Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
dexpetkovic
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 14. jun 2010. u 13:21h
Lokacija: Novi Beograd, Serbia

Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od dexpetkovic » ponedeljak, 14. jun 2010. u 13:28h

Pozdrav,

Evo ovo je moj prvi post na Ford forumu, a uz vasu pomoc bi mogao da bude pocetak jednog dobrog iskustva sa Ford vozilima!

Dvoumim se oko nove Fieste. U pitanju je varijanta sa 5 vrata i treba mi pomoc oko izbora motora.

U ponudi su 1.25 motor, 1.4 (odgovara mi zbog paketa opreme koji ide uz njega) i 1.4 TDCi 68ks. Svi kostaju manje vise slicno, s tim sto me najvise brine potrosnja i odrzavanje posle isteka garancije. Koliko trose ovi benzinci leti/zimi po gradu (Beograd)?

Zvao sam nekoliko privatnih servisera, i savetovan sam da izbegnem TDCi zbog sveukupnog skupljeg odrzavanja i puno skupljih delova za motor (injektori, turbina...)

Kakav je vas savet? Da li je pametno kupiti 1.4 motor, i da li on trosi vise od 8 litara u gradskoj voznji?

Fiestin protivnik u ovom izboru je Kia Ceed, koji je neznatno skuplji, ali je klasa iznad i samim tim je skuplji. Zato se lomim u izboru, a pitanje potrosnje, pouzdanosti i servisa FIeste su mi prilicno nepoznati u vezi Forda.
Hvala!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 14. jun 2010. u 15:42h

Ne znam koji ti je to majstor rekao da je 1.4tdci toliko skup, ali se ne bih slozio sa njim. Ugradjuje se u masu automobila (peugeot, citroen, ford, toyota...). Problemi koji bi mogli da nastanu sa turbinom i diznama zavise iskljucivo od nacina voznje i ponekad kvaliteta goriva, ali ako sipas na proverenim pumpama ne bi trebalo da imas problema. U normalnim uslovima eksploatacije neces imati problema u prvih 200-250k km sigurno. A s obzirom da uzimas nov auto, po mom misljenju je logican izbor dizel. Da uzimas polovnjak pa bih razumeo strepnju vezanu za dizel jer ne znas ni kako je odrzavan ni kako je vozen primerak koji uzimas.
Dizelu je jedina mana sto je malo bucniji i sto mozda proizvodi vece vibracije od benzinca. Razlika u redovnom odrzavanju postoji, ali ako prelazis oko 20k godisnje isplati se svakako. Ponasanje u voznji (elasticnost, medju ubrzanja), potrosnja - sve na strani dizela thumbsuph Taj motor ne trosi vise od 6L koliko sam ja cuo, u bilo kakvim uslovima, a u proseku je ispod 5L potrosnja. Tako da i ako ne prelazis veliku kilometrazu, manja potrosnja ce te mozda sustici (finansijski) na redovnom servisu, ali mislim da se svakako isplati.
Na kraju, kad budes prodavao auto, lakse ces prodati dizel. thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » ponedeljak, 14. jun 2010. u 15:59h

Sve je rekao Dule.

Ja bih samo dodao,dizel je racionalno resenje jer cuva dzep i trosi u proseku 2 litra manje od benzinca,a benzinac ti je za uzivanje pogotovo taj 1.4. Ali kakve su cene goriva onda je jasno kao dan: 1.4tdci

Odrzavanje kosta skoro isto,razlika nije vredna pomena jer servis ionako radis jednom godisnje ;)

Ova nova Fiesta je sjajan auto,izuzetno zabavna za voznju i u EU je sa Golfom 6 najprodavaniji novi auto
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

dexpetkovic
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 14. jun 2010. u 13:21h
Lokacija: Novi Beograd, Serbia

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od dexpetkovic » ponedeljak, 14. jun 2010. u 16:17h

Hmmm, da ali ipak uz TDCi postoji sansa skupih kvarova...i ne prelazim toliko puno km, recimo oko 15000 godisnje, sto ne opravdava dizelasa. Plus, cesto vozim kratke relacije, mislim da se dizelasu to ne bi bas svidelo. Ideja je da u mojoj racunici, dizelas mene kosta isto kao benzinac sa kilometrazom koju prelazim, odnosno break-even trenutak je posle 4 godine od kupovine.

Prilicno sam skeptican u vezi kvaliteta tih PSA dizelasa koji se ugradjuju i u Ford - prosto, smatram da je benzinac pouzdanija opcija jer tamo prakticno nema sta da se pokvari ;)

Ali ovde ima puno iskusnijih ljudi od mene, i spreman sam da cujem Vase savete ;)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 14. jun 2010. u 16:39h

Iskren da budem, medju automobilima koje najvise mrzim jesu i noviji Pezoi, ali ako ostavim predrasude na stranu - 1.4tdci je odlican. Za tu godisnju kilometrazu ja se ne bih razmisljao, ti opet vidi kako ti najvise odgovara finansijski. Ali opet bih rekao, 1.4tdci je svakako bolji izbor od benzinca, a do skupih kvarova moze da dodje i na benzincu - nikad se ne zna. Ali ako odrzavas auto redovno i sa kvalitetnim delovima, ne silis ga - ima da traje duuugo (i benzinac i dizelas).

Kako god, samo bih se osvrnuo na komentar da si gledao i Ceed. Moje misljenje je da Ceed uzmes samo ako ti je potreban veci auto. Skoro sve ostalo je na strani fieste. Ponasanje u voznji, potrosnja, kvalitet, izgled...
Fiesta!!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » ponedeljak, 14. jun 2010. u 19:41h

Ma kakvi skupi kvarovi,nema skupih kvarova na Fiestama tdci starim preko 6g a kamo li kad je nova. Pa ti motori su se bas pokazali pouzdani i to polovni.

Mene interesuje koliko je to skuplja Fiesta 1.4tdci od benzinca 1.4 ?

Nebitno je koliko prelazis godisnje jer dizelas bolje drzi vrednost,a bolje podnosi kratke relacije i kreni-stani voznju(delimicno opterecenje). Dakle za gradsku voznju upravo je dizel pravi izbor ;)

tdci trosi prosek 5,5l, 1.4 benzinac trosi prosecno 7,5l minimum. Na svakih 100km ostaje ti oko 250din u dzepu
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Iosis » ponedeljak, 14. jun 2010. u 19:58h

Skup kvar može samo da bude turbina, zamajac i dizne.
Turbina, to nisam čuo još ni na jednom autu da je crkla prije vremena, uglavnom se svodi na onaj redovan servis poslije 200-250k km.
Zamajac to na svakom dizelu se mjenja 180-250k km.
Dizne, samo ako je loše gorivo, ali izbjegavaj svakakve pumpe, toči samo na OMV i slične.
Jedino ako se baš zalomi, al' pu pu zlo da ne čuje nisi valjda takve sreće.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » ponedeljak, 14. jun 2010. u 20:20h

15 000 km godisnje to znaci da treba da prodje 10g da predjes 150 000 km,a to je smesna kilometraza za dizela
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
zx3
Poruka: 308
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 21:02h
Lokacija: Požarevac

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od zx3 » ponedeljak, 14. jun 2010. u 22:27h

Moja keva je imala MK6 Fiestu dizel gore pomenuti motor, sad je kupila benzinku 1.25 motor. veruj mi dizelka se ne vrti kao benzinka ali dizelka manje troši mnogo bolja međuubrzanja ima, maksimalna brzina je na strani benzinke, ali nešto malo. Ona se pokajala i čim joj istekne lizing ugovor uzeće opet dizelku. Dizel oko 800 km pun rezervoar dok benzinka negde oko 600 km. A što se tiče turbine, pumpe i ostalog, kupuješ nov auto to ne treba da te brine.
Ma samo da je turbo pa nek je i dizel.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 14. jun 2010. u 22:39h

Neznam koji su to serviseri toliko napljuvali 1.4 tdci motor.Moje iskustvo kao vozaca sa 1.4 tdci motorom u fiesti je fenomenalno stim da sam vozio polovnu fiestu i presao za 11 meseci 50000 km bez ijednog kvara.Kao covera koji servisira i odrzava veci broj automobila samo reci hvale za 1.4 tdci
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Markedjani » utorak, 15. jun 2010. u 00:09h

Ako je u pitanju nov auto... dizlo all the way.

Barem 150-200k km si miran od nekih "velikih" kvarova... u tvom slučaju barem 10 godina.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

dexpetkovic
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 14. jun 2010. u 13:21h
Lokacija: Novi Beograd, Serbia

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od dexpetkovic » četvrtak, 17. jun 2010. u 22:24h

Nazalost, nisu hteli da spuste cenu sa 11200 evra za 1.4 benzinac sa alu felnama, pa sam odustao od Forda i uplatio Kiu pro_ceed 1.4.

Jednostavno, Kia je nudila bolji deal. Ovi iz FOrda su ponudili jednom drugom liku isto to, samo sa 1.25 motorom za 10350 evra!!! E to bih odmah uzeo, prosto ne mogu da verujem da toliko nisu imali sluha iako sam im rekao da cu kupiti kiu ako ne skinu cenu...

Pozdrav i hvala svima na pomoci ;) Sada moj kum odlucuje za Fiestu na osnovu svih saveta!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » četvrtak, 17. jun 2010. u 23:51h

Srecno!

Ali mogo si da uzmes i sa motorom 1,25(82ks) i on ide dobro,malo trosi i lepo zvuci,prava zujalica
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

dexpetkovic
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 14. jun 2010. u 13:21h
Lokacija: Novi Beograd, Serbia

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od dexpetkovic » petak, 18. jun 2010. u 09:06h

Hvala! Mogao sam, ali kazem - nisu skinuli gace dovoljno ovi iz Forda, jednostavno je kia bila bolja kupovina.

Bacite pogled i na http://vrelegume.rs/forum/viewtopic.php ... 60#p309460

Tu sam takodje otvorio temu, jer na vrelim gumama ima dosta ljudi koji voze Kiu. Ovi iz Granda su pomislili da cu da se upecam na zamku ali sva sreca pa sam shvatio da je ponuda koju su mi dali bila preskupa.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 21. jun 2010. u 23:58h

Ma pametno si i uradio. Na Kiu je mnogo vece garancija,a ovi u Grandu su naprosto bezobrazni sto se tice cena..

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od mirke » utorak, 22. jun 2010. u 00:20h

Garancija neprevazidjena... Srecno... Kia nije ono sto je nekad bila... Bolji su dosta...
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » ponedeljak, 5. jul 2010. u 13:06h

Ha,garancija-cisto marketingski trik sign0023 Ima da te deru 7g da placas male servise duplo vise...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 5. jul 2010. u 14:39h

Bez obzira.. Kia sa lepom opremom je 11000e,a Fiesta bez opreme 12000e...

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » ponedeljak, 5. jul 2010. u 15:45h

Fiesta od 12000e je sa kompletnom opremom,a 8900e je bez opreme.

Hyundai i KIA su bez konkurencije kad je cena u pitanju i ja bih pre Hyundai uzeo da moram biram od koreanaca,ipak je Hyundai glavni baja tamo,KIA je samo njegov ogranak kao sto je Seat pod VW-om ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 5. jul 2010. u 16:12h

Nisi upravu.. Evo ti cenovnik: http://ford.rs/cenovnici/FIESTA%202010.5.pdf

Fiesta u AMBIENTE PAKET-u kosta 11000e.. Da ne pricamo o 1.4motoru koji je 13-14hiljada..

Da li bi realno dao 14hiljada na Fiestu? Mnogo je.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Iosis » četvrtak, 8. jul 2010. u 20:34h

Dobra je KIA, kvalitetna ugrubo ništa manje nego Ford. Pod ono ugrubo mislim na one vitalne djelove, motor, limarija itd. Ali Ford ima daleko bolju završnu obradu. E sad kome je to važno uzet će Forda, kome nije Kiu.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 8. jul 2010. u 21:01h

I što je nova Fiesta po svemu naprednija od tog Hyundaia.
Nije džabe najprodavaniji auto u Evropi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Dusan64 » petak, 9. jul 2010. u 13:00h

Ne kazem da je losa,nego da je skupa...

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Neša » petak, 9. jul 2010. u 13:08h

Okaci te cenovnike macku o rep,kad odes direktno u salon i zasuskas im kesom ima da ti izmisle popust od 1000e samo da prodaju auto ;)

Sta je onda ona Fiesta sto se nudi za 8900e ima i klimu...? Za 14000e moze da se uzme dizel
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Nova Ford Fiesta - pomoc oko izbora

Poruka od Dusan64 » petak, 9. jul 2010. u 13:17h

Te cene nigde zvanicno nema,a video si sta kaze covek,da nisu nikakav popust hteli da mu daju na kes pare...

Sad ispade da pljujem omiljenu mi marku,ali samo sam realan.. mrgreen

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“