Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
cacogenius
Poruka: 10
Član foruma od: sreda, 21. feb. 2018. u 15:16h

Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od cacogenius » sreda, 21. feb. 2018. u 15:48h

Dobar dan. Zovem se Miša Maćerak i iz Slankamenačkih Vinograda sam, nov sam na forumu. Dugogodišnji sam vlasnik Forda Mondea 1.8td i prezadovoljan sam njime. Medjutim tek sada sam saznao za ovaj forum i video koliko tu ima korisnih tema i kako lepo članovi saradjaju pa sam poželeo da se i ja priključim. Takodje mi je zapao za oko jedan Ford Scorpio 2.9 4x4 koji bi meni bio idealan za uslove u kojima živim (nema tvrdog puta svugde, brdovit teren) pa sam rešio da vam se pridružim i potražim par saveta od vas.

E sad evo ga taj oglas u opisu stoji sledeće:

Na prodaju Ford Scorpio 2.9 V6 4x4. Registrovan na 2.0, registracija i atest i plina istekli. Radi i na benzin i na plin, s tim sto na benzinu nema punu snagu, verovatno mu treba ciscenje dizni. 4 nove zimske gume, diskovi i plocice zamenjeni pre 1000km. Limarijski slabiji na zadnjim rubovima i sajtnama, sto je vidljivo na slikama. Klima ne radi, verovatno joj treba punjenje. Ima par sitnijih ulaganja. Cena nije fiksna, moguc dogovor. Vlasnik.

Mene zanima da li je to po vama pametna kupovina, naravno planiram da uložim u njega da bih ga doveo do nekog pristojnog stanja ako se odlučim za kupovinu, ali cenio bih veoma vaše stručno mišljenje- na šta obratiti pažnju, na šta pripaziti. Inače čini mi se da je auto solidno očuvan, sudeći i po enterijeru i spolja je dosta originalan i prvobitan izuzev one crne folije na krovu i čini mi se da je vozačev retrovizor od Mondea. I šta mi je još jako važno - ne svidja mi se što je auto zaveden kao 2.0 iako je 2.9. Može li to predstavljati problem na tehničkom ili registraciji, da li je neko imao iskustva sa time? Unapred hvala za svaki savet.
Poslednja izmena: cacogenius, na dan sreda, 21. feb. 2018. u 15:53h. Ukupno izmenjeno 3 puta.

cacogenius
Poruka: 10
Član foruma od: sreda, 21. feb. 2018. u 15:16h

Re: Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od cacogenius » sreda, 21. feb. 2018. u 15:50h

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21065
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od Markedjani » sreda, 21. feb. 2018. u 17:44h

Bolje preskoči taj auto, pošto svaka neregularnost će na atestu po novom biti primećena i ostaćeš možda čak i bez auta.

Dalje, nema snage na benzinu zbog venturi plina pošto ima sumanuto suženje usisa i prosto i jednostavno sa običnim plinom taj motor ne može da radi.

Pa recimo za klimu razmisli gde ćeš da nađeš r12 gas koji se odavno više ne koristi i sigurno nije samo punjenje iste... uglavnom je još nešto u maleru.

Originalan jeste, zanimljiv jeste ali sa tom neregularnošću u vezi kubikaže je unapred osuđen na problem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

cacogenius
Poruka: 10
Član foruma od: sreda, 21. feb. 2018. u 15:16h

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od cacogenius » sreda, 21. feb. 2018. u 18:03h

Hvala na savetu, upravo toga sam se i pribojavao - da će biti problema sa papirima pošto je kubikaža smanjena. Što se tiče klime, to mi i nije bilo toliko važno, gas u kolima bih odmah izbacio ako bih ga kupio, e onda problem je opet što bih morao raditi atest gde se kako sam čuo gleda svaki šraf. Sve to medjutim pada u vodu ako su papiri sumnjivi i neregularni. Kako li ga je samo registrovao sve ove godine na tu kubikažu...

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od Lale » sreda, 21. feb. 2018. u 18:05h

Do nedovno se što šta nije gledalo na tehničkom, a možda je imao i vezu pa nije ni odlazio na tehnički. :)
Slika Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21065
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od Markedjani » sreda, 21. feb. 2018. u 18:16h

Stari atesti nisu bili toliko rigorozni koliko su sad novi atesti.

Dok je bio atestiran plin faktički nije ni morao na tehnički ni da se pojavljuje... sad kad je istekao, sad će morati.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od van » sreda, 21. feb. 2018. u 19:12h

Вреди на кило . Ако ти је баш стало нека власник одради атест и региструје , па га ти онда купи . Иначе тај туче 15 л бензин као добар дан .

Gile9999
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 14. jan. 2018. u 11:31h

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od Gile9999 » četvrtak, 31. maj 2018. u 22:06h

Cacogeni da nije taj scorpio mozda tamno plave boje?i ima li mozda crne štopaljke i crne prednje migavce?ne mogu da mi se ucitaju slike pa zato pitam.Imao sam taj auto pre dvadeset godina,bio je kod mene 4god i isto je bio 2.9 vodio se na 2.0.Baš sam danas razmisljao o njemu i bilo bi mi drago da je to taj.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Savet za kupovinu - Ford Scorpio 2.9 Ghia 4x4

Poruka od FM III » petak, 1. jun 2018. u 00:57h

Popravljeni linkovi za slike i nije tamno plavi već bordo boje.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“