Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Malo tužno i mnogo žalosno

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od darko darko » nedelja, 25. jan. 2015. u 20:50h

i ja mom sinu od 6 godina! SINE samo nemoj u kanalizaciju gradsku da bacas, i u septicku jamu da nebude kabum! i iz pistolja, naravno startnog, otkud znam sta mu je u glavi! Inace ucio sam ga da vozi, negde na livadu bez saobracaja, ali sada prati saobracaj sada pa cak i mene nekada opominje! Sto pre uz obuku za sve vazi! Ko zna dal ovaj som sto je bacio petardu ima upste auto, ili je uopste bacao petarde kao klinac! verovatno misli upali ovde kad pocne da susti zasmuri i baci!

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 18. jun 2015. u 12:02h

Sefici juce maznuli katalizator sa Astre G 1.7 DTI. Uredno isekli cevku na kojoj se nalazi.
Mirijevo, parking ispred zgrade. Kaze, bas se namestila, popela bila jedan tocak na manji panj. Kaze ujutru palim auto - nije moj auto, mislila sam da mi je busan auspuh pa kao aj da proverim. Lokalni majstor joj rekao da nije prvi slucaj, da su poceli u poslednje vreme i to da rade po Mirijevu. Haos.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 18. jun 2015. u 16:51h

Čega će sve da se sete, bitange neradničke... :war:
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od darko darko » četvrtak, 18. jun 2015. u 18:11h

strasno, jos strasnije je ova nasa neradnicka policija koja se druzi samo sa kromosima zbog koristi, a nerade svoj posao, kao da im nije posao!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » četvrtak, 18. jun 2015. u 22:20h

Ma šta vrjedi policija, mogu oni njega uhapsiti, ali kad sud oslobodi lopove. Sudstvo je ovde veći krivac od policije.

Sudije bi trebali dobijati platu na osnovu rješnih predmeta, ali ne ono ajde samo da se rješi, oslobi ga i ćao, nego samo za rješene slučajeve gdje je optuženi dobio kaznu.
A još bolje u ovakvim slučajevima, kada je lopov ukrao nešto, da sudiji ide procenat od te vrjednosti.
Da vidiš kako bi ih osuđivali i kako bi se ukradeno namirivalo, da li u novcu ili da vrati što je ukrao.

Sudije umejsto da budu pošteni i da daju drugima primjer, oni su najgori. Pokojni djet je bio sudija, i znam koliko su bili cjenjeni i važili za poštene. A sada, mislim da nema sudije koji nije primio mito!
A i advokati mi malo idu na živce, uradit će svašta nešto samo da oslobodi krivca. OK to mu je posao, da brani nekoga, ali daj malo zdrave pameti, osloboditi nekoga ko je zaista kriv?! Ajde da se izbori da mu kazna bude minimalna, to i mogu shvatiti.
Samo neka stavi sebe u poziciju oštećenog. Mada oni su puni para, baš ih briga za jedan katalizator ili šta već. Ali eto oni koji su sredili da neki ''zaštićeni'' građani, ubiju nekoga u saobraćaju svojom bahatom vožnjom. Pa kako ne razmišlja da bi taj isti sutra mogao da ubije njega, njegovo djete, njegovu ženu, majku... A kada bi se to desilo, tražio bi za njega maksimalnu kaznu!
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od M.M.L. » četvrtak, 18. jun 2015. u 22:48h

Pametno, i onda sudije i nevine da trpaju u zatvor da bi zaradili…

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » četvrtak, 18. jun 2015. u 23:31h

Pa ne bi nevini, ovako se lopovi izvuku na osnovu nekih glupih zakona, rupa u istom, te nedostatak dokaza, pa maloljeni, pa prvi prestup, pa svašta nešto.

A ovako imaju ogromne plate, a ne rade svoj posao. Znaju da imaju zagarantovanu platu i šta ih briga.

Za Srbiju ne znam kolika je plata sudije, ali kod nas u Doboju neke sudije imaju i preko 1.500€ platu. A u Doboju plata od 500-600€ je solidna plata, dok većina radnika ima ispod 350€, tačnije većina ima 200-250€.
Dođe ti neki magarac, koji ni kopo ni oro, ukrade ti nešto, sudiju boli đoka, a ti da bi to ponovo kupio moraš da odvajaš godinu dana. Dok sudija to kupi za 2 mjeseca.

I sud baš briga za ostale, njima je važno samo da se njihovi troškovi namire. Moja majka je tužila svoju firmu zbog neisplaćene plate i uplate doprinosa. Dobili su na sudu, nešto je iz firme prodano na licitaciju u januaru. Pare od toga su na računu suda i treba da budu isplaćene njoj i još dvoje što su tužili. Ali eto sad je jun od para ni feninga.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od acadimke » četvrtak, 18. jun 2015. u 23:45h

Nemamo dovoljno mesta u zatvorima kolko ima prestupnika
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14451
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od mbole » četvrtak, 18. jun 2015. u 23:47h

Samo jos razradi mehanizma kako : "Pa ne bi nevini" Sta ce to da spreci sudiju da utera vise para sebi u dzep time sto ce osuditi i onog ko je nevin?
Samo obrces trenutno stanje na jos goru varijantu. Bolje je pustiti 30 krivih, nego osuditi jednog nevinog.

Ispustas iz vida jednu prilicno bitnu stvar. Sudija sudi po zakonu. Ako zakon kaze da se sitna kradja ne goni po sluzbenoj duznosti, on tu ne moze ama bas nista. A nisu sudije donosile zakone, vec politicari. A te politicare smo sami birali, dovodili ih na vlast na ovaj i onaj nacin, i sad kusamo sta smo zamesili (znam nisi ih ti birao, nisam ni ja, al svi zajedno jesmo).

Postoji jos jedna stvar koju vecina ne razume. Kada si opuzen, sa jedne strane stoji drzava sa kompletnim svojim aparatom, policijom, tuzilastvom... Sa druge ste samo ti i tvoj advokat.
Ta borba je u startu neravnopravna, i upravo zbog toga svi "normalni" zakoni ovog sveta, stite okrivljenog.

Kao sto tuzilac uopste ne traga za istinom i pravdom, vec se maksimalno trudi da optuzeni bude osudjen, tako isto i advokata uopste ne zanima da li je njegov branjenik kriv ili nije, vec se samo trudi da ga oslobodi ili mu maksimalno moguce umanji kaznu.
Jednostavno tako su postavljena pravila igre. Ne svidjaju se ni meni, al su takva.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dejan_BL
Poruka: 292
Član foruma od: ponedeljak, 26. maj 2014. u 12:17h
Lokacija: Бањалука

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od dejan_BL » četvrtak, 18. jun 2015. u 23:57h

То је глобални проблем; почевши од самог морала, па све до правосудног система, његовог функционисања итд. И као што Боле каже, ради се по закону који није израз разума већ воља власти. Зашто се то све дешава? Зато што су право тотално одвојили од морала, па се само уско гледа на право, онако како је записано, не гледајући моралну оправданост/вриједност.
Али да не идемо у оф, још нисам чуо да краду и катализаторе, све до сада :blink:
Ford Mondeo MKIII TDCi 2.0 96kw (2011- ...)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » petak, 19. jun 2015. u 01:24h

Radi se to po BG-u već odavno.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od acadimke » sreda, 6. jan. 2016. u 13:40h

Slika

Jos jedan slucaj u NS, ukradene zimske gume.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od BojanM » sreda, 6. jan. 2016. u 14:49h

Po stilu rada deluje da je ista ekipa k'o u drugoj temi. :mad:
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od milan_gt » sreda, 6. jan. 2016. u 15:31h

Isti je staticar

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od bojcistv » sreda, 6. jan. 2016. u 16:42h

Gledam ovo i padne mi na pamet moj komsija koji je upratio dvojicu mladih lopova u nasem mjestu koji su se namjerili na njegove celicne cijevi koje je spremio za gradnju garaze. Covjek odvezao porodicu na selo, parkirao kola jedno kilometar od kuce, pogasio svjetla, usjekao bagremov kolac od jedno metar i po i zasjeo u busiju. Oko 4 ujutru njih dvojica baraba uprte cijev 70cm x 6 metara iz njegovog dvorista. On saceka da to iznesu na ulicu, pridje im sa ledja i prvog odvali po ramenu, pukla kljucna kost odma'. Drugi nije ni skontao sta se desava kad ga je ovaj opalio po nogama i polomio obe potkoljenice. Nista nije pricao. Nije pokupio cijev. Samo se okrenuo i otisao. Njih pokupila hitna nakon sto su probudili pola komsiluka urlajuci od bolova. Policija bila kod komsije sutradan ali cijelo selo posvjedocilo da je bio kod njih jedno 20 km od svoje kuce. Jos ga klinci molili da ih ne tuzi zbog kradje cijevi. :)
Nisam cuo da su poslije ista krali. Obojica sada rade na gradjevini i ne idu u kladionice da igraju iz x u 1. :) Ja kazem komsi da je ucinio dobro djelo, izveo djecu na pravi put.
Da je cekao policiju ne bi se nista desilo jer je cijev koju su ukrali jedno 50 KM sto je sitna kradja i nista ne bi rijesio niti bi njih nesto gonili zbog toga.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » sreda, 6. jan. 2016. u 19:04h

E to je pos'o.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od st 220 » sreda, 6. jan. 2016. u 19:56h

Ovde bi ti komšija posvedočio i što si uradio i što nisi uradio.
Plus je zakon takav da štiti lopove.
Setite se Saše Bogoskog.

TT

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od bojcistv » sreda, 6. jan. 2016. u 21:01h

Buraz 4 sata ujutru nikog zivog. Ko će da sta posvjedoči? Klinci urlali jedno 15 minuta dok ljudi nisu pozvali hitnu i policiju. Nemaju pojma ko ih je iznabijao. Mrkli mrak a čovjek nista ne prica. Samo tuce kocem.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » sreda, 6. jan. 2016. u 21:02h

Ne kažem da lopovi ne zaslužuju kaznu, ali ništa nije crno-belo niti je svaki vid "kažnjavanja" podjednako delo . Zakon štiti ljude, a za zakon su svi ljudi isti, nebitno kog su pola, vere, profesije ili nekog drugog opredeljenja. Bogoski je optužen da je ubio čoveka i upravo je na tom procesu da se dokažu okolnosti tog ubistva koje mogu dovesti (a i ne moraju) do potpunog oslobodjenja krivice. Uvek moraju da se ispitaju okolnosti, rekla-kazala i "poznat je u komšiluku" nisu apsolutno nikakvo opravdanje niti de facto i de jure činjenice.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od bojcistv » sreda, 6. jan. 2016. u 21:05h

Naravno. Za svako se ubistvo sudi. Logicno.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » četvrtak, 7. jan. 2016. u 00:43h

U našem slučaju je mnogo žalosno to što je država nikakva, pa lopovi mogu da rade šta žele, samo ako su u talu s pravom osobom.

U Doboju je prije 10ak godina, čovjek upucao lopova u svojoj prodavnici. Prodavnica je pljačkana više puta. Kako se ispostavilo, taj isti lopov, svaki put, a lopov je imao nekoga iza leđa, nije uhvaćen nikad. Štetu nema ko da namiri. Vlasnik prodavnice odlučio da uzme pravdu u svoje ruke, sakrije se u prodavnici, sačeka da dođe lopov i upuca ga. Ne znam koliko je robijao, ali jeste.

Da je država, kakva nije, pa da su uhvatili tog lopova i natjerali ga da namiri štetu, pa onda neka i odgovara onaj ko ubije lopova. Ali u ovom slučaju, lopov pravi poštenog čovjeka budalom, čovjeku je trgovina bila pred zatvaranje, a od nje je živio, to mu bio jedini izbor prihoda u porodici.

Nego kod nas zakon je u fazonu, ne treba običan čovjek da uzima pravdu u ruke, mi ćemo se pobrinuti za pravdu, ali u praksi, od toga nema ništa...

P.S. A koliko vidim iz tekstova u vijestima, sudstvo ne radi svoj posao najbolje ili su nam zakoni toliko glupi i šuplji, da je svaki uhvaćen poznat policiji od ranije i ima xyz krivičnih dijela! Pa koji đavo je na slobodi?!
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od bojcistv » četvrtak, 7. jan. 2016. u 10:32h

Puste ga da se brani sa slobode. Nije isto kada te evidentira policija i kada te osudi sud. Zakoni su takvi kakvi jesu, uglavnom uskladjeni sa EU zakonima u tom pogledu. A to znaci maksimalno postovanje ljudskih prava i sl, mada s tim nije uskladjen nas mentalitet. Ne mozes preuzeti zakone Norveske i primjenjivati ih na Balkanu.
Nama treba kao nekada, murga drot seta po naselju i vaspitava lopove na licu mjesta.....ili eventualno u stanici malo vezivanje za radijator, batine mokrim novinama i sl....pa tek onda sud na kojem lijepo priznas i pokajes se i obecas da neces vise nikad,..
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od st 220 » četvrtak, 7. jan. 2016. u 16:02h

Ne znam odakle si bojicu (pišem sa mobilnog), ali verujem da znaš da svaki veći lopov ima nekog ko mu čuva ledja, prvo u policiji, a posle i u sudstvu, ako uopšte stigne njegov slučaj do tamo.
Društvo je korumpirano do daske.

Manite zakone, oni služe da bi se poštovali, a zemlja Srbija je mesto gde se oni poštuju retko kad.

TT

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od Iosis » četvrtak, 7. jan. 2016. u 19:04h

Ma pose*em im se na zakone i ljudska prava!

Gdje je naše ljudsko pravo da bude kažnjen onaj što nešto ukrade?

Zakon je pun rupetina, izgleda kao mreža na košu!

A te lopove kokošare, koji ne počine velike krađe, ne bi trebalo osuđivati na zatvorsku kaznu, nego društveno korisan rad. Kada bi bilo tako i sud ih osuđivao, koliko imamo lopova, brzo bi nestalo svo smeće pored puteva i pored rijeka... Bilo bi kao u Švici! :D

Samo što opet se vraćamo, ovo je Balkan, gdje svako ima nekoga, ko zna nekoga ili malo metne nekom u džep za kafu pa prođe ne kažnjeno...
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Malo tužno i mnogo žalosno

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 7. jan. 2016. u 20:50h

Iosis piše:Ma pose*em im se na zakone i ljudska prava!
[youtube][/youtube]
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“