Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo 3, opste informacije ???

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
boJANakov
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 04:00h

Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od boJANakov » subota, 29. avg. 2009. u 04:35h

Zdravo svima!!!

Zainteresovan sam za kupovinu Mondea III, ali znam jako malo o njemu (to ce mi biti prvi auto). Interesuju me, pre svega sledece stvari:

1) Na sta najvise obratiti paznju pre kupovine??

2) Koliko je zahvalan za servis (cene delova i servisa u odnosu na slicne automobile) ??

3) Koliko je neophodno servisirati auto u ovlascenim servisima? (buduci da sam iz Jagodine, gde tako nesto ne postoji, vec bih morao za svaki da putujem do Bga)

4) Kako su se pokazali tdci i tddi dizelasi, sto se tice famoznih fatalnih kvarova pumpi, turbina i sl. i da li je racionalnije kupiti benzinca sa plinskom instalacijom ??

Izvinjavam se ako sam topic smestio u pogresnu temu, ovo mi je prvi ;)))

Unapred zahvaljujem!!!
Bojan

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Dragomir » subota, 29. avg. 2009. u 08:23h

boJANakov piše:1) Na sta najvise obratiti paznju pre kupovine??
Obrati paznju prvo na enterijer to je jedna stavka koja ti moze da oda stvarnu kilometrazu.
Kada palis auto obrati paznju dali postoji razlika izmedju palenja sa stisnutim kvacilom i bez njega(dali lupa nesto kada palis bez stisnutog kvacila) to je provera zamajca
Kada vozilo ubrzava TDCI motori nebi smeli da imaju nikakav kliktav zvuk(Dizne)
Kada iz vozila trazis snagu na naglim ubrzanjima ako su lose dizne ili pumpa palice ti se lampica grejaca i treptati a vozilo nece ici ili ce se ugasiti
boJANakov piše:Koliko je zahvalan za servis (cene delova i servisa u odnosu na slicne automobile) ?
Mondeo je u svojoj klasi jeftinije vozilo za odrzavanje
Govorim tri o orginalnim delovima
filter ulja 900
filter goriva tdci 3550
filter goriva tddi 2800
fiter vazduha 1350
ulje 600
plocice delfi 3100 prrelaze u gradskoj voznji u Beogradu 50000 km
diskovi delfi 7450
Remenica radilice org 12600
Za delove trapa nema potrebe da ti pisem cene posto se to nekvari
Zamajac sa setom kvacila negde oko 600e
boJANakov piše:Koliko je neophodno servisirati auto u ovlascenim servisima? (buduci da sam iz Jagodine, gde tako nesto ne postoji, vec bih morao za svaki da putujem do Bga)
nemas potrebe da takvo vozilo odrzavas u grandu
boJANakov piše:Kako su se pokazali tdci i tddi dizelasi, sto se tice famoznih fatalnih kvarova pumpi, turbina i sl. i da li je racionalnije kupiti benzinca sa plinskom instalacijom ?
TDDI je jeftini za odrzavanje ali je spori i bucni od TDCI.Vecinu kvarova vezani za sistem goriva jeproblem kvaliteta goriva a zamajac traje oko 180000.remenica radilice oko 150000.Masu kvarova naprave majstori svojim neznanjem
Ako te nesto zanima jos pitaj ;)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Dr cosworth
Poruka: 554
Član foruma od: petak, 1. maj 2009. u 19:33h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Dr cosworth » subota, 29. avg. 2009. u 09:57h

Blago nama sa ovakvim majstorima ........ :D :D :D

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Neša » subota, 29. avg. 2009. u 11:13h

Stvarno svaka cast Dragomiru !
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od dule0911 » subota, 29. avg. 2009. u 15:58h

Sad se i meni kupuje mondeo kad procitam ovako detaljan opis :D
Fiesta!!

boJANakov
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 04:00h

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od boJANakov » subota, 29. avg. 2009. u 17:33h

Dragomire hvala najlepse na ovako brzom, direktnom i opsirnom odgovoru!!!

U ponudi trenutno imam dva komada, tdci, 2001. i 2002. god, karavani, presli po 150.000. Sa fotografija gledano automobili deluju skroz fino, ali su oba iz uvoza. Sta bi sve trebalo pitati uvoznika, vezano za stanje i ispravnost vozila, a pre licnog razgledanja i odvozenja u servis na dijagnostiku??? Imam nameru da im potrazim fotokopije ili fotografije servisnih knjizica, kako bi saznao istoriju servisa.

Jedan od ta dva automobila je jos uvek u inostranstvu, i covek iz firme sa kojim sam pricao nije mogao da mi kaze puno detalja oko automobila. Kako se postaviti u tom slucaju?? Firma navodno garantuje kilometrazu vozila...

I jos nesto, kakve su perspektive i iskustva uvodjenja metana u ovakve automobile???

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Markedjani » subota, 29. avg. 2009. u 18:48h

Kako metan na dizela ?!

Metan ide na benzince...
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

boJANakov
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 04:00h

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od boJANakov » subota, 29. avg. 2009. u 19:35h

Markedjani piše:Kako metan na dizela ?!

Metan ide na benzince...
Nisam siguran, ali sam od vise ljudi cuo da ide i na dizele, i to da je cak na dizelima jednostavnija ugradnja...

Ako neko zna nesto vise o tome, bilo bo fino da nas informise ;)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Markedjani » subota, 29. avg. 2009. u 19:45h

Metan ne ide na dizele... samo na benzince.

Uređaj košta oko 2k eur,boca nije klasična kao plinska nego je kao one za zavarivanje i ima ih više komada (što znači da sa gepekom možeš da se pozdraviš),metan ima na 3 mesta kod nas da se natoči i performanse su primetno slabije.

Da nastavim dalje ? :)

A i ne kapiram kud jeftinije da se voziš kad ti moderni dizeli stvarno troše ko upaljač a idu ko blesavi ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Dragomir » subota, 29. avg. 2009. u 21:13h

Nesto sam cuo i gledao o ugradnj gasa ili metana (nisam saiguran) na dizele .Zakljucak je da se moze ugraditi ali nema svoju ekonomicnost pa se ne ugradjuje sem u autobuse gradskog prevoza u pojedinim gradovima evrope koji nalazu neke stroge propise o izduvnim gasovima ;)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

boJANakov
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 04:00h

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od boJANakov » subota, 29. avg. 2009. u 21:21h

Markedjani piše:Metan ne ide na dizele... samo na benzince.

Uređaj košta oko 2k eur,boca nije klasična kao plinska nego je kao one za zavarivanje i ima ih više komada (što znači da sa gepekom možeš da se pozdraviš),metan ima na 3 mesta kod nas da se natoči i performanse su primetno slabije.

Da nastavim dalje ? :)

A i ne kapiram kud jeftinije da se voziš kad ti moderni dizeli stvarno troše ko upaljač a idu ko blesavi ;)
Ide, ide, evo ti primer: http://www.euroteh-gas.co.rs/bifuel.html
http://sr.wikipedia.org/wiki/Komprimovani_prirodni_gas

Samo sto je Srbija zemlja seljaka, pa selja ne zna da ga rusi i druge nacije magarce...A i vole da pricaju o stvarima o kojima malo znaju, pa se tako bzv. sire dezinformacije...

Ma koji upaljac kad imamo ubedljivo najskuplje a najgore gorivo u Evropi, i 1l je skup a kamoli 7,8 koliko ti treba za 100km... I poskupljuje svakodnevno. Koliko ce tek kostati kad se izadje iz recesije, pitam se ?!?
Poslednja izmena: boJANakov, na dan subota, 29. avg. 2009. u 21:27h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Dragomir » subota, 29. avg. 2009. u 21:22h

boJANakov piše:Dragomire hvala najlepse na ovako brzom, direktnom i opsirnom odgovoru!!!

U ponudi trenutno imam dva komada, tdci, 2001. i 2002. god, karavani, presli po 150.000. Sa fotografija gledano automobili deluju skroz fino, ali su oba iz uvoza. Sta bi sve trebalo pitati uvoznika, vezano za stanje i ispravnost vozila, a pre licnog razgledanja i odvozenja u servis na dijagnostiku??? Imam nameru da im potrazim fotokopije ili fotografije servisnih knjizica, kako bi saznao istoriju servisa.

Jedan od ta dva automobila je jos uvek u inostranstvu, i covek iz firme sa kojim sam pricao nije mogao da mi kaze puno detalja oko automobila. Kako se postaviti u tom slucaju?? Firma navodno garantuje kilometrazu vozila...

I jos nesto, kakve su perspektive i iskustva uvodjenja metana u ovakve automobile???
tesko da ce ti ko od uvoznika dati servisnu knjizicu bas zbog kilometraze.Ja odrzavam jedno desetak mondea sa kilometrazom od oko 350000 km i mogu reci da nema nikakvi problema sa njima kao ni sa manjim kilometrazama.
Moras biti svestan da i gore zive i rade Jugovici,turci,bugari i ostali narodi koji su skloni mahinacijama.
Neke moje musterije a i clanovi ovoga foruma su preko interneta saznali kilometrazu.Obicno na staklima ili u nekima papirima ima adresa i onda posalju poruku sa brojem sasije i molbom da kazu sta je radjeno na zadnjem servisu i nakoliko km.

Trgovce mozes da pitas samo o opremi a i to nemora da bude tacno.Nista dok ga ne vidis svojim ocima i majstor ga pregleda ;)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo 3, opste informacije ???

Poruka od Neša » subota, 29. avg. 2009. u 23:48h

Tacno,nista bez pregleda,ljudi se hvataju za kilometrazu kao da ona kaze sve.
A servisne knjizice se tako lepo falsifikuju da je to nesto sasvim normalno,drugo u Italiji nema baze podataka i servisne istorije za automobile.
Mnogo vaznije od kilometraze je koliko je jos zivota ostalo motoru,a ne koliko je do sada presao ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“