Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Dilema Focus vs. vw 4

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » nedelja, 27. sep. 2009. u 17:24h

Ovako:
poprilično sam vezan za dizela, kao i za karavana...
Kao što već rakoh, imam u planu da kupim auto koji bi mi bio osnovno prevoyno sredstvo.
Do sada nisam imao niti jedan auto, a takođe ne bih dda menjam kada kupim taj famoyni prvi...
Moja razmišljanja idu u smeru Ford fokus 1.8tddi (ili tdci, što me takođe interesuje koji je bolji)
ili pak VW Golf IV 1.9tdi

Da napomenem, nisam bas pri parama i ne bi mi prijalo da kada kupim auto za oko 5.5k eura imam velika ulaganja
Trebalo bi mi nešto jeftinije i za svaki dan, da služi i bude siguran, a pritom ne prilično skup za održavanje (mada znam da više ništa nije jeftino i da je sve to slično)
da li neki od njih ima lanac ili su oba kaišari?

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Iosis » nedelja, 27. sep. 2009. u 22:59h

S obzirom na cjene koje sam vidio kod nas Golf je u startu skuplji za 500 ili vise €. Polovan auto je uvjek rizican za kupovinu moze biti sredjen i upicanjen za prodaju ali kasnije moze 1000 problema da se pojavi.
Generalno gledano Focus i Golf su jednako pouzdana auta i dugotrajna, samo zavisi kako ih je predhodni vlasnik odrzavao.
Ako zelis udobniji auto, sa vecim gepekom, manje pozeljan kod lopova, lijepsi kupi Focusa.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Dusan64 » nedelja, 27. sep. 2009. u 23:26h

Ovo manje pozeljan kod lopova bih podvukao jedno 17puta....

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Dragomir » nedelja, 27. sep. 2009. u 23:38h

Fokus 1.8 tddi je jedan od najjeftini za odrzavanje u svojoj klasi gledajuci orginalne delove sto je preporuka za ugradnju
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 14:27h

Ja iskreno jesam mnogo vise puta cuo da je nestao golf nego ford...

Pa u sustini ako neko planira da mu auto traje, valjda ce gledati da ugradjuje originale, zar ne?
A na koliko kilometara se radi redovan servis i koliko on od prilike kosta?
Ljudi me mahom upozoravaju da se ne zalecem saa fordom jer je dosta skatljiv i mnogo se kvari...

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Stefan148 » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 14:42h

ocigledno nikada nisu vozili ford, ili su vozili nekog izakanog jadnicka...
Slika

DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 14:57h

da li neko od vas yna kolika je spoljna širina fokusa sa retrovizorima, Ulaz u dvorište mi je 206cm...

Je li ovaj samo lepo izgleda ili...
šta mislite? http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... van/202862

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od miki023 » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 14:58h

Ako auto redovno servisiras mora da traje. Ja sam do skoro bio Opelovac i igrom slucaja presao na Ford. Nijedan auto nije imun na kvarove niti je vecan. Jedino je pitanje koliko si ti spreman da ulazes u njegovo redovno odrzavanje a pod tim se ne podrazumeva samo ulje, filter, kais. Vozio sam i VW i to jednu od perjanica svojevremeno (passat vr6) i naravno da je trebalo ulagati u njegovo odrzavanje. Tebi treba auto koji posle mozes lako prodati kad budes resio da ga menjas o tome isto razmisli.
Slika

DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 15:18h

a Golf se koliko ja dpznaje dosta lakše udomi?

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Iosis » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 15:28h

Lakse je prodati Golf-a jer je navikan u narodu i vise je trazen.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 16:40h

a kada bi nedaj božr naleteo na neki primerak koji nije baš zlatan, koliko je moguće otkloniti mu greške?
Kada bi konsultovao neki od ovlašćenih servisa i oni kažu da je auto vredan kupovine, koliko takav auto posle može da pravi probleme, odnosno kolika bi mogla biti greška u njihovoj proceni_
Koliko znam kilometražu nije moguće proveriti, može samo da se zna da li je dirana ili nije (dizana zbog carine, spuštana zbog kupaca ili i jedno i drugo) a ako je dirana, verovatno mogu da mu dodam bar 30%

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od miki023 » ponedeljak, 28. sep. 2009. u 17:56h

Ako hoces da budes sto sigurniji onda nadji na nekom placu u inostranstvu auto i sam ga uvezi, na taj nacin bi trebalo da imas uvid u originalnu kilometrazu i dobijes servisnu knjizicu.

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b1ztjctrgorc

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=l1eq22omem1z
Slika

DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » sreda, 30. sep. 2009. u 17:16h

Citao sam na nekom drugom forumu, neko je iskomentarisao da ne treba se drzati toliko te kilometraze.
Moje misljenje je da nije motor jedini koji strada, i karoserija i osstali delovi koji su se truckali mnogo ce stradati brze i lakse.
Opet nije ni to merilo ali dobro...
Sve u svemu, ja bih voleo da cujem jos necije misljenje zasto focus, a ne golf, i obrnuto...
Da li bi rsdford dragomir da i meni po mogucstvu da onako izdasan opis fokusa tddi i tdci kao sto je dao nekome za Mondea III? (redovan servis, koliko cesto se autu uopste radi redovan servis, delovi)

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od miki023 » sreda, 30. sep. 2009. u 17:32h

Nisi u pravu za kilometrazu. Kod turbo dizelasa je itekako bitna posto servis turbine i ostalih delova nije ni malo jeftin.Ako vec imas kes bolje sam uvezi auto, ionako je vecina automobila kod nas na placevima imala udes i kao takvi su uvezeni i popravljeni (nalickani za prodaju).
Slika

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Dragomir » sreda, 30. sep. 2009. u 19:34h

DjuricicI piše:Citao sam na nekom drugom forumu, neko je iskomentarisao da ne treba se drzati toliko te kilometraze.
Moje misljenje je da nije motor jedini koji strada, i karoserija i osstali delovi koji su se truckali mnogo ce stradati brze i lakse.
Opet nije ni to merilo ali dobro...
Sve u svemu, ja bih voleo da cujem jos necije misljenje zasto focus, a ne golf, i obrnuto...
Da li bi rsdford dragomir da i meni po mogucstvu da onako izdasan opis fokusa tddi i tdci kao sto je dao nekome za Mondea III? (redovan servis, koliko cesto se autu uopste radi redovan servis, delovi)
mogu naravno
tddi je jeftini za odrzavanje od tdci,nema plivajuci zamajac,dizne su jeftinije i necrkavaju,remont pumpe koji u 90% nastaje kao posledica vozaceve brige o kolicini goriva u rezervaru kosta oko 400-500 e i ide sporije ali sasvim dovoljno
Ako hoces malo vise zivlji auto onda kupi Tdci i budi svestan da ima plivajuci zamajac
Redovni servisi se rade na 10000km sto je moja preporuka i razlika je u nekih 700 din u korist tddi
Zupcasti kais ORGINAL OBAVEZNO se menja na 140000 po papiru ali ja kazem da je dosta i 100000km isti delovi su i na tddi i tdci
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Neša » sreda, 30. sep. 2009. u 21:19h

Focus je jeftiniji u nabavci,jeftiniji za odrzavanje od Golfa 4 i ne krade se.
Focus ima avangardniji i za to vreme prilicno moderan dizajn,po svim statistikama se pokazao pouzdanijim od Golfa. Focus je jos tvrdji od Golfa,tvrd ali ne i neudoban. ;)

Ako je preprodaja u pitanju onda prednost dajem Golfu zato sto najbolje drzi cenu ali racunaj obavezno ulaganje u zastitu protiv kradje...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

DjuricicI
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 27. sep. 2009. u 16:41h

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od DjuricicI » sreda, 30. sep. 2009. u 22:27h

A koji je razlog sto moze da se nadje i forsd mondeo III po istoj ceni kao i focus?

dali su i tddi i tdci euro dizel (tj. comon rail) motori
i koliko je dozvoljeno sipati u tddi d2 naftu?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Dragomir » sreda, 30. sep. 2009. u 22:30h

I jedan i drugi je euro 3 a tdci moze da bude i euro 4 i 5.Nije preporucljivo sipati D2 ali moze
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Dilema Focus vs. vw 4

Poruka od Neša » sreda, 30. sep. 2009. u 22:34h

TDCi su comonrail motori

Mondeo je bolji auto i od Focusa i od Golfa ali veci auto po nekom pravilu kod polovnjaka kosta manje zbog malo skupljeg odrzavanja i kasnije teze prodaje
(Fiesta mk3 i Sierra mk2 kostaju slicno,a svi znamo koliko je Sierra bolja zato sto je veca za dve klase...)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“