Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Mladen990 » nedelja, 22. okt. 2017. u 18:05h

Zamolio bih članove da ako je moguće da mi napišu nešto više of Focusu 2, posebno o verziji 2.0 benzin, 145ks, 2009. godiste (redizajnirani Focus 2, ako se ne varam).
Nedavno sam naleteo na jedan primerak koji mi na prvi pogled deluje odlično, veoma atraktivno sa dobrom opremom i felnama od 17". Prešao je bar prema satu oko 215k km. Ranije nisam vozio Forda nikada, nemam iskustva sa tom markom, a kupujem auto koje bih vozio svakodnevno i barem za 3-4 godine pa moram da budem veoma sumnjičav.
Inace tražim auto u tzv C segmentu, i Focus mi se generalno sviđa dizajnom a i time štosšada u sportskije modele u klasi.

Interesuje za navedeni model konkretno šta mogu da očekujem, šta su najčešči kvarovi, kakav je motor, da li važe za pouzdanije ili lošije. Da li motor odgovara sportskom imidžu modela. Takođe, čuo sam da troše ulje. Da li je to tačno i otkud to. To me posebno interesuje s obzirom da do sada nisam imao iskustva sa autima koja troše ulje.

Još jedna karakteristika auta koje gledam je i to da ima fabrički ugrađen plin, što mi je dodatno privuklo pažnju, jer nisam baš ljubitelj dizela a gorivo je uvek značajna stavka u budžetu. Da li ima nešto u vezi toga na šta trebam obratiti pažnju.

Eto tako. Hvala na eventualnim odgovorima i savetima, a izvinjavam se ako sam ovim prekrišio neko pravilo na forumu. Ako ništa, možda je tema i za neke članove interesantna.

Veliki pozdrav!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Markedjani » nedelja, 22. okt. 2017. u 18:24h

Generalno boljke su im sledeće... pumpa za gorivo (posebno kod primeraka koji se često vozikaju na rezervi), plivajući zamajac (nije boljka koliko potrošna roba al' eto... ima ga), ne vole nešto preterano plin ti motori (ok, osim ako je stvarno stvarno fabrički plinski uređaj što vrlo lako možeš saznati preko broja šasije) i što je skupa potencijalna zamena lanca i svega što ide uz zamenu istog (koliko se sećam cena je oko 650-700 eur za tu rabotu sa original delovima ili dosta jeftinije ako se ide sa zamenskim delovima al' opet nije pametno kupovati delove za lanac zamenskog kvaliteta).

Ostatak auta... nema šta, proveren i pouzdan prevoz sa motorom koji se jako dugo ugrađuje što u Forda, što u Mazde, što u raznorazna performance vozila :)

Ah da, ako je stvarno fabrički plinski uređaj... razmišljaj o tome da ćeš biti osuđen da kupuješ direktno od Forda komponente za isti u slučaju da se nešto pokvari. (dizne, isparivač, ECU i generalno sve što je vezano za komponente plinske ispod haube)

Ako nije fabrički plinski uređaj i ako auto ima već dugo vremena ugrađen plinski uređaj a recimo često je vožen na autoputu pri visokim brzinama... vrlo lako je moguće da će uskoro taj motor da ispusti kompresiju na nekom od cilindara. (izgore sedišta ventila od siromašne smeše i mekanijeg materijala istih, kod modela sa fabričkim plinom su ta sedišta ventila ojačana i pripremljena za tng)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od SCORPIO123 » nedelja, 22. okt. 2017. u 21:48h

generalno forda sa tim motorom ovde ima veoma malo. u svedskoj ih isto ima malo ali zato volvoa sa tim motorom ima kao blata u svim modelima. samo zamena ulja i fiiltera i vozi. nezna se koliko to moze da predje, 300000 predjenih i rade kao svajcarski sat.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od duratecHE » nedelja, 22. okt. 2017. u 22:29h

Ja bi ga kupio, bez plina i vozio bez plina i dobar je, isto bez plina. Nije to loše, moje mišljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Mladen990 » nedelja, 22. okt. 2017. u 22:39h

Momci hvala puno.

Dakle po vama generalno dobar izbor, uz malo sreće da ne naletim na loš primerak-

@Markedjani, Na koliko se menja plivajući i koja je cena a na koliko lanac otprilike? I na koji način prema broju šasija saznati informacije o automobilu, tipa što si pomenuo za plinski uređaj, postoji neka online baza podataka ili sl.?

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od duratecHE » nedelja, 22. okt. 2017. u 22:47h

Set kvačila oko 30ooo, zamajac isto ali neće on tek tako na benzincu otici osim ako ga neki siledžija nije vozio. Lanac mislim da nema propisan period zamene. Do oba pomenuta kvara treba da prevali nekoliko stotina hiljada


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Mladen990 » nedelja, 22. okt. 2017. u 22:49h

Verujem, i ja sam do skoro isto razmisljao, al ipak vremenom računica čini svoje... A što se konkretnog modela tiče slučajno sam naleteo na primerak sa plinom, nije da sam striktno tražio.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od duratecHE » nedelja, 22. okt. 2017. u 22:54h

I ako sprži ventil- popravljivo je i dešava Ae kod primjeraka koji su voženi na otvorenom /na većim temperaturama a može se provjeriti merenjem kompresije a i u vožnji se javlja seckanje zbog izostanka varnice na tom cilindru
Ako je fabricki uredjaj, on vraća na benzin na određenom broju obrtaja i eliminisan problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Mladen990 » nedelja, 3. dec. 2017. u 19:03h

Društvo evo mene opet, sa još jednom nedoumicom. Radi se o istom Focusu o kom sam vec pisao, dakle 2.0 Duratec, fabricki plin, 145 ks, 2009 godiste, oko 215k presao prema satu. Ovaj jos nije prodat a ja nesto i nisam imao vremena da trazim a nije mi bilo hitno pa nisam zurio sa ovim. Auto me na izgled odusevljava, jako je ocuvan i utegnut i juce bih ga uzeo da nije jedne stvari koja mi je delovala cudno.

Radi se o sledecem. Provozao sam ga, i na moje iznenadjenje, motor mi je izgledao prilicno trom. Ok, i vrti se, i vuce konstatno do crvenog polja, ali mi deluje nekako zaguseno, ne lepi kako bi trebalo sa 145 ks a nije pretesko auto. Najblize bih ga po znazi poredio sa Lagunom koju sam vozio, isto 2.0 benzin plin, koja iako je nesto slabija (99kw) mnogo je bolje primala gas i "vukla".

Focus je inace na 18" felnama pa kontam da li to nema nekog uticaja. Zanima me ako neko zna, da li su ovo standardna pojava, tj mozda motor fabricki tako radi, malo lenje, i to mi je onda ok, jer u svakom sl oseti se da ima snage, ili bi ovaj mogao imati neki problem. Takodje ako neko ima iskustva sa mehanikom, sta je to sto najpre moze uticati kod tog motora da postane tromiji.

Hvala na odgovorima. Pozdrav!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od duratecHE » nedelja, 3. dec. 2017. u 19:12h

Nije neki sprinter... povlači linearno i tek oko 3000 o/min se probudi i tek u trećoj počinje značajnije da ubrzava. Snagu primetis kada drugi posustaju, na usponima, ne oseca klimu...
Ovo iz ličnih iskustva a mondenom mk3 sa tim motorom, ne verujem da je nešto bitno menjano kod tog focusa.
Posto je sa plinom i sumnjaš na manjak snage, izmeri mu kompresiju i znaces i da li su mu ventili u redu zbog plina, pisali smo gore već.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Markedjani » nedelja, 3. dec. 2017. u 19:21h

Dugačak je prenos kod Fordova... otud ta "tromost".

Al' brzinomer će ti reći sasvim drugu priču kad ga stisneš... što kaže duratecHE, linerano ubrzava i bez ikakve drame.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od duratecHE » nedelja, 3. dec. 2017. u 19:32h

Sve u svemu, pitom agregat, tih ( zasvira kada ga navratiš do kraja), ok potrošnja, elastičan ... meni ok za normalnu vožnju.
Kompresiju bih izmerio zbog provjere ventila mada oni stradaju obično na 140-170k predjenih, taj ili je sačuvan ili uradjen, ali bi primetio u vožnji da je neki u defektu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od Mladen990 » nedelja, 3. dec. 2017. u 20:00h

Ok hvala Vam momci.. Ako je tako znaci da je otpilike to to. Poslusacu durateca i izmeriti kompresiju. Veliki pozdrav!

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Focus 2, saveti za kupovinu. 2.0 benzin - da ili ne?

Poruka od duratecHE » nedelja, 3. dec. 2017. u 20:31h

Srecno!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“