Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » subota, 12. maj 2018. u 09:45h

Tiler... Odgovarao sam na vise poruka odjednom, nije se sve odnosilo na tvoju.
Upravo je tako, samo sto je za svaki uredjaj razlicito, pa ako ti mere onim sto ima 3km gresku, ne broji se prekoracenje do 3, a ako mere onim sa 10 greskom ne broji se do 10.
Nevolja je sto narod to ne zna, ne zna ni gomila pandura, neki znaju al briga ih...

E sad... Ako te mrzi da citas zakone... Sta cu ti ja... Placaj.

Greska na autu je tvoj problem, to jest auto tinije ispravan, a to je tvoja odgovornost.
Svi km satovi na kolima se prave tako da smeju da pokazuju vise al ne smeju manje.
Al ako si stavio vece gume, menjao menjac... Tosi sam zeznuo i odgovoran si za sve posledice toga
Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » nedelja, 13. maj 2018. u 01:33h

Ma sve ok...
...
...u principu jasno mi je ako sam ja mijenjao nesto na autu... no vidi recimo.... na mom mondeu ima od proizvodjaca dozvoljeno 6 razlicitih velicina guma... kada ih ubacim u kalkulator vidim da nisu sve iste u odnosu na prikazanu razliku .... slicne su ali razlike postoje... to nije do mene... takodje ako me ocitaju sa radarom koji ima priznatu gresku do 3 i ne evidentiraju me kao gresku, to opet nema veze sa propisanom zakonskom odredbom....
....
bez namjere polemike, hocu da kazem da je nelogicno da ne postoji tolerancija od barem ta tri kilometra ( bezveze govorim cifru) , jer priznaces i sam da radari nisu toliko idealni uredjaji da prekoracenje od 1 ili 2 km/h mogu sa sigurnoscu ocitati....
A i ja imam kai i svi mi kazaljku za brzinu pa kad dira 60 km/h sa gornje strane i 60 km/h sa donje strane onda sam malo u prekrsaju a malo nisam.... hocu reci da ipak auto nije idealno precizno i u potpuno fabrickon stanju jer je prema vizuelno mjernim instrumentima koje homologirano imamo na autu tesko reci da li vozis 61 ili 62 km/h...
....
da ne spominjem da po svim normalnim pravnim postulatima, kazna bi trebala odgovarati prekrsaju, pa iako ja nikada ne podrzavam krsenje zakona , prebrzu voznju ili slicno , mislim da u ljudskoj psihi kazna za prekoracenje od 1 km/h vise izaziva revolt i smatra se provokacijom , nego sto ima i pravnog i psiholoskog dejstva na prekrsioca da isto nece ponoviti...
...
thumbsuph
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » nedelja, 13. maj 2018. u 04:31h

Nadjoh... postoji: Pravilnik o merilima brzine vozila u saobraćaju u kome je propisano da radari smeju da imaju maksimalnu gresku od +-3Km/h za brzine do 100Km/h, a preko toga +-3% kada je radar stacionaran (tronozac), odnosno +-5Km/h tj +-5% kada je radar pokretan (presretac).

Kao sto rekoh, Srbija je radare nabavila nakon Bosne i Hrvatske, pa su i tehnicki zahtevi stroziji. Kada smo o tome diskutovali pre nekog vremena, Enio je citirao Hr pravilnik gde je to 10Km/h
Ovo je iz Hr pravilnika:
Sigurnosna razlika, prema Pravilniku o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnom prometu („Narodne novine“ brojevi 38/01, 43/01 i 19/02), definirana je kao vrijednost brzine izražene u km/h ili postotak koja se mora odbiti od izmjerene vrijednosti brzine kako bi se učinio ispravak zbog pogreške mjerila brzine, odnosno, mjerne metode. Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine vozila za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 posto izmjerene brzine.

Sto se tice razlicitih guma na vozilu, tehnicki propisi za homologaciju vozila su upravo takvi da ni sa najvecim fabricki predvidjenim gumama brzinomer i dalje ne sme da pokazuje ni 1Km/h manje nego sto se vozilo stvarno krece. Sme da ima toleranciju iskljucivo tako da pokazuje vise. Na nekim vozilima (recimo znam za PUG 407 kupe), se u podesavanjima bira dimenzija gume koja je trenutno na vozilu iz liste fabricki dozvoljenih, tako da se brzinomer tome prilagodjava.

Nadjoh citat iz Hr zakona:
Ne mogu da nadjem nasu varijantu, ali i kod nas se primenjuje ECE pravilnik 39 kao i u Hrvatskoj pa evo dela o tome:

5. Pokazana brzina nikada ne smije biti manja od stvarne brzine. Pri brzinama ispitivanja koje su navedene u točki 4.5. i između tih brzina mora postojati sljedeća zavisnost između brzine pokazane na predočniku brzinomjera (V1) i stvarne brzine (V2):
0 < V1 - V2 < V2/10 + 4 km/h

Drugo... niko te obavezuje da vozis bas 80. Mozes slobodno da vozis 75 i budes siguran da nisi presao 80.

Tako da u krajnjem zbiru, postoji "tolerancija" (iako to nije prava rec) od barem 3Km/h, izuzev u slucaju merenja prosecne brzine.
Jedino sto to u Srbiji nije regulisano samim zakonom, vec pravilnikom. Sto je sa jedne strane i "normalno" posto se uredjaji menjaju vremenom, pa se menjaju i pravilnici, a njih je mnogo lakse promeniti nego zakon.

Zakon je predvideo upravo razlicite kazne za razlicita prekoracenja brzine, pa tako imas razlicite kazne za do 10Km/h (sto izadje na od 3 do 13 izmerenih), od 11 (odnosno 14) do 30 (odnosno 33)...

E sad... problem nastaje sto pandur jednostavno ocita 51 i kaze prekoracio si, iako to nije validno, posto ima gresku merenja od 3Km/h, pa je savrseno moguce da si ti ustvari vozio 48. Posto teret dokazivanja lezi na policiji (oni moraju da dokazu da si ti prekoracio brzinu, a ne ti da nisi), takvo ocitavanje pada na svakom sudu. Naravno ako umes da se pozoves na odgovarajuci pravilnik. Sudovi vec duze vreme ne tragaju za istinom, vec samo presudjuju na osnovu iznetih dokaza. Ako ti nisi izneo dokaz u svoju odbranu... bice presudjeno po dokazu kojim te je policija optuzila.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » nedelja, 13. maj 2018. u 07:25h

Eh... taj zadnji pasus koji si napisao.... to je ustvari ono sto i ja zelim da kazem... u stvarnom zivotu taj 1 ili 2 prekoracenja mozda o nisu stvarno prekoracenje.... hvala na trudu za pojasnjenje... thumbsuph
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od peca » nedelja, 13. maj 2018. u 10:01h

dule0911 piše:
utorak, 8. maj 2018. u 23:13h
Mislim da je Peca pomesao tj mislio da mislis na M5 V10, a hoce da kaze da je bio obican F10 model, nikakva sportska verzija.

Lancer jedini preziveo od stare garde, bas cudno :)
Upravo tako ;)
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 13. maj 2018. u 10:10h

Snimio sam jednog u petak, ako se nisu obrisali klipovi okacicu

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od shix » ponedeljak, 14. maj 2018. u 08:58h

Nas zakon ne uvazava elektronske peticije ali ne kosta probati : https://www.peticije24.com/ukidanje_dup ... _od_15_god

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. maj 2018. u 11:00h

Stavljao sam ja ovaj link već, imaš ga na prethodnoj strani, ali nije loše ponoviti, ima sigurno onih koji nisu videli :)

Kako stoje stvari u našim zakonima što se tiče elektronskih peticija, to ne znam, ali ono što znam je da su do sada neke grupe građana uspele da ostvare svoje ciljeve putem peticija upravo na peticije24.com

Ti spisokovi se ionako posle sređuju, izbacuju duplikati i štampaju, pa se tako predaju. Sad naravno, sve zavisi od institucije kojoj se predaje, ali kažem, bilo je pozitivnih primera...

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Tiler » ponedeljak, 14. maj 2018. u 12:42h

Dobra peticija...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. maj 2018. u 12:55h

Vidim da je napravljena i grupa na FB, sa ciljem da se organizuje protest 26.5. u Bg (da li blokada grada kao taksisti ili spora protestna vožnja, to će tek da odluče).

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 14. maj 2018. u 12:59h

Spora vožnja je uvek u špicu :-D

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. maj 2018. u 13:43h

Jeste, ali ovo je subota. Mada i subotom kolaps zna da bude redovno stanje u Bg.

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mladja_red_mk3 » ponedeljak, 14. maj 2018. u 20:42h

mbole piše:
subota, 12. maj 2018. u 07:32h
Tiler piše:
petak, 11. maj 2018. u 08:26h

Opet pricate o tome da drzava hoce da namakne neke pare (sto sigurno hoce, kao i svaka druga), ali u ovom konkretnom slucaju, drzava nema bas nikakve finansijske koristi od dva tehnicka pregleda godisnje. Naprotiv zbog sistema video nadzora i slicnog ima troskove.
Pare od tehnickog ne idu drzavi. Auto se ne registruje dva puta godisnje vec samo ide na teh. pregled.
Koliko se secam, nesto je receno da od tehnickog oko 3500 din ide agenciji za bezbednost saobracaja a resto, ostatak, ide tehnickom pregledu. Ako je to tacno, drzava ce imati i tek kakve koristi.

ne mogu preko fona lepo da spakujem post

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od acadimke » ponedeljak, 14. maj 2018. u 22:59h

Treba ukinuti tu agenciju za bezb saobracaja

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » ponedeljak, 14. maj 2018. u 23:27h

Ali najjače je što mi imamo i agenciju za bezbednost saobraćaja i komitet za bezbednost saobraćaja (u kome onaj lelemud Okanović vedri i oblači). Isto kao što imamo savet za borbu protiv korupcije i agenciju za borbu protiv korupcije. Sve duplo. Pa ko će da nahrani ta silna partijska grla?
Sve te izmišljene savete, agencije, komitete, sekretarijate i ostala čuda-muda treba ukinuti. Pre neku godinu sam gledao emisiju na TV-u o vladi neke severne zmlje (mislim da je bila Danska, nisam siguran). Vrlo mali broj ministarstava sa minimalno pratećim brojem ustanova. Sve bazirano na elektronskom dokumentu. 99% stvari ljudi završavaju putem neta od kuće, po krajnje jednostavnim procedurama i jasnim propisima. Oni su svetlosnim godinama ispred nas. U to ime, moram i ovo da okačim... živa istina :)

http://vetarkojisapuce.site/2018/05/12/ ... dan-papir/

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 14. maj 2018. u 23:37h

Sto bi Mujo reko u Svajcarskoj kasne za nama, tamo se još dobro živi,
Sve su zakomplikovali, trebam polagati za motor, kolega bio neki dan, testovi teorija, bilo pitanje u fazonu koliko dana je potrebno da se odjavi havarisano vozilo, šta mene briga ako sam živ izašao iz njega, ako je za bacanje javiš se osiguranju i oni treba da te upute za dalje.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » utorak, 15. maj 2018. u 00:03h

Ako 3500 ide agenciji, kako ce onda tehnicki kostati 30 evra?
Posto po tekucem kursu (prodajnom), 30 evra je: 3557 dinara.
Daklem tehnickom ce ici 57 dinara za kompletan posao koji obavi, a agenciji 3500?
Malo je previse i od Srbistana :)

Nego bih pre rekao da, kao i obicno, poluinformacije i ciste dezinformacije kruze unaokolo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 15. maj 2018. u 02:55h

receno je da ce tehicki biti najmanje 30 evra, a to je samo za abs. tehnicki pregled koliko ce kostati, nije receno. pominjalo se nesto od 30 do 50 evra, sto je za nas i nas standard...malo bolesno.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » utorak, 15. maj 2018. u 08:45h

I sada tehnicki ima odredjenu najmanju i najvecu cenu, a firme koje ga rade mogu da se setaju izmedju po svom nahodjenju.

Ali to je iz sasvim drugih razloga, kao i kod nekih drugih usluga (nevezano za saobracaj).

Inace, tehnicki su svojevremeno obarali cenu do nule, posto njihova stvarna zarada je od provizija osiguranja.

Ajd videcemo, samo sam ubedjen da i ako nesto ide agenciji, to je daleko manja cifra

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » utorak, 15. maj 2018. u 09:15h

Ovo je sad opipavanje pulsa narodu, ali digla se velika prašina pa možda smanje cenu, a možda i povuku odluku ali čisto sumnjam...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » utorak, 15. maj 2018. u 10:27h

Izgleda da je ta "prašina" ipak dala rezultate...
Narod se uskomešao, na društvenim mrežama su počele da se organizuju ideje o blokadama po gradovima i odustali su od primene ovog pravila za tehničke preglede.
Sad ispada da ideja ovoga uopšte nije bila navodono podizanje bezbednosti saobraćaja "eliminisanjem krševa starijih od 15 godina", već je navodno problem bio što je to bilo definisano ranijim propisima, pa će sad i njih da menjaju. Kao što reče Daki, čisto opipavanja pulsa narodu. Pošto im je ideja propala, sad ostaje da vidimo šta će novo da smisle...
A kontam da će i na ovome pokušati sada da uzmu političke poene, jer, eto, ovo pravilo o dva tehnička pregleda je donela DS-ova vlast, a sad će ovi da se pokažu kao spasioci naroda...

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1392649

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3007
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Aca06 » utorak, 15. maj 2018. u 10:42h

Poslednja recenica ti je dobra hahahaha hahahaha
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » utorak, 15. maj 2018. u 10:48h

Što je najgore, tako će i da bude. Da je sve ovo izrežirano, potvrđuje mi i neviđeno veliki broj botova, njihovih komentara i glasova podrške na svakoj vesti o dva tehnička pregleda, u poslednjih par dana (što nije normalno jer se oni pojavljuju samo u političkim vestima, a ne i u ovakvim). Naravno, u komentarima o ovoj vesti sada se vide tipične botovske poruke, ali sasvim suprotne onima od juče i preključe - tipa "fenomenalna vest za naše građane", "ovo je odluka koja će sprečiti udar na budžet naših građana"... I onda, kad sam bolje razmilio, tačno su ovo smišljeno uradili, da bi bilo... eto, to je bivša vlast donela, vidite šta su oni radili, a mi smo dobra vlast, volimo svoj narod i sad ćemo to da ukinemo.

Avatar korisnika
Vlada pop
Poruka: 900
Član foruma od: subota, 30. apr. 2016. u 00:26h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Vlada pop » utorak, 15. maj 2018. u 11:17h

Ma kakvi poeni, sad je trebalo da stupi na snagu i sad je doneta odluka da se povuče. Ukradeš nekom auto i posle 5 dana mu vratiš, da li će taj da kaže baš si dobar što si mi vratio auto ili će da te naduva što si ga uopšte i ukrao.
Focus 1.8 TDCi 74 kW 2004 karavan

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » utorak, 15. maj 2018. u 11:56h

Odredba da vozila starija od 15 godina moraju dva puta godišnje na tehnički je doneta u starom ZOBS-u (iz 2009 godine). To reguliše član 264, stav 5, tačka 8. Dakle, ta odredba je stupila na snagu, stupanjem na snagu tog ZOBS-a. Te 2009 su mediji takođe pisali o ovome, ali je druga stvar što se ova odredba nije primenjivala, pa onda više niko o njoj nije ni pričao.
U novom ZOBS-u, iz ove godine, su tu odredbu samo prepisali iz starog ZOBS-a, ali je onda "neko" rešio da to malo više aktuelizuje kroz medije, jer će ovoga puta (kao stvarno) tu odredbu da počnu da primenjuju. A, onda se opet "neko" setio i sada će tu odredbu da povuku, jer je to stara odredba, koju je donela neka druga vlast. Znači, prečešljali su stari ZOBS, neke stvari izmenili, ali ovo za tehničke preglede nisu izbacili. Zašto?
Pa očigledno je neko hteo da podigne malo prašinu u narodu, mediji su to ispratili, botovi su samo sipali komentare i davali +/-, a onda je ministar policijski rekao da se odredba ukida, botovi slave ministra u komentarima kao spasioca kućnog budžeta ovog napaćenog naroda...
Ovi su zehebali i onu glupu seriju "Bela lađa".

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“