Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od kele1989 » sreda, 13. feb. 2019. u 10:25h

Posle dugog razmisljanja i ubedjivanja sebe da moram (zbog svoje porodice) da obustavim sve radove na bratovom focusu i odlucim da ispunim njegovu zelju a sad i svoju i pazarim focusa mk2.Kao sto pise u naslovu focus koji zelim je TDCI 1.6 do 80kw (kilovati su ograniceni jer sam u zavrsnoj fazi polaganja B kategorije i po zakonu ne smem vise od 80kw) sto se tice opreme sto vise tih djindjiri mindjiri stvarcica i shodno svemu ovome imam jedan primerak pisticu link na kraju teksta.E sad,vasi saveti sta da gledam sve,gde se pojavljuje korozija najcesce? Na koji mehanicki deo da opratim paznju s obzirom na kilometrazu? Kako da isti proverim? Inace prica za taj auto je sledeca...pre nekih dve godine je uvezen iz Pariza,prvi vlasnik je bio invalid i lik ga kupio sa nekih 100 000km,u Srbiji je vozen samo oko nove godine (i to je vozen) kada se vrati za Francusku auto stoji po par meseci,auto je koliko sam razumeo kupljen za njegovu majku i sada zele manji auto i zato prodaju focusa.Auto idem da pogledam u petak tako da bi cenio sto vise vasih odgovora do tad,hvala na utrosenom vremenu. A evo i fordmobila

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... us-16-tdci

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od sasa_f1 » sreda, 13. feb. 2019. u 10:40h

Sto se tice opreme, jako je slicna mojoj. U enterijeru proveri samo ovu "predgradu" za stvarcice na tabli odozgo, kod skoro svakog je pukao mehanizam za otvaranje/zatvaranje.

Sto se tice korozije, donji delovi krila (odmah iza tocka), donje ivice vrata i zadnji rubovi.

Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od kele1989 » sreda, 13. feb. 2019. u 10:46h

Hvala Sasa,provericu

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od sasa_f1 » sreda, 13. feb. 2019. u 10:53h

Sto se tice mehanike, vidi kakvi su nosaci motora, nisu bas jeftini, kvacilo vidi kako odvaja i ima li zvukova, dimovi na auspuhu, pogledaj curi li ulje oko dekle, ili gorivo oko dizni (njihova boljka). Obavezno ga provozaj vidi kako ide, i taman ces videti i kakav je trap, da li nesto lupa i da li je auto miran.
Ako mene pitas, pod obavezno bi bilo da se auto potera u visoke obrtaje, da se vidi da li povlaci kako treba, da li dimi i da pri tom ne izbacuje neke greske.
S obzirom da je to hdi, i da se buni za svaku sitnicu, ne bi bilo lose da zakacis neku dijagnostiku (pogotovo ako ima DPF), barem onu univerzalnu elm ako imas kojim slucajem, mozes i na telefon.

Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od kele1989 » sreda, 13. feb. 2019. u 11:03h

Nisam znao da je HDI,to je motor koji ide i u pezo? Da li dobar taj motor? U cemu je razlika? Lele ne znam nissta o tome hehe .Sto se tice dijagnostike mogu da nabavim delphi-jevu.Rado bi ga ja provozao,ako nadjem tamo neko mesto gde nema cajkana,nemam jos dozvolu xD ali ide sa mnom iskusan vozac.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od sasa_f1 » sreda, 13. feb. 2019. u 11:22h

Da da, to ti je bila saradnja Forda i Peugeota, tj PSA, tako da je to u sustini HDi motor. Ide u bas dosta pezoa i citroena. Radice ti posao i ta Delphi.

Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od kele1989 » sreda, 13. feb. 2019. u 11:34h

Onda pretpostavljam da je pouzdan (koliko je to moguce) cim ga koriste vise njih...provericu sve sto se mehanike tice a enterijer ne igra glavnu ulogu,i onakobplaniram neke promene sa multimedijom,naslonom za ruku itd itd uglavnom sve to kasnije kad odradim sve bitnije poslove.Hvala ti Sasa cenim tvoju pomoc,nadam se da cu da ga pazarim bas mi se svidja a i s'obzirom da nekih 3 meseca pratim polovnjake ovaj je jedan od top primerka i mislim da vredi te pare

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Re: Znam koji cu ne znam kako cu [emoji848]

Poruka od kele1989 » petak, 15. feb. 2019. u 19:17h

Auto je kupljen za koju nedelju predstavicu ga u moj auto i to je to,tema moze na zaklopen xD

P.S. bonus vic
Dva pirocanca se hvale koliko znaju engleski i kaze prvi drugome "jel znas ti kako se na engleskom kaze otvoren?" Kaze drugi "kako ne,znam,open" a znas li kako se kaze zatvoren? Drugi odgovara " kako ne to jos lakse...pa zaklopen"

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“