Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK4 PLATINUM

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mbole » subota, 5. avg. 2017. u 13:11h

Koji god da kupis idu ti registracija i mali servis, tako da je besmisleno to dodavati pri poredjenju cena automobila. Na slikama ne vidim da su gume nesto strasno potrosene pa da bas moraju nove.

Sto naravno ne znaci da dati primerak nema neki problem, al za to se ide na proveru kod majstora.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

aboridza
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 26. maj 2017. u 12:07h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od aboridza » subota, 5. avg. 2017. u 17:16h

mimiojo piše:
subota, 5. avg. 2017. u 12:46h
Nisam bio tu par dana sad videh ovu temu.
Imam nesto da kazem u vezi iskustva sa prodavcem sto mozda ne vazi za sva njegova vozila.Moj drug je prosle godine kupio Pasat kod njega slicne cene i izgleda kao Mondeo.
Auto je bio vizuelno odlican upickan, ulickan,motor opran sve se sija.Servisne nema,samo uputstvo,nema rezervni kljuc,naravno rezerva svetli.Nalepnice skinute kao zbog carine da se ne vidi kilometraza.Na pitanje koliko je svarno presao odgovor 186000 km.Probna voznja cirka 400 m pod izgovorom zbog policije i malo goriva.Ja sam vec hteo da idem ali njemu crv neda mira,kao nemoze da bude bas toliko izakan.Dzabe ja pricam usla voda u usi.
Kupi ga i krenemo nazad za Bgd pitam ga kako se ponasa kaze dobro (i dalje voda u usima).Ceh toga je skoro 3k eura ubaceno preko cene.
Hocu da kazem da nije zlato sve sto sija. Ovaj Mondeo ja pratim odkad je na oglasima imao je okvir tablica neke Nemacke auto kuce koja je blizu granice sa Holandijom.Nasao sam je ali na zalost nisam upamtio ni zapisao ime.Ako pogledate oglase u Nemackoj prilicno su vece od ovog pogotovu sa takvom opremom.
Sta hocu da kazem,sa ovim autom ima neka caka koju mi ne mozemo da odgonetnemo.Da li je havarisan(blago) pa popravljen ili nesto drugo cekicko
Ako u njega mora da se ubaci jos para (osim malog servisa) jebes posao.
Posto prodavac nece da skine vise od 150 eura postavlja se pitanje ima li svrhe dati tolike pare.
Koliko ja vidim sa slika na cenu ide:registracija, mali servis i jos sta se nadje pri pregledu,nove gume sto je u startu zajedno oko 1000 eura.
Da me neko ne razume pogresno auto je odlican.
Ovo je moje iskustvo i razmisljanje koje ne mora da bude uvazeno :beer:
Ima ih jos na oglasima sa manjom cenom (doduse sa slabijom opremom )koja bi kompenzovala eventualna ulaganja.
Meni je isto sumnjivo sto nema servisnu knjizicu , ima oba kljuca... Na probnu voznju nisam ni isao ali cu svakako na pregled kod majstora - pa kad vidimo sta mu fali, onda cu videti da li se isplati kupovina...
Ne znam da li bi nekako mogla da se proveri istorija ovog vozila ako bih saznao auto kucu pa preko broja sasije.
Neka fora ima, a mozda je sve ok samo misli da sa ovom opremom moze dobro da zaradi, tako mi je delovalo iz ragovora sa njim - jedistven kod nas sa ovom opremom, tako mi rece. Mada mi kaze da je 2.0 Titanium gore 9k, sto znaci da je on ovog sa slabijim motorom i mnogo opreme platio slicno, dok je uvezao - pa sada misli da zaradi na njemu dobro jer izgleda stvarno vrh a kakav je motor tocemo videti kada ga pregledamo...
Bice ih jos, na placu na Vozdovcu na kom sam bio pre neki dan, rece covek da ce stici u narednom periodu jos Mondea, u istoj opremi...

Avatar korisnika
mimiojo
Poruka: 151
Član foruma od: subota, 12. nov. 2011. u 11:43h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mimiojo » subota, 5. avg. 2017. u 20:53h

mbole piše:
subota, 5. avg. 2017. u 13:11h
Koji god da kupis idu ti registracija i mali servis, tako da je besmisleno to dodavati pri poredjenju cena automobila. Na slikama ne vidim da su gume nesto strasno potrosene pa da bas moraju nove.

Sto naravno ne znaci da dati primerak nema neki problem, al za to se ide na proveru kod majstora.
Jeste cena registracije i malog servisa se podrazumevaju ali kad ih dodas na cenu ovog Mondea nije bas malo.Da bi opusteno kupio ovaj Mondeo trebalo bi da imas slobodno bar 12 -14 soma eura sto je po mome misljenju mnogo za ovaj auto.Gume ce mu trebati ako ne ove onda zimske a dimenzija je idiotska 215 50 17 a nisam siguran da ove felne mogu 225 45 17 a i mnogo je niska guma.Drugo da bi vozio kola na pregled trebaju ti probne tablice ili slep.I majstor kaze nevalja to i to i kosta tolko i tolko a on nece da spusti vise od 150 eura sta ces ti?Vratis auto platio si probu ili slep i ? Ako ga vozis u Novi Sad mislis da se oni svi ne poznaju pa kaze super je pa ti utera hm.
Ja necu da kvarim nekome volju ako covek hoce neka ga pazari samo objektivno razmisljam.
aboridza : Ja imam iskustvo bas sa tim prodavcem mozda nije pravilo za svaki njegov auto samo ti napominjem da vodis racuna jer kad mu das lovu gotovo. Ako ti Focus nije mrzak pogledaj na oglasima imas ih dosta sa tim motorom za 2 2,5 soma eura manje
Dva pravila:1.Ja sam uvek u pravu;2.Cak i kada nisam vazi prvo pravilo

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mbole » nedelja, 6. avg. 2017. u 02:15h

Covek koji gleda automobile u rangu 11K evrica, ne sekira se previse za 100 potrosenih za pregled. Bar se ja nisam sekirao kada sam uzimao i nizi rang cene, koji je doduse bio neki ekvivalent ovoj danasnjoj (7K pre 14 godina je verovatno jako blizu danasnjih 10). Bre 100 evrica spicis na kafanu dok kaze ekser.

I te zimske gume kupujes za bilo koji drugi auto. I voznja na probu ti treba za bilo koji drugi auto (osim ako si veveica, al to je vec drugi par rukava).

Preporuka focusa koji je 2k manje je besmislica. Totalno razlicite kategorije auta. Mnogo je besmislenije dati 9K za focusa nego 11 za mondea. A i za taj focus, mora da se doda istih tih 1-3K. Samo sto focus moze da stane ovome u gepek :)

Jbt... koji smo supak od drzave postali, samo da je neka kinta manje.

I dalje, ne govorim nista u prilog konkretnog auta, namam pojma kakav je, al ovo sa cicijasenjem "ima jeftinije" mi ide na ganglije.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od Tiler » nedelja, 6. avg. 2017. u 08:01h

potpisujem Mboleta....
a jos da dodam da ja Mondea na zimskom setupu vozim na 215/55 x 16 , tako da se zimi moze koristiti i normalna dimenzija guma, ne mora bas "blesava"....

Slika
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

aboridza
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 26. maj 2017. u 12:07h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od aboridza » nedelja, 6. avg. 2017. u 09:00h

mimiojo piše:
mbole piše:
subota, 5. avg. 2017. u 13:11h
Koji god da kupis idu ti registracija i mali servis, tako da je besmisleno to dodavati pri poredjenju cena automobila. Na slikama ne vidim da su gume nesto strasno potrosene pa da bas moraju nove.

Sto naravno ne znaci da dati primerak nema neki problem, al za to se ide na proveru kod majstora.
Jeste cena registracije i malog servisa se podrazumevaju ali kad ih dodas na cenu ovog Mondea nije bas malo.Da bi opusteno kupio ovaj Mondeo trebalo bi da imas slobodno bar 12 -14 soma eura sto je po mome misljenju mnogo za ovaj auto.Gume ce mu trebati ako ne ove onda zimske a dimenzija je idiotska 215 50 17 a nisam siguran da ove felne mogu 225 45 17 a i mnogo je niska guma.Drugo da bi vozio kola na pregled trebaju ti probne tablice ili slep.I majstor kaze nevalja to i to i kosta tolko i tolko a on nece da spusti vise od 150 eura sta ces ti?Vratis auto platio si probu ili slep i ? Ako ga vozis u Novi Sad mislis da se oni svi ne poznaju pa kaze super je pa ti utera hm.
Ja necu da kvarim nekome volju ako covek hoce neka ga pazari samo objektivno razmisljam.
aboridza : Ja imam iskustvo bas sa tim prodavcem mozda nije pravilo za svaki njegov auto samo ti napominjem da vodis racuna jer kad mu das lovu gotovo. Ako ti Focus nije mrzak pogledaj na oglasima imas ih dosta sa tim motorom za 2 2,5 soma eura manje
Slazem se da je to mnogo novca.
Imam neku kombinaciju za zimske gume tako da bih to resio sa vrlo malo para.
Pricao sam sa njim, kola se slepaju do majstora sto je oko 3k dinara, pregled je u Grandu 2800 din (Maksu nisam zvao) tako da to izadje cirka 50 evrica sto su tekući troškovi potrage automobila - naravno to ulazi u krajnju cifru koju god automobil da kupim, ali bolje da puknem 50 nego 2k kasnije.
Kad smo pricali za majstora, rekao je Grand, ja mu pomenem servis Maksim, nije znao za njega ili se pravio blesav Slika
Za Mondeo sam se odlučio jer mi zbog prosirenja porodice treba bezbedna limuzina sa solidnim motorom i većim prtljaznim prostorom, Mondeo je medju vecima u klasi sto se tice kapaciteta.
Focus mi se svidja ali je mali a karavane i vanove ne volim.
Mondeo je pravi odnos cena/kvalitet sad samo da se nadje pravi primerak. Ovu temu sam i pokrenuo jer sam video ovog na oglasima koji stoji dugo a mnogo dobro izgleda. Ja se prvi put susrecem sa placevima i prodavcima, ili sam kupovao polovnjaka od poznatih ili novo, pa je za mene ovo neki drugi svet Slika

Sent from my HTC 10 using Tapatalk


Avatar korisnika
mimiojo
Poruka: 151
Član foruma od: subota, 12. nov. 2011. u 11:43h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mimiojo » nedelja, 6. avg. 2017. u 12:50h

mbole piše:
nedelja, 6. avg. 2017. u 02:15h
Covek koji gleda automobile u rangu 11K evrica, ne sekira se previse za 100 potrosenih za pregled. Bar se ja nisam sekirao kada sam uzimao i nizi rang cene, koji je doduse bio neki ekvivalent ovoj danasnjoj (7K pre 14 godina je verovatno jako blizu danasnjih 10). Bre 100 evrica spicis na kafanu dok kaze ekser.

I te zimske gume kupujes za bilo koji drugi auto. I voznja na probu ti treba za bilo koji drugi auto (osim ako si veveica, al to je vec drugi par rukava).

Preporuka focusa koji je 2k manje je besmislica. Totalno razlicite kategorije auta. Mnogo je besmislenije dati 9K za focusa nego 11 za mondea. A i za taj focus, mora da se doda istih tih 1-3K. Samo sto focus moze da stane ovome u gepek :)

Jbt... koji smo supak od drzave postali, samo da je neka kinta manje.

I dalje, ne govorim nista u prilog konkretnog auta, namam pojma kakav je, al ovo sa cicijasenjem "ima jeftinije" mi ide na ganglije.
I meni mbole ide nesto na ono vece od ganglija.Ako nisi razumeo sta ja hocu da kazem onda nemoj da pricas bez veze (da ne kazem nesto grublje).Neka covek kupi avion ako hoce njegov problem i pare.Samo sam ga upozorio na prodavca Mondea i nisam preporucio Focus nego dao predlog.
Dva pravila:1.Ja sam uvek u pravu;2.Cak i kada nisam vazi prvo pravilo

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mbole » nedelja, 6. avg. 2017. u 19:19h

Ajd onda objasni sta si hteo da kazes, za nas sa jeftinim ulaznicama, i pomalo priglupe.
Posto 90% ovoga sto si napisao zvuci kao: "ima to jeftinije da se nadje, jes da nije to, al kinta je manja".

U oba posta imas po jednu recenicu koja se odnosi na prodavca-konkretan auto a da nije u pitanju cena. Taman koliko i ja.

Focus je predlog a nije preporuka? Auuu razlike u ovom kontekstu... drasticne.

PS
Nikad ne znas kolike su necije ganglije, tako da .... ko zna sta je vece :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od duratecHE » nedelja, 6. avg. 2017. u 21:02h

Biće da je ovo ipak "dobar konj" sudeći po prašini koju je podigao.
dule0911 je ostavio, po meni, krajnje realan komentar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

aboridza
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 26. maj 2017. u 12:07h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od aboridza » nedelja, 6. avg. 2017. u 22:41h

Koliko se tema rasplamsala , ne preostaje mi drugo nego da pazarim ovaj auto Da ne bude, tresao se forum, kupio se Ka

Sent from my HTC 10 using Tapatalk


Avatar korisnika
Enio

 
Poruka: 1048
Član foruma od: nedelja, 5. okt. 2014. u 09:11h
Lokacija: Temerin

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od Enio » sreda, 9. avg. 2017. u 13:25h

This is just a dream, for now:
Novi Mezimac 2.0 A8 "V"

Slika

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od dados » sreda, 9. avg. 2017. u 14:10h

au jbt ovo nov auto... samo steta sto je stavio tako malo slika ... odnosno sliku :-)

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Nikola312
Poruka: 1125
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od Nikola312 » sreda, 9. avg. 2017. u 15:30h

Opet, i košta skoro kao nov.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od FM III » sreda, 9. avg. 2017. u 18:45h

Izvini a koliko je to koštao nov mondeo IV u biznis plus opremi sa svom tom opremom?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od milan_gt » sreda, 9. avg. 2017. u 20:51h

Ja sam mondea kupio bez servisne bez majstora bez da znam ista o diznama itd, samo je bio 2.5 god star :)

aboridza
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 26. maj 2017. u 12:07h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od aboridza » sreda, 9. avg. 2017. u 21:02h

dados piše:au jbt ovo nov auto... samo steta sto je stavio tako malo slika ... odnosno sliku :-)

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Mozda mu ocesana cela desna strana Slika
Zvacu ga sutra da se raspitam o detaljima.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk


Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od lukijano » sreda, 9. avg. 2017. u 22:02h

U vezi ovog crnog, sa kojim je i počela tema...

Ta priča "nema servisnu", što se mene tiče, odmah bi završili razgovor... Svi dileri i preprodavci polovnih automobila znaju koliko je važno imati servisnu knjižicu prilikom kupovine i prodaje automobila...
Znaju oni to svi vrlo dobro, jer znaju da će im to skoro svi tražiti... Nema teorije da taj auto nema servisnu iz nekog "misterioznog" razloga, koji će ti prodavac složiti tamo na placu... Posebno što je auto tako mlad i još ako je bio negde lizing, onda je jednsotavno morao imati servisnu.
Čak se može (ako se malo potrudiš) preko net-a, dobiti iz tog servisa i detaljan pregled radova u samom servisu (ja sam to dobio), iz prostog razloga, što oni to imaju sve u elektronskom obliku, u računaru i mogu ti ako hoće (i ako ih lepo zamoliš), poslati i na e-mail.
To je naravno sve moguće ukoliko se nešto ne skriva.

Znači, sumnjiv je po meni 100%, ukoliko ti ovaj gazda ne da podatke barem od placa sa kog ga je kupio, ili podatke od lizing firme (znači bivšeg vlasnika vozila), koja ga je posedovaal i servisirala.

Poređenja radi još jednom, meni je čovek preko kog sam kupio auto (koji miga je dovezao iz Nemačke), doneo sve moguće papire koji su postojali za njega (i servisnu i odštempane sve radioničke listove sa opisanim radovima iz servisa, zatim dva kjluča i kopiju originalne saobraćajne i atest za sportske opruge i kupoprodajni-lizing ugovor tog prethodnog vlasnika, lizing kuće...itd..itd...).

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od dule0911 » sreda, 9. avg. 2017. u 22:23h

Pa opet ne mora da znaci da je auto los ako je nema :)
Vidim Milana lose sluzio za njegovih 450k km, mog caleta mondeo isto 200k km, isto bez servisne... Ne tvrdim da je ovaj dobar, samo kazem, ne mora da znaci da je los.
Fiesta!!

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od lukijano » sreda, 9. avg. 2017. u 22:47h

Ne mora da znači... zaista...
Samo simptomatično mi je da nije imao servisnu ni za ovog pasata, od prošle godine, što napisa neko u gornjem postu...
Nešto mi je čudno da se čovek bavi tim poslom i da uzima aute oko 3 do 4 godine starosti, bez servisnih knjižica...

Ništa ne mora da znači, samo eto meni je to čudno i sumnjivo...

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od macaneli » sreda, 9. avg. 2017. u 22:50h

puno paznje posvecujete nebitnim stvarima poput servisne knjizice bla bla bla bla bla
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od Tiler » sreda, 9. avg. 2017. u 22:53h

lukijano piše:
sreda, 9. avg. 2017. u 22:02h
U vezi ovog crnog, sa kojim je i počela tema...

Ta priča "nema servisnu", što se mene tiče, odmah bi završili razgovor... Svi dileri i preprodavci polovnih automobila znaju koliko je važno imati servisnu knjižicu prilikom kupovine i prodaje automobila...
Znaju oni to svi vrlo dobro, jer znaju da će im to skoro svi tražiti... Nema teorije da taj auto nema servisnu iz nekog "misterioznog" razloga, koji će ti prodavac složiti tamo na placu... Posebno što je auto tako mlad i još ako je bio negde lizing, onda je jednsotavno morao imati servisnu.
Čak se može (ako se malo potrudiš) preko net-a, dobiti iz tog servisa i detaljan pregled radova u samom servisu (ja sam to dobio), iz prostog razloga, što oni to imaju sve u elektronskom obliku, u računaru i mogu ti ako hoće (i ako ih lepo zamoliš), poslati i na e-mail.
To je naravno sve moguće ukoliko se nešto ne skriva.

Znači, sumnjiv je po meni 100%, ukoliko ti ovaj gazda ne da podatke barem od placa sa kog ga je kupio, ili podatke od lizing firme (znači bivšeg vlasnika vozila), koja ga je posedovaal i servisirala.

Poređenja radi još jednom, meni je čovek preko kog sam kupio auto (koji miga je dovezao iz Nemačke), doneo sve moguće papire koji su postojali za njega (i servisnu i odštempane sve radioničke listove sa opisanim radovima iz servisa, zatim dva kjluča i kopiju originalne saobraćajne i atest za sportske opruge i kupoprodajni-lizing ugovor tog prethodnog vlasnika, lizing kuće...itd..itd...).
Da i ja sam dobio pored servisne knjizice i detaljan elektronski ispis svih radova i servisa uradjenih na mondeu... i isto sa lizinga je bio... znaci moze se dobiti ako je sva prica tacna....
...
a slazem se ne mora da bude los ako nedostaje servisna... crni je krcat opremom a pregledati se svakako mora....
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mbole » četvrtak, 10. avg. 2017. u 00:01h

Nikola312 piše:
sreda, 9. avg. 2017. u 15:30h
Opet, i košta skoro kao nov.
Najjeftiniji mondeo Mk5 (posto 4 vise ne postoji), sa tdci 2.0 motorom 5 vrata, u trend opremi je nekih 26 i kusur iljada evra. Titanijum 28 i kusur
A ni Mk4 nije bio nista jeftiniji.
Daklem manje nego pola. Ni blizu "skoro".

Fakat, cena je malo previsoka za to godiste, bez obzira sto mu je kilometraza mala. Postoji gomila stvari na autu koja propada nezavisno od kilometraze, cistim protokom vremena (creva i ostali gumeni delovi na primer).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od Reppa » četvrtak, 10. avg. 2017. u 00:18h

Ajd iskreno,šta je bitnije prosečnom srbinu? servisna knjiga ili 125000km na satu? Kad ćemo kupovati aute stare 4 god sa 250000km i sa servisnom knjigom,onda skoro svaki će imati,do tad nažalost baca se servisna knjižica prilikom uvoza.
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Nikola312
Poruka: 1125
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od Nikola312 » četvrtak, 10. avg. 2017. u 01:45h

Neko reče negde na forumu, čini mi se, da prosečan Srbin jedino što voli više od laganja je da bude slagan.

@mbole mk5 Titanium 2.0 tdci 5v trenutno košta nepunih 25k, da se proveriti u Grandu. A ovde poredimo dve generacije auta, tako da bez problema opremu sa mk4 možemo da kompenzujemo tehnološkim i dizajnerskim napretkom u mk5. Hoću da kažem da je mk4 Titanium šporet u odnosu na mk5 Trend.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK4 PLATINUM

Poruka od mbole » četvrtak, 10. avg. 2017. u 02:58h

Sto volim kad se gledaju akcijske cene koje su sad pa ko zna kad :)
A uz to ne znam gde si video tu cenu posto je najeftiniji 5 vrata titanijum:
2.0TDCi 150 KS M6 Euro VI 28.430 redovne cene a 26.930 akcijske.
Cenovnik grand motorsa malopre skinut: http://ford.rs/library/9b/da/7c/05/9bda ... e27ac2.pdf

Priseti se cena koje je imao Mk4, i ne zaboravi da i Euro ima inflaciju, ne samo dinar.
Sad nadjoh, staru foktu, najjetinija varijanta Mk4 je na sajmu 2014 sa sve sajamskim popustom (koji je podebeo) bila 18500 (sa najslabijim benzincem koji nije ecobust, klot klotova sto bi rekli...).
Slika
To ce reci da je ovakav model bio barem 24K ako ne i vise, sa sve tim sajamskim popustom.

Ne mozes opremu da kompenzujes tek tako. Posto od inovacija na Mk5 imas promenjen dizajn (sto i nije neki napredak, obicno je obrnuto). Od tehnickih inovacija... nisam bas siguran da ih ima nesto znacajno, a da mi u stvari ne smeta (tipa start-stop)
Usput... meni se Mk4 vise svidja od Mk5.
Pogledaj koliko kostaju dzidza midze koje su isle u biznis plus paket (a od kojih neke sad doplacujes i u titanijumu, biznis plus je bio najjaci paket opreme).

Nek su cak sve te cene tu gde kazes, nek uzmemo najjeftiniji trend 2.0 dizel, sa 4 vrata, on je i dalje na akciji 24060... razlika je i dalje duplo. Da ga bem ako vredi duplo malo promenjena maska hladnjaka i to sto me sad peta vrata vise biju u glavu kako bi guzica auta "lepse" izgledala, a maknes LED svetla, grejanje sedista, elektricno podesavanje sedista, parking senzore...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“