Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od ctahojko » nedelja, 28. mar. 2010. u 12:50h

Molim za pomoc oko ovog automobila. Otisao sam na plac i video ovog Focusa. Odmah mi se dopao i hocu njega :) Naravno, ovo je auto-plac, i sumnjam u tu kilometrazu, kao i u to da nema ulaganja u njega. Zato i pitam ovde kako da ga proverim pre eventualne kupovine. Koji servis radi dijagnostiku i sta na njoj mogu da mi kazu oko elektronike i mehanike (stanje zamajca i ostalih skupljih delova). Dakle, interesuje me malo vise o ovom motoru, kakav je za rabljenje i za odrzavanje, gde i kako da proverim autenticnost podataka (kilometraza i dosadasnje odrzavanje). Molim i ako neko zna, da mi kaze koliko su servisi za ovaj auto i neki podatak o ovom motoru. Hvala...

Ovo je taj auto
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... _5v_klima/

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od Dragomir » nedelja, 28. mar. 2010. u 12:57h

Tddi nema plivajuci zamajac.Kilometrazu niko nemoze da proveri da li je tacna cak ni sa orginalnom dijagnostikom.Fokus 1.8 tddi je najjeftini za odrzavanje.Trap je odlican.stanje elektronike moze a i nemora da se moze ocitati na dijagnostici.Servis za fokusa je negde oko 8500(ulje i filteri) zupcasti set oko 8000 din orginal.Sve u svemu veoma dobar auto za nase trziste
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od dule0911 » nedelja, 28. mar. 2010. u 13:07h

premesteno gde treba
Fiesta!!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od Neša » nedelja, 28. mar. 2010. u 13:12h

Vidi auspuh,prednje diskove,akumulator sve mora da je fabricko iz prve ugradnje,ako je ova kilometraza.
Na volanu,papucicama,rukohvatima i menjacu ne sme da ima tragova upotrebe ako je ova kilometraza,pogledaj sve filtere u motoru da li su original i to moze dosta da ti kaze o odrzavanju...
Motor mora da radi tiho kao singerica i da pali bez gasa iz cuga. Ne sme da dimi kad se da pun gas.

Ja sam sa predjenih 1000km za sad prezadovoljan!
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od ctahojko » nedelja, 28. mar. 2010. u 13:21h

rsdforddragomir piše:Tddi nema plivajuci zamajac.Kilometrazu niko nemoze da proveri da li je tacna cak ni sa orginalnom dijagnostikom.Fokus 1.8 tddi je najjeftini za odrzavanje.Trap je odlican.stanje elektronike moze a i nemora da se moze ocitati na dijagnostici.Servis za fokusa je negde oko 8500(ulje i filteri) zupcasti set oko 8000 din orginal.Sve u svemu veoma dobar auto za nase trziste
Hvala puno, ovo sa zamajcem je ono sto sam zeleo da cujem :) To me je plasilo, jer ne poznajem bas dizele. Vozio sam ga, radi ko sat, ne cuje se nista, nema skripe zveckanja, cini se da je OK. Ali se plasim da me posle 2000 ne saceka neki veliki kvar. Na sta trebam da pazim, ako uzimam ovog polovnjaka?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od Neša » nedelja, 28. mar. 2010. u 13:40h

Otprilike sve je receno. Uzgred,cena ovog primerka je bas povoljna(ubijanje cene ide oko 200-300e)
Trazi sve papire i garanciju na legalnost i da dobijes novac nazad u slucaju da postoji neki problem u vezi s tim,to je najbitnije
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od ctahojko » nedelja, 28. mar. 2010. u 16:01h

Nesa piše:Trazi sve papire i garanciju na legalnost i da dobijes novac nazad u slucaju da postoji neki problem u vezi s tim,to je najbitnije
Da li moraju da mi izdaju tu garanciju na legalnost? Jel to zvanicni formular ili se po zahtevu izdaje?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od Neša » nedelja, 28. mar. 2010. u 16:23h

Faktura br ....
Podaci prodavca,podaci kupca
Podaci vozila,cena
"Kupac je vozilo preuzeo u stanju kakvom je i ocarinjeno,isplatio vozilo u celosti po fakturisanoj vrednosti i odrice se prava na reklamaciju,izuzimajuci pravo na reklamaciju vezanu za legalnost vozila."
Pecat i potpis prodavca
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

baba
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 31. avg. 2009. u 09:50h
Lokacija: Pančevo

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od baba » ponedeljak, 29. mar. 2010. u 22:39h

Mogli smo zajedno na taj plac, ima i fiestu tddi, nisam stigao da odem da vidim u kakvom je stanju, je li to u toj fiesti i tom fokusu potpuno isti motor?
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... ima_euro3/
Ako jeste bilo bi zanimljivo da smo ih uporedili. Jer taj fokus daj boze da ima ispod 250000. Mozda uzmemo oba i trazimo popust na kolicinu sign0023 .
Neso brate, kako TDDI da radi tiho kao singerica, je li to uopste moguce?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od Neša » sreda, 31. mar. 2010. u 20:47h

Isti je motor u toj Fiesti samo je od 75ks. Radi tiho na leru,u voznji po gradu ko da vozis kamionce lol ,skania ili volvo. Po gradu prva ,druga,cujes motor,pri vecim brzinama skoro da ga ne cujes,dobra mu je zvucna izolacija.
Kad sam probao jednog karavana tddi na placu Verona,a on grokce i klokoce pa ko zna kolko je presao ali i dalje pali na prvi okret ;) Izgleda da su ovi motori bas bas izdrzljivi.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

baba
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 31. avg. 2009. u 09:50h
Lokacija: Pančevo

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od baba » petak, 2. apr. 2010. u 22:11h

Bio da vidim, musavi su oba i fiesta i fokus. Imas fokusa i na D&Bbosu u istoj ulici, sa 3 vrata, taj mi izgleda odlicno, utegnuto, ako ti ne smeta sto je namazan cak i u motornom prostoru da se sjaji, njega nisam video u oglasima. I tacno, pali odlicno, i opet se slazem, nije prijatno sedeti u kabini dok radi na leru. Jos sam primetio da prima gas odlicno, dok fiesta tdci pored njega prvo malo razmisli pre nego sto zavrti...
Mora Srbija sve najgore iz Evrope da dovuce kod sebe, taki smo. Sve kante.

Avatar korisnika
ctahojko
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 28. mar. 2010. u 12:30h
Lokacija: Pancevo

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od ctahojko » utorak, 13. apr. 2010. u 21:43h

Joj, strašne se stvari dešavaju po placevima. Ima li bre u ovoj državi i jedan prodavac da nije prevarant. Najlepše je što sam otišao kod lokalnog nazovi-servisera Forda da mi proveri vozilo na placu, a ovaj mi odmah prijavljuje da mu je drugar vlasnik placa i da ne brinem. Usput mi dodaje da je bolje da uzmem neki TDCI, jer mi je to isto kao i Tddi, i da oba imaju plivajući zamajac, ali da nema veze što su neke dizne otišle na TDCI-ju, mogu da vozim, pa kad riknu da dodjem kod njega, on će mi za 60.000 dinara da uradi neki reset ili tako nešto. Katastrofa.

Elem, kako stvari stoje, ja i dalje čekam neki dobar Tddi 2002, taj mi se sviđa i njega hoću, pa ako neko ima neku ponudu ili nabasa na dobar primerak - nek javi. Puno pozz

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Ford Focus 1,8 tddi polovnjak

Poruka od Iosis » ponedeljak, 19. apr. 2010. u 23:48h

ctahojko piše:nema veze što su neke dizne otišle na TDCI-ju, mogu da vozim, pa kad riknu da dodjem kod njega, on će mi za 60.000 dinara da uradi neki reset ili tako nešto.
vid budale cekicko

Ma samo ti dođi kod mene, e ja baš i kada bi nešto riknulo ne bi otišao kod njega.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“