Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo mk4 - Savet

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
gorant92
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 7. sep. 2017. u 21:22h

Ford Mondeo mk4 - Savet

Poruka od gorant92 » nedelja, 10. sep. 2017. u 22:18h

Pozdrav svima. :)
Razmisljam o kupovini Mondeo mk4 modela. Izleteo mi je jedan interesantan primerak na oglasima.
S obzirom da sam totalno neupucen u Ford automobile, molio bih vas iskusnije za savet ako moze.

U pitanju je Ford Mondeo FL 2011. godina, sa 2.0 TDCI (120kW, 163ks) motorom. Nosi Titanium opremu (iako nema neke "sitnice" kao npr.: tempomat, parking senzore...). Ne moze se bas pohvaliti nekim spiskom opreme ali u svemu tome, oprema mi i nije presudna ukoliko je sve ostalo ok.
Auto je presao originalnih 159800km. Proizveden je 02/2011 u Nemackoj i vozen je tamo.
http://www.askramar.com/Vozilo?id=9552 - ovaj oglas je u pitanju. Slika trenutno nema puno, jer je auto u dolasku.

Cena bi bila oko 9500eur do registracije, pa ni sam ne znam koliko je to realna cena za ovaj primerak jer nisam upucen bas u Ford modele.

Najvise me interesuje kako se pokazao ovaj 2.0 motor (DW10C) sa 163ks? Da li postoje neki problemi sa motorom i generalno ovim modelom mk4, na koje bih trebao obratiti paznju prilikom kupovine?

Citao sam dosta po ovom forumu i koliko sam uspeo da vidim razlika izmedju modela od 140ks i 163ks je samo u software-u?
Takodje kada sam pitao salon da li je radjen veliki servis, dobio sam odgovor da se veliki servis za ovaj konkretan motor radi na 210.000km - sto mi je poprilicno veliki interval. Da li je to istina?
Da li ovaj motor poseduje zupcasti remen ili lanac? I ako bi mi mogli otprilike reci okvirnu cifru za kompletan veliki servis ovog motora iz vaseg iskutva (posto bih to svakako uradio odmah nakon kupovine, ukoliko se odlucim za ovaj primerak sto sam pronasao na oglasima).

Izvinjavam se moderatorima unapred ukoliko vec postoji tema slicna ovoj, gde se spominju detalji za ovaj tip motora. Pokusao sam da je nadjem i nisam uspeo.

Hvala unapred!

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo mk4 - Savet

Poruka od Tiler » ponedeljak, 11. sep. 2017. u 08:17h

Ono što ja mogu reći je da ovo nije titanium model, prije da je trend, jer osim nedostatka opreme ne posjeduje ni ukrasne detalje maske koja ukazuje da je titanium oprema... Barem koliko ja znam...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
cayrus
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 29. maj 2015. u 13:10h
Lokacija: BG - Kaluđerica

Re: Ford Mondeo mk4 - Savet

Poruka od cayrus » ponedeljak, 11. sep. 2017. u 08:42h

Neeeee, daleko je ovo od titaniuma. Ovo je trend kao i moj, samo što je malo mlađi i koliko vidim ima još manje opreme nego moj.
A cena... o tome sam odlučuješ da li vredi tih para ili ne.

gorant92
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 7. sep. 2017. u 21:22h

Re: Ford Mondeo mk4 - Savet

Poruka od gorant92 » ponedeljak, 11. sep. 2017. u 20:51h

Hvala na odgovorima. Da li postoji negde spisak gde se tačno može videti koji paket opreme šta sadrži? Nisam uspeo da pronađem tako nešto.

Da li imate nekih iskustava koje bi mogli podeliti sa mnom vezano za ovaj navedeni tip motora?
Ako neko može da odgovori na pitanja koja sam pitao vezano za motor, bio bih zahvalan.

Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk4 - Savet

Poruka od milosjov » ponedeljak, 11. sep. 2017. u 23:04h

Evo ja imam iz cenovnika Grand Motorsa iz 2011. Ne znam da li je ista oprema kao Mondeo za nemačko tržište, iskreno čisto sumnjam, al eto, to je sve što mogu da ponudim.

AMBIENTE PAKET: Klima uređaj sa polenskim filterom, AirBag za vozača i suvozača, bočni AirBag-ovi AirBag zavese, AirBag za kolena vozača, 4 X disk, ABS, 16" čelične felne, IVD/ESP, Varijabilni servo volan podesiv po visini i dubini, Elektro paket - prednji prozori i retrovizori u boji karoserije sa grejačima i integrisanim pokazivačima pravca, kodirani ključ - Imobilajzer motora, Sigurnosni pojasevi sa predzatezačima podesivi po visini, nasloni za glavu na svm sedištima podesivi u 2 pravca, branici u boji vozila, visinski podesivo sedište suvozača sa lumbalnom podrškom, Centralna konzola sa osloncem za ruku napred, naslon za ruku pozadi, krovna kaseta za naočare, elektro podesivo sedište vozača u 2 pravca sa lumbalnom podrškom, 60:40 deljiva zadnja sedišta, Brave sa centralnim zaključavanjem sa daljinskom komandom vrata, prtljažnika i poklopca goriva (dva daljinska preklopna ključa), tonirana stakla, pušački paket (pepeljara i upaljač), Trip kompjuter, ICE 6000 - RDS radio/CD/MP3 sa 8 zvučnika, dodatnim audio priključkom i daljinskim komandama na volanu, Isofix nosači dečijih sedišta, "Follow me home" halogeni farovi, kompaktni rezervni točak, antena integrisana u zadnje staklo, svetlosna signalizacija pri naglom kočenju (pokazivači pravca), džepovi u naslonima prednjih sedišta

TREND PAKET: AMBIENTE PAKET + EATC dvozonski klima uređaj sa automatskom kontrolom temperature, elektro podizači zadnjih prozora, svetla za maglu, kaseta sa hlađenjem, hromirani izduv, ručice vrata u boji vozila, kožni volan i ručica menjača, prednje i zadnje tekstilne patosnice, pomoć pri kretanju uzbrdo (standard samo uz Powershift menjače)

TITANIUM PAKET: TREND PAKET + Kišni senzor brisača sa Automatskim uključenjem farova, "Quickclear" grejač vetrobrana i mlaznica za pranje, Aluminijumske felne 16" 10 kraka sa 215/55 R16 gumama SONY radio/CD/MP3 sa 9 zvučnika i dodatnim audio priključkom, retrovizor sa auto funkcijom protiv zaslepljivanja, dodatno osvetljenje na retrovizorima, LED dnevna svetla, hromirani pragovi, kožna ručica ručne kočnice, gornja i donja maska hladnjaka u boji sa hromiranim okvirom, sportska prednja sedišta, sigurnosni šrafovi za točkove, tempomat, prednji nasloni za glavu podesivi u 4 pravca, "B" stubovi pokriveni tkaninom, instrument tabla više serije sa kolor displejem

dezijato
Poruka: 12
Član foruma od: ponedeljak, 22. dec. 2014. u 09:47h

Re: Ford Mondeo mk4 - Savet

Poruka od dezijato » utorak, 12. sep. 2017. u 19:11h

Valjalo bi da na ovom ili ti ovolikom autu imaš parking senzore.

Sent from my XT1663 using Tapatalk
Poslednja izmena: FM III, na dan sreda, 13. sep. 2017. u 00:43h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori.

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“