Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 20. jul 2017. u 17:47h

Imam drugara i rodbine u Sloveniji, ima i tamo toga, samo opet manje nego kod nas.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od knez91 » četvrtak, 20. jul 2017. u 21:23h

Nije zona skole, samo je znak upozorenja za decu, i ispod ogranicenje na 40.
Jedino ako se zona skole moze obeleziti na vise nacina.

Slazem se sa vama da je to iskljucivo da se puni budzet, slazem se da u kancelarijama sede politicki pogodni sa privatnim faxom koji nemaju znanje.

Ali treba gledati da nemamo svi iste reflekse, da masu ljudi na plus 40 tera zimske gume, da su im kola neispravna.. da je to ogranicrnje i za tamic i za kamion i za auto.

Po meni ima debilnih ogranicenja, ali to je mozda 20%

Ali ima mnogo vise ljudi koji ne znaju da vozi na na toj brzini.

U Novom sadu kada padne kisa, brzina se smanji na 30, dodje mi da idem peske i kisnem. I onda takvi treba da voze po krivinama pun gas.

Ja sam za to da se postuje ogranicenje, ako imas kola da teras pun gas, ili iznad ogranicenja, lepo pare platis ili njemu ili drzavi i to je sistem koji se ovde nece nikad promeniti. Kada kazem ovde mislim na region, negde je manje negde vise izrazeno. Sada za nekoga je to los sistem, za manjinu dobar ali mislim da se to jako tesko menja.
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od bojcistv » četvrtak, 20. jul 2017. u 22:29h

Niko i nije protiv ogranicenja nego je protiv toga da ona budu u neskladu sa stanjem i dionicom ceste na kojoj su postavljena.
Ne moze se mijenjati sistem kada je narod takav kakav je i ne mozes nama nametati svedska pravila i zakone a nismo Svedjani. Naravno da isto tako 50% vozila koja se voze na putevima u BiH nisu tehnicki ispravna, na ovaj ili onaj nacin i da je i to jedan veliki problem.
I naravno da je veliki problem sto se zakoni selektivno primjenjuju u praksi i ne vaze za sve. Zato i nismo drzave nego prcije.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 20. jul 2017. u 23:03h

Prvom treba kažnjavati vozače što ne drže odstojanja, cim napravis razmak neko se ubaci itd.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14445
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » četvrtak, 20. jul 2017. u 23:41h

Tehnicki neispravni automobili se rasavaju na tehnickom pregledu (redovnom ili vanrednom). Ne smanjenjem brzine za sve.
Vozaci bez refleksa se resavaju na lekarskom pregledu. Ne smanjenjem brzine za sve.
Vozaci koji ne znaju da voze se resavaju na vozackom ispitu. Ne smanjenj brzine za sve.
Postoji posebno ogranicenje za teretna vozila.
Dokle cemo bre da ispravljamo stvari tamo gde nisu krive?

Jednostavno debilcici koji nemaju pojma o poslu, pokrivaju svoje dupe to jest neznanje, time sto opale ogranicenje.

Ko onaj talenat sto je izjavio da ja na pupinovom mostu i celoj deonici do zrenjaninskog puta ogranicenje 50 zato sto je prostor izmedju 6 traka manji od bem li ga 3 metra tako nesto, i to je mos misliti naselje (jes da je livada sa obe strane kilometrima, al geografski...)
A 100 metara dalje je batajnicki drum kod koga je prostor izmedju nacrtana isprekidana linija i ogranicenje 60.
A par kilometra dalje na tom istom batajnickom drumu sa istom nacrtanom linijom izmedju je ogranicenje 80.
Doduse tu nije naselje, mada su firme bar sa jedne strane puta, a na pupinovom nema ama bas nigde nicega.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Sharpshooter » petak, 21. jul 2017. u 11:11h

E, neka si im rekao mbole. :)

Slažem se 167% sa tobom. thumbsuph

Daj da osnujemo neku stranku.
Da se borimo za prava, pravih vozača.
SPV - Stranka pravih vozača. :ford:
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od bojcistv » petak, 21. jul 2017. u 11:47h

Slika

Sudar u Trnu kod Banjaluke...Ford je omeo Golfa u njegovoj laganoj i zakonski ispravnoj vožnji pa se sudario sa Pežoom

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... ilu/435521
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » petak, 21. jul 2017. u 15:55h

Baš kao što pišeš, tamo na glavnim pozicijama sjede samo politički podobni, a ne stručnjaci.

Kako vidim, ležeće policajce postavljaju kako ima padne na pamet.
Imamo jednu ulicu koja je uska, ne možeš da voziš više od 20-30 na sat. Ali i tu je nekom stučnjaku palo na pamet da stavi ležeći. Imamo saobraćajnih inžinjera koji rade kao trgovci, a konobari koji su preko noći dobili diplomu fakulteta u ustanovama poput DIRG-a (direkcija za izgradnju i razvoj grada). Pa kada nekom se digne ona stvar i zatraži ležeći jer po njegovoj procjeni voze prebrzo nekom ulicom, tu se stavlja ležeći.
Ima još jedna ulica u gradu koja je dobila par letećih jer su neki smatrali da je 50 na sat tu previše, pa mora da se vozi manje. Ulica pregledna, jeste da ima parkiranih auta, ali kada voziš 50, možeš da vidiš na vrjeme i zakočiš ili obiđeš. A ti isti ležeć, preveliki, kockasti, totalno ne odgovarajući.
U Čakovcu sam vidio ležeće, ali napravljeni da ih ima 3 ili 4 na rastojanju od metar- metar i po. Ako voziš dozvoljenih 50, kao da ih nema, probaj preko toga, dobro te protrese. Ali to je kada struka radi.

Pričao sam sa čovekom sa saobraćajnog fakulteta u Doboju. On je prije par godina htjeo da sa studentima rješi neka kritična mjesta u gradu, ali oni politički podobni stručnjaci rekli da to tako ne može. Zamalo ovaj nije ostao bez posla.

Niko ne očekuje da na putu ili ulici u kojoj su takvi uslovi da mora sporo da se vozi stavi ograničenje 80, ali majku mu, tamo gdje zaista može biti 80, zašto stoji 50 ili 60?

A i to kako se rešava na tehničkom ili polaganju vozačkih je sve idi mi dođi mi. Kum, rođak, prijatelj koji radi na tehničkom upiše tamo da je sve dobro prođe.
Slično je i sa polaganjem vozačkog. Platiš nekome i prođeš, iako ne znaš da voziš.
Zato ima kijamet smotanih vozača.
Znam da nije svako isti, za volanom, neko ima bolje reflekse, neko lošije, ali ono što viđam, zapitam se kako je položio...


Pored svega toga, još više mi ide na živce bahatost i ponašanje kao da se sve oko njega vrti. Koliko ih viđam ostavi auto na ulici da smeta, a 5 m dalje je ima mjesta da se parkira i nikom ne smeta.

Ili kao situacija od prije 2 dana. Parkirao je na kolovoz, a time je zagradio dva parking mjesta. To ne može reći da nije bilo mjesta, nego mu mrsko da se uparkira.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14445
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » subota, 22. jul 2017. u 01:14h

Niko ne spori da se tehnicki, vozacki, lekarski, prekrsaji... prolaze na mufte.

Al resavajte taj problem, jedan po jedan, ovako ili onako... a nemojte praviti drugi.

Kad imas sipku od metar, koja je kriva na 20-tom santimetru, ne ispravljas je tako sto je savijes na drugu stranu na 40-tom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » subota, 22. jul 2017. u 02:04h

Na žalost kod nas (Srbija, Bosna, isto s... samo drugo ime) se to tako radi.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
StefanKkk
Poruka: 44
Član foruma od: ponedeljak, 29. maj 2017. u 09:24h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od StefanKkk » nedelja, 23. jul 2017. u 23:18h

Problem treba resavati onde gde nastaje a to je u auto skolama. Vise se gleda da se zadovolje neke glupe norme nego da se kandidati nauce. Sad ko ima srece pa mu zapadne dobaar instruktor mozda i nauci nesto. Ostalo nista

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od pancerFF » petak, 28. jul 2017. u 23:26h

Pocelo je i ovo.

Slika
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od FiestaBG87 » petak, 28. jul 2017. u 23:53h

Jel tačna brzina kretanja? :-D

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Nedeljkovic » subota, 29. jul 2017. u 00:36h

Cek cek, znaci ako ti je prosek iznad dozvoljenog ide kazna, ili je to cisto informativno...?
Zna li neko kako ovo funkcionise

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dule0911 » subota, 29. jul 2017. u 00:40h

Mene cudi sto to nije ranije zazivelo jer je sistem prisutan vec barem 5 godina, znam drugara koji ga je razvijao da je jos tad isla ugradnja, otprilike paralelno sa ENP. Zbog cega nije primenjivan je drugo pitanje...

Da li ima kazni ili ne, ne znam. Ali slicni sistemi postoje odavno po evropi.
Fiesta!!

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od pancerFF » subota, 29. jul 2017. u 22:08h

Nedeljkovic piše:
subota, 29. jul 2017. u 00:36h
Cek cek, znaci ako ti je prosek iznad dozvoljenog ide kazna, ili je to cisto informativno...?
Zna li neko kako ovo funkcionise

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ovu sliku sam ja preuzeo sa facebook-a, pa ne znam tacno detalje. Pisalo je pre par dana u novinama da to merenje prosecne brzine krece i stize kazna na kucnu adresu uredno. Vreme ulaska na jednoj naplatnoj rami i vreme izlaska na drugoj se uzima u obzir valjda. To matematicari bolje znaju. :)
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » subota, 29. jul 2017. u 22:23h

V=s/t, odnosno prosečna brzina se računa tako što se rastojanje imeđu "ulazne" i "izlazne" naplatne rampe, podeli vremenom provedenim na auto-putu...

Sad, što je takav sistem merenja manjakav i često besmislen, to je druga stvar. Šta kada neki divljak neku deonicu auto-puta vozi 160-200 km/h, onda svrati na pumpu da natoči gorivo, pa pride napravi pauzu da popije kafu? Prosečna brzina će mu biti čak i ispod 120 km/h.
Po meni, mnogo bolje rešenje, ako već hoće da love one koji divljaju, jeste da se postave kamere na pojedine nadvožnjake duž auto-puta.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14445
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » subota, 29. jul 2017. u 22:35h

Ovo je jeftino, jednostavno i jako brzo primenjljivo resenje, koje ce odraditi deo price. Naravno, mozes da vozis 200 i da svratis na kafu, al bice i onih koji ne svrate.
Nikada nije moguce uhvatiti bas sve, al podizes procenat.
Ostaju ti i presretaci, nece ih ukinuti zbog uvodjenja ovoga.
Postavljanje kamera je vec daleko skuplja varijanta.

PS
Divljak sa 160? Ajd da kazemo da je 200 vec preterivanje.
Pa ja u matorom autu proizvedenom pre 20 godina ispod 150 ko da stojim na autoputu.
160 je prilicno normalna putna brzina za danasnji iole bolji auto.
Sad sto nije dozvoljena... drugi par rukava.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » subota, 29. jul 2017. u 22:53h

Dobro, 'ajde onaj ko vozi 160 možda nije divljak... ali ja se držim one stare "do 120 ti voziš auto, preko 120 auto vozi tebe". Ne vozim ni ja baš uvek striktno 120, ali vrlo retko preterujem sa brzinom. Što veća brzina, više moraš da se skoncentrišeš na vožnju. O 200 na sat, da i ne pričam. Do pre neku godinu sam redovno po auto-putu išao 160-170. Sada više volim da uživam u vožnji, u predelima kroz koje prolazim...
Ponekad baš kad je čistina i nema gužve, onda stisnem gas da isteram "đubre" iz motora :)

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Vladan » subota, 29. jul 2017. u 23:18h

Dovoljno je da ljudi razmisljaju o tome da bi mogli biti kaznjeni, pa ce biti mirniji. Vazni su oni koji mogu da se smire, divljacima nema pomoci. Moje iskustvo sa auto puta je da cim si iznad 120, pravih, po GPSu, vec si u gornjih 20%~15%, na 140 retko ko da te prestigne. U svakom slucaju, vozis "tempomatski", sam picis. Cim se spustis na 100, pocinje cimanje, koci, skloni se, gas, koci ... Od 100-120 je sasvim ugodna voznja, pogotovo za male automobile sa slabim motorima.


Sent from VladanMovies @ YouTube

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od acadimke » subota, 29. jul 2017. u 23:20h

To je za one koji promaknu presretacima i radarima.


Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » ponedeljak, 31. jul 2017. u 10:32h

I onda kada ih neko sustigne na okretnici i "objasni" neke stvari, pa izađu u novinama, svi se zgražavaju... jadni vozači GSP-a, nasilje nad njima mora da prestane, bla, bla, bla... A kad će da prestane njihovo nasilje u saobraćaju?
Show

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Sharpshooter » ponedeljak, 31. jul 2017. u 11:04h

Ja sa mojim velikim rezervoarom plina i "malenom" potrošnjom, moram na pumpu svakih 300 km, a volim i kafu da pijem. :)
Ovo me ne kači mnogo na dužim deonicama, ali na kraćim je problem.

Još jedan razlog sada postoji zbog čega mrzim auto put. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14445
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » ponedeljak, 31. jul 2017. u 11:48h

Koliko vidim ovo nije vozac gsp-a, vec mislim ariva ili tako nekako

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od nikola » ponedeljak, 31. jul 2017. u 11:55h

Verovatno da nije vozač GSP-a, jer ne vidim da ima oznaku na autoubusu, iako na to stvarno nisam ni obraćao pažnju, pogotovo što je bus crvene boje (kao većina buseva GSP-a). Mada, kada sam rekao vozač GSP-a, nisam mislio striktno na vozače državnog preduzeća (i oni znaju da budu prilično bahati), već sam mislio globalno na vozače u javnom gradskom prevozu (i državne i privatne).

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“