Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

C-max 2.0 tdci

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Vlada Z.
Poruka: 55
Član foruma od: utorak, 5. apr. 2011. u 11:18h

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Vlada Z. » sreda, 7. nov. 2018. u 17:43h

Kupljeno. Dobar je auto. Proverio ga Ivica iz servisa Vuk od glave do pete. Pisem detalje kasnije ili sutra. Prvo u kafanu Mrak da se zalije pa onda na put!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Neša » sreda, 7. nov. 2018. u 18:55h

Срећно!
Дакле,успео си Ивицу да уловиш,доста имају посла..
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od zolee » sreda, 7. nov. 2018. u 19:31h

Nek ti je sa srecom!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Nikola312
Poruka: 1117
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Nikola312 » sreda, 7. nov. 2018. u 20:21h

Čestitke, srećna kupovina!

Avatar korisnika
Zoran019
Poruka: 53
Član foruma od: ponedeljak, 26. mar. 2012. u 19:04h

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Zoran019 » sreda, 7. nov. 2018. u 20:22h

Neka je sa srecom!

Vlada Z.
Poruka: 55
Član foruma od: utorak, 5. apr. 2011. u 11:18h

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Vlada Z. » petak, 16. nov. 2018. u 23:56h

Hvala ljudi! Nikako da stignem da pisem ovih dana. Beba od mesec dana kod kuce, stalno neka jurnjava.. a i oko auta malo :)

Otisao tog 7. novembra sa drugarom kolima u Nis, tacnije selo Gabrovac nadomak Nisa. Fin neki momak, naleteo sam kad se udvoristu pekla rakija :) Licno dovezao auto negde sa severa Italije, kod austriske granice. Auto kupljen od prvog i jedinog vlasnika koji je auto resio da da u zamenu staro za novo. Rodjak od ovog Nislije radi u toj auto kuci i radi procenu pre zamene. Ubedio momka da ga proda njemu po ceni koju je nudila auto kuca (nije hteo da kaze koliko :) Po onom sajtu gde se po tablicama proverava kilometraza na poslednjem tehnickom pise da je u januaru 2018. presao 166000 km, pa onda sadasnjih 176000 ima logike skroz. Provozao sam auto, sve mi delovalo ok. Gume naravno katastrofa. Pronasao sam da je leva sajtna ispod zadnjih vrata farbana pa me to malo zabrinulo. Po Dragomirovoj preporuci sam pozvao Ivicu iz servisa Vuk i zamolio ga da me primi sa autom da ga on pogleda. Na brzinu nasli slep i za 3000 dinara sam prebacio auto na drugi kraj Nisa u pomenuti servis. Ivica se ozbiljno polomio da mi ucini, bukvalno je skinuo sa dizalica 2 auta (od kojih je na jednom bila skinuta letva!), izgurao ih iz dvorista da bi podigao C-maxa. Pregledao ga covek onako detaljno, prvo fizicki a posle i na dijagnostici. Rece mi da je auto verovatno bio naslonjen negde pa je zato farbana sajtna, i video je jos da je zadnji branik farban.. ali rece da ne vidi bilo kakve tragove neke teze havarije. Na dijagnostici pronasao greske dve.. obe vezane za dpf, ali kaze da nije to nista zabrinjavajuce. I na kraju nije hteo da mi naplati tih sat vremena drndanja oko mog auta.. Naravno, castio sam ljude.
I uzeh auto, posle kraceg cenkanja, za 5050 eur. Na putu do bgd sam se bas odusevio. Nisam ranije vozio taj 2.0 i bukvalno sam vozio sa osmehom na licu. Sa takvom lakocom je plivao na 140kmh, a kad se samo na minut zamislim ode na 160 a da nisam ni primetio. Potrosnja pri tim brzinama na kraju po bordu bila 7.1. S obzirom da mi je stari focus mk1 1.8tdci na autoputu trosio oko 6-6.5 pomislih da je ovo ok. Naravno odmah sam se smorio zbog nedostatka tempomata, ali ukupno stanje auta me je toliko odusevilo pa cu to nekako preziveti.
Konacno sam pre dva dana otisao kod Gagija na mali servis, i pored toga sto mi je savetovao da pod hitno skinem dpf, preporucio mi je da za svaki slucaj sto pre uradim veliki servis i zamenim silen blokove pozadi koji su pri kraju.
Ponistio sam pre 3 dana kilometrazu na bordu da bi video sta mi kaze za gradsku voznju... i sad mi nesto nije bas jasno. Da li zato sto jos nisam presao celih 100km od ponistavanja pa jos nije izvukao dobar prosek, ili mu je potrosnja katastrofalna - pise momentalno da je 10.2 l. A pri tom, posto sam vozio dete i zenu ovih dana, nisam ni stiskao gas kako bi to radio da sam sam u autu. Jel to realno? I ako nije, sta bi mogao da bude razlog tome? Da li moze da ima veze sa delimicno zapusenim dpf-om ili postoji neki drugi ralog tome?
I kakva su vasa iskustva sa remapom? Da li se isplati da kad budem radio skidanje dpf-a uradim i remap? Da li cu na taj nacin uspeti da skinem potrosnju na 8-9l u gradskoj voznji sto bi mi negde bilo prihvatljivo?

Mozda sam malo bio preopsiran, izvinjavam se na tome. Zahvaljujem unapred za savete!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od dule0911 » subota, 17. nov. 2018. u 00:07h

Najbolje otvori temu u automobili clanova i predstavi ga kako treba :) . Sto se dpf tice, da, moze biti uzrok, ako stalno radi neuspesnu regeneraciju.
Fiesta!!

Vlada Z.
Poruka: 55
Član foruma od: utorak, 5. apr. 2011. u 11:18h

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Vlada Z. » subota, 17. nov. 2018. u 03:11h

E Dule planirao sam to da uradim.. ali prvo hocu da ga malo nalickam za slikanje :D (operem), ubacim tipske patosnice, stavim gume i tako to, pa cu onda i da ga predstavim.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: C-max 2.0 tdci

Poruka od Neša » subota, 17. nov. 2018. u 09:01h

Немој да бринеш због података на борду,други пут га ресетуј при вожњи на отвореном.
Ај чекамо представљање да видимо ауто
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“