Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ackol » sreda, 11. jul 2012. u 21:14h

Kod dizelasa ima i onaj dpf filter u auspuhu.

Ovaj auto je savrsen za mene, mada mu fale dve sitnice, ali boze moj, ne kupujem nov auto. Ali nemam toliko, plus sto idem na zamenu. http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... as_102008/

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od totti » sreda, 11. jul 2012. u 21:24h

Baš lep auto thumbsuph
Mogli su na displeju klime da ovu cifru za temperaturu koja je posle tačke smanje, ovako mi izgleda kao da je podešen na 200, tj 160 stepeni :blink:
Slika

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ackol » sreda, 11. jul 2012. u 21:31h

Jos da ima i šestu....

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Daniel » sreda, 11. jul 2012. u 22:31h

extra izgleda na slikama ;)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od RS_cabrio » sreda, 11. jul 2012. u 23:58h

Jos kad bi neko objasnio fenomen porosnje 9 litara gasa na 100 km, sa 143 ks

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 12. jul 2012. u 00:00h

Na otvorenom verovatno. U gradu 12-14l.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ackol » četvrtak, 12. jul 2012. u 03:46h

Pa sta je tu problem ako trosi 12L gasa. Moj auto trosi 9L benzina, nemam gas, a prelazim oko 25000 godisnje.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 12. jul 2012. u 08:34h

nista nista....mislim da je mnogo,verovatno mu je relana potrosnja negde oko 5.5 ili 6.5 na otvorenom, iz uskustva govorim...onako.

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ackol » četvrtak, 12. jul 2012. u 10:18h

Ne znam, nemam apsolutno nikakvo iskustvo sa gasom. Ali sve sto ne trosi vise od mog sadasnjeg automobila nije mnogo.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 12. jul 2012. u 11:05h

Salim se,naravno.imas temu " na kojim pumpama sipate gorivo",mislim da tu moze pribliznija slika da se dobije

Sent from SE Xperia pro

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ackol » petak, 13. jul 2012. u 17:14h

A kod mondea, ovog poslednjeg, koji su motori dobri?

Avatar korisnika
ivanc
Poruka: 29
Član foruma od: nedelja, 15. nov. 2009. u 22:51h
Lokacija: Zajecar

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ivanc » četvrtak, 18. apr. 2013. u 21:24h

Da li znate koliko traze dileri da vam uvezu odredjeni automobil iz inostranstva?

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od DB9 » četvrtak, 18. apr. 2013. u 21:45h

maltene te izadje isto ko da sam ides jedino ako ubodes kombinaciju sa nekim ko uvozi na slepku po 10 kom pa da te izadje jeftinije sto se tice prevoza...ali nikad ne zna sta ti je doterao.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od bojan_kv » četvrtak, 18. apr. 2013. u 22:55h

Stricu je uzeo neli lik 200e da doveze auto iz Bugarske :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
ivanc
Poruka: 29
Član foruma od: nedelja, 15. nov. 2009. u 22:51h
Lokacija: Zajecar

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od ivanc » četvrtak, 25. apr. 2013. u 22:59h

Nesto mi se ne uvozi auto iz Bugarske :P

Avatar korisnika
kvaju
Poruka: 161
Član foruma od: sreda, 23. jul 2014. u 15:47h
Lokacija: Mostar BIH

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od kvaju » petak, 29. avg. 2014. u 20:59h

Samo jedno pitanje, pošto ću da uzmem ako Bog da sljedeći mjesec Fokusa 2002-2004 TDDI, zanima me dali što se tiče zračnih jastuka
u svakoj opremi je isto? Dali po defaultu dolazi određen broj zračnih jastuka u Fokusa (i koliko ih dođe) ili određena oprema ima određen broj zračnih jastuka?

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od dax92 » petak, 29. avg. 2014. u 21:34h

Bocni vazdusni jastuci su bili kao doplata uz bilo koji paket opreme. Standardno su bila 2.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Popović
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 25. feb. 2015. u 13:11h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Popović » sreda, 25. feb. 2015. u 13:35h

Sve je rečeno, mada se slažem sa konstantacijom za fokusa karavana, a i meni Italijani mast vade.....a znam da su kao žena koja dobro izgleda, ali nema više nijedan kvalitet, a oženiš je!

Avatar korisnika
maricvta
Poruka: 52
Član foruma od: subota, 12. okt. 2013. u 17:53h
Lokacija: Pančevo

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od maricvta » četvrtak, 12. mar. 2015. u 21:36h

Star je tekst ali je jako poučan i dobro ga je pročitati UVEK pred kupovinu sledećeg auta.
I ja sam lično, pre 2 godine na sličan način kupovao auto. Kupio sam ga posle više od 6 meseci. Sad posedujem Ford Fijestu 2002 1.4 benzinac 80KS u Ghia paketu opreme, 5 vrata.
Trenutno tražim sportskiji model i tražim zamenu. Ali mi se ne menja kad ne znam kakav je auto s one strane...
Slika

Avatar korisnika
Djole Ford Mondeo
Poruka: 51
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:27h
Lokacija: Beograd.

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Djole Ford Mondeo » petak, 24. apr. 2015. u 00:20h

Pa ljudi danas prosto sednu i voze kola..Ja bar njih 5 znam koji se tako ophode prema svom vozilu.Tekst koji sa procitao je zaista potreban i poucan s obzirom da sam u procesu kupovine mondeo ili alfe 156 jtd..Vise sam za Mondea jer mi treba porodican auto a ne formula,mada dosta prica slusam za te Jtd motore kako su prakticno neunistivi..A bar sam 5 Ofordova pogledao i nijedan mi se nije dopao.Posto i sam vozim mondea mk1 a gledam mk3 tesko cu naci dobar.Trazicu jos pa cu videti.Neki vicu uzmi restaylin Mondeo TDDI kao tdci ima problem sa diznama..Sad da ga j..bem.Nesto ce biti u svakom slucaju svaka cast za tekst. :ford: thumbsuph

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1334
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od skolioza » ponedeljak, 10. avg. 2015. u 02:28h

bump za temu jer je odlicna i vrlo korisna
preporucujem svima da procitaju
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Popović
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 25. feb. 2015. u 13:11h

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Popović » ponedeljak, 31. avg. 2015. u 16:11h

Jesi li riješio dilemu Mondeo vs Alfa 156? Kod mene je slična, samo na polju benzinaca....alfa je nekako previše nježna, ( kod benzinaca varijator faze, veliki servis se radi na nizernih 50.000 km?! ) mada je to samo zaključak kopanjem po forumima, što u praksi ne mora da se pokaže kao tačno...vuče me taj mondeo jer su mu vozne karakteristike tako nahvaljene da se čovjek nađe u iskušenju da ga kupi čak i bez probne vožnje, pa da se tek onda navikava na njega. Stvari idu toliko u širinu da ljudi kažu da je treća generacija, što se tiče voznih karakteristika, bolje posložena od četvrte!

:ford:

Avatar korisnika
Lenjin
Poruka: 15
Član foruma od: nedelja, 15. maj 2016. u 01:47h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Lenjin » sreda, 18. maj 2016. u 17:42h

Skoro sam prosao kroz sve ovo pa da dam i svoj doprinos temi. Moja iskustava se dobrim delom poklapaju sa ovim sto je vec receno:

- Budzet
Odredite budzet, vodeci racuna da ne kupujete auto za sve pare. Zavisno od godista, modela i cene samo papirologija vas moze kostati 200-500 evrica. Retko ko prodaje auto koji je maksimalno sredjen pa ce biti potrebno i da ulozite neke pare u startu. Ako vam je istrorija auta nepoznata ili bar malo sumnjiva minimum sto treba da uradite je mali servis (pozeljno veliki) 100-300e.

- Odabir Znacke/vrste/tip-a
Opredelite se sta kupujete. Za pocetak velicinu tj segemnt vozila a onda i znacku.
Svako ce vam reci da ne gledate znacku/proizvodjaca vec opste stanje vozila, ali ce vam kupovina biti znacjno laksa ako u startu suzite izbor na jedan najvise dva modela. Izbor mozete suziti ako odredite svoje potrebe i prioritete a zatim lagano skupljate informacije. Dakle citajte forume poput ovog i drugih, raspitajte se kod prijatelja/poznanika. Prikupljene informacije takodje uzimite sa dozom rezerve. Na svim auto forumima ima ljudi koji sa dosta strasti gledaju na svoje i tudje automobile/proizvodjace, tu su narvno i napljeni adolescenti, ljudi koji nisu imali srece ili su imali nerealna ocekivanja pa pljuju po modelu koji poseduju i sl. To je sve lepo ali vam njihovo misljenje pri kupovini nije potrebno. Meni na pr. nikada nece biti jasan taj srpsko-bosansko-albanski mentalitet i opsednutost VW vozilima ili generalno "njemacikim" kolima. Posebno odbacite sve informacije koje dolaze od zaludjenika koji na prozvodjace gledaju navijacki kao na fudbalski klub. Zemlja prozvodjaca je takodje (bar meni) nebitna kao i sama znacka jer svi prozivodjaci imaju proizvodne trake i fabrike delova po celmo svetu. Ono sto je za vas bitno je koliko su ti delovi i po kojim cenama dostupni ovde i njihova pouzdanost. Ni jedan auto nije savrsen i svaki ima neku poznatu boljku ili ucestaliji kvar pa se raspitajte i o tome...

- Motor
Ako kupujete auto da bi ste prvi stigli do semafora i onda kad se upali zeleno ostavili sve iza sebe i tako do sledeceg semafora... obratite se psihijatru. Vrlo je bitno da znate da snazan motor nece resiti kompleks male pise, pubertetske bubuljice, krizu srednjih godina i sve ostale frustracije. Medjutim nemojte se predavati! Vas problem sigurno ima lek ali snaga motora nije jedan od njih. Ako vam je pak bitna potrosnja i ekonomicnost vodite racuna da motori sa manjkom snage cesto u odredjenim rezimima trose vise od jacih jer se vise naprezu. Poenta je da odaberete adekvatnu snagu u odnosu na karosoeriju (tezinu)...
Dizel vs benzin vs tng. je vecito pitanje kojem se sa dosta strasti razglaba na svim auto forumima. Nasi ljudi generalo vise vole dizalase mada je taj stav pomalo iracionalan. Genralno savremeni dizeli manje trose imaju veci obrtni moment i maks snagu isporucuju u nizim obrtajima. Redovno odrazvanje kod dizelasa je zato skuplje, a vanredno ume da bude papreno. Po meni je najisplativije uzeti dizela ako kupujete nov auto i planirate veliku kilometrazu, na nekih 150-200k ga prodate i pustite sledceg vlasnika da se zajebava sa diznama, pumpom viskog pritiska, plivajucim zamajcem i ostalim cudima cija je reparacija/popvravka jako skupa. Problem je sto kada kupujete polovni auto taj sledeci vlasnik ste upravo Vi :)
Moja licna ekonomska racunica je bila da bi sa dizelasem ustedeo oko 300-400e na godisnjem nivou na gorivu. U intervalu od 5 godina to bi bilo taman toliko koliko bi mi dizelas oduzeo vise na odrzavanju i vanrednim kvarovima. Naravno i benzinci se kvare i tacnu racunicu je nemoguce predvideti, ovo je samo neka gruba procena. Meni je bilo potpuno sve jedno dizel vs benzin. Kola na TNG kao polovna nisam uzimao u razmatranje. Prvo sam gledao nekog dizelasa koji mi je promakao ispred nosa i na kraju za iste pare kupio benzinca sa nesto manjom kilometrazom i dosta vise opreme, oba su bila istog godista.

- Uvoz vs domaci
Automobili iz uvoza su generalno rizicniji od onih koji su kupljeni ovde jer ih je teze proveriti. Racunajte da je na uvezenim kolima 90% menjana kilomtraza i to bar jednom. Ako je kilometraza mala ona se povecava i pre samog uvoza kako bi dazbine drzavi bile manje a zatim se vraca na originalnu ili najcesce smanjuje dobrano ispod nje. Prednost stranca je ta sto su vozeni na znatno boljim putevima i veca je verovatnoca da su propisno odrzavani onda i onako kako treba. Ja bih uvek pre kupio auto koji je na pr. na nemackim putevima ubio 200k nego onaj koji je po domacim rupcagama presao 100k. Ipak generalno mislim da ako se kupuje noviji automobili 5-6 godina star bolje je juriti domaceg prvog vlasnika. Nije lose ni obici placeve koji kupuju automobile od inostranih lizing kuca.

- Famozna kilometraza
Jedina stvar koju prosecan Srbin voli vise od toga da laze je da bude slagan. Zato je vracanje kilometrtaze postala redovna pojava. Srecan prodavac, jos srecniji kupac iako zna da je najverovatnije prevaren. Generalno sama klometraza je beznacajan podatak koji ne govori nista o automobilu ali se svi nekako hvataju za nju. Kao sto sam rekao uvek bih pre uzeo auto koji je na stranim putavim ubio x kilometara nego onaj koji je na domacim ubio x*2. Isto tako uvek bih pre kupio auto koji je na otvorenom presao x kilometara nego onaj koji presao x*5 u gradu. Ne treba ni da pominjem da je bolje uzeti kola se velikom kilometrazom koja su sve vreme redovno i brizno odrzavana nego ona koja su presla "smesno" malo kilometara ali masjstora i krsten servis videli nisu. Genralno ne treba nuzno bezati od vece kilometraze niti se zakucati i juriti samo kola koja su presla ispod neke magicne cifre jer je velika verovatnoca da je ta cifra netacna a i da je tacna to opet ne mora nista da znaci.

- Provera
Kada idete da gledate kola uvek treba da idete sa nekim ko se bolje razume od vas i u koga imate poverenje. Cak i da ne znate nekog masjtora/poznavaoca povedite nekog priajtelja sa sobom, jer uvek taj neko moze da primeti nesto sto vi ne vidite ili da stekne neki utisak koji ce vam pomoci. Provozajte ga malo i ako vam sve deluje u redu trazite da ga vodite u servis na detaljnu proveru. Ako prodavac odbije zaobidjite ga. Vec u sammom razgovoru sa prodavcem cete steci neko misljnje (poverenje/nepovernje) o njemu i onome sto prodaje mozda i verodostojnije od misljenja koje ste stekli zagledanjem u sam auto.
Neki proizvodjaci poput reno-a imaju centralnu bazu podataka pa nije bitno u kojoj zemlji je auto kupoljen i odrzavan sve dok je to radjeno u ovlascenom servisu. Ove informacije reno-sava daje ili je bar ranije davao bez problema preko telefona. Ford i Grand nazalost nemaju tako nesto i ljudi iz Granda ce vam reci (usmeno) samo ono sto je kod njih radjeno i to jedino uz prisustvo vlasnika. Provera vozila u grandu kosta 3200 dinara. Meni su pred vlasnikom iscitali sve sto je kod njih radjeno sa datumimima i kilometrazom, zatim su auto odvezli u radionicu i posle nekih pola sata rekli da je sto se njih tice sve u redu. Ne znam koliko su ove informacije verodostojne ali bar znam da sam ucinio sve sto sam mogao. Za ovako nesto ne treba zaliti pare, bolje baciti par desteina evra nego kasnije par hiljada. Ja sam imao i dosta srece i sa prodavcem jer je pokazao potpuno razumevanje i strpljenje.
Ovde je i problematicno sto vi sad treba da uskladite svoje vreme sa vremenom vlasnika i vremenom servisa. U tom smislu ako kupujete Ford najbolje da idete u servis na ibarskoj magistrali. Prethodno ih pozovite i trazite Igora i dogovorite se sa njim. Meni je covek delovao maksimalno ljubazno i pristojno, raumece vas i nece traziti neki fiksni termin nego ce vam reci da dodjete u toku nardnog dana ako ne bude neka velika guzva. Ovi slepci na Nbg-u kad sam ih zvao su mi delovali kao da jedva cekaju da me oteraju u 3 p.l.m. i onda kada su se jedva suzdrzali su mi rekli da prvi termin imaju za 15 dana i to u neko tacno vreme, da sam njih cekao auto bi se verovatno prodao... Generalno i od prethodnog vlasnika sam cuo najblaze receno lose da ne kazem jezivo misljenje o Grandu na Nbg-u.

- Papiri
Kada se odlucite da je to to tj da kupujete potrebno je da sastavitie kupoprodajni ugovor sa prodavcem. Sablon imate na internetu a trebalo da mozete da go dobijte u svakoj opstini. Treba vam mislim 4 komada, jedan je za vlasnika(bivseg), jedan za poresku upravu a jedan za mup a jedan ostaje u opstini. Ja sam za svaki slucaj uzeo i ovlascenje mada mislim da mi ono nije bilo potrebno posto sam odlucio da ga odmah prebacim na svoje ime. Overe ovih papira su me kostle oko 3500 dinara i ako se ne varam trebalo bi ih overiti u opstini prodavca. Posto smo obojica iz BG-a a auto je registrovan nisam menjao tablice, ako prodavac nije iz vaseg mesta racunajte i na te troskove.
Da bi ste izvadili dozvolu na vase ime potrebno je da platite porez. Porez bi po zakonu trebalo da plati prodavac mada ga u praksi uvek placa kupac i placa se u poreskoj upravi prodavca. Iznos poreza je 2.5% posto od cene vozila. Nemojte misliti da ako u KP ugovoru stavite nizu cenu da cete platiti manji porez jer se kao osnov za oporezivanje uzma maks vrednost onoga sto pise u ugovoru i kataloske vrednosti AMSS.
Najbolje da vam ovo sve zavrsi neka agencija jer ce vam se redovi po raspalim intitucijama ove jadne drzave vrlo brzo smuciti izgubicete silno vreme i rizikovati da vas setaju od saltera do saltera i da na kraju nista ne uradite. Dakle racunajte na jos par hiljada za agenciju...
Na kraju kada konacno dobijete dozvolu idite u osigravjucu kucu koja je izdala polisu osiguranja. Stara polisa koja je vec izdata i glasi na ime bivseg vlasnika ostaje (ne prepravlja se) do sledece registracije, ali ce oni u svom sistemu promeniti podatke i izdati vam potvrdu o tome.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od dule0911 » sreda, 18. maj 2016. u 18:40h

Uglavnom bih se za sve slozio sem za snagu motora. Treba da bude adekvatna - slazem se. Medjutim ne slazem se sa etiketiranjem ako neko hoce vise snage u istoj karoseriji. Komfor i bezbednost su mi prvi na umu. Ne uzimaju svi jak auto zato sto im je pisa mala ili zato sto hoce da budu najbrzi sa semafora :)

Mozda se neces sloziti, ali ne osecam se prozvanim. Kao "daily" vozim auto koji je slab po uglavnom svim kriterijumima - 1100kg, 80 atmosferskih konja kad je bio nov (znaci posle 25 godina i 370k km eksploatacije vrv ima manje), sa plinom itd, znaci slab - pa opet ga vozim i zavrsavam sve sa istim i nemam problema sa preticanjima/autoputem itd. Cak i kad je upaljena klima funkcionisem sa istim bez problema - iako je subjektivni utisak u tim situacijama kao da je baceno sidro :D . Sve to mi ne smeta jer sam ucio da vozim i godinama vozio jos slabiji auto, onda vozio (za nase pojmove) prilicno jak auto, da bih se vratio u ovako nesto. Sustina price jeste sto sa tim jacim ne moram da razmisljam toliko kao sa slabijim, manje menjam brzine, lakse izvodim preticanja itd.
Postoji i manji procenat ljudi koji uzimaju jace automobile jer vise vole da uzivaju u voznji. Mada tu snaga nije uvek presudna, bar meni nije, najbolje sam se zabavio u slabim automobilima :)

Moje misljenje je da je izbor slabijeg motora uglavnom uslovljen budzetom za kupovinu/ekspolataciju. Ako izuzmemo finansije iz price, jedine prednosti, pod uslovom da manji motor trosi manje, jeste veca autonomija. Kad vidim koliko moze da predje focus 1.6tdci sa jednim rezervoarom, smorim se, ja moram 2-3 puta da dosipam plin/benzin za istu kilometrazu :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Lenjin
Poruka: 15
Član foruma od: nedelja, 15. maj 2016. u 01:47h
Lokacija: Beograd

Re: Moje vidjenje kupovine polovnjaka

Poruka od Lenjin » četvrtak, 19. maj 2016. u 01:58h

Slazem se sa tobom donekle. Govorio sam maksimalno uopsteno i malo sam karikirao, jer ovo je ipak Srbistan i ako vratis finansije u pricu dolazis do zakljucka da ovde dobre i jake automobile uglavnom vozi polu-svet kojima je nivo saobracajne kulture na nivou opste civilizacijske, dakle nema je. Opet grubo generalizujem stvari pa se izvnjavam casnim izuzecima. Sto se preticanja tice (ili bilo kog drugog manevra) ako je nesto bitno bezbednije sa nekim jacim motorom u odnosu na dobro odmeren za datu karoseriju, onda je ipak takvo preticanje u startu dovoljno rizicno da ga ne treba ni pokusati. Kapiram i da ljudi uzivaju u adrenalinu i zustrijoj voznji ali cesto to zadovoljstvo na kraju plate drugi. Kola ne predstavljaju samo prevozno sredstvo vec neretko statusni simbol, igracku, plod zelja i ambicija... ima tu dosta psiho momenata :) , pa treba naci neki balans izmedju mogucnosti, potreba, srca i razuma. No ovo sve nije mnogo bitno za samu temu.

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“