Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaRS » subota, 9. apr. 2011. u 16:14h

Aj ga bas pitaj, pa javi... ;)

@Djolej89

Cekamo slike... 8)
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11312
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Talladega_500 » subota, 9. apr. 2011. u 19:30h

Prva voznja ove godine i smrzo sam se. Nije jos vreme za voznju bicikle.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od taunus76 » nedelja, 10. apr. 2011. u 14:50h

E super vam tema nisam je video do sad. Ja uglavnom vozim zemlju, neko vreme sam i amaterski isao na trke ali sam nesto omatorio i zadnjih godinu dana nisam bas ni vozio ali sad cu ozbiljno da krenem katastrofa kako kod nas matorih utice jedna godina ne bavljenja sportom.

Postavicu neke slike uskoro a vidim da si ti dule iz Lestana. Uglavnom kad se skupimo pravili smo turu od Konjarnika na Klenak pa se preko brda spustimo u Lestane a onda prodjemo kroz centar pa preko glacne dzade u plantaze PKB-a sve do puta Zaklopaca-Vrcin. Odatle na Avalu pa preko Kumodraza nazad. Ne moze sa slikovima definitivno ...

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaRS » nedelja, 10. apr. 2011. u 18:52h

Eo mog terasnog kampera... ovaj vetar duva ko lud, sav pesak sa parkinga mi digo u terasu... :blink:
Slika
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 10. apr. 2011. u 19:45h

CRKO SAM! Danas sam prešao 31 km, tura je bila Novi Sad - Paragovo - Popovica - Novi Sad. Ne bi to bilo strašno da nije duvao vjetar.

Slika

Brdo nije strašno, ali zato spuštanje niz brdo je bilo veselo. :jeeej: Suze mi na oči idu zbog vjetra i hladnoće i idu prema ušima, da nemam kose ušlo bi mi u uši. :ozid: Od tog vjetra ne možeš ni disat kako treba. Kada sam se vraćao u Kamenici primjetim pored kuće Mercury i tu čovjek, i to je naš član sa foruma, al' sam jedva progovorio par rječi s njim jer sam bio zadihan, a da zadržavam čovjeka dok dođem sebi nije uredu. :D Mercury uživo izgleda kao nov, presijava se.
Poslje toga izlazim iz Kamenice idem preko Mišeluka i taman tu neka balavarudija iz Citroena Saxo se nešto dernja na mene i pokazuje nešto prstima. E koliko mrzim one budže koje kurče sa autima od 300.000€ još toliko mrzim tu balavurdiju koja se kurči sa autićima od 3.000€.
Jedino dobra stvar od ovog vjetra je što je grad skoro prazan, pa skoro da nema nikoga na stazama. :bravo:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaRS » nedelja, 10. apr. 2011. u 20:09h

Pa de nadje po ovom vremenu da vozis bajk... :blink:
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 10. apr. 2011. u 20:40h

Pa cjeli sam dan u stanu i gledam napolje, sunce, vjetra onako ima ali nije jak kao juče (bar je tako izgledalo po drveću). Spremim se, otključavam vrata stana kad čujem whoooooooooo! E reko do *urca, al' sad se ne bih vraćao pa taman da tornado duva. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FiestaRS » nedelja, 10. apr. 2011. u 20:50h

lol ;) thumbsuph

Secam se kad sam vozio do Celareva i izmedju Begeca i Celareva ima 9km cistine... a vetar tacno u celo siba.. nema gore.Posle tolikog verglanja kad sednes u neku fotelju... nema boljeg osecaja mrgreen
Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 10. apr. 2011. u 20:55h

Kad duva u čelo kao da ideš uz brdo. :mad:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » nedelja, 10. apr. 2011. u 21:08h

Tako sam i ja mislio da mi nije nista posle voznje bajsa po ovom vetru, ali evo dan-dva kasnije krece grlo da me boli :/
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 10. apr. 2011. u 22:20h

Lijek za grlo je rakija, popiješ malo i zadržiš u grlo, jes da ugrize, al' tako 3-4 puta i prošlo.
Mene je grlo tako prije mjesec uzeo sam 4-5 onih tableta što se tope u ustima i ništa, a uzmem rakiju, prošlo. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Djole » ponedeljak, 11. apr. 2011. u 06:11h

FiestaRS piše:Aj ga bas pitaj, pa javi... ;)

@Djolej89

Cekamo slike... 8)
E koliki sam saban juce sam vozio i zaboravim da slikam...presli ja i rodjak oko 30km,kao neke kalorije da se potrose,sednemo u jedno kafance da popijemo nesto i eto mrtva trka....posle kad smo dosli skoro do kuce svratimo opet u kafance najedemo se do vrha i tako odemo i minus :D :jeeej:
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » četvrtak, 21. apr. 2011. u 19:28h

Ljudi vozate li se?
Ja danas jednu dužu turu, 54 km, Novi Sad - Beočin Selo, tačnije u Manastir Beočin. Kad sam došao kući sa sebe sam opro kubik pjeska, koliko je samo kamiona prošlo pored mene i zaprašilo me. :lele: Al' merak je bilo spuštati se iz iz Beočin Sela u Beočin.

Slika
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
kantonac
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 10:54h
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od kantonac » četvrtak, 21. apr. 2011. u 21:28h

ja sam danas odvozio 48km, neplanski :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dule0911 » petak, 22. apr. 2011. u 01:22h

Iosis piše:Ljudi vozate li se?
Posle zadnje voznje o kojoj sam pisao, sam se posle 2 dana razboleo, 5 put ove godine, i dalje pijem lekove... Nastavljam voznju bajsa u maju, jbg :(
Fiesta!!

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od taunus76 » petak, 22. apr. 2011. u 14:20h

Vozio sam se bajsom pre sat vremena preko MM luga na kumodraz prema avali ljudi kolona na auto putu je od laste pa uzbrdo i na dole do naplatne rampe na bubanj potoku.

Sutra isem od Konjarnika na klenak pa zemljom na Bubanj potok da nabavim balonce za pistolj za farbanje i ako imaju zabice za montazu krila a vracam se preko vocnjaka iz Lestana ...

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 24. apr. 2011. u 18:22h

Danas sam išao malo na Frušku goru. Išao sam iz Novog Sada u Bukovac, pa onda malo na Frušku goru i Sišao u Sr. Karlovce. Dobar dio puta poslije Bukovca pa do Sr. Karlovaca sam morao da guram bicikl pored sebe jer je put užasan. Pređoh 36 km.

Slika
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od taunus76 » nedelja, 24. apr. 2011. u 20:45h

Da li ides na MTB maraton 15-tog ako vec vozis po Fruskoj Gori?

Avatar korisnika
kantonac
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 10:54h
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od kantonac » nedelja, 24. apr. 2011. u 20:58h

ja sam danas 32km ..za negdje 50min

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » nedelja, 24. apr. 2011. u 21:07h

Nemam ja još kondicije za tako nešto. Zbog povrede prošlu godinu nisam mnogo ni vozio.

A ti si ga konstanto pržio 35 km/h. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shelby
Poruka: 1270
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 12:44h
Lokacija: Cacak

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Shelby » utorak, 26. apr. 2011. u 23:39h

Vidim da ima ljubitelja biciklizama ,taman i ja da se pirljucim .Sutracu da okacim sliku mog bicikla .

Avatar korisnika
Battaca
Poruka: 158
Član foruma od: petak, 5. jun 2009. u 21:04h
Lokacija: Italia

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Battaca » utorak, 3. maj 2011. u 17:37h

Evo i ja da predstavim moje dvotockase na nozni pogon.Do skoro sam imao jedan solidan MTB ali sam se odlucio da predjem na Citybike jer sam sad porodican covek pa uglavnom idemo u troje,a nekako mi vise i prijaju jer su za nijansu veci od MTB.
Slika
Slika
Slika
Fiesta XR2

Avatar korisnika
kantonac
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 10:54h
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od kantonac » ponedeljak, 9. maj 2011. u 18:42h

Iosis piše:Nemam ja još kondicije za tako nešto. Zbog povrede prošlu godinu nisam mnogo ni vozio.

A ti si ga konstanto pržio 35 km/h. :D
ma ruta je predobra.. novi asfalt, puno ravnice.. tanke gume..samo klizim :D
ev moje biciklo :P
evo da ja predstavim svoje gradsko recesijsko vozilo..koje je vrijednije od mog eskorta :( hehe
za vozit je preeeelagan..
postena konkurencija eskortu. zdraviji lim, vise opreme, diskovi veliki skoro ko na eskortu,gewinde ima,klimu, a i brz je ko eskort :D hehe
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Gear set: Shimano XT
Derailleur: triple,Shimano,Type:Deore
Gear lever: Shimano,Type: Deore
Chainset: Shimano,Type: FC-M443 Octalink
nner bearing: Shimano,Type: BB-UN26,System: Cartridge
Chainset: Shimano,Type: CN-HG 53
Cassette: Shimano,Type: HG 50
Ration chainring: 11 - 32
Front brakes: Shimano,Type: XT Disc ,System: hydraulic disc brake
Rear brakes: Shimano,Type: XT Disc ,System: hydraulic disc brake
Brake lever: Shimano,Type: XT Disc
Handlebars: Contest,Type: Multi Comfort,System: multi-position handlebars
Stem: Blackcomp,System: A-HeadMaterial: Alu, Adjustable angles: yes
Saddle: Selle Royal Freeway Touring, Saddle pin: System: spring loaded, Type: Polygon Glide, adjustable
Front hub:Shimano, Type: DH-3D72 ,Hub dynamo: yes
Rear hub: Shimano, Type: HB-RM 65 Disc
Rims: Rodi, Type: Vision, Material: Aluminium, System: hollow chamber, Size: 28, Spokes: Niro
Front tyres:Continental,Type: Tourride ,Size: 28,Tire width: 42,Special features: flat protection,Special features: Reflex
Rear tyres: Continental,Type: Tourride ,Size: 28,Tire width: 42,Special features: Reflex,Special features: flat protection
Pedals: Wellgo Alloy LU-982 A
Stands: System: rear stay stand
Front light: Basta,Halogen,Type: Pilot Classic Sensor ,automatic sensor mechanism,
Rear light: Basta,LED: yes,Type: Ray Steady,Additional features: park light
others: frame: Trapeze Lady geometry, chain ring protection
Intended use:Sport
Model year: 2009

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » ponedeljak, 9. maj 2011. u 20:54h

Ne razumijem baš mnogo u komponente, ali koliko mi je poznato te XT su odlične. Ali malo mi čudno da takve komponente imaš na takvom ramu koji mi liči da je obični gradski bicikl za penzose. mrgreen Jesi ti kupovao posebno komponente pa sastavljao ili tako fabrički?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
kantonac
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 10:54h
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od kantonac » ponedeljak, 9. maj 2011. u 21:09h

Iosis piše:Ne razumijem baš mnogo u komponente, ali koliko mi je poznato te XT su odlične. Ali malo mi čudno da takve komponente imaš na takvom ramu koji mi liči da je obični gradski bicikl za penzose. mrgreen Jesi ti kupovao posebno komponente pa sastavljao ili tako fabrički?
ovo i je gradski bicikl :) :)
uletila mi je i vise nego predobra ponuda da ga kupim i naravno da sam kupio... sam cu rec da je novi tad kad sam kupovao kostao 1300e a sada je,kolko vidim na netu, 850e..a ja sam kupio za neku siču,jakoo maluu siću.. :D
sve na njemu je tvornicki, ide sa svim tim komponentama. da XT je prvi vrhu.zato i je bome mnogo skupi bajs :D
dobio sam i 2 razlicita sica., sportiski, i gradski( fotelja lol ) ..ja sam sad nedavno stavio alu flasu za vodu, torbicu ispod sica s alatom..
ne treba mi bajk za brdo i divaljanje neko( posluzi i ovaj za to :P ) , imam ja sa strane jos jednu trkacicu, MTb, i bmx :P al treba ih sredit..
bicikl stvoren za otvorenu cestu heh, prelagan je za voziti i doslovno skoro pa klizi po cesti :) npr frend s MTB-om nema sanse da me prati ako stisnem gas :D kad s njim idem zajedno prosjecno vozimo 28km/h .. a moja prosjecna kad sam sam je oko 35km/h (sve ovisi s cime natankam rezervoar(stomak) mrgreen lol lol )

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“