Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » utorak, 8. maj 2018. u 21:40h

vidovac piše:
utorak, 8. maj 2018. u 21:31h
Meni uvek merili gasove od kad sam poceo da vozim dizela

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
Tebi se svetili zato što si zubar :-D

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od sasa_f1 » utorak, 8. maj 2018. u 22:10h

Ja juce registrovao, mislim da je 5a ili 6a godina da me tehnicki nije video, niti ce.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 8. maj 2018. u 22:51h

peca piše:
Nedeljkovic piše:
petak, 4. maj 2018. u 01:50h
A kako ga nisi izvalio? Beli f10, neke sirotinjske felne i ako se dobro secam dva okrugla izduva ima

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ma ovaj F10 nije video ni na TV-u. Klasicna petica je u pitanju (bar po izgledu).
Cek, hoces da kazes da jos voze e60?
Je l ovakav?Slika

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » utorak, 8. maj 2018. u 23:13h

Mislim da je Peca pomesao tj mislio da mislis na M5 V10, a hoce da kaze da je bio obican F10 model, nikakva sportska verzija.

Lancer jedini preziveo od stare garde, bas cudno :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 8. maj 2018. u 23:45h

Izglupirali su se mnogo sa tim presretacima. Belu f10, crni Superb i Lancer, bas ne moze da se ne provali. Pre je bilo crnih, sivih, plavih Audija, 607, prica se da je bio i neki Volvo ...
Doduse meni ovako svakako bolje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » sreda, 9. maj 2018. u 03:06h

Peticija za ukidanje dva obavezna tehnička pregleda za vozila starija od 15h. Za popunjavanje treba 15-20 sekundi. Širite dalje...

https://www.peticije24.com/ukidanje_dup ... _od_15_god

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 9. maj 2018. u 03:59h

Juce nesto bistrim poslednje izmene zakona, i upadose mi u oci dve stvari:
1. Zabrana voznje je vracena na kategoriju kojom je pocinjen prekrsaj, kako je bilo u starom ZOBS-u. Pre ovoga je u zakonu pisalo da zabrana vazi za sve kategorije (sto ima svoju logiku), iako su sudovi "sarali" pa malo izricali za kategoriju malo za sve.
2. Nesto sto mslim da je teska glupost i kosi se sa osnovnim principima, a cini mi se da je proslo slabo primeceno.
Clan 20
Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju u skladu sa:
1) značenjem znaka, odnosno naredbe koje daje ovlašćeno lice koje vrši neposredno regulisanje saobraćaja,
2) značenjem svetlosnog saobraćajnog znaka,
3) značenjem saobraćajnog znaka,
4) značenjem oznake na kolovozu i trotoaru,
5) pravilima saobraćaja.

Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju u skladu sa značenjem znaka, odnosno naredbe koje daje ovlašćeno lice koje vrši neposredno regulisanje saobraćaja i kada time odstupaju od značenja svetlosnog saobraćajnog znaka ili značenja drugog saobraćajnog znaka ili značenja oznake na kolovozu i trotoaru ili pravila saobraćaja.

Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju u skladu sa značenjem svetlosnog saobraćajnog znaka i kada time odstupaju od značenja drugog saobraćajnog znaka ili značenja oznake na kolovozu i trotoaru ili pravila saobraćaja.

Učesnici u saobraćaju su dužni da postupaju u skladu sa značenjem saobraćajnog znaka i kada time odstupaju od značenja oznake na kolovozu i trotoaru ili pravila saobraćaja.

Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju u skladu sa značenjem oznake na kolovozu i trotoaru i kada time odstupaju od pravila saobraćaja.

Dovde je sve ok i u sustini prepisano iz prethodnog, samo malo pretumbano.
Ali... sad ide nebuloza:

Izuzetno od stava 4. ovog člana, kada se ograničenje brzine utvrđeno saobraćajnim znakom razlikuje od pravila ograničenja brzine propisanog posebnim pravilom saobraćaja iz člana 44, člana 45, člana 75. stav 2, člana 119. stav 4, člana 161. stav 2, člana 162. stav 1, člana 163. stav 2. ili člana 182. stav 5, primenjuje se strože ograničenje brzine.

Ukoliko se opšte ili posebno pravilo saobraćaja o ograničenju brzine kretanja vozila razlikuje od opšteg ili posebnog pravila saobraćaja o ograničenju brzine kretanja na putu po kome se kreću, učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju u skladu sa strožim pravilom saobraćaja.".


Clan 44 inace regulise opsta ogranicenja na autoputu, moto putu i ostalim putevima. Ostatak je manje vise OK, posto se odnosi na maksimalna ogranicenja za pojedine vrste vozila.
Drugim recima, onemoguceno je da se saobracajnim znakom na odredjenom delu puta brzina podigne u odnosu na opste ogranicenje. Jedino je ostavljena ta mogucnost za naselje.

3. Izmenjen je clan koji regulise propustanje na esackom prelazu, tako da sada umesto:
"Ukoliko na pešačkom prelazu saobraćaj nije regulisan uređajima za davanje svetlosnih saobraćajnih znakova niti znacima policijskih službenika, vozač je dužan da prilagodi brzinu vozila tako da u svakoj situaciji koju vidi ili ima razloga da predvidi može bezbedno da zaustavi vozilo ispred pešačkog prelaza i propusti pešaka koji je već stupio ili stupa na pešački prelaz ili pokazuje nameru da će stupiti na pešački prelaz."
glasi
"Ukoliko na pešačkom prelazu saobraćaj nije regulisan uređajima za davanje svetlosnih saobraćajnih znakova niti znacima policijskih službenika, vozač je dužan da prilagodi brzinu vozila tako da u svakoj situaciji koju vidi ili ima razloga da predvidi može bezbedno da propusti pešaka koji je već stupio ili stupa na pešački prelaz ili pokazuje nameru da će stupiti na pešački prelaz."

To jest obrisano je "da zaustavi vozilo ispred pesackog prelaza" posto je to stvaralo nedoumicu. Dovoljno je propustiti pesaka, ne mora se zaustavljati ispred pesackog.

4. promenjen je clan koji regulise upravljanje vozilom sa straim tablicama, tako da sada glasi:
Član 273
Vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju (obrisano je "stalno") prebivalište u Republici Srbiji.

A izmenjen stav dva:

"Izuzetno od stava 1. ovog člana, ovim vozilima mogu upravljati lica koja imaju prebivalište u Republici Srbiji:
1) ukoliko imaju odobren boravak u inostranstvu u kontinuitetu od najmanje šest meseci,
2) ukoliko upravljaju "rent-a-car" vozilima,
3) ukoliko upravljaju vozilom u prisustvu lica koje ima pravo na upravljanje vozilom u smislu ovog člana,
4) ukoliko upravljaju vozilom koje je privremeno registrovano u inostranstvu radi dovoza, do trenutka registrovanja u Republici Srbiji, odnosno do isteka važenja inostranog dokumenta o izvozu vozila, a najduže pet dana od dana ulaska na teritoriju Republike Srbije,
5) ukoliko upravljaju skupom vozila gde je motorno vozilo registrovano u Republici Srbiji, a priključno vozilo registrovano u inostranstvu.".

Odnosno, novost je da se moze voziti na "ZOL" tablicama, dok se vozilo ne registruje, a najvise 5 dana.
Takodje je dodato i da bilo ko moze da upravlja takvim vozilom, ako je u vozilu i recimo bilo ko ko je stranac ili neko sa prebivalistem van zemlje, a ne samo ako mu je mama, tata...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od macaneli » sreda, 9. maj 2018. u 05:08h

Uvek se moglo voziti na zoll tablama prilikom uvoza
I ovo da je stranac u vozilu do sad je moglo
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 9. maj 2018. u 09:32h

Ti si mogao posto imas boraviste van srbije.
Ostali nisu, a probne za tu namenu su ukinute zadnjim zakonom (pre ovih izmena)
To kada je vlasnik stranac u vozilu se tolerisalo, ali nije bilo po zakonu

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od macaneli » sreda, 9. maj 2018. u 11:41h

Mogao je svako ko je uvozio auto i licno isao po njega
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mladja_red_mk3 » sreda, 9. maj 2018. u 13:57h

ma...treba sad neko to dati i pandurima da prouce i nauce sve to napamet. kad se samo setim sa koliko nepravilnosti sam se i sam susretao od strane sluzbenih lica...sreca pa sam uvek bio ispravan. zadnji put su mi u Kucevu u centru grada trazili da li imam lance za sneg, iako u pravilniku pise da lance moras imati van naseljenog mesta i nisi u obavezi da ih imas po gradu. I sta sad, neko ko to ne zna, ode i plati kaznu zbog pametnog milicajca, jer on zna da u zimskom periodu moras da imas lance u gepek. Evo i ovo sto kaze Bole, izbacili su da moras da stanes na pesacki i dovoljno je i da milis samo da pesaci mogu bezbedno da prodju. Pa znas ti sta ce ovde kod mene da radi milicija ako ne stanes kolima ispred pesackog?? tako da, treba i njih edukovati, jer vozaci iovako placaju sve neke gluposti bezpotrebno.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 9. maj 2018. u 23:45h

macaneli piše:
sreda, 9. maj 2018. u 11:41h
Mogao je svako ko je uvozio auto i licno isao po njega
Jbt... macane, koji deo ovoga ti nije jasan? Ovo je isti taj clan pre izmena.

"Član 273
Vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji.
Izuzetno od stava 1. ovog člana, ovim vozilima mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji, ukoliko imaju odobreno privremeno boravište u inostranstvu do šest meseci kao i njihovi članovi uže porodice ili lica koja upravljaju "rent-a-car" vozilima."

Jel vidis negde izuzetak ako su zol tablice u pitanju? ZOL tablice su inostrana registracija (Italijanska, Nnemacka, Svajcarska... koja god, ali nisu Srpska). Nisi smeo da vozis takav auto.

I pre ovog zakona, vazilo je identicno pravilo, decenijama unazad, ali tada si mogao na granici da izvadis privremene tablice, i da nastavis sa njima. "Novim" zakonom (koji je sada izmenjen) su takve tablice ukinute, i nastao je problem upravo kada licno dovozis auto.
Neko je isao na rizik, neko je placao slep, gomila ih nije ni znala... pa kako ko prodje.
Pisano je o tome na gomili mesta, ljudi su imali ozbiljne probleme (do oduzimanja auta).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od macaneli » četvrtak, 10. maj 2018. u 00:17h

Ne razumemo se :beer:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 10. maj 2018. u 16:44h

U moru besmislenih i negativnih propisa koji su u poslednje vreme stupili na snagu, konačno u najavi i nešto "normalno"...

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/novi- ... at/f5mp3nz

Samo, kontam da dok to prođe skupštinsku proceduru, dok se u praksi realizuje, proći će i leto. Naravno, što bi to i realizovali ranije, kad tek treba da počne letnja sezona, pa treba narod drati za prekoračenje prosečne brzine...

A pride, ako ovo bude realizovano onako kako piše - da će dozvoljena maksimalna brzina od 130 km/h biti moguća samo na pojedinim deonicama (gde "stručnjaci" procene da je to ok), dakle ne celom dužinom auto-puta, kako će onda da izračunaju dozvoljenu prosečnu brzinu na celoj deonici auto-puta koju vozač bude prešao? Mislim, ja bih to i izračunao, s obzirom da sa matematikom i fizikom dobro stojim, ali kad vidim kakvi nam "stručnjaci" sede po raznim državnim ustanovama, nešto nisam siguran da će znati kako ovo da reše hahahaha

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » četvrtak, 10. maj 2018. u 17:44h

Prosto i jednostavno, platiće nekom "partijski podobnom" klincu da im to odradi ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 10. maj 2018. u 17:49h

Mogu da zamislim taj scenario. "Stručnjaci" po nadležnim instutucijama će da izađu na teren, osmotre situaciju i aminuju da je na 3 deonice od po 7km u redu da se vozi 130 km/h, a ostalo će da ostane kao što jeste, 120 km/h. Pa će "partijski podoban" klinac, sa svežom diplomom mega densa, da izračuna, onako precizno-odokativnom metodom, da je dozvoljeni prosek na auto-putu 121,3 km/h :D

P.S. Naravno, da bi nekom "stručnjaku" palo na pamet da odobri 130 km/h na celoj dužini auto puta (voleo bih da vidim onoga ko nikada u životu nije vozio 130 na auto-putu), potrebno je da je završio post doktorske studije na mega-giga densu.
Poslednja izmena: nikola, na dan četvrtak, 10. maj 2018. u 18:11h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FM III » četvrtak, 10. maj 2018. u 18:03h

Samo se ti zajebavaj, ako te ja prijavim ima da ti pošalju Prof.asst.Mr.Dr.ITD koji će da te uveri da su 2+2, pazi sada, ne 5 već 6 hahahaha
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 10. maj 2018. u 18:13h

Upravo su objavili da se ograničenje na autoputu podiže na 130 km/h, jer moraju da usklade sa evropskim zakonom...

Sad će nečiji bata da otvori firmu za uvoz znakova

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » četvrtak, 10. maj 2018. u 18:14h

Pazi, sve je moguće. Ovi današnji prodavci magle su sposobni da te ubede u šta god požele. Eto, sad su rekli da je za vozila starija od 15 godina potrebno da idu dva puta kod doktora godišnje na pregled. I ovaj narod će to da proguta... Što onda 2+2 ne bi bilo 6, pa i 7 ako treba hahahaha

@Daki, ma neće morati da otvara. Oni imaju otvorene firme za sve što treba i ne treba. A ti znaci su verovatno već i uvezeni, čim su se ovi odlučili na taj korak da podignu ograničenje.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 10. maj 2018. u 18:19h



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 11. maj 2018. u 00:15h

Jbt... stvarno smo...
Kukamo kako je po ulicama gomila krseva, a kad neko pokusa da bilo sta uradi po tom pitanju, onda je to problem.
Uopste ne pravdam "vlast" (bilo koju), al daj da se malo dogovorimo sta hocemo.

Daj da cujem neku ideju kako to izvesti na sistemskom nivou, a da bud ebolje nego sto je sada predvidjeno zakonom i pravilnicima. zajebite sisteme, otpusti ovoga i onoga, nemoj da se toradi, kaznjavaj tehnicke... to ne pije vodu. Treba ti sistem koji funkcionise u velikom procentu i sa muljatorima kakvih znamo da je na svakom koraku.

Usput, pomalo mi vredja inteligenciju nabacivanje svega ovoga na sadasnju "vlast" (koju ni najmanje ne volim isto kao i gomilu onih pre nje), kada je zakon o saobracaju sa sve ovim tehnickim donela ona prethodna, samo nije primenjivan do kraja posot je falio pravilnik.
al "necemo o politici".

Dajte malo racionalnog posmatranja, a ne smao "uh... ovo ce i mene da boli, daj da kmecim"
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » petak, 11. maj 2018. u 01:21h


mbole piše:Kukamo kako je po ulicama gomila krseva, a kad neko pokusa da bilo sta uradi po tom pitanju, onda je to problem.
Nije problem, svi smo za to, problem je sto ovde u pitanju cist HARAC. Da je stvarno poenta sklanjanje neispravnih vozila sa puta to bi moglo da se resi i jednom tehnickim na 24 meseca
1. propises po tackama sta sve auto MORA da ispunjava i sta se pregleda po stavkama (svetlosna signalizacija, kocenje, upravljanje, dubina sare na gumi, izduvni gasovi, korozija itd...)
2. uvedes astronomske kazne za tehnicke koji krse pravila
3. pojacas kontrolu

I za dve godina bez krseva na putu a da narod ne boli po dzepu

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 11. maj 2018. u 02:11h

1. odavno postoji u svim mogucim pravilnicima, vec bar 30 godina, tj. od kad imam dodira sa autom vise nego kao klinac koga voze na zadnjem sedistu.
2 i 3 su prica za malu decu, i vec sam napomenuo da ne piju vodu.

Harac moze da bude samo nesto sto ide u budzet. Od ovoga budzet bas i nema neke koristi. Naprotiv, ima troskove.

Nemoguce je da u zemlji gde je bar 50% auta krs ne boli po dzepu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » petak, 11. maj 2018. u 02:16h

Mozda postoji, ali se ne primenjuje

Neka boli po dzepu za delove, kad vec mora, a ne za dva tehnicka pregleda

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 11. maj 2018. u 04:19h

Ovo se narodski zove: mi bi malo ono, al bez ono :)
Nit je moglo nit ce ikad moci.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“