Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pitanja u vezi Ford Focus'a 2015-2017 Titanium

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Miki 1987
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 3. dec. 2017. u 19:25h

Pitanja u vezi Ford Focus'a 2015-2017 Titanium

Poruka od Miki 1987 » sreda, 6. dec. 2017. u 12:13h

Dobar dan! Postavicu nekoliko pitanja pa ako neko moze da odgovori bi bih zahvalan! Zivim u Francuskoj pa bih hteo sledece god da kupim novog Focusa od 2015 do 2017god Titanuim verziju.
Kupicu polovnog jer novi su 19300e... tako da sto vise informacija dobijem pomocice mi u boljem odabiru :)

1. koj motor je bolje uzeti? neko kaze dizel jer je izdrzljiviji neko kaze benzinca i koju konjazu 125 ili 150... sad koji su razlozi i koji bih trebao uzeti sta mi vi preporucujete?
2.Dali opcije stat/stop moze da steti motoru jer ovde u parizu ima semafora na svakom cosku a i guzve...
3.Razmisljao sam da kupim Focusa sa automatskim powershift menjacem ali sam gledao na internetu 90% ljudi se zale da je seriski los menjac i da je samo pitanje vremena kad ce da se pokvari ali to sam video za verzije 2011-2015. dali to vazi za nove focuse 2015-2017?
4.ako neko moze da mi ukratko objasni koja je razlika izmedju verzije Titanium, Titanium X i Titanium S&S?
5. dali je motor Ecobust isto sto i STCi?
6.Ako neko poseduje novije modele dali ste imali losa iskustva sa novim Focusom sto se tice opreme unutra, spolja....

Izvinite na ovako dugackom postu.. posto se slabo razumem u vozila a ovde u fr nemam koga ni da pitam da mi lepo objasni i kakva iskustva je imao sa automobilom.

Pozdrav iz Francuske!!! :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Pitanja u vezi Ford Focus'a 2015-2017 Titanium

Poruka od dule0911 » sreda, 6. dec. 2017. u 22:56h

1. Licni afiniteti. Oba su kvalitetna i svaki ima svoje adute. Licno bih izabrao benzinca jer kakve propise donose za Pariz i izduvne gasove ne bi me cudilo da dizele totalno zabrane.
2. Projektovano je to da radi kako treba, ako ti bas smeta uvek mozes da ga ugasis.
3. Bolje spreciti nego leciti, ako ti automatik iz nekog razloga nije obavezan pri kupovini. Navodno su poslednje iteracije menjaca bolje, ali ko ce to znati dok su novi, znace se tek za par godina.
4. Ovo moze i od trzista da zavisi, ipak je to Ford, tako da gledaj sta konkretan primerak ima od opreme kad kupujes auto i to je to. Gledaj opremu koja tebi koristi, svi smo individualni pa ti saveti drugih ne znace mnogo. Ja bih gledao da ima automatsku klimu, grejac sofersajbne jer je koristan zimi, tempomat, ostalo po zelji. Imas i varijante automatskih svetla, brisaca, grejanje volana itd...
5. Uglavnom da, zavisi kako ga oznace.
Fiesta!!

Miki 1987
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 3. dec. 2017. u 19:25h

Re: Pitanja u vezi Ford Focus'a 2015-2017 Titanium

Poruka od Miki 1987 » sreda, 6. dec. 2017. u 23:17h

Dule hval puno na odgovorima!!!! :)

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“