Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ebay

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
ma sierra zakon
Poruka: 55
Član foruma od: ponedeljak, 2. feb. 2009. u 22:26h
Lokacija: Ulcinj, Montenegro

ebay

Poruka od ma sierra zakon » četvrtak, 5. feb. 2009. u 23:38h

Na koju foru qpujete stwari preko e bay-a, jer kad razgledam cene iam osecaj da mi nece trebati dugo da ga opustoshim :D
fala na pomoci (u napred :P )
Pun gas pa polako...

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: ebay

Poruka od Mickey038 » subota, 7. feb. 2009. u 13:30h

Sve zavisi od lokacije odakle se kupuje i gde treba da stigne. Postarina igra veliku ulogu u konacnoj ceni kupljenog proizvoda.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

ma sierra zakon
Poruka: 55
Član foruma od: ponedeljak, 2. feb. 2009. u 22:26h
Lokacija: Ulcinj, Montenegro

Re: ebay

Poruka od ma sierra zakon » subota, 7. feb. 2009. u 23:39h

npr, qpujem iz amerike, nbt grad, hocu za beograd... koliko mozhe da me rebne poshtarina za neshto malo, znam da ne mozhesh da znash ali grubo.... treba li mi bankarska kartica i sl, fala btw
Pun gas pa polako...

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: ebay

Poruka od Mickey038 » nedelja, 8. feb. 2009. u 12:32h

Pa evo ovako:

1 - Sto se narucivanja tice potpuno je nebitno gde se nalazis. Bitno je odakle placas.
2 - Sto se placanja tice, to zavisi od prodavca odnosno koje vidove placanja on prihvata. Mozes platiti kreditnom karticom a mozes i poslati kesh u koverti ako ti je tako jeftinije. Najcesci nacin placanja je ili kreditnom karticom ili transferom novca na racun prodavca. Naravno svaka novcana transakcija kosta pa treba uzeti u obzir da ce transfer novca reda velicine 100 eura kostati oko 5-10 eura. U procentima to je oko 5% stim sto nisu sve banke iste. I naravno, kao sto sam napomenuo u tacki 1, ovde je bitna lokacija odakle se salje novac i gde se salje. Transfer novca iz Amerike u evropu moze da bude i skuplji zbog konverzije dolara u evro. Ako kojim slucajem imate racun u istoj banci gde i prodavac, u vecini slucajeva transfer novca je besplatan.
3 - Sto se prijema posiljke tice, prodavac ce izracunati postarinu. U slucaju srbije, to nece biti malo. Takodje u slucaju srbije, treba uzeti u obzir i carinu.

I na kraju da napomenem vrlo bitnu stvar. Sve sto se kupuje na ebay-u, placa se unapred. Prvo posaljete novac, pa tek kada novac stigne (legne na racun) prodavac vam salje robu. Zato pazite od koga uzimate, obavezno pogledajte "renome" prodavca i pogledajte komentare prethodnih "musterija".

Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

ma sierra zakon
Poruka: 55
Član foruma od: ponedeljak, 2. feb. 2009. u 22:26h
Lokacija: Ulcinj, Montenegro

Re: ebay

Poruka od ma sierra zakon » nedelja, 8. feb. 2009. u 16:56h

10x a lot ;)
Pun gas pa polako...

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“