Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Malo tužno i mnogo žalosno

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Talladega_500 » subota, 25. jun 2016. u 06:10h

Markedjani piše:Si si, samo što ga nisu oslobodili...

http://www.blic.rs/vesti/hronika/skanda ... vo/15rl5l3
Jeli zna neko kako je zavrsio ovaj slucaj?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od BojanM » subota, 25. jun 2016. u 07:50h

Verovatno se čeka na nastavak suđenja, tj. postupak i dalje traje, pošto je slučaj izazvao veliko interesovanje medija a od kraja godine nema nikakvih novih vesti.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » subota, 25. jun 2016. u 09:21h

Pa hvala bogu da ću da potegnem za onim što mi daje prednost. Nije lopov došao da me pita za zdravlje i ostavi mi vreću para, nego da uzme, a možda i nije lopov nego neka psihopata i cilj mu samo da ubije.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od sasa_f1 » subota, 25. jun 2016. u 09:54h

Koliko ja znam, u samoodbrani mozes da ucinis samo ono sto ti je ucinjeno, tj ne smes nekoga ubosti nozm posle pretrpljenog udarca rukom npr. Tj zlo koje nanosis ne sme biti vece od zla koje si primio/pretrpeo. Pa ti ako mozes u tako nekoj situaciji stani pa razmisli na koji nacin da mu vratis. Glupost...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Markedjani » subota, 25. jun 2016. u 10:00h

Ko kaže da ne mož' upucaš lopova... sačekaš da on prvo upuca tebe pa onda ti možeš opušteno njega.

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » subota, 25. jun 2016. u 11:34h

To ima smisla kada se sukobi neko slične fizičke građe i sposobnosti.
A šta ćemo npr. sitna žena protiv nekog rmpalije, koji dovoljno da je jednom sastavi i ova će da padne u nesvjest? A recimo ta žena ima kod sebe u stanu pištolj.

Ne znam o kakvoj tu pravdi pričamo i zakon truća. Neko je došao da napadne, došao je da uradi nešto ružno, protiv zakona, nagrebe i ćao. Da nije došao nekoga opljačkati ili povrjediti, ne bi mu se ništa desilo.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Šumadinac
Poruka: 41
Član foruma od: petak, 10. jun 2016. u 23:13h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Šumadinac » subota, 25. jun 2016. u 11:53h

Nemaš pravo recimo da vidiš nekog ko ti krade gume i to odmah kreneš da ga mlatiš,to se ne sme.Smeš da kreneš u obračun samo ako on krene prvi na tebe,pucanje u nečija leđa nije samoodbrana recimo,nije samoodbrana kad uhvatiš lopva u vršenju kirvičnog dela pa ga pojuriš bejzbol palicom i prevaspitaš ga.

Kad neko krene na tebe sa namerom da te povredi ili ubije imaš sva prava da se braniš i ne interesuje te dal imate oružije iste kategorije.To dal je jači ili slabiji,deblji ili tanji je potpuno nebitno tebi je ugrožen život i radnju koju preduzimaš preduzimaš u krajnjoj nuždi,dakle sve druge opcije su iskorišćenje i obračun je jedino što preotaje da bi spasio svoj život ili imovinu.

Ali često izrevoltirani ljdui odmah krenu u obarčun i onda tu nema lementa nužne odbrane pa im je zakon kriv.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » subota, 25. jun 2016. u 13:44h

Nije baš ni tako, jer postoji nešto što se zove prekoračenje nužne samoodbrane, a da bi se utvrdilo da li jeste ili nije prodju godine sudjenja sa neizvesnim ishodom...

http://www.srbijadanas.com/clanak/gde-p ... 03-09-2014
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od mbole » subota, 25. jun 2016. u 14:36h

Ne brkajte nuznu odbranu i krajnju nuzdu. Dve potpuno odvojene pravne kategorije.

Sasa gresis. Samoodbrane nikada nije bila ogranicena na "ucini samo ono sto ti je ucinjeno". Procitaj ponovo kako glasi zakon i tumacenja.
Krajnja nuzda ima uslov cinjenja manje stete, al to uopste nije isto sto i nuzna odbrana.
Da bi imao prekoracnje nuzne odbrane, tvoja odbrana mora da bude "ocigledno nesrazmerna", a to uopste nije isto sto i "mora da bude srazmerna".

Od kad je 2000 i neke stupio na snagu zakon koji pod institut nuzne odbrane uvodi i odbranu imovine, a ne samo tela, postala je problematicna recimo situacija u kojoj ti neko krade tocak.
Ali i tu se najcesce radi o prekoracenju "po sirini odnosno obimu".
Ako je onaj koji ti krade tocak, prestao da ga krade kada si naisao, vise nema potrebe da branis svoje dobro, posto je napad na njega prestao. I sada se svetis, zato sto je on to radio (daklem proslo vreme, napad na imovinu vise ne traje, pa samim tim nije ispunjen uslov iz zakona koji kaze da napad mora da bude istovremen).
A tesko ce se desiti da pridjes mamlazu, a on i dalje odvija tocak i ne hebe te dva posto.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Sharpshooter » subota, 25. jun 2016. u 17:18h

Uz dobrog advokata i malo podmazivanja gde treba, sve može u ovoj usranoj zemlji. :mad:

Dok sudstvo ne srede, kako treba, džaba im sve ostalo što rade.
A neće da ga srede, jer njima prvima ne odgovara.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Šumadinac
Poruka: 41
Član foruma od: petak, 10. jun 2016. u 23:13h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Šumadinac » subota, 25. jun 2016. u 18:41h

Pa to je tekovina demokratije da i najgori imaju neka prave.E da nam je ona milicja :D

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » subota, 25. jun 2016. u 18:54h

Jeste, uvek nam je neko drugi kriv, a posebno onaj neki davni i daleki što izmisli tu demokratiju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Šumadinac
Poruka: 41
Član foruma od: petak, 10. jun 2016. u 23:13h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Šumadinac » subota, 25. jun 2016. u 18:59h

Pa za ovo je kriva demokratija,jer u demokratskom društvu svi imaju prava.

Ne znam koliko godina imaš,ali ako nis zapamtio onu državu o kojoj sad svi kukaju onda ni ne shvataš koliko je demokratija loša.Kralo se i tada,al kad te uhvate miilicja te odere od batina i zažališ zbog svega što si uradio.A danas policjac ne sme ni da ošamari lopova jer ovaj može da ga tuži.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » subota, 25. jun 2016. u 21:37h

Verujem da su takve i slične izgovore za rad imale milicije i ostale službe kad su pravdale svoje aktivnosti od 44te pa tamo do kraja 56te.... Možda će se sa takvom demagogijom složiti onaj ko je profitirao od onoga što je bilo pre demokratije ili onaj što ne zna ko su bili roditelji najčuvenijih kriminalaca pre 20-40 godina ali suma summarum svi smo izgubili. Izgubili smo i demokratijom, ne sporim, ali bez poente je od dva zla vagati koje je bilo bolje. Mislim ono, ako su moje dede preživele Goli otok i oduzimanje imovine iako se iopšte nikad nisu bavili politikom već su samo imali alave, poltrone i dodjoše revolucionare za komšije, preživeću i ja jednu kradju felni...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Talladega_500 » subota, 25. jun 2016. u 21:45h

Šumadinac piše:Pa za ovo je kriva demokratija,jer u demokratskom društvu svi imaju prava.

Ne znam koliko godina imaš,ali ako nis zapamtio onu državu o kojoj sad svi kukaju onda ni ne shvataš koliko je demokratija loša.Kralo se i tada,al kad te uhvate miilicja te odere od batina i zažališ zbog svega što si uradio.A danas policjac ne sme ni da ošamari lopova jer ovaj može da ga tuži.

Zajebi ti ta "pravila" gde je pandur i samo pandur u pravu. Jeste, sve je to lepo kada kriminalca uhvate i odvale od batina. A sta ako dobijes kaznu za nesto sta nisi uradio? Sta, sedi i cuti i prihvati kaznu?

I trebaju svi da imaju prava.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Šumadinac
Poruka: 41
Član foruma od: petak, 10. jun 2016. u 23:13h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Šumadinac » subota, 25. jun 2016. u 21:59h

Nije ovaj forum mesto za ovakve rasprave :) Svako ima svoje mišljenje i svako će da pronađe krivca koji mu odgovara,evo priznajem u pravu ste :)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » subota, 25. jun 2016. u 22:12h

Jeste druže da je bilo nepravde u tome, da su i nevini fasovali.
Ali zato kada znaš da će 99% da te uvate i dobro namlate, pa pitaju jesi li ili nisi kriv, bježiš od bilo kakve lopovije i problema.

A ne sada, svako krade i pljačka na svakom koraku. U po bjela dana napadaju i otimaju.

A policija nemoćna, svaki od tih lopova je od ranije poznat policiji, ali zato sudstvo zbog glupog zakona ih pušta na slobodu ili daje neke mizerne kazne.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od FM III » subota, 25. jun 2016. u 22:19h

U pravu si Šumadinac okrenula se tema i neka sada stane dalja rasprava.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od dule0911 » subota, 25. jun 2016. u 22:19h

Povucite rucnu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jun 2016. u 00:59h

Policija uopšte nije nemoćna, policija čak vrlo dobro radi svoj posao s obzriom kakvi su uslovi rada. Posao policije je da odmah reaguje odnosno spreči ili obustavi činjenje nekog dela i sve ostalo servira sledećim službama. Izuzetaka i tu ima, nalog za izuzetak stiže sa vrha i toga je postojalo i sada i onda i generalno postoji u svim raskantanim državama nebitno koji je sistem uredjenja. I zakonodavna vlast je poprilično dobro uradila svoj posao, zakoni nam uopšte nisu loši, druga je priča što nekome smeta ili ne odgovara neko slovo, naravno ne postoji zakon koji će svima idealno odgovarati. Najveći problem je neefikasnost i korumpiranost izvršne odnosno sudske vlasti i to apsolutno nema veze ni sa mnogima nepisanim i samim tim faktički nepostojećim pravima o kojima svi pričaju u kontekstu EU ili demokratije ili već čega god. Ovde najveća prava ima onaj čiji je novčanik najveći. Još na sve to loša poruka se daje kada se svakodnevno po medijima vrte kojekakve njuške protiv kojih se vode razni postupci ali se ništa ne dešava po tom pitanju, jer te nema dokaza, te se ročišta zakazuju jednom u nikad, pa onda postupci zastare i nikom ništa. Ako glava ribe smrdi sve više, onda će joj i rep bivati sve duži, pa dok se očisti cela prodje mnogo vremena, a možda i nikad.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od FM III » nedelja, 26. jun 2016. u 01:08h

Aloooo tebi bre ova vručina stvarno smeta. Treba da te turimo u ladnjaču malo.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jun 2016. u 02:07h

Moj post je sasvim u skladu sa temom i svim pravilnicima foruma.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od BojanM » nedelja, 26. jun 2016. u 05:31h

Nije u skladu sa pravilnikom o tehničkoj ispravnosti pošto kanda postoji neki feler u ručnoj kočnici.

Da ne bi išla diskusija u veće dubioze, evo jedan lokot pa će biti skinut za par dana kad se malo ohlade prsti.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Markedjani » sreda, 4. jul 2018. u 22:02h

Na ceraku ništa novo...

Slika
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od dule0911 » sreda, 4. jul 2018. u 22:03h

Tuzno :(
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“