Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo MK3-2.5 v6 benzin

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Serboss
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 22. dec. 2014. u 20:45h
Lokacija: Doboj

Ford Mondeo MK3-2.5 v6 benzin

Poruka od Serboss » ponedeljak, 11. sep. 2017. u 23:41h

Dobro veče!

Kao što sam naslov teme kaže, zanima me sve o tom vozilu.

Kakav je za održavanje, da li ima onu najveću bojku - plivajući zamajac.
Da li se isplati tako nešto uzeti ?
Na šta najviše obratiti pažnju i šta im je največa bojka, baš tom motoru.
Imao sam ford mondea mk3 2001 2.0 tddi, papreni su dijelovi bili, pa me zanima, kakva je situacija sa ovim modelom motora.

Svaki savjet dobrodošao.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Mondeo MK3-2.5 v6 benzin

Poruka od Djole » utorak, 12. sep. 2017. u 00:03h

Ja cu ti odgovoriti na nesto sto znam...zamajac plivajuci ima,boljka nije jednostavno je potreba svakom jacem autu da ga ima zbog obrtnog momenta...kakve su cene odrzavanja tacno ne znam,ali sigurno fino pije benzina..obzirom da su ti delovi tddi-ja papreni,nista manje nece biti ni kod v6 samo vise...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Mondeo MK3-2.5 v6 benzin

Poruka od Markedjani » utorak, 12. sep. 2017. u 00:42h

Nijedan auto u toj klasi nije povoljan za održavanje... tako da verovatno trebaš da gledaš neka manja kola ili nešto u skladu sa svojim finansijama.

Mondeo 2.5 v6 je generalno zahvalniji za održavanje što se tiče motora od dizela ali ono što ćeš uštedeti na održavanju vratiće ti se kroz potrošnju i recimo (cenim da ne planiraš na benzin da ga voziš) kroz ugradnju gasa koja je osetno skuplja za v6 motor u odnosu na 4 cyl motor.

Plus generalno samo održavanje je skuplje nego za neki klasičan 4 cyl... 6 svećica platinum (nisu jeftine), DIS bobina za 6 cyl (osetno skuplja nego za 4 cyl model), kablovi skuplji nego za neki klasičan zetec ili duratec, taj motor ima lanac koji nije večan i trošak je reda 700+ eur da se zamene lanci (i sve što ide uz celu tu akciju) ako počnu da pokazuju znake istegnutosti.

Jedina sigurna stvar u odnosu na 98% dizela jeste da je taj v6 sigurno dosta manje prešao i da je dosta očuvaniji.

I čisto da znaš za Mondea mk3, svaki ima plivajući zamajac... čak i najslabiji 1.8 benzinac pa i najslabiji 2.0 tddi sa 90ks.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“