Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Download (programi, igrice, softveri).....

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od macaneli » četvrtak, 30. sep. 2021. u 11:45h

Nazovi Boleta lol
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
hrkljuc
Poruka: 156
Član foruma od: petak, 4. dec. 2015. u 21:32h
Lokacija: Zaprešić - HR
Kontakt:

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od hrkljuc » četvrtak, 30. sep. 2021. u 11:49h

Probaj Recuva
Meni je pomogla
Green hell, 10 laps, me and RS... My third and last wish

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » četvrtak, 30. sep. 2021. u 14:33h

Lepo je sto se vide, ali i dalje vazi ono sto sam mapisao.
Otkaci taj disk sa racunara.
Win radi svasta u pozadini, a sto se vise nesto radi sa diskom, manje su sanse za oporavak.
Zovi
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od zez » petak, 1. okt. 2021. u 17:34h

Imam ja neki programcic za restore krekovan naravno, pogledacu gde mi je pa ti pisem kako se zove ili da ti ga dam nekako!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » petak, 1. okt. 2021. u 20:09h

Ne kapirate... :)

Neko ko formatira particiju, i posle toga pokusa da to povrati sa restore na 5 dana unazad... jednostavno ne kapira sta i kako funkcionise, i ima sve sanse da jos vise zajebe stvar i da vise ne moze da se povrati ni ono sto bi moglo.

Ko sto napisah... javi se.. nije Bataja preko sveta.
Doneses diskic, pustimo softver da radi, odemo na :beer: , sokocalo zavrsi svoje... ides kuci srecan :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od zez » petak, 1. okt. 2021. u 21:53h

Pa ja sam sa ovim programcicom uspeo da vratim slike sa formatiranog diska sad nisam sve ali vecinu jesam!

Inace program se zove icare format recovery v1

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od sasa_f1 » subota, 2. okt. 2021. u 00:09h

Bole, verovao ili ne, to mi je predlozio IT-jevac, kolega. Kaze da bi to radilo da mi nije podeseno da bekapuje samo C particiju.

@hrkljuc - hvala, deo slika sam uspeo da povratim, ali ne sve.

Ostatak ce morati cika Bole 😄

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od M.M.L. » subota, 2. okt. 2021. u 00:24h

Ne bi radilo jer restore(funkcija ugradjena u windows) cuva sistemske podatke, programe ali ne i fajlove

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 2. okt. 2021. u 09:54h

Jbg... kad nece da slusa...
Ajmo malo "teorije"...
U trentku kada si odradio format, SVI tvoji podaci su i dalje na disku.
Jedinio sto je format uradio je da kreira novu praznu tabelu u koju je zapisano gde se koji fajl nalazi na disku.
Tako da je u tom trenutku, uz odgovarajuci softver, moguce povratiti sve.
Ta zavitlancija sa restore pointom nije uradila nista na D drajvu, posto nije imala sta ni da trazi tamo.

CIm si poceo da bilo sta pises po tom disku, tvoji stari podaci pocinju da bivaju prepisani novim. I sanse za oporavak padaju eksponencijalno.
Pri tom, uopste ne moras ti da nesto svesno radis. Win u pozadini obavlja gomilicu zadataka, i pise po disku i kad ti to ne znas.

Zato sam ti napisao da izvadis taj disk iz racunara i ne diras ga.

Cim si krenuo u raznorazne restore varijante... imas sve sanse da to sto si povratio bude prepisano preko necega sto jos nisi.
Evo ti prost primer.
Uradio si restore neke slicice, recimo da je program koji je to uradio dovoljno pametan, i da je podatke ostavio na istom mestu, samo je upisao njihovu adresu u tabelu.
Naravno, sta ces drugo da uradis nego da pogledas jel ta slicica kako treba.
I tog trentuka win krece da kreira thumbnail, koji mora negde i da upise.
Pogodi... upisao ga je preko nekog fajla koji jos nije "vracen", i vise nema varijante da ga oporavis.

To se jednostavno ne radi tako. Ne radi se na "zivom" disku, vec na njegovoj kopiji. Ne na kopiji koju si napravio nekim prostim kopiranjem, vec na posebnoj varijanti kopije koja kopira fizicki disk sektor po sektor, bez obzira da li je taj sektor za win "prazan" ili obelezen kao popunjen nekim fajlom.
Restore se uvek radi na DRUGI disk, ne na onaj koji oporavljas.

Al jbg... danas se svi "razumeju u te racunare" i "sta ima tu da se filozofira, kliknes dvaput..."

Na stranu sto me je taj fazon sa D particijom oduvek nervirao. Imao je smisla dok smo se igrali sa DOS-om, od win-95 na ovamo... besmisleno. Samo nepotrebno "seckas" disk, pa imas mesta tamo gde ti ne treba a nemas tamo gde ti treba u nekom trenutku.
To "iskopiram sve sa D i ponovo podignem sistem" nije nista jednostavnije od "iskopiram sve iz c:\users\MojNalog i ponovo podignem sistem". Pri cemu ovo drugo pravi mnogo manje zezanja u svakodnevnom radu. Uz to... gomilica toga se snima tamo gde "ono hoce" a ne snimas ga ti. Npr outlook mailovi se guraju u .pst fajl, koji je vec duze vreme po defaultu u my documents folderu, a ne na tvojoj D particiji, gde ti mislis da su svi tvoji fajlovi. Svi moguci programi ce uvek po defaultu otvoriti MyDoc da ti ponude da tamo snimis fajl...
Fakat... moguce je preusmeriti sve korisnikove foldere (documents, pictures, data...) na neki drugi disk, i to ima smisla, ali SAMO ako je u pitanju drugi FIZICKI disk, a ne particija.
Al... ko sto napisah... svi se danas "razumeju"...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Iosis » subota, 2. okt. 2021. u 10:19h

Bole poštujem tvoje znanje, ali ne bih se baš 100% složio sa tim da D particija nema smisla. Meni je to spasilo brdo podataka.
Hard disk koji sam imao u laptopu podjelio sam na dve particije. Odjednom neće da startuje win, čim se pojavi win logo, odma idec BSOD. Probao sa reinstalacijom sistema
neće ni to. Odnesem laptop na servis, sreća jos je bio pod garancijom. Naravno spašavanje podataka ne ide pod garanciju, ako želim da mi spase podatke to moram da platim. Plus je bilo pitanje da li ću moći spasiti podatke s obzirom da je problem sa hard diskom. Čovjek koji je tamo radio izađe mi u susret i dadne mi hard disk, kaže ako znaš kako i imaš kod koga, priključi ga na računar, pošto imaš 2 particije, postoji mogućnost da je samo C otišla.
Tako i bilo, sve podatke sam bez problema izvukao sa D particije, ni jedan jedini fajl nije falio niti oštećen, dok na C nisam mogao ni pristupiti.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 2. okt. 2021. u 13:34h

I... kakve to veze ima sa tim da li su podaci bili na D ili na C particiji?
Nikakve, ako znas kako funkcionise NTFS :)

Potpuno ista je verovatnoca da se desi obrnuto, to jest da ne mozes da dobacis do D a mozes do C

To sto nisi mogao da pristupis C particiji, ne znaci da su svi podaci na njoj osteceni vec samo da ti ne znas kako da dobacis do njih :)

Sama tabela particija se rekonstruise manje vise trivijalno. Pogotovu ako imas samo jednu particiju.

Pored toga, takav nacin otkaza diskova, gde je samo delic fizicki ostecen je prilicno retka pojava. Diskovi mnogo cesce crkavaju "u full-u", ili krecu da dobijaju bad sektore redom po povrsini.
Of skroz ako to ignorises, jednog trenutka ce otici sve u tlpm... al opet je i tu verovatnoca da odu bas oba mesta gde su upisane dve kopije MFT C particije, a da one od D ostanu citave... mala.

Za razliku od FAT-a, cak i kada su obe kopije MFT ostecene, ona moze da se rekonstruise barem do nekle. MFT je sustinski prava baza podataka, a ne prosta tabela kao FAT.
Itd, itd...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

SinisaSM
Poruka: 30
Član foruma od: ponedeljak, 10. feb. 2020. u 19:54h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od SinisaSM » subota, 2. okt. 2021. u 14:04h

Slucajno citao temu od dela gde se raspravljalo o brend racunarima pa cisto da podelim sta sam nasao na tavanu. 25 godina matoro, od toga 100 god na tavanu i upali iz prve Slika. Slika

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 2. okt. 2021. u 14:46h

25 god... hmmmm....
Ajde ga slikaj sa zadnje strane.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

SinisaSM
Poruka: 30
Član foruma od: ponedeljak, 10. feb. 2020. u 19:54h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od SinisaSM » subota, 2. okt. 2021. u 15:00h

Aj dobro, 23-4 SlikaSlikaSlika

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » subota, 2. okt. 2021. u 17:08h

Ma nisam zbog toga pominjao 25 god, nego je otprilike tada firma u kojoj sam radio uvezla par kontejnera hp i compaq racunara koji su tada bili oko 5g stari (zavrsen lizing, sledeca tura, stari idu "na a kilo").
Pa sam pomislio da je mozda neki od njih. Al nema nase garantne nalepnice (obicno je lepljena pozadi), i ovi su evropskog porekla, tako da je iz nekog drugog izvora.
Mislim da burazer jos uvek ima jedan ili dva u garazi... Rade :)
A tada smo se potukli u firmi oko tastatura :)
Mehanicki alps tasteri.. nenadjebive.. takve se vise ne prave (postoji nesto sto lici na alps, al.. nije bas, bas isto)
Treba ti oruzni list uz nju, ima bar 3 kila :)

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Iosis » nedelja, 3. okt. 2021. u 11:47h

Sa mojim znanjem to je bila jedina opcija ili da platim nekom da izvuče podatke.
Moglo se desiti da je disk skroz rikno, tada bi bilo džaba i ta druga particija.

Još jedna dobra stvar kod više particija, što kod reinstalacije sistema iz bilo kojeg razloga, samo formatiram C particiju, one ostale ne diram. Ne moram da kopiram ništa na drugi disk.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » nedelja, 3. okt. 2021. u 22:17h

Aha... a gde ce da zavrsi sve ono sto je u My documents, userappdata... ?
Otputovalo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od M.M.L. » nedelja, 3. okt. 2021. u 22:21h

Iosis piše:
nedelja, 3. okt. 2021. u 11:47h
Sa mojim znanjem to je bila jedina opcija ili da platim nekom da izvuče podatke.
Moglo se desiti da je disk skroz rikno, tada bi bilo džaba i ta druga particija.

Još jedna dobra stvar kod više particija, što kod reinstalacije sistema iz bilo kojeg razloga, samo formatiram C particiju, one ostale ne diram. Ne moram da kopiram ništa na drugi disk.
Zapravo ne moras da formatiras nista. Mozes da instaliras novi os,a stari ce ostati u folderu Windows.old i imaces podatke koji su bili na C, pa posle mozes da resis sta ces da cuvas a sta ne. Jos jedna varijanta je da od c ili d particije otkines parce za trecu particiju gde ces instalirati novi os, a C ce ostati citava.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » nedelja, 3. okt. 2021. u 23:09h

Bre bre... diskove ionako menjamo ko carape...
Taman zgodna prilika za nabavku novog je kad treb da se uradi reinstalacija OS.

Podignes OS na novom disku pa posle kopiras sta ti treba...

Ili jednostavno prepustis nekome ko se time bavi da ti odradi stvar.
Nije to 100 dukata...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od speccko » nedelja, 3. okt. 2021. u 23:22h

Mislim da je Bole i vise nego dovoljno objasnio sve kako radi.
Ta D particija sto kazes kad reinstaliras Windows moze da ostane tako SAMO ako si drzao fajlove, slike, video... ako si bilo sta instalirao nece raditi osim ako ne znas po registrima da namestas (mozda ni tad)

Danas sa SSDom, ja nijedan ne delim. Realno, ako imas bitno podatke, uvek koristi odvojen drajv.

A inace ne moze da ti "crkne" C ... bilo gde da si nakacio taj HDD ti bi ucitao podatke sa C i sa D - jedino nisi mogao da BOOT-ujes.


Inace, te slike za povratak, ako hoces (mada sad je kasno) Bole ti je jako lepo objasnio kako da povratis sve.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od mbole » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 00:43h

Ako zelis da premestis samo "libraries" (documents, music, videos...)
Tada ne mora da se boba po registy-ju.
Postoji user interfejs za to, samo ga retko ko ikada koristi.
Ja sam ga koristio par puta, kada sam imao mali SSD za sistemski disk, i velike ostale diskove.

Otvoris windows explorer
Desni klik na recimo Documents
Properties
Dodas novu lokaciju
Pitace te dal hoces da preselis fajlove koji su vec tu...

Slicno i za ostale.

E ako hoces da preselis kompletan c:\users\ ili samo C:\users\nekiuser, tu vec mora bobanje po registry-u, a ni tada nije bas 100% sigurno da ce sve raditi kako treba, ako je u pitanju vec postojeci korisnik.

Generalno... moguce je da se osteti samo MFT na C: particiji ili da bude ostecena tabela particija bas tako da ona bude nedostupna, to jest da izgleda kao da je prazna ili da se uopste ne vidi.
Ali potpuno je ista verovatnoca da se to desi i samo sa D: particijom
Ni na koji nacin D: nije privilegovana, pa da ona manje ili redje strada.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od Iosis » ponedeljak, 4. okt. 2021. u 20:20h

Znam za Windows.old, ali mi je lakše opet da to imam na drugom disku, pa ne moram ništa da kopiram/premještam. Nije da reinstaliram sistem svaki dan, ali opet. Pričam od 500+ GB podataka. Imam i eksterni disk, ali mi je on kao backup i neću da ga držim stalno uključenog u kompu.

A što se tiče podataka na drugoj particiji/disku, svakako, mi je to skladište podataka, instalacija imam, ali većina nakon reinstalacije ne radi. Uglavnom rade igre koje imaju launchere, preko kojih pokrećem igru. Pa je potrebno samo launcher reinstalirati i uputiti ga na pravu ''adresu''. Mada ima ih koje su radile i bez launchera. Ali program ako je bio instaliran, on ne radi 100%.
Doduše instalacije igara su mi na HDD, SSD mi je samo sistem i programi.

Za igre mi nije dovoljan SSD koji sam tada kupio, jer samo Flight Simulator 2020 uzima 205 GB, a moj SSD je 250 GB. Tada su SSD od 1 TB bili poskupi. Uskoro planiram da uzmem jedan odvojen SSD od 1 TB za igre. Jer mu je cijena pala za nekih 50%. Prije 2 godine je bio oko 500 KM (250€), sada je oko 250 KM (125€) +/- 20 KM, zavisi od proizvođača i modela.

Takođe dok nisam počeo letjeti na FS2020, nije mi bio problem malo duže učitavanje, ali sada jeste. FS2020 ima svoj keš na disku, jer podatke za teksture i 3D objekte pojedinih gradova skida sa interneta, tačnije Bing maps. Prvo ih učitava u keš, iz keša uzima i prikazuje. Dok sam letio na sporijim avionima, ima vremena da učita, kada sam uzeo F-14 i letim na 300 m iznad tla brzinom preko 1000 km/h, nema vremena da učita sve sa diska u memoriju. Nije do brzine interneta, jer npr. ako letim preko Beograda, Beograd je skinut u keš memoriju, odem do Novog Sada, okrenem se, ponovo naletim iznad Beograda, treba mu vremena da učita i čujem kako disk ''žubori''.
Ako letim nekim sporijim avionom, brzina 160 do 400 km/h, nemam tih problema.

Evo razlike između leta velikom brzinom na maloj visini i manje brzine na malo većoj visini. Beograd i Los Anđeles, LA je skoro svaki detalj lijepo prikazan, ali je brzina bila oko 150 km/h, dok je Bg na maloj brzini oko 1200 km/h.
Slika

Slika

Slika

Slika
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od sarabo » utorak, 23. nov. 2021. u 18:40h

ima li neki jednostavan programčić sa kojim bih npr iz snimka sa YT isekao deo koji mi treba, sačuvao ga i kasnije koristio ?
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od sarabo » utorak, 30. nov. 2021. u 20:02h

anny ideas?
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Download (programi, igrice, softveri).....

Poruka od speccko » utorak, 30. nov. 2021. u 20:10h


Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“