Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

dilema

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
edison
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 22:42h
Lokacija: zenica

dilema

Poruka od edison » utorak, 20. okt. 2009. u 22:24h

tražim savjet:šta je bolje kupiti focus 1,8 tddi 66kw/90ks ili focus 1,8 tdci 100ks sa stanovišta potrošnje u gradu,održavanja,koji je motor osjetljiviji na naš loši dizel. šta znači ovo na kraju di i ci

hvala

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: dilema

Poruka od Iosis » utorak, 20. okt. 2009. u 22:37h

Ja ti mogu reći da je TDCi noviji motor od TDDi i značenje je TDDi - turbo diesel direct inection, a TDCi - turbo diesel common rail inection.
Odgovor na ostatak tvog pitanja može ti dati neko bolje upućen od mene. :)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: dilema

Poruka od fordoni » utorak, 20. okt. 2009. u 22:44h

Sto se mene tice bolje TDDI.Razlozi:Jeftinije odrzavanje,robusniji motor(tacnije manje osetljiv u odnosu na TDCI)Naravno TDCI ima bolje performanse,manju potrosnju,noviju tehnologiju ali i vecu cenu.Pa sad izbor je samo tvoj :D

Avatar korisnika
matke
VIP
Poruka: 308
Član foruma od: subota, 17. okt. 2009. u 21:45h
Lokacija: smederevo

Re: dilema

Poruka od matke » sreda, 21. okt. 2009. u 01:07h

fokus 1.8ttdi definitivno je bolji izbor.naravno ako imas para zna pretek uzmi tdci-a bolje performanse tisi rad motora potrosnja goriva za nijansu manja ali odrzavanje duplo skuplje i komplikovanije.stariji motor(tddi)lepo povlaci,lako pali i na minus 20 i nije zahtevan sto se tice odrzavanja.tdci je nezniji, komplikovaniji sistem ubrizgavanja i skup set kvacila(u srbiji oko 500e)+zamena a vek trajanja originalnog 150-200hkm.pouzdanost samog motora je manje vise isti pouzdani su,trapovi skoro neunistivi,elektronika pogotovo na tddi pouzdana.nadam se da sam ti bar malo pomogao pri izboru mada je najbitnije da pronadjes dobar primerak.puno srece i veliki pozdrav :)

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: dilema

Poruka od Dragomir » sreda, 21. okt. 2009. u 08:38h

Kod ordrzavanja izmedju TDDI i TDCI postoj razlika ali i tra se razlika smanjila na veoma podnosljiv nivo.Pored ovih stvari sto su naveli u korista TDDI nije receno za elektroniku bos pumpe koja hoce da otkaze kao posledica voznje na maloj kolicini
goriva

Potrazi na forumu vodjena je rasprava oko TDDI i TDCI
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“