Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina S max-a automatik, benzin-dizel?

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
nele_93
Poruka: 3
Član foruma od: subota, 20. jul 2019. u 15:09h

Kupovina S max-a automatik, benzin-dizel?

Poruka od nele_93 » subota, 20. jul 2019. u 16:10h

Kao sto naslov kaze, kupovina S maxa...posto sam nastanjen u Kasselu/DE , ovde je audi/bmw/merc bog..sve ostalo nazivaju kante, e pa ja sam se odlucio za jednu kantu. Svidio mi se oblikom i komforom a nisu ni motori bas slabi. Potreban zbog veceg prostora, i da malo da ugodjaj i osmijeh na licu u duzim putovanjima.. zato mi je potrebno dosta informacija, ali informacija ko je imao, probao, vozio, a ne samo nacuo.

Uglavnom me interesuje Automatik, motori : 2.0tdci 163ks/200ks ili 2.0 ecoboost 203ks/240ks..godiste 2011+.. Molim sve koji imaju znanje ili su dobro informisani da malo pojasne mane i prednosti od ovih modela koje sam naveo..koji automatski mjenjac? Koji motori su se bolje pokazali dizel/benzin, od kojih glava manje boli? Koji su najveci moguci cesti kvarovi? ..uglavnom ovde trazim opremu titanium S, ali manje vise to, ne bih zelio da pogrijesim sa odabirom agregata i mjenjaca, a nikad prije u zivotu nisam imao Forda. Opet prednost blagu ima dizel jer ima bolje medju-ubrzanje..ali opet je razlika na 163ks dizela i 240ks benzin, ali opet mi ne djeluje bas nekako da ne kazem masno jer su ipak to 2.0 agregati..
..bio bih zahvalan ako ima ko kakvih informacija za navedene motore...

Lp

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9651
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kupovina S max-a automatik, benzin-dizel?

Poruka od macaneli » subota, 20. jul 2019. u 18:54h

2.2 (200ks) od 2010 do 2012 restyling samo nose stare menjace koji se retko kvare (nikad),dok powershift zna da bas zadaje glavobolju.Dizel naravno uzmes i ne razmisljas
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

nele_93
Poruka: 3
Član foruma od: subota, 20. jul 2019. u 15:09h

Re: Kupovina S max-a automatik, benzin-dizel?

Poruka od nele_93 » nedelja, 21. jul 2019. u 21:07h

Hmm...kakvi su sa 2.3 16v 118kw benzin, isto automat, Kako sam procitao mazdini motori..ima jedan u blizini mene za pristojnu cifru se moze dobiti jest da je 2008g...145 hiljada na satu..titanium oprema..kakvi su u njemu mjenjaci?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9651
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kupovina S max-a automatik, benzin-dizel?

Poruka od macaneli » nedelja, 21. jul 2019. u 21:18h

2.3 su malo redji,nisam se susretao sa njima niti ikog znam ko ga ima,sorry
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“