Eto mene među vama u potrazi za savetima obzirom da ne znam skoro ništa o automobilima (jasno vam je kakvo mi je interesovanje za automobile bilo do sada obzirom da sam na obuci za vožnju tek sada sa svojih punih 32). Otkud baš ovde po savet? Pa malo sam guglao o pouzdanim i sigurnim automobilima za početnike i čini mi se da sam najviše pozitivnih stvari pročitao o Fordu i ponajviše o Focusu.
Pošto želim kao svež vozač što više da vežbam kako bih stekao iskustvo i rutinu rešio sam da se i pre samog polaganja bacim u potragu za kupovinu automobila, a kako se zaista uopšte ne razumem u automobile, svaki savet mi je zlata vredan.
Želje? Pa ne znam ni sam, u suštini bezbednost mi je na prvom mestu, nisam neko ko bi ludovao sa automobilom ali opet želim i dovoljno jak motor kako bi preticanja bila što lakša a samim tim i bezbednija. Svakako sam probnom dozvolom ograničen na 80kw odnosno 109ks ali čini se da je to sasvim dovoljno. Budžet bi bio oko 3k eura, može i malo gore ako baš vredi.
Unapred hvala na pomoći i razumevanju.
