Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

C max - saveti za kupovinu?

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Dejan1969
Poruka: 2
Član foruma od: subota, 1. dec. 2018. u 13:37h

C max - saveti za kupovinu?

Poruka od Dejan1969 » nedelja, 2. dec. 2018. u 08:35h

Pozdrav,članovima!
Nov sam na forumu,i nemam iskustva sa fordovim vozilima.Do skora sam imao Reno megan,karavan 1,5 dci.devet godina sam sw družio sa njim,i to jr bilo baš dobro drugarstvo.slušao sam savet,pa sam ga i vozio sa znanjem da je 1,5,a što bi rekao majstor koji me je savetovao,ako si hteo da se k***iš trebao si uzeti 1,9.
E sad,imam lom potkolenice,od februara se još patim sa tim,Renoa sam prodao.
Treba mi ,porodični auto,sa povišenim sedenjem,zbog noge,.....
Uglavnom ,izbor mi je pao na C-maxa, 2.0,
Da li benzinac ili dizel?
Iz okoline Čačka sam,sa poslom sam u Novom Sadu,tako da vikendom dolazim kući.
Ne mogu reći da će to biti velika kilometraža,jel imam i službeni auto,ali,sigurno oko 15 000 km.
Ako,neko još ima iskustva,PSC automobili,Beograd,daju 5 godina garancije za polovni auto.čitao sam uslove.....
Imaju u ponudi CMaxa 2.0 tdci,mislim da je 2008 godište.
Izvinjavam se ,svima,na podugačkom pisanju.verovatno sam i nešto propustio od konkretnih pitanja.
Molio bih ,za drugarske savete.hvala unapred.

Avatar korisnika
goran198333
Poruka: 69
Član foruma od: nedelja, 29. jul 2018. u 19:12h
Lokacija: Pozarevac

Re: C max - saveti za kupovinu?

Poruka od goran198333 » nedelja, 2. dec. 2018. u 11:30h

Vozim Cmaxa 1,6 tdci 110 ks, 2007, prosecna potrosnja 5,8 lit.
Negativno
-Imam problem kad sipam obican dizel, auto mi slabije vuce, ne pali turbinu, iskljucivo aditivirani sipam na OMV,
-Prilikom kupovine imao sam na par rubova rdje, kod aurolimara resio,
-Imao sam kvar, senzor radilice sam morao da zamenim,
-Kad upalim auto i krenem, prva, druga brzina, desi mi se skoro uvek u drugoj kad krenem kao da nesto zagrebe, posle u toku voznje toga nema, samo prilikom prvog pokreta!!! Nisam jos isao kod majtora, neznam sta je,
-Malo je bucniji,
-Na braniku se pokazuje kako lak na jednom msetu pocinje da se ljusti, neznam kako da zaustavima to, verovatno ofarbati treba ceo...
-Imam i dalje upaljen chec engine, na elektronici prikazuje gresku na DPF filteru i EGR, to mi se desilo kad sam sipao kojekuda.

Pozitivno
-Odusevljen sam autom...
-Prostran, udoban, potrosnja ok, na 100 km/h trosi oko 4,2 lit, na 120 km/h 5-5,1 lit
-Iznutra dosta kvalitetno uradjen, tvrda plastika, masivna vrata u odnosu napr reno senik 2,

Moj je 1,6 110ks, malo mu fali jaci motor po meni tipa 1,8 ili 2,0, zavisi sta ocekujes od auta, potrosnju ili jacinu, onda uzmi takav.
Turbinu pali na 1700-1800 obrtaja, onda poleti.
ima plivajuci zamajac i dpf.
Ford Cmax, 1,6 tdci, 110ks, 2007

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“