Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7485
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dax92 » utorak, 2. apr. 2024. u 23:04h

Nemoj da pocnem sa idiotskim propisima u vezi saobracaja iz Nemacke... Osetljiv sam na taj deo jer ih ima jako puno hahahaha
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9669
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od macaneli » utorak, 2. apr. 2024. u 23:32h

Da pocnem da pricam o Italiji????Ne izazivaj me Karingtone...
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » sreda, 3. apr. 2024. u 02:46h

Fakat.. nisam bas preterano vozio po germaniji, al ono sto sam prosao nije mi delovalo "nastrano", ili barem nisam primetio neke krupne nelogicnosti.
OK.. vecina toga je bio autoban ako se gleda cista kilometraza, al proveo sam jedno mesec-dva u okolini Stutgarta, svaki dan isao tamo-vamo kolima... po okolnim mestima...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 4. apr. 2024. u 11:51h

Nema šta tebe kao vozača da interesuje i na ono što ti kao vozač na putu radiš da utiče šta se radi van puta, tebe interesuje šta je na kolovozu i kakav je znak pored. Ali ne vredi to objašnjavati kome ne kapira, to je kao da ljudožderu pokušaš da objasniš da nije baš lepo to što jede ljudsko meso.
Ali eto masa ljudi uvek gleda prvo tudju a svoju odgovornost... tek tamo negde ako je uopšte i gleda.
Uvek je više kriv putar ili biciklista ili pešak ili majka koja je dopustila da joj dete šmugne iza ledja, a najmanje smo krivi mi koji jurcamo ili vozimo pijani i ne poštujemo propise ili nismo uopšte krivi, a ako se spomene popišaćemo se na to.
To je takva zamena teza, samo još jedna od mnogih lepih stvari koja ovu našu zemlju čini ovako lepim mestom. Problemi u raju, što bi rekla ona izreka....
Svakog dana ispred kuće gledam, više to nisu pojedini slučaji to je sad masovnost, gomilu njih kako jurcaju sa svojim vutututu mašinama, jer jelte zamisli imaš brz auto vau to je strašan uspeh u životu, brzinama glat 100+ dok trotoarom samo metar i po pored idu deca jer je onovna škola blizu. Na potezu od nepunih 100 metara za 30 godina tradalo je 10 ljudi i uvek je uzrok bio ili akohol ili brzina. Brzinu ne kontroliše niko, a alkohol je i dalje popularan sport. I onda meni dodje neko i kaže kako se u Nemačkoj gine manje ponajviše zato što je bolja infrastruktura i propisi nisu idiotski.
Izvinjavam se ali ja više ne želim da želim da obitavam na mestu diskusije gde ima takvog bulšita, dovoljno mi je što i živim okružen bulšit filozofijama mentaliteta, stvarno ne moram još i da diskutujem tako.
A vi samo pišajte.
Ovo je moja odjava sa foruma.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 4. apr. 2024. u 13:33h

Uvek mozes da okrenes pricu onako kako tebi odgovara.
Pa ne pomenes pijanu budalu koja je sa trotoara pala pod auto koji ide 50, ili 'mamu' koja gura kolica kolovozom u glavnoj u zemunu, ili one u cijem selu nije bilo trotoara pa ga ne koriste ni ovde.
I za to odgovaraju vozaci iako nisu krivi sta god pisalo u jebenim propisima.
Da je bulshit.. slazem se, samo ocigledno posmatramo razlicite.
Jos mi samo reci da nije kriv putar koji je ostavio xxx kratera na putu, sahte podigao ili spustio za 5cm od asfalta, nego vozac koji 'nije postovao znak ogranicenja i obavestenja da su tu brda i doline'.
A JEDINO 'RESENJE' koje se decenijama primenjuje za takve stvari je: postavi znak za smanjenje brzine, i boli te, nemoj to popraviti nikad. Kao bonus, drkni tu radar, i bice i neka kinta.

Ili.. lose projektovana ili izvedena krivina, koja ima kontra nagib, ili menja radius. Da sredimo.. dal si lud. Samo opizdis znak za ogranicenje.

Ajde.. ako to nije zamena teza, ja ne znam sta je

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“