Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
Grafik
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 2. jul 2017. u 02:53h
Lokacija: Novi Beograd

Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Grafik » četvrtak, 3. avg. 2017. u 18:03h

Zdravo svima,

U potrazi sam za Focusom mk2 u hatch verziji već par meseci. Budući da su sredstva sada na raspolaganju, vreme je za kupovinu i pomoć u vidu opservacija i saveta je dobro došla. Okvir za kupovinu je oko 4ooo evra, a Focusi od 2005. do 2007. godišta se sada kreću od 3200 do 4000. Dobrih ponuda za nekog benzinca 1.6 nema tako da ostaje dizel.

Napravio sam neki izbor, baziran na opisu, stanju enterijera (koliko je moguće zaključiti na osnovu fotografija), svi poseduju servisnu knjižicu. Da li se nešto o limariji i nečemu ozbiljnijem može zaključiti po fotografijama i oglasu a da mi je promaklo?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1,6 TDCI, 109 ks, nema DPF - 3350e

Ima ulubljenje iznad zadnjih vrata, nema naslon za ruku. Lep paket opreme i cena. Peglanje tog ulubljenja i postavljanje naslona nije neka stavka pa bih do cene ostalih mogao i da ga registrujem i uradim servis. Austrijanac poreklom (granica Austrije i Švajcarske)

https://www.polovniautomobili.com/putni ... i-servisna

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2,0 TDCI, 136 ks - 3850e

Nema fotografije prednjih sedišta, ali mi izgleda fino. Najviše mi se sviđa na prvu loptu, ali bi me koštao i znatno više od onog sa prvog linka, što pri kupovini što kasnije. Osamnaestice bih verovatno prodao kada dođe red na zamenu guma i stavio šesnaestice.

https://www.polovniautomobili.com/putni ... i-izuzetan

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1,8 TDCI, 116 ks - 3700e

Zamagljen desni far, nema tempomat, treba da se potegne do Alibunara. Pa ipak 1.8 važi za dugovečniji motor od PSA, što bi za auto u zrelim godinama moglo biti od važnosti.

https://www.polovniautomobili.com/putni ... ci-kao-nov

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1,6 TDCI, 109 ks - 3900e

Ovaj mi je blizu, ali mu je cena jača pa mi ne ostaje mnogo u rezervi za ostale troškove i eventualije. Uvoz iz Italije - ..

https://www.polovniautomobili.com/putni ... us-16-tdci

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li ovo deluje korektno, ili je preporuka čekati ili pogledati nešto drugo,.. recimo Megane 1,6 16V, 2007g. fabrički plin, očuvan i nije skup. Radije bih uzeo Focus ako nađem ok primerak.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Markedjani » petak, 4. avg. 2017. u 00:10h

broj 1, najbolji kompromis cene, opreme i stanja.

Smara što je šporet klima al' ima sve ostalo što treba prosečnom korisniku.

Mada ja lično ne bih gledao ništa drugo osim 2.0 al' ok... kriterijumi odgovarajuće snage su različiti :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od dados » petak, 4. avg. 2017. u 00:25h

nekako i meni ovaj pod broj 1 izgleda najbolje...

a podsetio si me da potrazim jedan jel prodat, prodaje se vec sigurno 2 godine... jednostavno covek ne popusta u ceni :-)

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... ci-nov-gia

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Tiler » petak, 4. avg. 2017. u 08:18h

Klima ista u sva četiri modela... Po meni broj 1. ali uz minimalno dva uslova... provjera kilometraže i dobra provjera prednjeg kraja na eventualni udes ... ne mora da bude ništa ali uvijek sam skeptičan prema vozilima starim desetak godina koji imaju nove farove... Možda su stavljani novi radi udarca a možda je vlasnik samo želio da zamijeni stare dotrajale farove...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 217
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Rih » petak, 4. avg. 2017. u 09:15h

Sudeći po zazorima haube i branika (na levoj,vozačevoj, strani), verovatno je udaran.
Poslednja izmena: FM III, na dan petak, 4. avg. 2017. u 13:30h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori.


Avatar korisnika
Grafik
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 2. jul 2017. u 02:53h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Grafik » petak, 4. avg. 2017. u 18:33h

Hvala na savetima.

Dobro izgleda ovaj benzinac. Malo prelazi planirani budžet, ali sam ga uzeo u razmatranje i mogao bih ga uzeti ako je sve u redu. Pročitao sam oprečna mišljenja o 1.6 Ti-VCT, negde ga preporučuju a negde obilaze. Kilometraža, enterijer, godište, super.

https://www.polovniautomobili.com/putni ... um=sadrzaj

"Verzija 1.6 16V Ti-VCT sa 115 KS je opremljena sa regulaciom vremena otvaranja ventila, koja ponekad dovodi do gubitka snage motora, ovo nije česta greška, ali ako postoji, morate da se pripremite za visoke troškove. 1.6 16V Ti-VCT pored boljeg učinka imao znatno veću potrošnju i za očekivati skuplje troškove servisa..."

Ovo sa branikom i farovima sa prvog linka komplikuje stvari pa ne znam da li da ga razmatram dalje. Ostaje ovaj sa drugog linka vs 1.6 VCT

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Nikola312 » petak, 4. avg. 2017. u 21:48h

Ovaj benzinac je otišao...

Avatar korisnika
Grafik
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 2. jul 2017. u 02:53h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Grafik » petak, 4. avg. 2017. u 23:02h

Neko je bio brz po ovoj vrućini. Prodavac nije stavio garanciju za taj auto, dok isti plac prodaje dizela sa većom kilometražom uz garanciju za dokumentaciju i opis. Ako je sve kao što piše, čestitke kupcu. Meni ostaje da vidim šta ću.

Sent from my 6037Y using Tapatalk


Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od tika » subota, 5. avg. 2017. u 10:22h

Naravno da je prodat brzo. Tome je po ovoj vućini doprinela i srebrna boja. Ti si se baš zalepio za najgoru boju. Ne samo da ta boja pojačava vrućinu u autu, nego je i najteža za održavanje.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od mbole » subota, 5. avg. 2017. u 13:14h

Ovaj... kako ta boja pojacava vrucinu?

Ne kazem da mi se boja svidja (naprotiv), al moze da "upija" vrucinu vise samo u odnosu na belu. Sve ostale su gore od nje po tom pitanju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Grafik
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 2. jul 2017. u 02:53h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Grafik » subota, 5. avg. 2017. u 16:36h

Prodat je istog dana kad sam video oglas, nisam stigao ni kafu da dovršim. Iracionalno se lepim za tamno sivo-crno, silver je ok.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od mbole » subota, 5. avg. 2017. u 20:22h

Ah... tiko, ja gledam ovog silver i ne kapiram kako ta boja moze da "skuplja vrucinu", a ti pricas o ostalima koji su tamno sivi.
U pravu je covek, bezi od tih tamnih nijansi, klliko god "sexy" izgledale...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Grafik
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 2. jul 2017. u 02:53h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od Grafik » četvrtak, 10. avg. 2017. u 22:03h

Uzeo danas Focusa 1.6, benzinca, 100 ks, 2006. godište. Auto odlično izgleda spolja i unutra, očuvan je i dobro ide. Primetio sam da se nakon zaključavanja auta ne gasi displej. Sišao nakon dvadesetak minuta da pogledam i displej i dalje svetli. Radio takođe ostane da svetli ali se ugasi nakon nekog vremena. Da li neko zna o čemu se radi?

Fotografije ću postaviti kada rešim administrativne stvari i eventualije poput ove gore.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od dule0911 » četvrtak, 10. avg. 2017. u 22:07h

Sve je to normalno na Focusu, bez brige.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od dados » četvrtak, 10. avg. 2017. u 23:27h

da to je normalno... i meni je bilo cudno prvi put kad sam skontao da display dugo svetli upaljen ... mislim da to mozes smanjiti preko dijagnostike...

uglavnom, sad ces skontati i ti koliko si se ustvari zajebao sto si kupio ford focus :D

sala mala, cestitam na kupovini i nek te dugo i lepo sluzi...



Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Pomoć oko izbora - Ford Focus II

Poruka od FM III » petak, 11. avg. 2017. u 00:51h

Kada središ te sitnice operi ga i lepo uslikaj a predstavi u novoj temi ovde
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“