tako posle dugo voze. Ako instruktor vidi da je napravio kolonu iz asebe, ne samo da treba, vec je i zakonom obavezan da skloni auto sa puta da bi ostali prosli. Plus ide stav: ja sam jedini i najvazniji na svetu, svi treba meni da se sklone...
Cerkina drugarica dodje i parkira se iza DVA auta. Zato sto ne sme/ne ume ili je jednostavno bole dupe, da stane na dva prazna parking mesta 5 metara dalje na parkingu. To je instruktor trebalo ili da je nauci kako da radi, ili da joj utuvi u glavu da ce neko da joj otvori lobanju zbog bezobrazluka.

Svi smo zaboravili da je skola (bilo koja skola) i vaspitna, a ne samo obrazovna ustanova.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » petak, 2. nov. 2018. u 00:24h

Iosis piše:
četvrtak, 1. nov. 2018. u 18:10h
Ja ga mogu razumjeti, jer i ja dolazim nekada u takva iskušenja, pa se nekako suzdržim, jedva... Dok jednom ne puknem totalno i završim na neuropsihijatriji na duže vrjeme, zbog autoškola. Jer više stvarno čim ugledam autoškolu, padne mi mrak na oči.

Vjerovatno znaš put kroz Jelah, odnosno od one pumpe Hifa pa prema Jelahu, po meni najgori moguću put u BiH i regioni što se tiče gužve. Ljetos idem iza neke autoškole, proklet i onaj učenik i instruktor koji mu nije rekao da se malo skloni sa puta. Takva gužvara iz drugog smjera da nemaš priliku ga preteći, ali bukvalno. Taj pajser vozi 20 na sat, tako neka 3 km. Pa majku mu, ako je prvi čas, nemojga odma na takav put, neka se voza sporednim. A i da je prvi čas, pa može bar 40.

Nailazio sam na još takih situacija, ali bar sam mogao preteći autoškolu.

Neko će reći da sam i ja bio učenik, jesam, ali prije 10-11 godina, nije bilo ovoliko autoškola, bilo je 5 puta manje, instruktori su bili kvalitetniji, tjerali su učenike da voze normalno. Nije ih bilo ovoliko da se vuku, mada i oni koji se vuku, pošto je bilo mnogo manje škola mogao se podnjeti taj broj kilavaca.

Nešto sam razmišljao, možda su instruktori i danas kvalitetni, ali je problem što ako jedan pritisne učenika da se oslobodi, onaj se boji i proširi se priča kako taj instruktor je strog, kako on navaljuje na učenike, pa onda neće niko kod njega. Kao što su govorili za mog instruktora, jeste bilo je par puta galame, ali me bar naučio i hvala mu što je bio stožiji. Nisam imao običaj da pogledam na znak kad prilazim raskrsnici. :D
Znam odlično taj dio puta ( Matuzići , Tešanjka...) ... kao što rekoh imam dosta slično mišljenje... no onaj klip u kompilaciji gore sam pojasnio .... U toj situaciji koju sam snimio mislim da auto škola nije kreirala problem... prvo desava se u sred grada, zatim na pješačkim prelazima prema tri škole , bez žmigavaca , preko pune linije, nema logike u preticanju jer golf ubrzo napušta cestu desno i tako dalje...
Mislim da nije isto kada auto škola vozi 20 - 30 km/h na otvorenom putu i kroz centar grada i upravo iz tog razloga sto se sve desavalo baš u dijelu grada gdje je propisana minimalna brzina onaj klip je i ubačen... mnoge druge slične situacije, ali koje su se desile izvan grada nisam uopšte objavljivao...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » petak, 2. nov. 2018. u 00:25h

mbole piše:
četvrtak, 1. nov. 2018. u 21:40h
Hmmmm... bio sam mnooooogo agresivniji pre 30 godina :diablo:
A nesto ne vidim da su nam ove nove generacije bas deca cveca, vec sve neki nadrkani/e

Nemam ja problem sa onima koji uce voznju. Razumem da neko ne zna, ne sme... Problem je prvi i jedini u instruktorima. Kako ih nauce oni tako posle dugo voze. Ako instruktor vidi da je napravio kolonu iz asebe, ne samo da treba, vec je i zakonom obavezan da skloni auto sa puta da bi ostali prosli. Plus ide stav: ja sam jedini i najvazniji na svetu, svi treba meni da se sklone...
Cerkina drugarica dodje i parkira se iza DVA auta. Zato sto ne sme/ne ume ili je jednostavno bole dupe, da stane na dva prazna parking mesta 5 metara dalje na parkingu. To je instruktor trebalo ili da je nauci kako da radi, ili da joj utuvi u glavu da ce neko da joj otvori lobanju zbog bezobrazluka.

Svi smo zaboravili da je skola (bilo koja skola) i vaspitna, a ne samo obrazovna ustanova.
Da... thumbsuph
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » petak, 2. nov. 2018. u 09:29h

Shvatam ja šta hoćeš da kažeš, samo znam sebe kakav sam i stavljam sebe u situaciju onog čovjeka. Možda je čovjeku došlo do kratkog spoja i odvalio po gasu. Ne opravdavam ga, ali ga shvatam.

A to što kažete da su škole i vaspitne ustanove, ma koje vaspitanje, pa eno gledam i instruktori ih uče da se zaustave tamo gdje ne treba. Da on ode uzeti nešto na trafiku ili nešto obaviti na brzaka.

A što se tiče saobraćaja nekada i sada, za BG pretpostavljam da je velika razlika, ali bar ovde u Doboju nema toliko agresivnosti, a ni tako velike gužve pa da ih sad neko isprepada dok uče da voze.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » petak, 2. nov. 2018. u 11:33h

Nego... kada ću ja na kafu u Doboj ?
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 2. nov. 2018. u 11:39h

kakvi vaspitaci, takvo i vaspitanje :(
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » petak, 2. nov. 2018. u 11:51h

Tiler piše:
petak, 2. nov. 2018. u 11:33h
Nego... kada ću ja na kafu u Doboj ?
Kada god hoćeš. Dođi specijalno ili ako si u prolazu javi se dan ranije da znam. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » petak, 2. nov. 2018. u 18:04h

Vazi....nista usput samo baška....javim se... thumbsuph
Poslednja izmena: Tiler, na dan petak, 2. nov. 2018. u 18:05h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » petak, 2. nov. 2018. u 18:04h

Danas šleper Bg table od mostara do Ade sve levom trakom, njegovom instruktoru a i njemu samom duva promaja u glavi.

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » nedelja, 4. nov. 2018. u 20:51h

Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Neša » nedelja, 4. nov. 2018. u 22:39h

Slika


Slika
Колеге са којима путујем,петоро њих,тог дана не радим,заспао колега на секунд кад се искључио са аутопута,ударио у ограду и преврнули се 3-4 пута..
Добро су то је најбитније.
Поспаност је незгодна поготово у рано јутро
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Markedjani » nedelja, 4. nov. 2018. u 22:41h

Okrenuli se sa stilom...

Ok znam, crni humor ali nije niko stradao... ne zameriti
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » nedelja, 4. nov. 2018. u 22:56h

@Nesa imao si srećan dan

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 5. nov. 2018. u 13:05h

Nastavak moje peripetije oko naplate stete od audija...

Osiguranje trazilo izjave ucesnika i nalaz vestaka. Dostavljeno im je sve, vestak rekao kriv vozac Q5, i na saslusanju je on bio osumnjiceni ja osteceni.
Danas, novi hir osiguranja. Iako imaju SVE sto im je potrebno za isplatu stete, traze odluku o krivicnom postupku.

Posto tuzilastva rade kako rade, potrebno je mesec dana da predmet dodje iz jedne kancelarije u drugu. Okrivljeni je u izjavi pristao na oportunitet, tj da ga ne gone krivicno a da plati u humanitarne svrhe. E sad....dok se ne izda resenje njemu, i dok on to ne plati, ja mogu da ga duvam za lovu.

Sledeca stvar, ako se desi sve to, a on ne plati (a advokat mi rece da se to cesto desava), ponovo ga tuzilastvo trazi i privodi, i to ponovo traje ko zna koliko.

Paz sad, osiguranje nam je isto, prokleti Generalli, i osiguranje u slucaju da meni isplati stetu, a ispostavi se slucajno nekako da sam ja kriv, moze taj navedeni novac da naplati od osiguranja drugog ucesnika, tj od samih sebe. Sto znaci da se zapravo samo igraju sa nasim parama.

Potseticu jos jednom, posle udesa, je istog trenutka po prijavi stete udaren MALUS na polise OBA ucesnika, iako se nije znao krivac. Znaci pare da se uzmu mogu odma, ali da se isplate ne mogu ni posle dve godine.

Postoje dva resenja, jedno je da ih odmah tuzimo, pa da plate na kraju i vise nego sto treba, ali to traje minimum godinu, a mozda i dve.

Drugo resenje na koje ja trenutno idem je da se saceka da vidimo hoce li se lik smilovati da plati to i da se to vec jednom resi, jer se nadamo da ce tako mozda krace trajati (posto posle toga nemaju vise za koji dokument da se hvataju da im fali)

Suma sumarum, ljudi dogovarajte se na licu mesta, eventualno evropski, pride moj savet advokata odmah za svaku vecu stetu od 300e. Bezobrazluk osiguranja je neverovatan, i posle ovoga imam samo jednu zelju, a to je da vozim neregistrovan auto,i da im nikada vise u ziotu ne dam dinara.

Jos jednom, osiguranje koje pravi celu ovu frku je GENERALLI (bivsa delta). Ono sto je jako zanimljivo je to, da posto sam promenio 3 advokata, sva 3 su mi na pocetku komukacije rekli da je to osiguranje tesko za naplatu.

Nista bolje u ovoj prici nije ni tuzilastvo, koje jedan predmet, koji je realno mogao da se resi za mesec dana, vuce dve godine.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » ponedeljak, 5. nov. 2018. u 13:43h

Pa klasika, kada im je uzeti pare za osiguranje i registraciju to sve mora da bude odma, ali kada oni treba da isplate, to se onda odugovlači.
Kad čujem za ovako nešto, sjetim se Državnog Posla, ono jeste gluma, ali itekako čini mi se ima istine u onom.

Najbolje je negativno reklamirati to osiguranje, pa neka izgube klijente. Pretpostavljam da ni druga osiguranja mnogo bolja, ali eto sva tri advokata su rekli isto.

Za kompletnu situaciju ne znam šta da kažem, rješit će se to jednog dana, samo po koju cjenu živaca.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 5. nov. 2018. u 13:45h

Veruj mi da sam vec prso.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“