Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Uvoz Mustanga

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » sreda, 2. sep. 2009. u 04:59h

Pozdrav ljudi, zelim da vas pitam, posto predpostavljam da znate vise od mene o ovom problemu, pa kaze sledece:

Hocu da uvezem Mustanga 2010, po mogucstvu da mu ja biram opremu, izgled, boju itd, ako ne, prvenstveno mi je bitno da je nov, kabriolet i crven ili siv.

Pitanje je sada, koji su uslovi (posto znam da je moguce), koliko bi jos para trebalo na osnovnu cenu i kako bi funkcionisala registracija i osiguranje?

Ciljam na osnovni model, znaci ne GT ni Premium, dakle slabiji motor - V6.
Ne razumem se u oznake, tako da ne znam kolika mu je kubikaza i cuo sam da postoje nekakve procedure jos, jer nije pravljen za nase trziste, zanima me sve to.

Realno, zaljubljen sam u taj auto, zelim da znam sve o njemu i zelim da ga imam, vrlo uskoro! Nadam se da cu uzitak moci i sa vama da podelim (to ne znaci da ce bilo ko moci da ga provoza, hehe)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Iosis » sreda, 2. sep. 2009. u 08:54h

Ne znam mnogo, ali koliko znam sigurno morat ces mjenjat brzinomjer, jer njegov je na milje, a tebi trebaju kilometri. Sto se tice uvoza, bio je jedan iz Austrije, uvoznik americkih auta na sajmu auta u Novom Sadu prosle godine. Imam samo njihovu web aderesu ali nazalost ne radi, ali probaj ako mozes nekako ih naci preko nje.
www.uscar.at

Kupuj sto brze pa da ulicama NS moze se vidjet prava zvjer. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Mickey038 » sreda, 2. sep. 2009. u 10:03h

Nema potrebe da menjas brzinomer osim ako ti ne smeta da pokazuje u miljama. Ja sam moju tablu prepravio da pokazuje u miljama i nemam nikakvih problema sa tim.
Sto se uvoza tice, bice tesko naci neku firmu koja bi odradila uvoz za tebe a cak i da je nadjes, cena bi bila povelika. Mustang jeste jeftin ali u americi. Cim se dotera u evropu cena se znatno povecava. U nemackoj na primer mozes naci veliki broj dilera koji ce ti doterati Mustanga iz amerike (dosta cesto ih imaju i na lageru) pa bih ti ja savetovao da prosetas do Nemacke ako bas imas nameru da kupujes taj auto.
Sto se registracije tice, amerikanci imaju svoj standard a kod nas se izricito trazi da auto bude minimum euro 3. Naravno to vazi za polovna vozila, a posto ti nameravas da kupis novi auto onda bi bilo najbolje da prosetas do nekog salona koji prodaje americka vozila u srbiji (krajsler na primer) i da se raspitas tamo o proceduri registrovanja americkog automobila u Srbiji.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
HEMI 426
Poruka: 286
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 15:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od HEMI 426 » sreda, 2. sep. 2009. u 12:38h

Najbolja varijanta je kupovina novog Mustanga u Nemackoj i regularan uvoz kao da se radi o bilo kom drugom automobilu. Nemaci, sudeci prema mobile.de, imaju ogroman izbor automobila sto novih ( o km ) sto polovnih. Svi su homologovani za trziste EU a sve sto treba da uradis jeste da odes u Nemacku, kupis auto ( mislim da se dobija i povracaj njihovog pdv-a ali nisam siguran ) i vratis se kolima u Srbiju i registrujes ga normalno. Posto je novi Mustang jezivo popularan u Evropi i uvoze ga mnogi, onda cene nisu mnogo vece u odnosu na americke cene a nemci daju mogucnost i narucivanja preko njih, sto znaci da odes na ovaj link:

http://bp2.forddirect.fordvehicles.com/ ... eYourPath/

izaberes svoju opremu, boju i opcije i posle negog vremena odes u nemacku po njega

ili

mozes da se obratis "komsijama" koji imaju firmu za uvoz Mustanga:

http://www.mustang.com.hr/



Ako ti bude trebalo nesto vise informacija, slobodno se obrati na pm, ja sam vozio novog Mustanga par puta, to mi je omiljen auto a i iz NS sam... :)


Poz
Ford Mustang GT 5.0 & BMW 320Ci

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » sreda, 2. sep. 2009. u 14:06h

Wow, ljudi! Hvala puno!

E sad, po meni se cini laksa opcija ova kod Hrvata, ali vidim da fino deru, ne znam jel bi me tako isto izaslo i kod koljega iz Njeeemacke?
U hrvatskoj bi me izasao od 45000e, to mi je ipak malo previse, planirao sam oko 40000 sa sve registracijama i eventualno osiguranjem, a cena u americi tog modela koji sam napravio je oko 30000.
Mislim, lepse mi je da odem u Nemacku i onda da profuram auto odande do Srbije, ali da li je to tako jednostavno i koje tu jos procedure ima? Kako se prolazi carina? Predpostavljam da mi treba i neka dozvola vozacka za inostranstvo?

Sto se tice brzinomera, nije frka, kako sam se prebacio sa maraka na evre, tako cu i sa kilometara na milje ;D

E da, i delovi? Jel to lakse uvesti?

Jel neko ima mustanga registrovanog u Srbiji, a da nije neka faca sa vezama i ostalo? Mislim, cisto da znam da je moguce.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 06:25h

Ako nije tajna, zasto bas zelis V6? Razlika u potrosnji (i za vas u Evropi verovatno i u registraciji) nije velika izmedju V6 i V8 modela zato sto i razlika u velicini motora nije velika (4.0L vs 4.6L), ali se razlika u snazi posebno primeti (210 hp vs 315 hp, da ne govorim za obrtni momenat).

Licno ako vec zelis osnovni model sacekaj jos godinu dana da novi 3.7L V6 (315 hp) udje u proizvodnju. Ili sacekaj jos 2 godine da stigne 2.0L turbo I4 (230 hp).

Kao trenutan vlasnik 2 Mustanga imam samo najlepse da kazem o njima, ali nisam bas siguran da su dobra kupovina u Evropi. Vi ste u Evropi navikli na moderne suspenzije, ali i da placate ekstra za stvari koje bi auto trebao da ima standardno (klima recimo), a Mustang je uradjen sa potpuno drugacijom teorijom (sto vise snage za sto manje novca).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od mirke » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 10:20h

mnogi ljudi sanjaju da jednog dana voze mustanga... ko moze da ga ostvari blago njemu! srecno sa uvozom ;)
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » ponedeljak, 7. sep. 2009. u 13:39h

Meni je znaci trenutno najveca zelja na svetu da imam Mustanga i zelim to da ispunim kako god znam i umem.

Znam da je Mustang jeftin auto i da nije neki spektakl imati ga u Americi, ali ovde jeste, verovatno ga ni ja nebi zeleo toliko da mogu da ga vidim svaki dan na ulici, ali ovako mi je egzotican i meni trenutno najbolji auto za koji znam.

Sto se tice V6 i V8, pa ne znam, u sustini mi nije vazno koji je, ne kupujem ga toliko zbog snage (svakako IMA snage), koliko zbog izgleda, zvuka motora, te neke moci koju ima... Nije mi u planu da se trkam ili da vozim ko manijak, jer ipak nemam bas para da placam kazne, ali ce mi biti uzitak da ga vozim kolko god da je jak, zato i gledam manju varijantu, da mi bude pristupacnije i jeftinije za registraciju (valjda).

Zaista se ne razumem mnogo u kola i ne znam kako to sve funkcionise, znam da vozim i znam da hocu mustanga, sada saznajem ostale detalje :)

palamudin
Poruka: 26
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 15:55h
Lokacija: Beograd

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od palamudin » četvrtak, 17. sep. 2009. u 23:52h

osiguranje i registracija za 4litre motor je 171772.00 dinara + provizija banke ili pošte za svaku uplatnicu. :D uzdravlje.....

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Markedjani » četvrtak, 17. sep. 2009. u 23:54h

Ko ima para za taj auto ima i para da ga registruje,toči,održava ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

palamudin
Poruka: 26
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 15:55h
Lokacija: Beograd

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od palamudin » četvrtak, 17. sep. 2009. u 23:56h

ipak je to 2 soma bez kaska (a bez kaska slozhicjete se nema ni smisla registrovati takav auto kod nas) .... znam mnoge koji su istegli vratove da pazare makinu pa grcaju :) ali ako se ima, neka je mashala da bude josh... ipak je to ford

Usput invalidima preko 80 posto registracija koshta 8200 dingera chisto da znate.....

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Talladega_500 » petak, 18. sep. 2009. u 01:24h

Lopovi nad lopovima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Mickey038 » petak, 18. sep. 2009. u 09:28h

Talladega_500 piše:Ako nije tajna, zasto bas zelis V6? Razlika u potrosnji (i za vas u Evropi verovatno i u registraciji) nije velika izmedju V6 i V8 modela zato sto i razlika u velicini motora nije velika (4.0L vs 4.6L), ali se razlika u snazi posebno primeti (210 hp vs 315 hp, da ne govorim za obrtni momenat).
Razlika u ceni same registacije nije velika ali je zato velika razlika u osiguranju.
Talladega_500 piše: Kao trenutan vlasnik 2 Mustanga imam samo najlepse da kazem o njima, ali nisam bas siguran da su dobra kupovina u Evropi. Vi ste u Evropi navikli na moderne suspenzije, ali i da placate ekstra za stvari koje bi auto trebao da ima standardno (klima recimo), a Mustang je uradjen sa potpuno drugacijom teorijom (sto vise snage za sto manje novca).
Ovo nisam razumeo. Kakvu suspenziju moze da ima Mustang iz 2009-te? I zar mislis da se kod auta istog cenovnog ranga sa Mustangom, klima ne nalazi na spisku standardne opreme?
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » petak, 18. sep. 2009. u 11:58h

pa dobro.. 2000e i nije nesto znacajno puno kada se kupuje ovako nesto
raspitao sam se oko uvoza i ostalog i nasao u Nemackoj za 30000 evra bas custom made onakav kakav ja hocu, da se naruci, jos dobijem i registraciju i osiguranje da ga dovezem do Srbije.

treba mi sada neki uputi kako funkcionise uvozenje preko granice tako neke stvari, da li treba carina, ako vec imam registraciju ili sta, to mi bas nije sasvim jasno, ali dobro, polako, taman dok nakupim sva sredstva, bice ;)

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Mickey038 » petak, 18. sep. 2009. u 12:09h

Registraciju dobijes ali kao sto si i sam rekao, samo da ga dovezes do Srbije. Da bi taj auto vozio u Srbiji (ako si Srpski drzavljanin i imas prebivaliste u Srbiji) moras da ga registrujes u mestu u kojem zivis. Da bi registrovao auto koji se uvozi iz inostranstva, moras da platis carinu i da taj auto ispunjava minimum EURO 3 standard. U slucaju americkih vozila koja nemaju EURO standarde, moras da izvadis dokumenat koji pokazuje da auto sa svojim karakteristikama ispunjava EURO 3 standard. Nisam bas siguran dali taj dokumenat vadis u Nemackoj ili u Srbiji.
Nakon carinjenja vozila, placas porez (na cenu vozila ukljucujuci carinu) i potom troskove registracije, osiguranja i onda krenes u placanje kazni za brzu voznju i gorivo koje ces potrositi uzivajuci u voznji :)

Procedura nije nimalo jednostavna ali ako budes strpljiv i pazljiv, sve se da zavrsiti bez puno komplikacija.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » petak, 18. sep. 2009. u 12:34h

mislim da ovaj novi mustang ima najnoviji taj Euro standard, da li je 4 ili 5, ne znam sada tacno, ali ako moze da se vozi u Njemackoj, moze i u Srbiji sigurno.

tamo ne placam porez, sto je super i jos jedna stvar oko te privremene registracije mi nije jasna: da li ja mogu da ga dovezem u NS ili samo do granice, pa onda on tamo sam siroma ceka da ga ja registrujem i ostalo?

U sustini, da kupim mustanga za 30 000e i jos da ga registrujem sa kaskim osiguranjem i porezom i carinom, mogao bi da prodjem za nekih 40 000e, jel?

Strpljenje je upravo ono sto ce mi ga i dovesti ;)
Mozda do tada izadje i neka poboljsana verzija

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Mickey038 » petak, 18. sep. 2009. u 14:45h

Mozda Mustang ima i vise od Euro 5 standarda ali to mora da se dokumentuje. Zato proveri ko to treba da uradi, Nemci ili Srbi. U Nemackoj vaze malo drugaciji propisi prilikom uvoza automobila nego li u Srbiji pa se poredjenje nemoze praviti u potpunosti.

Elem, privremene tablice ce ti omoguciti da dovezes auto do granice i na granici ces zapoceti proceduru carinjenja vozila. Potom auto odvozis (ti ili neko drugi, spediter na primer) u carinsku upravu u tvom mestu, ili ako tvoje mesto stanovanja nema carinsku upravu, onda u mestu koje je ima a najblize je tvom mestu stanovanja. Auto ostaje tamo dok se ne zavrsi proces carine.

Kada uzimas auto u nemackoj, porez ne placas ako uzmes privremene tablice da bi auto izvezao iz zemlje. Porez ces platiti u Srbiji po carinjenju vozila.

Ako auto vredi 30000e, nemoj racunati da ces sa 10000e vise zavrsiti posao. Carina je mislim 10% od vrednosti vozila a porez je 18% od ukupne vrednosti (vrednost vozila+carina). Primer: recimo da ti priznaju racun od 30000e za vozilo, carinu ces platiti 3000e i tako dobijas ukupnu vrednost od 33000e. Na tu sumu placas 18% poreza, sto bi u ovom slucaju iznosilo 5940e. Znaci ukupni troskovi do sada iznose 38940e. Osiguranje vozila od 300+ konja je pozamasno a takse za registrovanje vozila od 3000+ kubika su strasne. Neznam tacno ali mislim da obicno osiguranje+takse za registrovanje bi bile preko 2000e. Kasko je mnogo skup i ne retko bude i vise od 5x vece cene od obicnog osiguranja. Ukljuci pratece troskove (spedicija, formulari, razne takse za podnosenje i izdavanje dokumenata) koji mogi da izadju i na 1000e i dobijas totalnu sumu koju trebas da obezbedis za ostvarenje sna. Rekoh, jeste tesko i mukotrpno ali strpljenjem i istrajnoscu sve se moze zavrsiti.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Talladega_500 » petak, 18. sep. 2009. u 15:25h

Mickey038 piše:Ovo nisam razumeo. Kakvu suspenziju moze da ima Mustang iz 2009-te? I zar mislis da se kod auta istog cenovnog ranga sa Mustangom, klima ne nalazi na spisku standardne opreme?
Neznam kako se kaze na nasem, ali na Engleskom se kaze rear live axle. Doduse uzmes opcioni track pack i neces ni primetiti staru suspenziju.

Ne znam koji auto ima klimu kao standardnu opremu, ali znam da u Evropi ima dosta auta gde se klima posebno placa. Mustang V6 u Americi kosta koliko onaj najosnovniji Golf u Evropi. Ima li najosnovniji Gold standardnu klimu?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od dule0911 » petak, 18. sep. 2009. u 15:34h

Ima i Golf standardno klimu. Ali ajd dosta off-a, tema je uvoz Mustanga u Srbiju ;)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » petak, 18. sep. 2009. u 16:15h

Vec sam odgovorio, ali vidim sada da nema odgovora, tako da ako vidite 2x slican post, doslo je do greske neke na forumu.

U glavnom, strpljenje, trud i krv su mala cena za trenutke kontakta sa tom masinom. Znaci, samo kada zamisljam te momente: kada ga vidim, pa kada ga dodirnem, pa sednem u njega, pa da okrenem kljuc, a trenutak davanja gasa.. da ne pricamo. Samo svaki put kada u transformersima novim gledam scenu kada Baricade (Mustang policijski) vija Bumblebee-ja, svaki put se obradujem da mi oci zasuze.

Dakle, to se mora ispuniti na ovaj ili onaj nacin, taman kada budem saznao sve o uvozu i sredjivanju papira, tada bi trebalo da nadjem i nacin da sve to platim. Moguce je, nije nesto astronomsko, tako da, samo truda, strpljenja i eto ga, Novi Sad ce biti bogatiji za jedan crveni, kabriolet muscle car!

Hvala puno na podrsci i pomoci!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Talladega_500 » petak, 18. sep. 2009. u 16:19h

Jesi li razmisljao da ga uvezes direktno iz Amerike, posto su ovde dosta jeftiniji? Novi Mustang GT V8 je oko $28,000, mogao bi dobiti barem $2,000 popusta (znaci prosao bi za ispod 20,000 evra) i da ga posaljes brodom do Crne Gore bi te izaslo oko $1,000-$1,500.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » petak, 18. sep. 2009. u 16:22h

Pa razmisljao sam, ali ko zna kakvo bi to bilo cimanje. Ipak vise verujem Nemcima nego bilo kojim Slovenskim narodima sto se tice tako delikatnih poslova (i ja sam Srbin, tako da nisu neke rasne provokacije, samo realnost ;) ).
Nije uopste velika razlika, u Americi taj sto ja hocu bas kosta u dolarima koliko u Nemackoj kosta u Evrima, to nije neka bog zna kakva razlika, cak mislim da je i manja od 1000-1500e, a i sam put od Nemacke do Srbije ce biti dozivljaj sam za sebe.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11305
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Talladega_500 » petak, 18. sep. 2009. u 16:31h

Mozda ja gresim, ali zar evro nije poprilicno jaci od dolara? 30,000 evra je danas oko $42,000. Sa parama koje bi ustedeo bi verovatno mogao da zavrsis kompletnu papirologiju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Markedjani » petak, 18. sep. 2009. u 16:37h

28k dolara je oko 20k eur...
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Svarun
Poruka: 27
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 04:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz Mustanga

Poruka od Svarun » petak, 18. sep. 2009. u 16:42h

hmmm... pa hajde, porazmislicu i u tom pravcu. hvala na predlogu

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“