Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 automatik

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Mondeo mk3 automatik

Poruka od darko darko » subota, 8. maj 2010. u 18:43h

Vozio sam mondeo dtci 131 ks automatik, koji planiram da kupim, ovaj auto je "sporet", dosta je presao vidi se, ali sam se zacudio da nedzi kocnicu kad je u D na uzbrdici????? sve automoatkike sto sam vozio auto drzi kocnicu na uzbedici, mada nisam vozio nikad forda automatik dali tako treba??

Slucajno mi jedan mondeo u kombinaciji za moj( 98 1.8 td) , bas onaj sto mi odgovara 2004 tdci karavan automatik, trazio mi je 3 ooo za doplatu, nebi bio problem i vise, da autu netreba jedan veliki servis trapa, i menjac ni je cudan, mislim da lose saltuje, mada nisam vozio automatik ford nikad, ljuskan branik, a ispalo mu je bas tad crevo za naftu....ponuda je dobra samo sto je stanje lose za kes trazi 4500e

Dali treba automatlk mondeo da ide u rikverc na blagoj uzbrdici kada je u D???? i dali ima nesto da obratim paznju kod automatika...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: automatk

Poruka od Markedjani » subota, 8. maj 2010. u 18:51h

Ne sme nikako... zato i postoji automatik.

Cene servisa automatskih menjača ne želiš da znaš... imam iskustva sa Sierrom i Scorpiom koji imaju (tj imali :D) klasičan planetarni automatik...

Pretpostavljam da je kod mondea robotizovan menjač i sa opcijama sport,zimski mod i ostalo... to su tek cene da se olaksanje

Gosn Dragomir verovatno ima iskustva sa tim... pa će ti detaljnije reći.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Mondeo mk3 automatik

Poruka od Dragomir » subota, 8. maj 2010. u 19:54h

mondeo 2.0 tdci automatik ce da se krece na usponu i u rikverc kada stoji u D ako je uzbrdica i to je normalno za njega.Cena remonta tog menjaca je od 900-1500e.Taj menjac strada negde na 250000km
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 automatik

Poruka od Markedjani » subota, 8. maj 2010. u 19:57h

Zar automatik ne treba da stoji na uzbrdici kada je u brzini ?

Barem je tako bilo na skoro svakom automatiku koji sam vozio... i planetarni i robotizovani.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Mondeo mk3 automatik

Poruka od darko darko » subota, 8. maj 2010. u 23:04h

e ima tiptronic, ima na volanu one dugmice za salt, nema s mod, nisam video zimski mod, sta je to zimski mod, a i ruzno je kad automatik nece da zastane sam na uzbrdici, i ja sam se zacudio da uopste to postoji....

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“